Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 471.

Nedjelja, 06. August 2006

Autor: kiki

Kako zarastaju posjekotine

Pozdarav. Interesantna tema, a jos interesantnije da se od jednog djaka- cetvrtaka trazi ovakav zadatak. Kao sto vidite nije ga bas lako resiti i razjasniti. Ovo sto ste do sada naveli se uglavnom odnosi na hemostazu, tj. proces zaustavljanaj krvarenja, koji je samo jedan deo zarastanja posekotine i u okviru njega se stvara ona krastica (krusta) o kojoj ste pricali. Proces zarastanja rana je stvaranje OZILJKA u kome ucestvuje ceo organizam. U tom procesu ucestvuju sve okolne strukture tkiva sa f...

Utorak, 08. Novembar 2005

Zelje, pozdravi i cestitke

Da iskoristim priliku i da cestitam prinovu, vencanje, bajram, rodjendane i sve sto se cestitalo u minulim danima.

Da li bi ste ozenili devojku koja ne umije opeglat i umijesit?

Znam da peglam, mada ne volim. Znam da kuvam ali ne volim. Ne znam da mesim a i ne volim. A opet jedem i ispeglano nosim.

BABO ILI TATA

Ne procitah sve postove ali jedan pogled mi rece da se Babo najcesce pominje. Ja svog oca zovem Tata, nekad Babo, nekad Huke, Husno, ali se trudim da mi ton bude blag, lijep i ljubavlju ispunjen, da mu glas stvara mile vibracije u usima i da mu srce toplinom zatreperi.

Misterije

Citirano Orginalno od Tulumba4All U misterije spada i to sto mi stalno s vremena na vreme nestane po jedna carapa. Joooj, odlican si, ovo se i meni desava, ali samo kad sam u Pazaru, mislila sam da nam masina jede carape ili da ima neka pregrada i da cu iz nje jednog dana izvuci celo klupko starih carapa, znas bilo je onih lepih te s romboidima, s cveticima, macama... Za mene je misterija zasto ljudi traljaju onaj vrh kad ljuste krastavce, ko vele da mu izvuce gorcinu, no ja i dalje ne znam kak...

Pticji grip-nova opasnost po svet!

Citirano Orginalno od Tashke Hadzied,neznam da li se secas ali pre 2 godine(mislim da je 2 godine)je vec bilo prvih zrtava od pticjeg gripa kod ljudi i mislim da je to bilo u Kini ili Hon Kongu,nisam siguran,ali znam da je bilo ljudskih zrtava.secam se onih ljudi na aerodromima sa zastitnim maskama na licu,mnogi letovi su bili otkazani kako za Kinu,tako i iz Kine. Pozdrav Tashke, Nisi ti mnogo pogresio, ova bolest jeste poznata jos od `97. i tada je vec bilo par zrtava, pa i kasnijih godina u p...

Utorak, 26. Juli 2005

Zelje, pozdravi i cestitke

Hanumice, sve najlepse. (o)

Četvrtak, 21. Juli 2005

SRECHAN RODJENDAN FORUMU !

Svim bivsim, sadasnjim i buducim clanovima zelim srecan rodjendan.

Srijeda, 20. Juli 2005

Okupljanje Forumasha 2005

Ja glasah za 6-7., a moze i pre il` cak koji dan posle toga.

Nedjelja, 17. Juli 2005

Telesna tezina forumasa

167 cm i 56 kg, nije lose .

Četvrtak, 14. Juli 2005

Veliko okupljanje clanova foruma?

Citirano Orginalno od annonimus Kiki Samo ti budi sa nama pa ces znati za taj hepening Imate moju apsolutnu podrsku.

Srijeda, 01. Juni 2005

Fotografija

@ Tzv. Hadalj: Lici na bajku, asocira me na film Gospodar prstenova. (o) (o) (o)

Četvrtak, 12. Maj 2005

Obrazovna struktura članova foruma

Ako se priznaju i planovi, kao ovo resio-resila, onda bi i meni trebalo vise opcija. Ja resila da Insallah daleko doguram.

Četvrtak, 12. Maj 2005

Fotografija

Da i ja prilozim svoj amaterski rad.

Utorak, 19. April 2005

Zločin prema djetetu

Kiretaza je metoda kojom se vrsi abortus, dakle, struganje unutrasnjeg zida materice kako bi se uklonio plod. Takodje se moze raditi i vakuum aspiracija ploda i posteljice sto je jenostavnije i krace traje. RIZICI ABORTUSA Infekcija Infekcija je jedna od najčešćih komplikacija. I pored korišćenja sterilnih instrumenata i antiseptika postoji mogućnost da bakterije dospeju do materice. Znaci infekcije su visoka temperatura, bolovi u stomaku i/ili vaginalna sekrecija neugodnog mirisa. Leči se antib...

Utorak, 19. April 2005

Zločin prema djetetu

Ja osetih nedostatak naseg Googlj-mana, Sansa, kako je samo on dobro znao otkrit sve te zakone, ja se ubih trazeci ali nista. Zakon naravno postoji. Pravo na podnosenje zahteva za prekid trudnoce ima trudna zena. Zahtev se podnosi odgovarajucoj zdravstvenoj organizaciji sa dokazima da trudnoca nije presla 10 nedelja i da prekid trudnoce nece neposredno ugroziti njeno zdravlje. To su lekarska uverenja koja se dobijaju u zdravstvenoj ustanovi, najduze za 2 dana. Lekar, ginekolog, moze pristupiti i...

Ponedjeljak, 18. April 2005

Sta trenutno slusate?

Amalia Rodrigues- ne znam naslov pesme, nit razumem reci al` je ipak fenomenalna. Marisa Monte- Maria De Verdade

Ponedjeljak, 18. April 2005

Rak godišnje odnese jednu celu varošicu

Četrdesetogodišnja Ž. M. iz Beograda posle dvogodišnje borbe sa opakom bolešću vratila se svom poslu. Pobedila je uz, pomoć lekara, rak dojke, oseća se dobro i, kako kaže, zdrava je. - Prvi put sam napipala, naravno slučajno, negde 2000. godine, nešto neuobičajeno ispod pazuha i na levoj dojci. Bila je to ljuspica koju sam mogla opipati i izdvojiti od ostalog tkiva, nešto kao nokat na prstu. U isto vreme počela sam da osećam umor i pospanost. Svemu tome nisam pridavala značaja, jer me nije bolel...