Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 193.

Četvrtak, 20. Februar 2003

Autor: Birdum-Bardum

SAD vs. IRAK

Shto se tiche Turske, evo mojeg vidjenja. U Turskoj je dugo vremena vladao komunistichki rezim Kemal Mustafe - Ataturka (otac Turske) koji uopshte nije Ataturk. I oni su za to vremena svoje vladavine mnogo zla nanijeli Turskoj i uvezali je u neke stvari iz kojih nije lahko se izvuchi, a i nemoze brzo. Sada kada je u Turskoj na vlasti nova mlada demokratsko-muslimanksa vlast josh ostaje vojska koja Vlada Turkom. Dakle mlada nova stranka koja je doshla na vlast tek treba da osvoji tu vlast. Turska...

PRIBOJ

Selam alejkum Boshnjaci. Pa Sestovoboy, ako nisi znao evo ja chu ti rechi poshto ja znam. Priboj se nalazi u Srbiji u Regionu Sandzak i nalazi se na granici sa Boshnom i Crnom Gorom. Eto sad znash. Allahimanet

Ilahije i Kaside i Stare dobre sevdalinke.

Selam alejkum Boshnjaci. PA dragi moj Camile, evo poslije duzeg vremena da ti malo odgovorim na ovaj tvoj post. Jeste da je sa malim zakashnjenjem, ali bash sam sad neshto chito postove i vidjeh ovaj tvoj post i nemogah a da ti ne odgovorim. Ove tvoje rechenice neznam ni hsta znache ni shta si njima htio da kazesh. Ali to shto ti mislish da su to stare kasete, ima i starih a ima i novih pogotovu u posljednje vrijeme ima kolko hochesh novih ilahija i kasida. A meni su bash draze shto su starije j...

PRIBOJ

Selam alejkum Boshnjaci. Pa poshtovana bracho ja sam iz Novog Pazara, ali veliku ljubav gajim prema Priboju, Novoj Varoshi i Pljevljima. Shto se tiche Priboja nash Dzemo Halilagich se drzi ko stijena. On je najvishe zaslizan i po njegovom je scenariju snimljen film-rekonstrukcija otmice Boshnjaka iz okolnih mjesta Priboja, Sjeverin, Shtrpci. Taj film je premijerno prije par mjeseci pushten u bioskopu u Priboju pred punom salom medju kojima su se nalazile i porodice ubijenih, otetih i nestalih. F...

Srijeda, 19. Februar 2003

Lokalni izbori!

Selam alejkum Boshnjaci. Odlichno Mirsade, taj text je odlichan i dirljiv i potpuno tachan. Samo sada treba da ga prepoznamo u realnosti odnosno u praksi. Pogledaj sada ovo u Sandzaku pobjedjuje Lista za Sandzak maximalno i niko ne nalazi za shodno iz Beograda da stupi u kontakt sa njom i sa njom da rjeshava probleme Sandzaka, vech to radi preko onih koje ni rodjena majka nije glasala. Nasuprot, oni forsiraju istog i pomazu ga u kampanji, pravechi mu male ustupke sa kojima se on hvalishe, kao to...

Ponedjeljak, 17. Februar 2003

PALESTINA!!!

Selam alejkum Boshnjaci. Pa vidish ja nemam takvo vidjenje. Jer ako ti mislish da se Quds i Palestina brane pushkom onda se grdno varash. Ja mislim da se Palestina brani kod nas u Sandzaku, Bosni, Arapskim zemljama, Iranu, Turskoj, itd. A mozemo sad svi se skupit uzet oruzje i otich u Palestinu i sve che nas pobiti. Zamisli ti sad mi razmishljamo o Palestini a po Sandzaku ne vidimo probleme, ili po Bosni, ili po Turskoj, ili Arapskim zemljama, Iranu, Iraku, itd. Iran se je oslobodio od zapadnog ...

Lokalni izbori!

Selam alejkum Boshnjaci. Samo da ukratko dopunim ovaj moj post gore. Optuzishe me da sam indoktriniran od strane RTV (Regionalne Radio Televizije). Pa zar to nije smijeshno. Shta to ima na Regionalnoj shto je moglo da me indoktrinira. Ja ti pricham o stvarima koje su fakat. Ja sam o tome chitao i saznavao josh davno prije postanka RTV. A onaj koji se ne informishe i koji slabo chita on se samo bavi stvarima Rekla-Kazala. Ja bih opet zamolio sve one koji na ovom Forumu uchestvuju da se oslobode l...

PALESTINA!!!

Selam alejkum Boshnjaci. Pa poshto vidim da se ovdje govori o Palestini, ja rekoh i ja da neshto napishem onako kako ja gledam na Palestinu. Vidite sve shto se djeshava djeshava se Allahovom dz.s. odredbom. A nashe je kako chemo se prema nechemu postaviti, da li chemo iz nekog dogadjaja nauchiti neshto ili ne. Jer mi smo ovdje na ovaj svijet poslani da se vidi hochemo li biti dobri Allahovi robovi. Pa se kaze da pouku primaju, odnosno shvachaju, samo oni koji razuma imaju, koji razmishljaju. Tre...

Subota, 15. Februar 2003

Lokalni izbori!

Selam alejkum Boshnjaci. Pa shta bih ti reko Phikrete. Ja vidim da tebe nosi samo chisti HIR. Shto je kod muslimana zabranjeno. A kako znam i stranka koju branish ili u koju si zabludjen takodje se povodi za HIROVIMA. Pa ja vidim da ti imash namjeru samo da bezveze lupash i da samo nabrajash shto vishe nekih nagomilanih lazi ili istina koje kada tako na gomilu se prikazi ispadnu kao neshto veoma strashno. Pravi se slon od komarca. Ako bi se ti potrudio da bez tog hira razmislish, dakle realno. A...

Petak, 14. Februar 2003

Lokalni izbori!

Selam alejkum Boshnjaci. Evo i mene. Davno se nisam javljao. Pa rekoh da napishem malo na ovu temu. Nemogu da vjerujem shta se ovdje pishe i kakva ljudi imaju shvatanja. Ali eto ima nas raznih. Pravda se nemoze istjerati sve do Sudnjeg dana. Dakle Sudnji dan che pokazati SVE. Oni koji poznaju historiju prostora bivshe Jugoslavije dobro se sjechaju lichnosti tipa Sejdo Bajramovich, Rahman Morina, Fikret Abdich, itd. Kod nas Boshnjaka su oni ostali zapamceni kap izdajnici svojeg naroda. Zapravo, s...

Subota, 04. Januar 2003

Mi smo narod koji oslobadja zenu od robovanja muskarcu

Selam alejkum Boshnjaci. Napravio sam nekih greshaka u pisanju gore jer sam brzo kucao, ali vechina se moze skontat osim mislim da se moze pogreshko shvatit jedno pitanje. To pitanje glasi: Zashto dva puta Sedzda u namazu ka je Allah dz.s. Jedan. Halalite. Allahimanet.

Subota, 04. Januar 2003

Mi smo narod koji oslobadja zenu od robovanja muskarcu

Selam alejkum Boshnjaci. Trenutno postoje tri glavne intewrpretacije Islama. Modernistichki, Tradicionalni i Fundamentalistichki. Za mene je ovaj Tradicionalni Islam sredina a ova druga dva su malo se ekstremizovali. Postavio bih par pitanja. Ako smijem? Chemu sluzi shamija? shta je to sloboda? zashto se raspravljate? zashto jednostavno ne muhabbetite? zashto se klanja? zashto se klanja bash onako kako se kljanja? shta znachu rukju u namazu? zashto sva puta sedza a ne jednom, ako je Allah dz.s. ...

Ponedjeljak, 02. Decembar 2002

O CHEMU SE RADI???!!!

Selam alejkum Boshnjaci. Nije mi jasno zashto se moji textovi skrachuju ili totalno brishu? Zelim objashnjenje. A i neki tekstovi koje sam pisao nisu uopshte van pravila Foruma. Zashto su izbrisani pojma nemam. Ovo postaje nesnosno. Gubi se polahko pravo glasa. Veche prelazi u neshto shto ovaj Forum nije OTVORENI. Dobro se preispitajte da ne odete u neke vode koje nebi valjalo da se ode. Allahimanet

Zloupotreba privilegija!!!

Selam alejkum Boshnjaci. Pa predlazem ti ipak da se izujesh prije vode i da ne budesh strpljiv i da je ZATVORISH poshto si Administrator. Allahimanet

Ko je najveci neprijatelj Islama ?

Selam alejkum Boshnjaci. Heheheh vidi ti sad ovo. PA nisu vazni oni koji che dochi poslije nas, i ne pitaju se oni, pita se Allah dz.s. Shta chemo da radimo kad nas Allah dz.s. bude pito. Jel ti mislish da Allah dz.s. ne drzi sve pod kontrolom. Kaze Allah dz.s. : "Ja sam sebi uzeo za obavezu da pomognem iskrenog vjernika." Zar mislis hda che Allah ostaviti bez pomochi svoje iskrene vjernike. Hajde mi malo prichaj o Allahovoj pomochi. Jer mnogo se ovdje pricha o oslanjanju na svoje snage. Kako tu...

Selam alejkum Boshnjaci. Samo polahko netreba se izuvati prije vode. Bitno je da se taj problem primjeti na vrijeme i kada se na njega ukaze onda ga je lakshe posmatrat ili chemo ga preduhitrit pa se neche ni djesit ono shto bi se djesilo da se ovo nije pojavilo. Dakle, nadam se da ti je malo jasnije sada. A vjeruj mi ja imam nos za diktatore. Na ovu temu se naravno moze mnogo dodati. Naravno, oni nikada neche sebi priushtiti da prekrshe neki zakon ili pravilo. Ali che u okviru toga, majstorski ...

Selam alejkum Boshnjaci. O privilegijama, koje se dobiju za neku vrstu truda. Nadam se da ti je sada malo jasnije na koju to vrstu privilegija mislim. Kada se recimo za trud dobije ili polozaj ili novac ili priznanje ili shta ti ja znam, raznih ima privilegija. E sad kada se te privilegije pochnu zloupotrebljavat, je veoma opasna stvar. Zar ne? A josh ako se dobro kriju tragovi, super. Eto o tome ja. A ti? Allahimanet

Selam alejkum Boshnjaci. Kada recimo neko teshko radi za neshto, bori se onda naravno dobija i privilegije. Moze li se djesiti da ih zloupotrebljava??? Shta treba sad na osnovu tih zasluga da trpimo, jel? To nesmije biti kritikovan jel? Ovo mene podsjecha na ono kada se pochinje tek sa drogom pa se kaze ja imam kontrolu nad tim. Pa onda kad se navuche onda postane zavistan. Tako je i sa polozajem (privilegijama). Ali eto, nema problema. Eto kako pochinje rushenje jednog drushtva. Posmatrajte moz...

Blize se IZBORI !

Selam alejkum Boshnjaci. Shto se tiche cijene: O tom po tom. S jedne strane se granichimo sa Kosovom, s druge sa Crnom Gorom, posebno je strateshki vazno ovo shto se granichimo sa Kosovom. Jer tuda moze da protiche roba razna neometano ako bude bilo potrebe. Ima i Albanskih prozvoda kao na primjer chajeva i to, a ima i stranih, Americhkih, Njemachkih, raznih proizvoda ima. A o cijeni chemo: O tom potom. Za Sheshelja sam. Allahimanet

Ko je najveci neprijatelj Islama ?

Selam alejkum Boshnjaci. Pa shta bih ti reko. Ponovo bih zatrazio Halaluka (izvinjenje) ako sam te neshto uvrijedio. Iz ovog posta posljednjeg ja vidim da je onda nemoguche da ti ikako pret(d)stavim moju tachku vidjenja problema muslimana. Jedino kako mozesh vidjeti i shvatiti moju poziviju je da mi postanjesh prijatelj, tj. da se upoznamo. Pa da lijepo porpichamo. Nemoze drugachije. Allahimanet