Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 147.

Petak, 12. Decembar 2008

Autor: moivre

Tashke...

... učinićeš mi po volji ako ovom tipu što sebe naziva "maximus"-om, a verovatno u životu nije ništa značajno postigao, daš jednu malu opomenu za vredjanje Baskovog uspeha i lika. Baska ćemo dočekati na aerodromu kako zaslužuje i važno je, što neko reče, da ga cene oni koji treba da ga cene a ostali neka gledaju "vrhunski" pazarski fudbal i neka uživaju u njihovim "uspesima".

Srijeda, 03. Decembar 2008

Gotovo...

... je samo sa ovom prvom grupom vrhova . Od sveg srca mu cestitamo ali ja se nadam da se nece na ovom zaustaviti. Ima u njemu materijala za jos mnogo vrhova. (o) (o) (o) Jos jednom cestitam ispred svih clanova PD "SANDzAK" i zelim mu brz i siguran povratak pa da ga docekamo kako dolikuje jednom istinskom sportskom junaku. (o) (o) (o)

Petak, 28. Novembar 2008

Ponovo ...

... je krenuo na ovaj ne mnogo visok ali tehnicki izuzetno zahtevan vrh. Ovaj put ce ga, akoBogda, savladati. Vazno je samo da ga posluzi vreme, za ostalo ce se Basko pobrinuti. Detalje mozete saznati ovde.

Četvrtak, 21. August 2008

Šta reći...

... sem da je Basko još jednom dokazao da je trenutno najbolji i najuspešniji planinar i alpinista u Srbiji a verovatno i na celom Balkanu. (o) (o) (o) Nadajmo se da će ovaj put gospoda iz Planinarskog saveza Srbije uvideti da mu nema ravnog i da će mu odati dužno priznanje (koje je izostalo prethodnih godina zbog "opravdanih razloga"). Mi, koji ga znamo, svesni smo njegove veličine i želimo mu da poživi još dugo i da nas obraduje sa još osvojenih vrhova. Čestitam, Bale, ispred svih članova PD "...

Utorak, 10. Juni 2008

Zao mi je...

... sto nisam bio u prilici da vas izvestavam ali na moju srecu bilo je dobrih ljudi koji su na nasoj strani i pratili su sve sto se desavalo na Aljasci te niste bili uskraceni za informacije o ovom briljantnom uspehu nasih planinara. PD "SANDzAK" i grad Novi Pazar su bogatiji za jos jedan svetski vredan rezultat na polju planinarenja. Ispred PD "SANDzAK" se pridruzujem cestitkama i ovima sto su izasli na vrh i a i onima sto su iz opravdanih razloga morali da odustanu sa osvojenih 4350m (sto je ...

Subota, 16. Februar 2008

Jos jedan clan PD "SANDzAK"...

... je uspeo da osvoji najvisi vrh Anda i Juzne Amerike - vrh Aconcagua 6962m. U pitanju je Zijo Vapljanin, poznatiji u Pazaru kao Zijo zlatar. Vise o tom uspehu mozete procitati ovde . Nakon osvajanja Elbrusa uspeo je da se domogne jos jednog kontinentalnog vrha. Svaka cast. (o) (o) (o) Izgleda da su Baskovi rezultati dali elana i ostalim planinarima iz Pazara pa se redjaju novi rezultati koji su zaista vredni paznje ne samo u Pazaru vec i na Balkanu. Postajemo planinarska elita . U maju se oce...

Ponedjeljak, 31. Decembar 2007

U ime PD "SANDzAK"...

... sve cestitke nasem najistaknutijem i najtrofejnijem clanu. Lepo vreme ga je posluzilo a ono sto je bilo do njega nije ni dolazilo u pitanje, sve je besprekorno izvedeno. (o) (o) (o) Sve je blizi cilju - osvajanju svih sedam kontinentalnih vrhova, jos S.Amerika i Australija. Cim se vrati priredicemo mu docek kakav zasluzuje.

Subota, 20. Oktobar 2007

Miroslav Krleža...

... "POVRATAK FILIPA LATINOVIĆA" xx(

Subota, 18. August 2007

Interesuje me...

... da li su te ankete pocele posle onog nemilog dogadjaja na Hejselu ili posle odluke Margaret Tacer da u zatvor ide svako iz publike ko nagazi travu na stadionu. Bio sam svuda po svetu i video mnogo naroda ali se ni po kom osnovu ne bih slozio sa tim "anketama" (za koje verujem da su lansirali sami Englezi) da su bas Englezi najkulturniji narod na svetu. Kako rece neko, kultura se ogleda kroz mnogo stvari a ne samo kroz jutarnje ispijanje cajeva i nepljuvanje po plocniku (jos kao mali sam u ne...

Utorak, 14. August 2007

@annonimus...

... hvala ti, i tebi zelim sve najbolje

Petak, 10. August 2007

Treninzi...

... su u ovom sportu nešto što je uglavnom individualno opredeljenje. Ko zacrta sebi neki jači cilj mora malo više da trenira i prvenstveno da vodi računa o kilaži. Doduše, sa redovnim treninzima se najčešće dodje do odgovarajuće kilaže . Poželjno je da se vikend iskoristi za neke duže relacije (recimo neka prava planina) a ostalim danima mogu da se koriste staze kojima Pazar obiluje. Mladi ljudi vrlo brzo ulaze u formu tako da im može biti dovoljno da 2-3 puta nedeljno naprave po neku šetnju po...

Četvrtak, 09. August 2007

Moram...

... da dodam da nas je ovo putovanje koštalo po 300Eur+hrana (koju smo uglavnom nosili sa sobom - "tarak" nas je izvadio, njemu hvala ) a trajalo je ukupno 10 dana sa jednim noćenjem na moru - u Poreču u Istri . To ističem da bi se znalo da ovaj sport ne mora da bude skup ako se izaberu malo bliže a takodje atraktivne destinacije.

Četvrtak, 09. August 2007

Zaista...

... smo pokorili Alpe. Nas sedam iz Srbije i Hrvatske (Sejo i moja malenkost smo bili iz PD "SANDžAK") je napravilo podvig u osvajanju najznačajnijih vrhova na Alpama. Za nepunih sedam dana smo osvojili najviši vrh Austrije - Grossglockner 3798m, najviši vrh stare Evrope - Mont Blanc 4808m i najviši vrh Italije - Gran Paradiso 4061m. Uspeh je još veći s obzirom da se zna da su ti vrhovi udaljeni jedan od drugoga po par stotina kilometara tako da smo odmarali uglavnom u kombiju dok smo se vozili ...

Četvrtak, 26. Juli 2007

Danas...

... je i treći član PD "SANDžAK", koji je krenuo na Elbrus uspeo da osvoji taj vrh. U pitanju je Zijo Vapljanin (poznatiji kao Zijo zlatar). Ovim je ponovo Sandžačka izlaznost bila 100%. (o) (o) (o)

Srijeda, 25. Juli 2007

Prema poslednjoj...

... informaciji članovi PD "SANDžAK" su osvojili najviši vrh Evrope - Elbrus 5,642 m. Prema nezvaničnoj informaciji na vrh su izašli Basko Čarovac i Fahir Demčović (poznatiji kao prof.Šiljo). Treći član ekipe je zbog problema sa visinskom bolešću morao da odustane na 5200m ali s obzirom da mu je to prvi vrh preko 3000m i to je zadovoljavajući rezultat. Basko je ovim uspehom zabeležio još jedan vrh u nizu koji planira da osvoji. Naime, on je član "Seven summit team"-a što znači da planira da osvo...

Petak, 20. Juli 2007

PD "Sandzak"

@ed, @annonimus, hvala vam. Nadam se da ce nam biti lijepo vreme i gore kad su ovakve vrucine ovamo dole.

Četvrtak, 19. Juli 2007

Još jedna...

... ekipa iz PD "SANDžAK" polazi na ekspediciju. Dva člana ovog društva (jedan sam ja ) će zajedno sa još 6 planinara iz Srbije, Crne Gore i Hrvatske krenuti 27.07. put zemalja Evropske unije. Na tom putu će nam se isprečiti vrhovi Grosglokner (Großglockner) u Austriji (3798m), Mon Blan (Mont Blanc) u Francuskoj (4808m) i na kraju (ako bude snage i volje) Gran Paradiso u Italiji (4061m). Ova ekspedicija ce trajati 10 dana.

Subota, 07. Juli 2007

Opet...

... članovi PD "SANDžAK" polaze na ekspediciju. Ovaj put je u pitanju Elbrus, najviši vrh Kavkaza i ujedno najviši vrh Evrope (po novom rangiranju - nekad je to bio Mon Blan) i visok je 5,642 m. Na ovu, nimalo naivnu, ekspediciju ide tročlana družina iz Novog Pazara i u Rusiji će se pridružiti ostalim planinarima iz Srbije koji će poći malo ranije iz turističkih razloga. Na put polaze 17.07.2007.g i ako Bog da posle 5-6 dana osvojiti i ovu planinu. Ekipu iz Pazara predvodi iskusni Basko tako da ...

Utorak, 22. Maj 2007

Pridruzujem...

... se svim cestitkama i zao mi je sto zbog odsustva nisam mogao na vreme da se ukljucim u temu. Nisam video post u kom neko pominje da je Basko "dokon" i zaista ne mogu da shvatim da neko (bilo da ga poznajem ili ne) ima srca da tako nesto izjavi za coveka koji je postigao najveci uspeh svih vremena u sportu ne samo u Novom Pazaru vec i u celom Sandzaku. Za one neupucene, uspon na Mt.Everest se rangira podjednako kao zlatna olimpijska medalja. To je cak i predlozeno medjunarodnom Olimpijskom ko...

Ponedjeljak, 02. April 2007

Konačno...

... je došao trenutak da se Basko upusti u najveći planinarski poduhvat. Naime, 31.03. je krenuo sa ekipom iz Beograda put Himalaja i očekuje se da će za jedno 45-60 dana osvojiti krov sveta - Mt.Everest. Svi iz planinarskog društva "Sandžak", a i mnogi drugi, smo ga ispratili u petak 30.03 uveče na taj veličanstveni put. Više o toj ekspediciji možete da pratite ovde . P.S. Izvinjavam se što se nisam javljao jedno vreme tako da niste imali svežih informacija iz PD "SANDžAK". U principu nije bilo...