Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 20.

Srijeda, 02. Juni 2004

Autor: swissboy

Homoseksualizam

Ne razumem vasu homofobiju.Ne vidim vasu korist.Pametni ljudi menjaju misli i ne koce sebe sa religijom.Ko ima pitanja nek mi posalje E-Mail.Mladi ljudi menjaju svijet, stari umiru.Hvala vam na razum, vidimo se mozda nekad u NP.Cao.

Srijeda, 02. Juni 2004

Homoseksualizam

Citirano Orginalno od @ef I tamo ne pise VASIM zenam, vec zenama. I ova sura jasno govori o homoseksualizmu. Ne vidim sta ti je ovde nejasno? Pa kojim drugim zenama nego "vasim"? Ti Sodomi kao narod su sigrno imalo svoje zene. Sigurno su bili ozenjeni. Neznam sto bi kuran hteo da prica o manjinama ako hoce nekoga da kazni. Vidi ovako: Manjine nedoprniosu nikakvo zlo u RELACIJI sa vecinom ljudi. Nije nikad tako bili nit dan danas nije tako. Nezam sto se bunite. Kuran i generalno ne prica nikako ...

Utorak, 01. Juni 2004

Homoseksualizam

Citirano Orginalno od Sandzacki_sin Al-A’raf (7) - Bedemi 81. Vi sa strašću prilazite muškarcima, umjesto vašim ženama. Ta vi ste narod koji sve granice zla prelazi!" Zaboravio si "vašim" da ubacis. Pederi se ne žene. Ja ne nameravam da se ozenim. Prica je u toj suri o zenjenim muskarcima. To znaci da ta sura ne kaze nista o homoseksualizmu. I onako se radi u toj suri o jednoj prici koja se isto nalazi u Bibliji. Radise tu o silovanju andzea. Ne radi se o homoseksualizmu. Citirano Orginalno od ...

Utorak, 01. Juni 2004

Homoseksualizam

Citirano Orginalno od rifche_golup ... a ti rahat mozes da biras ... ali da biras da bdues chovek u zhivotu ili ... kako se to kaze peder ??? Nisam ubedzen da moram da biram nego znam da imam mogucnosti za obadvoje.

Utorak, 01. Juni 2004

Homoseksualizam

Citirano Orginalno od Sandzacki_sin Ovo jeste otvoreni forum, ali toliko otvoreni ipak nismo. Mir tebi i traži drugo uporište u svojoj nastranosti, a islama se okani!!! Nije mi bitno dal islam pravda homoseksualizam ili ne. Ali znam da Muhamed nista nije reko protiv homoseksualizma. Ako jeste, daj mi dokaz.

Utorak, 01. Juni 2004

Homoseksualizam

Citirano Orginalno od Sandzacki_sin Swissboy, ne sviđa mi se to što pokušavaš da nas učiš islamu i da nam objašnjavaš naše razloge odlaska u džamiju. To ostavi nama. I ja sam musliman ako nisi vec primetio ili ako ne verujes da sam. Koran nema nista protiv homoseksualaca. Ne sramim se reci da sam musliman a i ne sramim se reci da sam homoseksualac. Ako hoces mogu i u jednu recenicu to rec. Za mene tu nema nikakvog konflikta. Neznam sto bi hteo neko da vidi konflikt izmedzu islama i homoseksuali...

Utorak, 01. Juni 2004

Homoseksualizam

Citirano Orginalno od @ef Moje licno misnjelje je da se parade oraganizuju radi popularizacije pederluka i niceg drugog. Za mene znaci popularizacija prenjeti narodu nesto sto bi trebo da zna. Sta znaci popularizacija za tebe?

Utorak, 01. Juni 2004

Homoseksualizam

Citirano Orginalno od @ef E vidis, swissboy, tebi isto tako niko ne brani da u svojoj kuci i svojoj sobi radis ono sto tebi odgovara, ali ne vidim razlog zasto bi ti za to trebala publika? Meni kao muslimanu je dovoljno to sto ja verujem u islam da bih znao da je to u sta verujem nije lose. Zato ne razumem zasto tebi mora da kaze neko drugi da to sto ti radis nije lose. I u islamu i drugim verama je publika veoma bitna stvar. Ne bi se pravile ogromne Dzamije ili Crkve ako nebi bile tu da dokazu...

Utorak, 01. Juni 2004

Homoseksualizam

Citirano Orginalno od @ef ne kontas sta hocu da ti kazem swissboy. Odgovori mi na konkretno pitanje: Da li bi ti prestao da budes peder ako bi ukinuli parade? Ode na zapadu imas puno mogucnosti da sebe izrazis u svojim mislima i teorijama o zivotu. Ali bitno je imati publiku i pogotovu imati pravo na to. To znaci imati mogucnosti da sebe u svojim idejima izrarzis. Da bi ti odgovorio na pitanje: Meni je veoma bitno sto ima te parade. Daje mi veliki znak da moja forma zivota nije nista lose. Da b...

Utorak, 01. Juni 2004

Homoseksualizam

Citirano Orginalno od @ef Sto se samih pedera tice, nemoj da mi zameris, ali ja mislim da su njih 99 % neki ufurani momci i devojke, jer je na zapadu biti "gay" znaci biti "in", pa tako svi hoce da budu "in". To je pausalizacija. Kao sto ja nisam znao da tema homoseksualizma nije tabuizirana u Novom Pazaru tako ja i tebi iz svog licnog iskustva kazem da nisam "gay" da bi bio "in", nego sam "gay" posto sam "gay" - i puno puno drugih takodze. Citirano Orginalno od @ef A same parade, ne vidim cemu...

Utorak, 01. Juni 2004

Homoseksualizam

Citirano Orginalno od @ef @ swissboy: Ne kontam kako si u gay paradi video zansu za muslimanski narod u Srbiji? Sto sam hteo da reknem: Manjina je manjina. Razlika je samo u tipu izraza. Homoseksualizam je duhovni i fizicki izraz neke teorije sveta. Naprimer homosexualci imaju teoriju da je njihov zivot kako ga zivu tacan. To i muslimani isto imaju: Mislu da ziveti po Kuranu je tacna stvar. Druge religije veruju u druge tacnosti. Istina ostaje sakrivena sto znaci da samo respekt prema svakoj fo...

Utorak, 01. Juni 2004

Homoseksualizam

@ef: U pravu si. Mislio sam da je tema jako tabuizirana. Izgleda da nije. Za mene je tesko znati. Video sam sta se desilo u beogradu. Uzasno. Gay parada je za mene znak otvorenosti zajednice. Neznam kakvu korist ima velicina narada ako je protiv kulturnog izrazaja manjine. To i muslimani, kao manjija u srbiji, trebaju videti kao svoju sansu. Drukcije receno: Otvoriti SiCG za alternativne sexualne izraznosti bi znacilo otvoriti SiCG za alternativne duhovne izraznosti. Citirano Orginalno od @ef A ...

Ponedjeljak, 31. Maj 2004

Homoseksualizam

Citirano Orginalno od pink Nisi vezan za NP, ali ti smeta sto Pazarci ne podnose homice, ocekujes da oni tebe docekuju rasirenih ruku i kuju te u zvezde dok ti govoris " Vi meni nista ne znacite. Ni vi, ni vasa ( moja? ) vera. "??? Jedino sto bi ocekivao je da NE bih bio bacen kroz prozor. To je ono sto je fingersbroken na pocetku ovoga thread-a predlozio sta da se radi sa homicima. Mrznju NE osecam prema Pazarcima. Simpaticni su mi na nekakav nacin. Sto se tice vere, primetio sam u mome zivotu...

Ponedjeljak, 31. Maj 2004

Homoseksualizam

Citirano Orginalno od Lela8185 swissboy, na zalost jos uvek su takvi u nasem krajima ali polako pa se nadam ove nove generacije ce, kao sto kazes bit malo otvereniji ili bar malo razumljivi ne samo za to nego za mnogo stvarima Imas pravo, Lela. Za mene to uglavnom znaci da ce razmak izmedzu mene i Novog Pazara rast i rast. Emocionalno srecom nisam ni puno vezan za njega nit tezim prebrzo da ga vidim kako se promenijo. Mozda je za svakog coveka zivot tamo dze zivi a ne dze je rodzen.

Nedjelja, 30. Maj 2004

Vizija Sandzaka

Vidim integraciju sa okolinom.Vidim jacinu u razlicitost naroda.Vidim magnet za financiske transakcije.Vidim potencijal otvernih misli koji vodi u jakim skolama, fakultetima i institucijama.Vidim jacinu sportskih zvezda.I sto je najbitnije: Vidim spremnost za sve ove vizije. Sta vi vidite?

Nedjelja, 30. Maj 2004

NAJ Avatar !

Citirano Orginalno od PAUK_ I ja predlazem da se zove s l i c i c a. Stvarno ko je jos cuo za ovaj svemirski termin A v A t A rrRRr .... Nije svemirski termin, nego hinduski: "ava" znaci pravac, na primer "od...do", a "tarati" znaci "ici preko". U hinduizmu bi to znacilo da neki specialni bog silazi na zemlju. Moze se intepretisat isto kao inkarnacija. Znaci ovi nasi avatari su inkarnacije od samih nas. Svudze u internetu se upotrebljava termin "avatar". A jos nesto: Kako vam se svidza moj avat...

Nedjelja, 30. Maj 2004

Blize se IZBORI !

Sto se tice politike, moja zelja bi bile da religija NE stoji na prvo mesto. To ne doprinosi nikome nista. To vodi samo situacijama kakve su se dogodile skoro u kosovu. Ja mislim da je jacina citavog balkana, da narod dobro zna kako da se ponasa jedan prema drugim, pogotovu tad kad se radi o zajednim interesima. Zadnja Evrovizija je taj fenomen najbolje dokazala. Nije religija sto drzi narod zajedno, nego je ta velika moc sto ti narodi na balkanu imaju veliki sporazum jedni s drugima. Dalje isto...

Nedjelja, 30. Maj 2004

Kad bi meni dali...

Citirano Orginalno od @ngi3 Kad bi meni dali kisobran pa da njime poletim visoko visoko... Kad bi meni dali, carobni stap pa da njime pretvorim prljavstinu u cistocu, pa da njime pretvorim zlo u dobro, pa da njime operem ulice od pijanica i drogirasa.... Kad bi meni dali jednu zvezdu... @ngi3: Carobni stap svaki covek, svaka zena nosi u sebi. To je to sto razliciti coveka od zivotinje. Ne religija, ne zajednica nego moc svoje volje i svojih ideja te vodi tamo dze bi htela da si. Jedino sto ti t...

Subota, 29. Maj 2004

Ekonomija u Srbiji

Neznam sto svi gledate stvari tako negativno. U srbiji i pogotovu u sandzaku se puno sta moze uraditi - u ovom odnosu sam optimista. Politicka okolina jeste bitna, ali ne tako jako. Treba se samo pomisliti da niko nema para a svi ih hoce. To dopusta veliki potencijal za politicku manipulaciju u smislu lobbying, to znaci, ko ima ideje i kapital, za toga nije nikako tesko nesto da pokrene ili ostvari. To je moje misljenje. Ne treba se ni puno o tome pricati. Veca prica stvara veci "strah" prema dr...

Subota, 29. Maj 2004

Homoseksualizam

Nisam znao, da su pazarci ovako homofobni. Mislio sam uskoro doc na posetu navrh evo skoro 6 godina ali cu morat jos malo da pricekam dokle lude pazarske glave dodzu k sebi i pocnu da respektiraju interese drugih ljudi. Neznam koliko imate godina ovde u forumu, ali verujem da niste bas mladi i da su mladzi momci i curice otvoreni prema alternativnim stilom zivota. Mene nije strah priznati, da su muskarci za mene sexualno interesantni - i ja sam muskarac. Ali tuzno je videt "svoj" narod protiv se...