Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 1.000. Ima više rezultata, molimo redefinirajte vašu pretragu.

Ponedjeljak, 05. Septembar 2005

Autor: fingersbroken

Zelje, pozdravi i cestitke

Aviceno srecan rodjendan brate!!! Cestitao bih i muftiji zenidbu al strah me je da ne skrenem sa teme. Vidim po adminovom moze i u ringu da se skrene sa teme o|

Nedjelja, 04. Septembar 2005

Formula 1

Taman sto izgovorih da ce biti zanimljivo dal ce kimi stic isichellu on se okrenu u krivini. Momak musi vozi.. muci se da stigne, rizikuje i eto ispada.. Makar je zanimljiv I sto je kljucno, eno ga jos se muci!!! /Upravo je presao trulija (koji ga je prestigao kad se ovaj bio okrenuo) al mislim da je malo vremena ostao da se stigne fisichella.. samo 5 krugova sada. Al coveku ipak svaka cast.. A ferrariji... nisu glavne uloge ocigledno ni kod svoje kuce ove godine

Formula 1

Eno ga deseti ... Montoya prvi, alonso (tradiciju prati) eno ga drugi.. Zanimljivo je pratit dal ce kimi uspet makar do trecet mjesta. Dosadan vozac ovaj alonso

Formula 1

Danas monca, a? Navijam za kimija, jer ne volim alonsa. Nemam nekog razloga da ga volim il ne volim al nesto mi ruzno da covek osvoji prvenstvo sa toliko drugih mesta, i da mu to cak ni ne smeta. Zao bi mi bilo kimija kao i onda kad mu je pukla osovina/guma.

Pitanje

PA trebo si napisat to da znamo. Da je neko to video il cuo sigurno te nista ne bi pitao. Dobro je da si objasnio. Idemo daljse.

Subota, 03. Septembar 2005

Lounge & chill outMusic

Pre nego odem da spavam (+6 kod mene ) moram ti rec da sve sto si spomenula gore vec imam i da su sve jako dobre stvari. Ove kompilacije koje su serijske (buddha bar, cafe del mar, ibiza chillout.. ) imam u kompletima sve. Ma sta da ti kazem: 50,000 pesama pa vidi sta tu moze sve da se nadje, a ja sam pri skupljanju/kupovanju gledao da tu bude samo kvalitet (a na to nisam pazio samo kad je u pitanju domace, a toga nema ni 5% kod mene ). Elem, kazem dobre su sve stvari sto si spomenula, a hotel c...

Najveca glupost

Ne znam dal je sledece vezano za ljubav il za mrznju, il za nesto trece (meni nepoznato) al je definitivno jedna od vecih gluposti koje sam na forumu procitao.. (i samo po sebi i kad se gleda odakle je poteklo): Citirano Bila si mi sumljiva da sa onakim komentarima i odbranama koji idu u prilog fingerbrokenu zelis mu se pribliziti. Posle ovog posta sam sigurna da je to tvoj nacin udvaranja njemu. Jer zasto bi reagovala? Da te nije slucajno strah da ce fingerbroken ponovo otici i ti ostati bez tv...

Lounge & chill outMusic

Najkvalitetnija vrsta muzike koju mogu da vam preporucim je Lounge MusicA. Moze se nazvati New Age musikom ali ima korene u jazz musici i zivoj svirci koja je dominantna i u svim danasnjim numerama a koje su mahom izvedbe nekih starijih dobrih numera. Kako samo ime kaze Lounge musika je salonska muzika (lounge = salon, predvoje, hotelska sala). Znate one koktele ili vecere u hotelima gdje neki bend u pozadini svira neki bass jazz? Ono sto se vidja u filmovima kod nas toga nema. Drzim i da je ova...

Ogledalo...

Zanimljivo je kad ljudi opisuju neke ispravne stvari uvjek opisuju ono sto oni sami imaju.. bilo da se radi o osobinama bilo da se radi o postupcima. Znam i sam sam to radio.. pa makar podsvesno. Cak i kad postavljaju pitanje pitaju one koji ce da im misljenje potvrde. A i prije nego pitaju oni se svojevrsno ograde i svoj stav zastite, pa se namece da ne pitaju da bi odgovor culi vec da bi svoje misljenje iznijeli. Postavlja se pitanje sta je to pitanje? Da prenesem na temu: postavlja se pitanje...

Narodne zablude

Sa budalom se ne raspravlja = Pametniji popusta.

Petak, 02. Septembar 2005

Pitanje

Masis sustinu: ne pricamo mu o zeni (nigde nismo) vec o postupku. Eto necemo ni postupak vezat za njega, vec cemo postupak komentarisat nevezano za njega. Pokrenut cu temu, jer ne mogu se te tvrdnje tako lahko uzimati zdravo za gotovo kako ih ti iznosis, vec cemo to malo da uzmemo eto za temu razgovora. Na stranu muftija. O muftiji bih ja i o drugim postupcima. Cisto da se zna, sta mu je funkcija i kakvo mu mjesto po toj funkiciji pripada, a kakvo on zauzima. Al eto, ne moras da se sekiras (ili ...

Petak, 02. Septembar 2005

Pitanje

Zanimlivo pinki: ja bas sa namerom da uvoj temi postavim isto pitanje se logovah kad vidim ti vec pitanje postavila Elem, za babbhu, i za administraciju: Muftija nije ti i ja i clan neki foruma pa da pravo na privatnost i da radi sta hoce (a da mi to ne komentarisemo) ima. Zasto recimo ti kao clan G17 pozivas na otvorenu diskusiju o drugim javnim licnostima a kada se radi o ovoj javnoj licnosti stitis mu privatnost??? Otkud sad pa to. Na forumu je bilo pravilo ovakvo: tema se zatvara ukoliko nem...

Četvrtak, 01. Septembar 2005

Muftija sandzacki

Citirano Orginalno od Administrator Da bog da da im se duhe podudare, kaze nas narod. Smatram ja je ovaj muftijin potez vrlo promisljen i pre svega pozitivan. Podrzavam ga u tome i nadam se da ce on biti samo pionir necega sto ce postati praksa. Zloupotreba ovakvog cina ce sigurno biti ali sam ubedjen da se to moze smatrati kolateralnom stetom. Za recenicu br 1: mora imat vise 'duha' muftija: jer treba da mu se podudari i sa jordankom i sa pazarkom Za ostale dodajem sledece: samo da mu/nam se n...

Muftija sandzacki

Eh da, ja pokrenuh temu a ne dadoh svoj odgovor. Nudih pravac u kojem se tema treba odvijati ali ne dadoh svoje misljenje, pa evo.. Najprije nek mu je hairli. Kad mislim nek mu je hairli mislim sljedece i na sljedeci nacin: hairli njemu <= => hairli svima <==> hairli danas <==> hairli sutra <==> hairli do kraja zivota <==>hairli na dunjaluku<==> hairli na ahiretu (gdje <==> stoji za 'ekvivalentno'). Moje je vidjenje, i razumijevanje da je stvar hairli samo kad podrazumijeva ovu celokupnu ekvival...

Kakvih ste osobina ?

Pimk sve si u pravu!!! Ne znam za to sto si isfalila sebe jer te ne poznajem (a verujem da si bila skromna, tj da si ti jos puno puno bolja), al to sto si nagrdila mene sve si u pravu. Ono nije bas da moras po razlicitim temama toliko o meni da pises, al neka, nije zgoreg.. sve je to za moje dobro jelda? Ti si to, kao karakterna osoba kakvom si se vrlo lijepo opisala (a ja verujem da si bila skromna, tj da si ti jos puno puno bolja), meni pokusala da pomognes. Eto, ti si pokusala pa sta bude.. b...

Muftija sandzacki

Pink, hvala na primjeru razmisljanja. Ne zato sto si zaprepascena, podrzavas il ne podrzavas, vec zbog okvira kojih si se svojim postom drzala. Tu neku licnu perspektivu dakle trazim, i percepciju cisto vezanu za sve faktore koji se ticu nas i one koji su deo ljudskog rasudjivanja. Vjere se nemojmo direktno dodiritvati (sa fikhskog aspekta) ali znajte(mo) da sve sto pricamo (svi ti faktori) imaju veze sa vjerom (a neki to zaboravljaju). Moja neka opaska je upravo skladna sa jednom tvojom: vecinu...

Muftija sandzacki

Kao pokretac teme: vec sam rekao OVDJE da je jasno da je taj cin zenidbe fikhski, sam po sebi, izolovan iz bilo cega drugog, ispravan. Mnoge stvari se ako posmatrane kako se na danasnji nacin fikhski tumaci (olahko, i sturo, kako se u islamskoj proslosti nije radilo) mogu protumaciti ispravnim. Ali, nejse, necemo u tom pravcu. Fikhski nek prosudjuju fakihi (a on je jedan te ga tu nemojmo dirat) vec mi sa stanovista onih opstih okolnosti koje mozemo sami da uocimo i o kojim, sasvim normalno, imam...

Ogledalo...

Mnogo dooooobra tema!!! Pitanje je sta mi vidimo kad pogledamo 'ogledalo'. Da li zelimo da pogledamo duboko u sebe i da se suocimo sa istinom ili non-stop pravimo kojekakva opravdanja za ono sto radimo i govorimo sebi (podsvesno ili svesno, tiho ili naglas) da smo ispravni i da nemamo zasto da se brinemo ili da se pitamo. Sta mislimo mi o sebi? Da li uopste ozbiljno MISLIMO ili se jednostavno bez razmisljanja ponosimo sobom (tj ili smo umisljeni). Ne pricam nesto sad napamet, vec iz licnog iskus...

Muftija sandzacki

Napomena: Nije forum religija!!! Obavezno procitati prije odgovaranja Uzimajuci u obzir gore napomenuto zapocinjem temu koja je, vjerujem, ionako svakodnevna tema po Pazaru a i sire (Sandzaku a i svakom mjestu gdje Sandzaklija ima), a tema ove teme je Muftija sandzacki. Opet: Imajuci u obzir gore napomenuto, sada napominjem da je tema ove teme Muftija sandzacki o kojem necemo govoriti sa vjerske strane, tj o kojem necemo govoriti izolovano sa recimo SAMO fikhske perspektive (koju mnogi mnogi mno...

Vanzemaljci?

Ada jes nego spomenu neke ajete (kojima se ne suprotstavljas i u ciju istinost ne sumnnjas) a ne rece nam koje. I teroiju si pobio a nisam nam je objasnio, pa te pitam da ih navedes. Nisam ja to valjda nesto propustio... ili mozda jesam??? Svako misljenje cijenim a svako misljenje je naravno i diskutabilno. Ono sto nimalo ne cijenim jeste kad neko iznosi nesto kao tvrdnju a samu stvar koju iznosi da bi nesto tvrdio ne razumije niti ima pojma o tome pa moze da ode toliko daleko da to sto govori c...