Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 255.

Nedjelja, 30. Januar 2011

Autor: Mono

Udruzenje sandzackih studenata u dijaspori

Citirano Orginalno od HaNuMa_78 Drago mi je da sve lijepo cvjeta i funkcionise, u proslosti sam imala cast da budem dio ove organizacije. Ja sam jos tu Imam jedno pitanje - Glasal' Mono? Nisam tada glasao jer nisam mogao,bio sam u inostranstvu gde nije moglo da se glasa... Da je bilo jos malo glasova Rasim bi uzeo vlast sam i ne bi morao da ide u koaliciju sa srpskom listom... A ti je si glasala?

Srijeda, 05. Januar 2011

Vesti iz kraja

Ovde neko sam sebe demantuje Koizvestioci PS Saveta Evrope za Srbiju posetili Rijaset IZ-e Srbije Novi Pazar, 30. novembar 2010. Koizvestioci Parlamentarne skupštine Saveta Evrope za Srbiju koji borave u Novom Pazar posetili su u utorak (30. novembra) Rijaset Islamske zajednice Srbije i razgovarali sa reis ul ulemom Ademom ef. Zilkićem. Delegacija Monitoring komiteta Parlamentarne skupštine Saveta Evrope pokazala je interesovanje za stavove Rijaseta u vezi položaja muslimana i Bošnjaka u Srbiji,...

Četvrtak, 28. Oktobar 2010

Pokusaj puča u Islamskoj zajednici

Odbrana Islamskih ustanova Četvrtak, 28. Oktobar 2010.| 13:40 U četvrtak 28. oktobra 2010. godine ispred zgrade Islamskih ustanova u kojoj je sjedište Fakulteta za islamske studije u centru Novog Pazara okupio se veliki broj vjernika da brani ovaj vakuf od otimanja. Vjernici su bili predvođeni imamima i ulemom koji su došli da svojim tijelima zaštite vakufsku zgradu. Za četvrtak 28. oktobar bio je zakazan dolazak sudskih izvršitelja sa nalogom za prinudno iseljenje zgrade. Iako je bilo najava su...

Četvrtak, 29. Juli 2010

Autobusi Istanbul - Beograd?

Selam svima! Jel neko zna za autobuse na relaciji Istanbul - Beograd gde staju,adrese,kada krecu,mobilne,e-meilove,sajtove,... Oni obicno ne staju na autobuskim stanicama... Allah vas nagradio i hvala!!!

Četvrtak, 15. Juli 2010

Sandžak i evropska perspektiva

Sandžak i evropska perspektiva 16.7.2010. | Vreme: 13:00 | Terazije 3, II sprat, Mala sala Predstavljanje publikacije i diskusija o aktuelnim problemima u Sandžaku Sandžak i evropska perspektiva je publikacija koja je nastala u okviru projekta Sandžački dijalozi: podrška prevazilaženju podela i artikulisanju stvarnih interesa regiona, tokom 2009 i 2010 godine. Helsinški odbor prati stanje ljudskih prava u ovom delu Srbije već dugi niz godina. Ono što se dešavalo u Sandžaku i diskriminišući odnos...

Srijeda, 09. Juni 2010

Vesti iz kraja

Formiran Gradski odbor SNP u Beogradu utorak, 27 april 2010 11:20 | Napisao INFO servis SNP Juče, 26. aprila 2010. god. u Beogradu je održan sastanak na kojem je formiran Gradski odbor Sandžačke narodne partije. Cilj formiranja odbora u Beogradu je da pored političkog delovanja stranke u Sandžaku pružimo alternativu ljudima iz Sandžaka koji žive u Beogradu a zaboravljeni su i izmanipulisani od svojih dosadašnjih političkih predstavnika koji iz ih zastupaju u parlamentu i Vladi Republike Srbije....

Subota, 15. Maj 2010

HTV,Otvoreno :Zabrana pokrivala za lice

HTV,Otvoreno :Uoči turističke sezone; zabrana pokrivala za lice, 12.5.2010. http://www.hrt.hr/?id=enz&tx_ttnews[cat]=170# Svaka cast za HRT!veoma objektivno!neka se RTS ugleda malo na HRT!

Subota, 24. April 2010

Vesti iz kraja

Izbori za Bošnjački nacionalni savet 27/4/2010, Utorak, 13:00, Terazije 3, II sprat, Mala sala Konferencija za novinare Bošnjačke kulturne zajednice Govore: * Muftija Muamer ef. Zukorlić, nosilac liste Bošnjačke kulturne zajednice na izborima za Nacionaloni savet Bošnjaka postavite pitanje Direktne prenose i snimke MC događaja možete pratiti preko MC Web televizije http://www.mc.rs/code/navigate.asp?Id=1498 http://www.mc.rs/code/navigate.asp?Id=4&eventId=7444 Čiplić: Muftija u pravu D. M, 23.04....

Utorak, 02. Mart 2010

Vijesti iz zemlje

Poziv na diskusiju “Ratni zločini u Srbiji – slučaj Sandžak” 01.03.2010. Inicijativa mladih za ljudska prava (Inicijativa) organizovaće u sredu, 3. marta 2010. godine javnu diskusiju “Ratni zločini u Srbiji – slučaj Sandžak”. Diskusija će početi u 14 časova u Velikoj sali beogradskog Medija centra, ul. Terazije 3, uz učešće predstavnika/ca žrtava, organizacija za ljudska prava i institucija. Inicijativa želi da obeleži 17 godina od zločina u mestu Štrpci kada je, 27. februara 1993. godine iz voz...

Srijeda, 24. Februar 2010

Lokalne radio stanice

Slusajmo Radio Refref! www.refrefradio.com www.refref.info

Srijeda, 24. Februar 2010

Univerzitetska Televizija

Kako mi je receno Tv Universa moze da se gleda preko kablovske televizije SBB http://www.sbb.rs

Ponedjeljak, 22. Februar 2010

Vesti iz kraja

Bošnjački kokus na Dedinju D. STOJAKOVIĆ, 18.02.2010 20:58:34 Ocena: 1.72 (Glasova: 115) [Oceni] Komentara: 55 [Postojeći komentari] Bivši ambasador Manter i muftija Zukorlić SANDŽAKU je baš krenulo. Nakon što je uspeo da objedini svih šest opština u jedan region, pošlo mu je za rukom da na jednom mestu okupi strane diplomate akreditovane u Beogradu. Na ideju SAD formirana je neformalna grupa pod nazivom ”Prijatelji Sandžaka”, koja se povremeno sastaje i razmatra teme u vezi sa jugozapadom Srbij...

Četvrtak, 18. Februar 2010

Vesti iz kraja

"SANDŽAČKE" TRAŽE DONACIJU Izvor: Blic - Srbija, 18.02.2010; Strana: 5 NOVI PAZAR Redakcija "Sandžačkih novina" zatražila je od Ministarstva kulture Srbije da obezbedi neophodne uslove za dalje izdavanje tog nedeljnog informativnog lista na bosanskom jeziku. Kako se navodi u saopštenju ovog nedeljnika, list ne izlazi već mesec dana zbog kašnjenja donacija Ministarstva kulture. Taj nedeljnik tvrdi da nastavlja tradiciju nekadašnjeg lista "Sandžak" čiji je prvi broj izašao pre 78 godina. (Beta)

Utorak, 16. Februar 2010

Vesti iz sveta

Dubai: Potjernica za 12 MOSSAD-ovih agenata Utorak, 16 Februar 2010 15:07 IslamBosna.ba - Jedanaest ljudi s evropskim pasošima, uključujući i jednu ženu, su odgovorni za atentat na Mahmuda el-Membuha u dubajskom hotelu El-Bustan Rotana prošlog mjeseca, rezultati su istrage dubajske policije. Policija je jučer pokazala video koji su snimile sigurnosne kamere i koje pokazuju kretanja 11-člane bande. Prilikom objavljivanja imena bjegunaca, policija je navela i da svi imaju legalne pasoše evropskih ...

Ponedjeljak, 15. Februar 2010

Zanimljive internet stranice

Slusajte radio refref Radio refref www.refrefradio.com www.refref.info

Vesti iz kraja

Slusajte radio refref Radio refref www.refrefradio.com www.refref.info

Sta trenutno slusate?

Radio refref www.refrefradio.com www.refref.info

Četvrtak, 11. Februar 2010

Vijesti iz zemlje

MISIONARSKI RAD SPC PREKO MREŽE RADIO STANICA Izvor: Politika, 10.02.2010; Strana: A8 Crkveni medij treba da pozove čoveka u crkvu, da bude neka vrsta crkvenog zvona, kaže vladika šumadijski Jovan Kragujevac – U novom Vladičanskom dvoru Srpske pravoslavne eparhije šumadijske juče je, u organizaciji eparhijskog Radija Zlatousti, održan radni sastanak sa urednicima 11 pravoslavnih radio stanica u Srbiji. Skup posvećen mogućnostima programske saradnje i „umrežavanja” pravoslavnih medija blagosiljao...

Utorak, 09. Februar 2010

Vesti iz kraja

Suljević: Nismo nacionalna manjina NOVI PAZAR - Narodni pokret Sandžaka je protiv toga da se Bošnjaci upisuju u poseban birački spisak za izbor Nacionalnog saveta, jer smatramo da nismo nacionalna manjina, rekao je predsednik NPS Džemail Suljević. - Poručujem bošnjačkom narodu da ne potpisuju izjavu jer time zapečaćuje sebi sudbinu da je nacionalna manjina. Manjina važi za Bošnjake u Makedoniji, za Bošnjake u Sloveniji, za Turke u Nemačkoj, ali za nas to ne može važiti. Mi smo narod u statusnom ...