Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 74.

Ponedjeljak, 21. Novembar 2011

Autor: silver04

*

Nisu krivi četnici,kriva je Amerika što ih podržava tj. što ima pozitivno mišljenje o tom pokretu.

Subota, 26. Februar 2011

Aida Ćorović / URBAN-IN

Ti ode predaleko. Ja uopšte o tome nisam govorio već samo o proglašavanju Aide Ćorović plaćenikom obavještajnih službi i sličnim teorijama zavjere. Da ne kažem...paranojama

Subota, 26. Februar 2011

Aida Ćorović / URBAN-IN

Nisam rekao da bolje poznajem prilike u N.Pazaru.Samo mogu da kažem da sam sreo par mladih obrazovanih ljudi u gradu koji podržavaju ono što ona radi.Za jedan dan. A što se tiče obavještajnih službi,CIA-e,Mosada,KGB-a,Vatikana...mislim da se upada u teorije zavjere najsmješnijeg tipa. Već viđeno 90-tih u režiji JUL-a. Ovaj što to tvrdi...glavu bih dao da se iza ovog nicka krije glavom i bradom...Goran Matić (za neupućene, JUL-ov ministar za informisanje koji je izmišljao razne afere,zavjere,urot...

Petak, 25. Februar 2011

*

Aida je jedna hrabra i urbana žena kakvih je,na žalost kod nas danas malo. Nisam iz Novog Pazara,ali boraveći često tamo,uvjerio sam se da ima veliku podršku među,pogotovo među mlađom gradskom populacijom. Svaka čast Aida i samo naprijed!

Nedjelja, 19. Decembar 2010

*

Čestitke za Marka na odbranjenoj tituli, mada je diskutabilno je li zaslužio pobjedu.

Četvrtak, 12. August 2010

GANIĆ UHAPŠEN, MOGUĆE IZRUČENJE SRBIJI

Znaš kako? Milo je dobro i ne sjekira mene ali očigledno veoma sjekira neke koji ne mogu nikako da podnesu da ima gotovo plebiscitarnu podršku velike većine muslimana u Crnoj Gori,što znači i velike većine Bošnjaka iz tzv. crnogorskog dijela Sandžaka. Da upotr(ij)ebim taj termin mada se kod nas on već odavno sveo na pjesničku metaforu. Prijateljski pozdrav!

Ponedjeljak, 02. August 2010

GANIĆ UHAPŠEN, MOGUĆE IZRUČENJE SRBIJI

Problem je samo što će mu svaki prelazak granice u neku zemlju biti veoma stresan. Moraće da gleda u pasulj kad ulazi negdje kako će sve proći i da li će mu reći...stop. Pa opet nekoliko mjeseci odlučivanja (u kućnom pritvoru uz debelu kauciju-a prethodno malo i u zatvoru), pa opet oslobođen...i tako u krug. I nije baš neki život.

Subota, 19. Juni 2010

Svetsko Prvenstvo 2010 Juzna Afrika

Bravo za Srbiju! Odlična taktika i igra. U svemu su nadvisili nadmene Njemce. Čini mi se da su "našli igru". Ako nastave ovako,ovaj tim može daleko. Još jednom,svaka čast.

Četvrtak, 20. Maj 2010

Prezimena u Sandzaku

za "Kaljic" Kalici (kao i Haverici-staropodgoricani) su od bjelopavlickog(opstina Danilovgrad) bratstva Kalezica. Poznajem dva covjeka koji se saljivo medjusobno "rodjakaju".

Ponedjeljak, 17. Maj 2010

*

To je teorija koja će se još nadograđivati. Moja porodica,inače vodi porijeklo od istog bratstva kao i porodica velikog Meše Selimovića. Od drobnjačkog bratstva Vujovića.

Petak, 23. April 2010

Sta ste gledali u poslednje vreme?

Sjajnu enisiju "Raspakivanje" na RTS1 , autorke Antonele Rihe (do skoro B92) o Emiru Kusturici. Fantasticna retrospektiva njegovog "zivota i djela" izmedju ostalog i zbog odlicnog vodjenja od strane pomenute novinarke.

Srijeda, 14. April 2010

Jeli znate da su Novi Pazar 1941 odbranili Albanci?

“Ja nisam na strani fasista i ne branim naciste. Ja te dogadjaje posmatram iz perspektive naroda kojem pripadam i nad kojim je pocinjeno 11 genocida od strane cetnika. Jedan od njih se desio za vrijeme dok se cio svijet borio protiv nacisticke Njemacke. Bosnjaci u Sandzaku nisu stradali od Njemaca, drugi narodi jesu ali Bosnjaci nisu. Bosnjaci su stradali od cetnika. Nakon rata, Novi Pazar od oslobodjen od Njemaca ali je okupiran od ateisticke ideologije iza koje su se sakrili isti oni cetnici k...

Srijeda, 14. April 2010

Ako ti smatraš da je protjerivanje nacista iz Novog Pazar 1945. bilo "oslobađanje" a ne oslobađanje onda sve posmatramo iz različitih civilizacijskih pozicija. Ne kažem da je komunistička ideologija bila bezgrešna, naprotiv, ali je od svih ostalih opcija bila ubjedljivo najbolje rješenje.Tada. Prelazak četnika u partizane? Pa to je bila masovna pojava kod svih nacionalnih pokreta 1944-1945. I domobrani, i pripadnici muslimanske milicije i četnici. Ali,znalo se ko može da pređe.Oni koji su okrvav...

Srijeda, 14. April 2010

"Novi Pazar je okupiran od strane cetnika sakrivenih iza partizanskih zastava i od strane srpsko-cetnickog noza sakrivenog iza komunizma. Na hadzetu su streljani ugledni bosnjaci-muslimani, hafizi, imami, ulema, ljudi koji nisu htjeli da podlegnu komunistickoj ideologiji. Ovo je istina koja se prenijela od ocevidaca toga vremena a ne historija koju su cetnici pisali." Je li moguće da neko može biti ovoliko ostrašćen pa da napiše ovako nešto. 1941. godine postojale su tri srpske nacionalne vojske...

Nedjelja, 11. April 2010

*

Prvo oko oslobađanja. Novi Pazar su oslobodili Crnogorci sa Pekom Dapčevićem na čelu i to je istorijska činjenica,porazivši najprije četnike a potom i združene snage njemaca i muslimanske milicije. Strijeljani na hadžetu su bili svi odreda okupacione sluge i kao takvi su u to vrijeme morali biti strijeljani jer je takvo bilo vrijeme a i politika KP u cijeloj Jugoslaviji. A s druge strane, zna se kakav Novi Pazar su planirali da naprave Albanci u II svjetskom ratu.Kako su počeli da uvode jezik i ...

Ponedjeljak, 15. Mart 2010

Prijedlog rute za obilazak Crne Gore

Prvo i osnovno je da obiđeš Cetinje i Lovćen. Njegošev mauzolej obavezno,selo Njeguše-rodno mjesto svih vladara iz dinastije Petrović-Njegoš uključujući i Njegoševu rodnu kuću koja je pretvorena u muzej. To je srce Crne Gore i teško je reći da si bila u Crnoj Gori ako nisi obišla ova mjesta.

Četvrtak, 18. Februar 2010

Dan zaljubljenih u Rijadu

Pa to sam shvatio i arhivirao. Ali nisam shvatio za rođendane. Interesuje me šta misle učesnici na ovom forumu da li muslimani,recimo u Novom Pazaru,treba da slave rođendan ili ne treba. Baš me interesuje da čujem neka mišljenja.Lijep pozdrav.

Srijeda, 17. Februar 2010

Dan zaljubljenih u Rijadu

Shvatam li ja to da ti smatras da muslimani,recimo u Novom Pazaru treba da prestanu da slave rodjendane???