Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 225.

Subota, 28. Juli 2012

Autor: Bosnjaaak

Istina nurom obasjana (nastavak)

Eh Omere ta ti bi prava sine !Hajde brzo nadjite ovoj snahi Perovoj carsaf zapregu i kosulju samiju nezaboravite ovim dvijjema unukama podate dimije od nasih djeevojaka. Bogami tako i bi,ja Peru dadoh culah i calmu te zavrsismo to nabrzinu ni sjetio se toga da nebi Omera. Prolazili dani ja i moj sin se mjenjali na straze oko sela koje smo oragnizovali,Talijani su slabo navracali po selu,osim kad bi im zatrebalo hrane,i to bi kao kradom odnjeli poneku ovcu ili jagnje,nijesmo se bas radovali tome ...

Petak, 20. Juli 2012

Put Istine

Sulejman Aličković Luksemburg PUT ISTINE - Hajde bona, odškrini taj pendžer malo. Čul’ ti mene, hanumo moje draga? Haman, haman vala te niko danas ne čuje ništa… sve svoje tjeraju i niko nizašta ne pita. - Ma šta ti je čoveče ! Vidiš da namirujem… ne mogu sve stići! – odmahnu starica pokraj šporeta. „Eh, samo da ima ko da me odmjeni, bar koji dan“ - pomisli starica. „Ma, otišli svi po dunjaluku, a izrodila petoro... Eh, jadni svijetu!“ - opet obuzeše misli staricu. Pohita ka pendžeru i otvori ga...

Srijeda, 27. Oktobar 2010

Pisac, Etnolog Sulejman Alickovic

Sandžak u srcu a Bosna u duši „Ova priča je posvećena mom dragom prijatelju, neumornom etnologu Sulejmanu Aličkoviću, koji se pojavio iz još neispričane priče, i sve nas zadužio…“ Autor:Ibrahim Osmanbasic Prvi put kad mi Sulejman kroči u zjenice, onako sitan i vitalan, prisnošću orobi mi dušu gdje načini gnijezdo i ostade do dana današnjeg, poremetivši sve što je moje saznanje gradilo i otvori nove horizonte spoznaje koje tek treba istražiti u svjetlu što je šaputala zaborevljene istine. Simpati...

Srijeda, 02. Juni 2010

Alickovic Sulejman

ISTINA NUROM OBASJANA Merhaba adzoooo ! Merhaba ahbabu,odgovori mi stari adzo. Jesi li se umorio adzoo ? Nijesam, hvala Allahu dragom jos se kuveta ima,ogurilje sinovac ? Vala do dadjinih sinova,a ti hairli dje se uputio? Ehd duga je to prica dijete.nesto trazim sto davno izgubih. Al vec kad me pitas zboricu ti,bilo je to onoga rata,onoga kad svabe napadose moj sinko . Bogami ni sami nijesmo znali ko nas sve nenapade,sjedne strane svabe karabinjeri a sa druge komsije. Koje komsije adzo,pobogu ?...

Utorak, 01. Juni 2010

Švajcarsko istraživanje: Mi smo vecinom Iliri

Nemrze oni samo nas,mrze istinu koja polako ali sigurno otkriva koliko samo zive u zabludi i lazama.

Petak, 08. Januar 2010

DNK analiza

Uradjena je DNK analiza naroda u Evropi. Tu cete najbolje vidjeti ko su najstariji narodi Evropskog kontinenta. Dosta smo slusali bajke Slovenskim narodima " ko je najstari na Balkanu"

Utorak, 03. Novembar 2009

hvala sejla

Moram se hitno potruditi da nadjem ovu knjigu.Mozda mi mozes reci dali je ima u prodaji u Bosni ili Sandzaku.

Ponedjeljak, 26. Oktobar 2009

Balkansko pero

"Stručna komisija se odlučila da u zajedničku zbirku učesnika manifestacije bude uvršteno 121 autor iz 18 država. U sklopu zbirke su uvršteni odabrani autorski radovi koji su aplicirani na Javni poziv za „Treće novosarajevske književne susrete i dobitnici priznanje u sklopu ovogodišnje manifestacije „Literarne kreacije-2009“..." Opširnije... NKS09- Autorski radovi - dobitnici priznanja na manifestaciji: "Literarne kreacije-2009

Nedjelja, 25. Oktobar 2009

Kamene Kugle svjetski fenomen

Do sada je otkriveno na teritoriji Sandzaka cetiri lokalitete postojenje tog svetskog fenomena. Selo Bac,Djerekare,Jelice i Spiljani.

Nedjelja, 25. Oktobar 2009

Alickovic Sulejman

JOŠ JEDNA LOKACIJA KAMENIH KUGLI U SANDŽAK Piše: Sulejman Aličković SELAO SPILJANI (Cpiljani) Poslije tri lokacije u selaima Bac,Djerekare i Jelice evo i cetvrte lokacije kamenog fenomena. Selo Shpiljani koje se prostire na blagim stranama i zaravnima iznad reijeke Ibra.Nalazi se na teritoriji opstine Tutin na nadmorskoj visini oko 860m Shpiljani su staro selo to se moze zakljuciti po tome sto se tu nalaze groblja koja nose razne nazive od Ilirskih pa do danasnjih muslimanskih.Na jedno od jedno ...

Petak, 25. Septembar 2009

Mirsad Dzerlek osniva novu stranku

Na sajtu WWW.Prijepolje.in procitah ovu ocekivanu vijest.Neka ti je hairli gospodine Mirsade mozda ti doneses nesto sto ovom narodu Sandzaka treba i stanes u zastitu njihovih prava. Obezbedis vise posla, boljih puteva i ucvrstis jedinstvo Bosnjakakoji su sada razjedinjeni. Aferim ti bilo sto reko moj dedo rahmetli.Jer samo jedinstveni mozemo se boriti za bolje sutra nase djece i pokolenja koje dolaze.

Ponedjeljak, 21. Septembar 2009

NEZNANJE-ZNANJE

Nedjele se ljudi dali su sa sela ili iz grada. Bolje ih djeliti po znanju i neznanju.Ljudi koji malo znaju tezi su ucenim ljudima kao sabesjednici nego oni mjima ravni,pa makar se radilo i o najucenijoj raspravi.Shafija je primjetio da je sve svoje ucene sabesjednike uvjerio u svoje stavove,a da je sam bio usutkan od neznalica.Zato nemoj mo ljude djelit po mjestu rodjenja jer je to Bogom dano.

Četvrtak, 17. Septembar 2009

Muhamed-Mujo

"znatel sta ljudi smena se desila u Ramazanu ovo je veliki dogadjaj i treba ga dobro upamtit ,kako je to Allah dzelesanuhu odredio i sa tim se moramo pomiriti,i ja sam za Djerleka ali veca sila odlucuje,najbolje je kako Allah odluci" ------ Nemoj Muhamede-Mujo uporedjivat Allahovu dz,.s,. odluke i odluke obicnih smrtnika a smjena Dzerleka je odluka obicnih smrtnika.

Ponedjeljak, 14. Septembar 2009

Kome je to smetao Mirsad Djerlek

Na danasnjoj sjednici smenjen je gradonacelnik Novog Pazara. Rasim Ljajic kaze da je to trebalo odavno uciniti,mozda je njegovo misljenje tacno jer ga njegov partiski kolega nije slusao zaboravio da je sef uvjek sef pa i onda kada nije u pravu. Mirsad je otisao kao covjek jer nije hteo da bude nici poltron,razmisljao je svojom glavom i nije hteo da bude nici vazal.

Nedjelja, 06. Septembar 2009

U POHODE ZAVICAJU

Dobro rece buco "ovo je putokaz" ali?

Subota, 05. Septembar 2009

I.C.C. Behar - Islamsko Kulturno Drustvo Grand Rapids

Treba da ste ponosni Hanuma, Masalla,aferim vam bilo,i neka vam je hajirli.

Četvrtak, 03. Septembar 2009

U POHODE ZAVICAJU

U POHODE ZAVICAJU KO IMA SVE A NEMA ZAVICAJ TAJ NEMA NIŠTA – KO NEMA NIŠTA A IMA ZAVICAJ TAJ IMA SVE (narodna izreka) U organizaciji Bošnjackog savjeta, najviše institucije Bošnjaka u Crnoj Gori, u okviru tradicionalne manifestacije“Sehara bošnjacke kulture“ u Rožajama je od 29.07.-01.08.2009. godine organizovana manifestacija pod imenom U POHODE ZAVICAJU – susrete udruženja i organizacija koje okupljaju Bošnjake u dijaspori, s pojedincima i organizacijama iz Crne Gore. Ideja je da se okupimo na...

Petak, 21. August 2009

Ima jedan Bošnjak

Doso vakat da se i mi rashavizamo. Ramazan mubarek olsum drage sestre i braco

Petak, 21. August 2009

Pisac, Etnolog Sulejman Alickovic

Živa niska bisera Samo što sunce preskoči preko brda krenuh polahko na put! Da li će biti kratak il’ dug, neznadoh ni sam. Sjedoh u auto i sa Bismilom krenuh. Ima bogami već neki vakat kako da me nešto tjera da krenem na ovaj put. Uz muhabet s jednim mojim poznanikom, spomenuh neznanog junaka. Eh moj ahbaubu, reće mi on, koliko samo neznanih junaka ima , to samo dragi Allah zna, al’, Dina mi, opet su su nama znani. Prodje bukadar vakta . Ja od tih misli ne mogu više da se otarasim. Ratovalo se ...