Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 1.000. Ima više rezultata, molimo redefinirajte vašu pretragu.

Srijeda, 29. Novembar 2006

Autor: Spain

Manifestacija "SANDZAKU MISLI LETE"

Pa ono po pravilu, pošto je Forum Otvoren, ne treba tražiti dozvolu za komentarisanje nečega, ali mi iskustvo govori da to ipak nije tako, pa zbog toga pitam da li se smije komentarisati ovaj izvještaj, jer je direktno vezan za neke učesnike ovog Foruma koji imaju neprikosnovenog uticaja na ovaj Forum. Vrlo je moguće da ću ja u budućnosti početi u svakoj temi koju neki član pokrene prvo pitati da li mogu da u njegovoj temi učestvujem, pa ako mi dozvoli onda ću se uključiti, a ako ne onda neću, j...

Blog B92

Citirano Orginalno od Tashke Spain-e,tebe ako nije briga onda nemoj da se javljas niti da skreces sa teme i da pises kako te to ne interesuje.Dovoljno je da nista ne napises i znacemo da te ne interesuje,a pusti one koje interesuje. Ja ovdje u ovome vidim odmah u startu davanje meni do znanja da sam ja ovdje u ovoj temi nepoželjan, a i rečeno mi je ovim da ću biti optužen za skretanje sa teme, ako nastavim. To da mene ne interesuje njihovo pisanje nije rečeno u bukvalnom smislu, ne interesuje m...

Manifestacija "SANDZAKU MISLI LETE"

A smije li se komentarisati ovaj izvještaj ili se može samo čitati bez komentara? Hvala.

Utorak, 28. Novembar 2006

Zelje, pozdravi i cestitke

Elvinof babo neka ti je hairli rođendan. A i da ti je Elvin žif i zdraf. Hvala.

Utorak, 28. Novembar 2006

Blog B92

Ma koga još briga šta pišu ti Liberalni likovi. Zašto bih se divio tamo nekom kad ima kolko hoćeš žestokih faca među Bošnjacima. Bosna je puna žestokih intelektualaca. A onda se čudimo šta je problem i gdje je tačka koju ne vidimo. Postoje džan-dušmani, a postoje i din-dušmani. Ovi džan dušmani hoće da ubiju fizički, dakle, vole da ratuju, a din-dušmani ti na finjaka uzimaju vjeru iz prsa i ti lagano, a da to ne primjetiš postaješ kao oni. Naravno, oni idu na inteligenciju i intelektualnost, međ...

Ponedjeljak, 27. Novembar 2006

Pitanja nevezana za Forum

Citirano Orginalno od Pravnica Zna li neko internet stranicu gde se moze za DZ procitati novi ustav Srbije ? Evo na ovom linku možeš preuzeti novi Ustav Srbije: www.parlament.sr.gov.yu/content/lat/akta…_Srbije_lat.doc Hvala.

Subota, 25. Novembar 2006

Sovinizam u jeziku

Citirano Orginalno od zuti cvijet Nastavak -ica se u ovom slučaju sasvim slučajno poklapa sa nastavkom za neke deminutive i nema nikakve veze s njima. Mali doktor se kaže doktorčić a ne doktorica tako da u riječi doktorica nema nikakvog umanjivanja značaja neke žene koja se time bavi. Dokorica može da se kaže i doktorka, što eto baš ni najmanje ne liči na deminutiv. Baš mi je zanimljivo što na taj način razmišljaš o jeziku ali ti nisu sva zapažanja baš na mjestu. Ja lično ne bih nipošto željela...

Petak, 24. Novembar 2006

Evo ja na google-u kucah riječ typing i on mi izbaci neke sajtove ja izabrah ovaj: http://www.typingtest.com/ Pogledaj, a i posluži se Google-om slobodno. Hvala.

Petak, 24. Novembar 2006

Opet bombe

Fino ti odvodiš ovakve teme ka tački u kojoj nema šanse da se dođe do nekakvog normalnog zaključka, odnosno ćor-sokak, ali nejse, to je tvoja stvar, jer ja nemam namjeru nikoga u nešto da ubjeđujem. Ovdje je suština iznositi svoje mišljenje, a ne ubjeđivanje nekoga. Tvoj je lični odabir kako ćeš na stvari gledati i posmatrati. A ovaj tvoj primjer je žestoko adekvatan.

Petak, 24. Novembar 2006

Evo i mene: Živio Giovanni! Živio Dr. Sulejman ef. Ugljanin!!! (o) Ma živili svi! Hvala.

Petak, 24. Novembar 2006

Opet bombe

Pa eto samim tvojim uvodnim pisanjem si razriješio stvar i pokazao svoju pristrasnost. Ti kažeš da je SDA okupirala BNV, a svi znamo da oni imaju podršku većine Bošnjaka, a ako se nekom ne sviđa sastav te iste institucije onda neka pokrene elektorsku skupštinu i neka smijeni tu strukturu po poznatoj proceduri. Bojim se da se ovdje upravo dešava efekat ogledala, mislim da je Muamer Zukorlić okupirao Islamsku Zajednicu Sandžaka. Sa druge strane nije bitno uopšte ko će da sjedi u BNV-u sa Rasimom L...

Četvrtak, 23. Novembar 2006

Samo neka je sa hairom. Hvala.

Četvrtak, 23. Novembar 2006

Opet bombe

Citirano Orginalno od ed Poziv gospodina Ugljanina gospodi Ljajicu i Zukorlicu je neozbiljan. Izvjestaj bnv-a cisto politikanstvo koje bi najvisem nacionalnom tijelu trebalo biti strano. Naravno, treba naglasiti da je ovo tvoje subjektivno misljenje, a po meni pristrasno. Po meni su pozivi Muamera Zukorlica i Rasima Ljajica na takve sastanke jedna farsa. Radi se o tome da svi problemi vezani za Bosnjake Sandzka trebaju da se rjesavaju u Bosnjackom Nacionalnom Vijecu, pa je stoga ovaj poziv veom...

Utorak, 21. Novembar 2006

Dobro bi bilo ako bi nekako mogli da imamo uvid u tvoj daljinski upravljač, odnosno ako bi mogla da slikaš daljinski i da sliku postiraš ovdje pa da mi vidimo šta ima od opcija. Tako bismo lakše odgonetnuli. Ili da nam navedeš precizno o kojem modelu Nokia risivera se radi, pa da potražimo neko uputstvo preko neta i vidimo kako se memorišu kanali. Hvala.

Utorak, 21. Novembar 2006

HAJDE DA SE BIGINISHEMO :D

Lijepa slika mašallah. A gdje je ovo slikano? Hvala.

Ponedjeljak, 20. Novembar 2006

Sandžački književni susreti

Neka je hairli. Odlična stvar. Ovakvih stvari nam treba. (o) Hvala.

Ponedjeljak, 20. Novembar 2006

"Idealan brak"

Moja žena je školovanija od mene. :klanja: A po pitanju idealnog braka ću se složiti sa malim, upravo tako se postiže idealan brak, odnosno teži idealnom braku. Kada muškarac baci svoj EGO pod ženine noge i kada žena baci svoje želje pod muževljeve noge. Ne može bez ovog kurbana ništa. Naravno prilikom upoznavanja i traženja budućeg partnera treba gledati kufove, odnosno sličnosti. Što više kufova, sličnosti to bolje i lakše da se dvoje slože. Hvala.

Četvrtak, 16. Novembar 2006

Predlog

Pa ja sam upravo ovaj prijedlog predložio zbog toga da se ne bi upadalo u "lažnu Otvorenost" i da ne bi dolazilo do toga da neko nekog onako čisto iz hira "protjeruje" iz svoje teme. Zar nije bolje i ljepše iskreno reći, toga i toga ne želim vidjeti u svojoj temi, nego biti lažno Otvoren, a ustvari Otvoren za te i te, a Zatvoren za te i te. To bi upravo osnažilo tu osobinu Otvorenosti, a Otvorenost je usko vezana za iskrenost. Zar biti Otvoren ne znači biti Iskren i Realan. Dešava se da upravo i...

Četvrtak, 16. Novembar 2006

Sta ste danas naucili, shvatili?

Danas naučih i shvatih značenje sljedeće mudre priče. Jednom prilikom jedan Šejh je želio podučiti svoje učenike samokritici. Kada su se jednom tako našli u džamiji on im reče da će sada jedan čovjek ući u džamiju i da će nazvati selam, a oni nemoj da mu na selam uzvrate. Ako on upita, zašto mi na selam ne uzvraćate, vi mu recite kako mu znaju jednu mahanu i sve dok te mahane ima neće mu selam uzvraćati. Nije mnogo prošlo kad eto ti džematlije tog. Nazva selam, a oni ne uzvratiše, te ih on upita...

Srijeda, 15. Novembar 2006

Pogodi ko je rekao

Dobro poznat stil retorike i izražavanja. Ekspert za govorništvo Muamer Zukorlić. Jesam li dao tačan odgovor? Hvala.