Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 283.

Ponedjeljak, 08. Januar 2007

Autor: Chonbey

Resiti sledece zadatke!

Citirano Orginalno od kaleks Evo neko resenje za plivace. Sto je dosadno ovi kucanje u Wordu Trebalo bi da je resenje OK kateks, u pravu si, ali u dokazu si verovatno otisao jedan korak dalje nego sto je trebalo. Ako pogledamo korak gde pise da je t1/t2 = (Vp^2)/(Vp^2 - Vr^2) posto je Vr^2 > 0 => Vp^2 - Vr^2 < Vp^2 => (Vp^2)/(Vp^2 - Vr^2) > 1 => t1/t2 > 1 => t1 > t2 Dakle, isti rezultat, ali poenta je da brzina reke uopste nije bitna. Naravno, ako je brzina reke 0, onda je t1 = t2.

Srijeda, 27. Decembar 2006

YouTube

Pre nego pocnete da koristite Vistu ili IE 7, obratite paznju kako izgleda covek koji je zaduzen za ove proizvode. Ladies and gentleman, let me introduce Mr. Steve Ballmer, Microsoft CEO http://www.youtube.com/watch?v=wvsboPUjrGc

Utorak, 05. Decembar 2006

Brzinometar - Speed Test

Evo ja cu prvi - sa posla.

Utorak, 05. Decembar 2006

Windows Vista

Jos uvek nisam imao priliku da instaliram Vistu kod kuce, ali iskustva od ljudi koji su to uradili govore da je zver poprilicno gladna memorije. Bilo bi fino da ljudi koji testiraju Vistu opisu svoju masinu i koliko je opterecenje. Doduse, verujem da ce kod mene da radi OK, posto imam 4GB memorije. Evo interesantnog pogleda iz perspektive Linux community-ja http://www.redherring.com/Article.aspx?a…Vista+No+Threat There has been a lot of talk around how Vista has taken way too many people and res...

Petak, 01. Decembar 2006

Zelje, pozdravi i cestitke

Raja, hvala svima na lepim zeljama. Gos'n anonimus, poklon je pun pogodak !

Srijeda, 29. Novembar 2006

Blog B92

Citirano Orginalno od Spain Volio bih kada bi mi ti malo više objasnio tu "moju logiku", pa da ako ja u njoj uvidim to što si ti naveo ispravim, ovo ozbiljno mislim, zaista, ako mi vjeruješ. Za sad smatram da nisam bio agresivan i moj napad nije bio agresivan na B92 i nije mi jasno zašto je to tako shvaćeno? Ja sam samo iznio drugačije mišljenje i viđenje tih ljudi. Slazem se, na prvo citanje mi se tvoj prilog ucinio agresivnijim nego na drugo. Samo sam hteo da skrenem paznju da svi mi cesto pr...

Utorak, 28. Novembar 2006

Zelje, pozdravi i cestitke

Uz cestitke, ja cu da dodam i poklon

Utorak, 28. Novembar 2006

Blog B92

Uz rizik da dobijem etiketu "pokazatelja jednoumlja i mrznje koju u sebi nosim" ukazao bih na problematicnost argumentacije koju iznosis u prethodnom prilogu. Kao prvo, predstavio si svoje misljenje, a svakog ko se ne slaze sa tobom si proglasim "jednoumnim" i pripisao mu mrznju kao razlog sto se ne slaze sa tobom. Mnogo ti je siroka cetka sa kojom farbas. Kao drugo, zar ne mislis da si svojom poslednjom recenicom skocio sam sebi u usta? Tvoj "agresivni napad" na b92 ukazuje na tebe kao "nekog o...

Srijeda, 01. Novembar 2006

Uspesan covek...

Uspesan covek je, hmmmm, manje-vise utopija. Neka vrsta idealne slike koja ne postoji. Zivot je neka vrsta igre u kojoj dobijes 2 negativna poena ako uradis nesto lose, 1 negativan poen ako si mogao da uradis nesto dobro, a nisi, a za svako dobro delo dobijes 0 poena. Zakljucak je: ne mozes pobediti, jedino sto mozes je da drzis skor koliko-toliko podnosljivo negativan

Srijeda, 01. Novembar 2006

Pitanja nevezana za Forum

Citirano Orginalno od Sting Lady 2. Razlika izmedju U.S. Citizen i Lawful Permanent Resident. Da li stranac postaje ovo prvo ili ovo drugo kad dobije americhki pasosh? Nadam se da ce mi na ovo pitanje moci odgovoriti neko od "Amerikanaca" sa Foruma. U.S. Citizen znaci da si americki drzavljanin, a Lawful Permanent Resident, poznatije kod nas kao "zelena karta" (green card) znaci da imas pravo na neograniceni boravak u US, ali ne i drzavljanstvo. Sa zelenom kartom ne mozes da dobijes pasos, tako...

Ponedjeljak, 02. Oktobar 2006

Excel

Ni ja nemam problem sa 1.88 , ali znam da svaki pokusaj da se unese 8/11 rezultuje sa preformatiranjem u 11-Aug. Ovo moze da se sredi tako sto mu eksplicitno das tekstualnu vrednost, dodajuci single quote (apostrof) ispred broja. Znaci nesto ovako '1.88 '8/11 Excel ce apostrof smatrati ne kao vrednost, vec kao indikator teksta tako da ce u datom polju vidljiva vrednost biti tacno ono sto si hteo.

Ponedjeljak, 02. Oktobar 2006

Veliki Brat

O doticnoj emisiji, kao i o svim ostalim "reality show" varijantama mislim sve najgore. Zalosno je, mada izgleda i neizbezno, to sto je ta posast dosla i kod nas. Koliko zivot mora da ti bude prazan da bi ga gubio na takve gluposti. Inace, "Truman Show" tesko da je parodija na Big Brother. Prvo, nastao je pre pomame za takvom vrstom zabave. Drugo, uopste nije parodija. Trece, u pitanju je jedan zaista fantastican film sa mnogo dubljom porukom i jedan od meni najdrazih filmova ikada. Fantastican ...

Ponedjeljak, 04. Septembar 2006

Da li ste zadovoljni?

Ljudi koji se predaju sudbini su, po pravilu, ljudi koji imaju strah neke vrste. U vecini slucajeva, to je strah od neuspeha, pa onda cuveni strah od "samo da se ne provalim pred rajom", strah od novog, strah od nepoznatog, strah od gubitka stecenog itd itd. Kako god okrenes i kako god recima lepo upakujes, iza predaje sudbini se krije strah. Spain, mislim da si sasvim malcice, svesno ili nesvesno, promasio temu. Ovo sto si napisao ima smisla, i uglavnom se i slazem sa time sto si napisao, ali i...

Ponedjeljak, 04. Septembar 2006

Vegetarijanstvo

Ne mogu da se, kao strastven ljubitelj flore i zelenila, ne zgrozim na vegetarijance koji masovno i temeljito unistavaju biljke i njihove plodove, pluca nase planete, dok se razne zveri i zivinke kote u nedogled. Pa sta li su vam samo te nesretne biljke zgresile, pri cemu one, za razliku od zveri, ne mogu ni da se brane kako treba. Zamislite samo kakav se svakodnevni masakr vrsi nad paradajzima i krastavcima, samo da bi napravili salatu. I ne samo to, vec se isti taj paradajz ziv gnjeci, trpa u ...

Četvrtak, 27. Juli 2006

Windows Vista beta

Windows Vista - sta reci, a ne zaplakati ? Idemo redom: 1. Pompezno najavljivani novi fajl sistem WinFS je jednostavno volsebno nestao. Performanse, kh kh. 2. Pompezno najavljeni GUI je zapravo preslikani MAC OS X. Mada se mora odati priznanje Msft da su vrlo kvalitetno prekopirali isti, skoro da je identican. 3. Konacno su se smilovali da ljudski zavrnu ruke i probaju da rese problemcine sa sigurnosnim propustima. Hmmm, da vidimo. Potpuno nova arhitektura i code pisan od nule. Been there, done ...

Četvrtak, 27. Juli 2006

Malo gramatike ne skodi

Vec sam negde (negdje) spomenuo, iako pisem ekavski, jako dobro poznajem bosanski jezik, pa mi neke reci (rijeci) ovde (ovdje) bodu oci, da upotrebim (upotrijebim) prethodni (isto za oba jezika) potpis Vazi za bosanski: rijecenica = nepravilno recenica = pravilno rijesenje = nepravilno rjesenje = pravilno Jedna dobra referenca Glavna stranica Rijeci na slovo R

Srijeda, 26. Juli 2006

Univerzitet u Novom Pazaru

Citirano Orginalno od SuddenDeath Oduvek sam se pitao da li je Beogradski fakultet za elektrotehniku prihvacen u svetu (tj. da li se diploma prihvata) i da li cu, ako odem (inshallah) u Ameriku sa tom diplomom, biti tretiran kao dip. ing., samo kao ing. ili kako? Odgovor iz prve ruke - prihvata se bez problema. Zavrsena informatika na ETF se nostrifikuje kao BS of EE (Bachelor of Science in Electrical Engineering), major Computer Science. Pride, ako imas dovoljnu kolicinu srece kao kolega sa ko...

Subota, 22. Juli 2006

Baksis

Citirano Orginalno od PaZaRaC Nisam siguran, al cini mi se da u USA baksis stoji na racunu, tako da moras da ga platis, mozda i nebi bilo naopako kad bi tako nesto i kod nas uveli. Uglavnom nije tako, baksis se placa kako hoces, mada u slucaju vecih grupa (>6 recimo) vecina restorana zaista stavi i baksis u racun. Inace, ja redovno dajem baksis, cak i kada nisam zadovoljan uslugom. Razlog za to je sto u US, osim u ekskluzivnim restoranima, prakticno ne postoji zanimanje konobar, vec su to uglav...

Petak, 23. Juni 2006

Zanimljive internet stranice

Da li se secate serije Sledge Hammer ? Ovde mozete naci sve epizode

Srijeda, 21. Juni 2006

NBA

Miami Heat je osvojio titulu u NBA! Nakon cetiri godine smo uspeli da pobedimo u Dalasu i zavrsimo posao sa cetiri uzastopne pobede. Wade je vanzemaljac, najbolji igrac posle Jordana definitivno, u ove cetiri pobede je imao prosek preko 40 koseva po utakmici, a sto je najvaznije, svaki put kad se odlucivalo, znalo se da lopta ide na njega, ali niko nije mogao da ga zaustavi. No, cini se da je svima najdraze sto je doajen tima Alonso Mourning konacno osvojio prvu titulu, nakon 16 godina igranja u...