Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 1.000. Ima više rezultata, molimo redefinirajte vašu pretragu.

Subota, 11. Maj 2013

Autor: ed

Zukorlic pretukao Bekira Makica

Citirano od "Nihad" Koliko sam ja pratio situaciju, celu pricu je zakuhao upravo Bekir dajuci lazne izjave koje se krecu u dijapazonu da je pretucen na mrtvo ime do onih da ja odgurnut i da je pao. Ni za jednu od ovih izjava nije punudio bilo kakav dokaz, niti se ogradio od gnusnih lazi koje su prenijeli mediji na kojima je on dao izjave. Dakle kad pocnes sa iznosenjem optuzbi bez mogucnosti da ih dokazes onda nemoj da se ljutis kad i tebe neko optuzi bez iznosenja dokaza. Ti nisi pratio sta je...

Subota, 11. Maj 2013

Zukorlic pretukao Bekira Makica

Zanimljiva emisija. Zanimljiva obzirom da se ono sto se moglo cuti tesko moze dovesti u vezu sa casnom misijom koju bi gosti u studiju trebali imati – sirenje Bozije rijeci, istine, pravde, bratske ljubavi, tolerancije, solidarnosti … Resad ef. Plojovic kaze kako on ne bi da omalovazava ahmediju … (8:30). A nesto prije toga on izmislja (da ne kazem nesto krupnije) kako je Bekir ef. Makic tvrdio da je udaran u lice i sutiran (a Bekir ef. to nigdje nije tvrdio), naziva druge lajavcima, u pomoc zov...

Srijeda, 12. Decembar 2012

Mustafa Cerić predsednik Svetskog bošnjačkog kongresa

Nihade, da neko drugi sve ovo prica ja se ne bih ni osvrnuo ali ne mogu da shvatim da ti, neko ko je bio svjedokom svega sto se desavalo, pricas ovako. Ukratko. Bio sam g.sekretar ZSD 8 godina. Tacno. Zasto sam pristupio i zasto sam pristao da budem tu gdje sam bio svo to vrijeme. Zato sto su mi se PROGRAMSKA NACELA dopala i sto i danas smatram da su sasvim i spravna i progresivna. U cemu je onda problem. Upravo u zapostavljanju tih nacela. Ona su samo bila i ostala ikebana. Onaj prvi mandat smo...

Islamska zajednica - na raskrsnici

Aziz ef Hasanović, muftija i predsjednik Mešihata IZ u Hrvatskoj Islamska zajednica će biti depersonalizirana Bošnjaci se, po nekima, još uvijek svode na vjersku skupinu. Ne čini li Vam se da još uvijek nismo na zadovoljavajući način uspjeli odvojiti naciju od vjere kao što je to slučaj sa gotovo svim evropskim demokratskim društvima. Govorimo o univerzalnosti islama, koji je na d - na cionalna kategorija, a znamo da ne postoji ekskluzivizam ni jedne nacije u islamu. Koliko je Vama nacija važna?...

Citirano od "golubardzija" Pa i vlada Nemacke je ucestvovala u napadu na Iraq i Avganistan pa tebi ne smeta da uzivas u blagodetima te iste vlade. Da, ali se ne druzim sa onima koji su direktno odgovorni za zlocine nad muslimanima. Mustafi Cericu nije bila nikakva nuzda da ulazi u tu fondaciju. Niko od muslimana nije tome vidio hajira a istovremeno je to ponizenje za sve iracke zrtve. Za razliku od njega, Bakir Izetbegovic je kao predsjedavajuci predsjednistva bio prinudjen da se sastaje i razg...

Citirano od "golubardzija" E, ako je Desmond Tutu to rekao za Tonija onda je to druga prica. Meni je izuzetno drago kada mi podje za rukom da oraspolozim brata muslimana, da ga nasmijem. I meni se raspolozenje popravi. Samo mi ovdje osta nejasno, sta je zapravo smijesno. Jesu li smijesni par stotina hiljada Iracana koje je Bler zajedno sa Busom pobio? Citirano Uzmi bilo kojeg Bosnjackog politicara sta je pricao dok nije dosao na vlast, a sta je pricao ili prica dok je na vlasti.Evo, ti pomenu B...

Utorak, 11. Decembar 2012

Citirano od "golubardzija" Zanimljivo da recimo nisi postavio ovo: Mustafa Cerić podneo ostavku zbog Ganićevog hapšenja Reisu-l-ulema Islamske zajednice u BiH Mustafa Cerić u subotu je podnio ostavku na mesto člana Međunarodnog religijskog savetodavnog veća u Toni Blerovoj Fondaciji za veru zbog hapšenja u Londonu Ejupa Ganića, ratnog člana Predsedništva BiH. Znas li ko je Desmond Tutu. To je jedan nadbiskup iz Juzne Afrike, dobitnik nobelove nagrade za mir i borac protiv aparthejda. Znas li st...

Utorak, 11. Decembar 2012

Citirano od "golubardzija" Prvi koji je podigao narod je bio Reis Mustafa, pa kad je narod ustao politicari su ti koji su htjeli pravit licnu promociju. Nije tacno, prvi je reagovao predsjedavajuci Predsjednistva BiH Haris Silajdzic i to konkretno. Otisao za London, posjetio Ganica, razgovarao sa britanskim zvanicnicima, ulozio protest, trazio izvinjenje . Njegova prijateljica Sanela Jenkins (rodj. Catic) je platila smjestaj za porodicu Ganic, platila kauciju i sve troskove oko ovog procesa. Pr...

Ponedjeljak, 10. Decembar 2012

Citirano od "Nihad" Ljudi koji rade na ovim "potezima" kako ti to nazva vjeruju u jednu naprednu ideju i rade na njenom ostvarivanju punom parom. Oni koji ideju smatraju ispravnom ce se prikljuciti i pomoci u realizaciji iste. Oni ostali koji nemaju napredne ideje kao ni mogucnosti za njihovo ostvarivanje su skloni kritikovanju. I sta sad treba da radi jedna nacija, da ceka na koncenzus i u nedogled gubi dragocijeno vrijeme? Postoje stvari za koje je koncenzus nuzan. Kao sto je za osnivanje BAN...

Nedjelja, 09. Decembar 2012

Pa ako pazljivije procitas onda ces, nadam se, doci do drugacijeg zakljucka. Rekao sam da su Bosnjaci podijeljen narod i da ovakvi potezi te podjele samo produbljuju. Dakle, potreban je koncenzus. Ako se sjecas, u Frankfurtu sam isto ovo rekao Dzemailu Suljevicu a sjecas se i sta mi je on odgovorio. I dokle je dogurala njegova borba za autonomiju? Od silne demagogije kojom su Bosnjaci zasuti ne vidi se sustina. Evo ti primjer ZSD-a. Zbog cega smo je osnovali? Zbog nas u dijaspori. Ko joj je vidi...

Nedjelja, 09. Decembar 2012

Citirano od "Nihad" Po meni, izabran je pravi covjek za mjesto predsjednika. Svojom rjecju i djelom je pokazao da je pozrtvovan i prije svega sposoban i uspjesan borac za najvise interese bosnjackog naroda. Njegovo bogato iskustvo, ugled i poznanstvo u cijelom svijetu ce nam zasigurno pomoci u rijesavanju mnogih otvorenih pitanja i problema. Pa, jos nije izabran. Tek se 29. decembra bira. Ali nema nikakve sumnje da ce biti izabran. Kao sto nema sumnje da iza ovog projekta stoji muftija Zukorlic...

Utorak, 20. Novembar 2012

Streljanje Bosnjaka na Hadzetu od 1944 28. novembra

Obnovljen postupak o Aćif efendiji Džudžević je rekao da je BNV postupak obnovilo 13. novembra i dalo punomoćje novom advokatu Emiru Fetahović, koji će voditi taj sudski postupak u skladu sa odredbama Zakona o rehabilitaciji iz 2011. "Moram da kažem da je neko lice koje se predstavilo ovih dana u javnosti kao advokat (Esad Duljević) bez punomoćja i bez ovlašćenja BNV-a obustavilo taj postupak na osnovu zakona iz 2006. godine", rekao je Dzudžević novinarima. Obnavljanjem postupka sudske rehabilit...

Utorak, 20. Novembar 2012

Lokalna samouprava u Novom Pazaru

Citirano U Novom Pazaru predstavljen Etički kodeks za opštinare Multimedijalni vodič “Etički kodeks za službenike lokalne samouprave u Srbiji”, koji je pripremila misija OEBS, predstavljen je danas u Novom Pazaru kroz dokumentarni film koji prikazuje principe kodeksa i najbolje primere iz prakse praćenja javne etike na lokalnom nivou. Producent filma Olivera Miloš Todorović rekla je radiju Sto plus da je nakon filma organizovan i okrugli sto na kojem se vodila diskusija o javnoj odgovornosti na...

Ponedjeljak, 19. Novembar 2012

Islamska zajednica - na raskrsnici

Novi reisu-l-ulema piše: dr. Dževad Hodžić Jučer je u Sarajevu, u Begovoj džamiji svečano inauguriran novoizabrani reisu-l-ulema Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini Husein-efendija Kavazović. Kao što je normativni karakter Islamske zajednice u BiH bitno određen njenim Ustavom, tako ključnu važnost za Islamsku zajednicu u BiH i konstitutivno značenje za koncept ne samo njenog djelovanja nego i razumijevanja islama ima sami čin izbora reisu-l-uleme koji se (u slučaju sadašnjeg reisu-l-uleme) ...

Nedjelja, 18. Novembar 2012

Fetve

Citirano od "Nihad" Ed, o kojem pljuvanju pricas? Zbog kritika na racun reisa Cerica za Mujkija se govorilo da je isfrustriran, onako usput se konstatovalo da je taze obrijan, da nosi francusku kapu ... Zbog kritika na racun muftije Zukorlica koji je pretjerao sa politickim djelovanjem profesora Fikreta Karcica se je napalo da je beogradski djak. Valjda se htjelo reci da nije podoban, da je prosrpski ... Halilu ef. Mehticu se obracamo podrugljivo sa Halil-teolog, obracamo mu se sa Halile u kont...

Subota, 17. Novembar 2012

Fetve

Najprije smo pljuvali po Mujkiju, pa onda po profesoru Fikretu Karcicu. Evo sada dodje na red i Halil ef. Mehtic. Ko je sljedeci? Nema Islamska zajednica toliko odvaznih pojedinaca koji su spremni stvari nazvati pravim imenom koliko mi imamo pljuvacke. Samo naprijed.

Utorak, 30. Oktobar 2012

Nastupi bosnjackih predstavnika u skupstini R. Srbije (video)

Dobro je da je Elfic postavio ovo pitanje Vucicu. Kamo srece da su se i ostali bosnjacki predstavnici ukljucili u ovu prozivku. Samo za moj ukus ovo je previse blago. Bila je izvrsna prilika da mu se nabije na nos ne samo nereagovanje na ispade navijaca Rada koji su i izazvali ovakvo ponasnje nasih navijaca vec i za ublazavanje istog, za njegovo promovisanje Ratka Mladica, za obecanje da ce za jednog ubijenog Srbija pobiti 100 muslimana ...

Utorak, 30. Oktobar 2012

Kurban Bajram

Nakon postignutog gola protiv Lacija.

Subota, 27. Oktobar 2012

Otvoreni parlament

Ovim nasim politicarima zaista nije lahko. Pogotovu ovim narodnim poslanicima. Mujo Mukovic napade Dodika za ugrozavanje integriteta BiH. Ali je zato presutio da je Tomislav Nikolic negirao genocid u Srebrenici. Zli jezici kazu, to je zato sto ga je Nikolic zaduzio poklonivsi mu mjesto u parlamentu.

Subota, 27. Oktobar 2012

Zasto je sve manje ljudi na ovom forumu????

Citirano od "golubardzija" Sanjine posto ti administracija brise komentare mozes li nam objasnit dje se Muftija "sastao" sa Nestorovicem, koliko je trajao razgovor. o cemu su razgovarali?Cuj sastali se. Pored googlea ovakva pitanja mogu biti i suvisna.