Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 442.

Ponedjeljak, 18. Septembar 2006

Autor: muhadzer

Ponasanje javnih licnosti u NP

Spain burazeru, kad si se uclanio na forum jeli bila opcija: pocni sa dvije opomene? Sta'' ovo, ne vidim te godinu a ti sa te dvije opomene jos, ko po sirat cupriji.

Petak, 27. Januar 2006

Jezik i izrazavanje u Sandzaku

Ovo kako ide ova nasa nova generacija, mashala, nece se zaustavit dok Sjenicu ne preimenuje u "Senicu" a Prijepolje u "Prepolje". Hajde, dako ih tako lakse budete izgovarali...

Utorak, 24. Januar 2006

Organizacija drzave ili drustva u islamu

Evo uz Edovo pitanje; kako prepoznati idealan uzor kako ga Spain opisa, ko je zaduzen za prepoznavanje i postavljanje uzora, ko za njegovu kontrolu; ili se podrazumjeva da Uzor ne treba kontrolu?

Utorak, 24. Januar 2006

Resiti sledece zadatke!

Objasniti: http://trunks.secondfoundation.org/files/psychic.swf

Ponedjeljak, 23. Januar 2006

Vanzemaljci?

Zadnji trac je da postoje i da su smjesteni po kometama koje traze pogodnu planetu za svoj tovar. Ove komete mu dodju kao neka vrsta svemirske rode.

Ponedjeljak, 23. Januar 2006

Nase mesto u svemiru ...

Prije dan-dva na BBCprimeu je emitovan program koji se bavio problemom nastanka zivota u svemiru. Pored uobicajenih i poznatih prica o bigbangu, formiranju galaksija, zvijezda, planeta itd, naravno uz prekrasnu kompjutersku grafiku, voditelj emisije je bio glumac Sam Neill koji je bio zaduzen da svojim karizmom potpomogne da scenarij koji cita ubjedljivo djeluje na auditorij. No jedan djetalj je posebno interesantan u ovoj emisiji, tj najnovija "spoznaja" naucno-materijalisticke filozofije o poc...

Srijeda, 21. Decembar 2005

Kako očuvati svoju kulturu?

I ti halali Annonimuse, ali da ne znam ko si, rekao bih da je tvoju poruku gore, napisao neki srpski radikal. Iz ostalih tvojih poruka da se zakljuciti da nemas jos izgradjen stav prema pitanju egzistencije Bosnjaka i Bosanskog jezika u Sandzaku, i uvijek sa jednom dozom omalovazavanja prilazis toj temi. Da znam da si neki etnolog, istoricar ili sociolog pa da i razumijem zasto bi ti recimo Spain ovako opsirnim izlaganjem pokusao oponirati jednom sirom perspektivom. Ne, ti sa jednom "kafanskom" ...

Utorak, 20. Decembar 2005

Kako očuvati svoju kulturu?

Ja bih u diskusiju usao sa ovim generalnim problemom kulture. Ovdje nema mnogo prostora za koprcanje, cio zapad(i njegova periferija ), ukljucujuci Japan!! je usvojio americki kulturni model, tako da danas nema, ama bas nikakve razlike, izmedju jednog 20godisnjaka u Americi, Japanu, Australiji ili Norveskoj recimo, a kod nas i slicnim sredinama onoliko koliko sredstva dozvoljavaju. To je isti stil zivota cije su konture iscrtane u vitualnom svijetu Holivuda, Interneta ili MTV... Iste horde podan...

Ponedjeljak, 19. Decembar 2005

Ministarstvo za dijasporu i Draza Mihajlovic

I ranije je ovdje bilo govora o nekim aktivnostima ovog ministarstva, tacnije receno o jednom pamfletu koji propagira povecanje nataliteta Srba, i u tekstu koristi Bosnjake i Albance u jednom vrlo negativnom kontekstu. Mi smo se nagledali i naslusali ovog smeca po srpskim medijima i glasilima svih vrsta, no nas brine sto se ovo radi takodje u jednoj kljucnoj drzavnoj instituciji kao sto je ministarstvo!! Zamislite, na svoju zvanicnu prezentaciju, drzava Srbija postavlja sliku jednog fasiste odgo...

Ponedjeljak, 19. Decembar 2005

Zelje, pozdravi i cestitke

Nek je hairli i da vam Allah dz.s. podari sabur i zdrav porod.

Utorak, 13. Decembar 2005

Izazovna odeca

U pregovorima Komisije rada australijske vlade sa sindikatom umjetnika-striptiza, trazeno je od strane striptiz-umjetnika poboljsanje uslova(zarade) rada. U raportu koji je sindikat urucio komisiji trazi se: za 3 minute plesa pred koljenima musterije trazi se 310, za ples sa obnazenim grudima 360, za 3 minute totalnog striptiza 510, i za ples na stolu musterije trazi se 1960 aus. $

Teorija evolucije

S koje strane je pocetak

Money, Money, Money

Svako u sali je nadzirao na Picassovoj slici "iskrivljenog prostora", opruzenu zivotinju na dnu, u centru svjetlu neku figuru i okolo nje neke figure, u dnu svijetli kvadrat i siluetu u njemu... Nakon pauze od nekoliko minuta profesor bi Picassovu sliku zamijenio sa slikom dolje: Svi u sali bi nakon par sekundi shvatili da je ovo u stvari "ista" slika sa onom gore. Zapravo radi se o Picassovoj "kopiji" cuvene Velazquezove slike "Les Meninas", naravno onako kako Picasso vidi nju. Tada profesor i...

Ponedjeljak, 12. Decembar 2005

Money, Money, Money

Gore sam dao jednu anegdotu o vrsnom takticaru, koji u datoj situaciji vidi pravu dobitnu kombinaciju i prema njoj pravi uspjesnu strategiju. Evo kako jedan predavac(ime poznato redakciji ) svoje studente uci o vaznosti pravilne procjene situacije. On dolazi na cas sa velikim posterom Picassove slike: ...nakon cega gleda svoje studente koji zure u sliku 5-10 minuta. Sve u tisini... Nastavak u sljedecoj poruci...

Petak, 09. Decembar 2005

Kakva je ovo zemlja?

Nije lako kod_hasiba-e, ja mogu da razumijem tvoj stav ponosnog patriote, niko ne zeli da mu se narod dovodi u vezu sa takvim pojavama kao sto su fasizam, tj cetnici. Mada ako pazljivije pogledas kroz forum, tesko je da mozes igdje naci lose pisanje o srpskom narodu, ako ga i ima ono je sankcionirano. Jos vaznije, na forumu ces naci mnogo vise uvrjeda i pljuvanja Bosnjaka izmedju sebe, pa mu cetnici dodju kao kolateralna steta u ovom haosu, jer su oni uzeti kao sinonim svega poganog u ovim prepu...

Četvrtak, 08. Decembar 2005

Poucne price

Ovo je pricica, ne sjecam se tacno.. da li je bukvar ili citanka za prvi razred osnovne skole(u moje vrijeme ), jedno od njih je, to je sigurno; Kaze, poslao neki seljak sina u grad da uci skolu ili sta vec, uglavnom nas omladinac se pravo privikao na novi zivot. Dodje on tako na ljetnji raspust, a ovi po selu pregli da obave seljacke poslove, zetva i tako to.. Ovaj zvizduce i seta okolo, kaze njemu babo, sinko uzmi tu grabulju te nam pomogni malo, a ovaj ce "g..gr.., ne znam ja sto ti je to", u...

Hapsenje Karadzica i Mladica

Citirano Orginalno od galaksija ...potrudila sam se da pronadjem adekvatnu temu kako bih saopcila ovu novu vijest koja je jako vazna za BiH. Pa nasla si pravu temu, njemu je ovdje mjesto. Nadam se da je ovo istina, jer sam poceo vec gubit nadu da medjunarodna zajednica iskreno zeli da nadje i kazni ove teroriste.

VESTI IZ MEDICINE

Evo u Francuskoj su doktori presadili skoro citavo lice. Naime, izvjesna 38 godisnja zena pokusala je samoubistvo, valjda je pokusala sa gutanjem pilula, i dok je tako lezala u besvjesnom stanju njen pas, kucni ljubimac, je da bi je probudio rasparacao joj vilicu i dio nosa. Nakon sto se spasila, poslije par godina pristala je da bude prvi covjek kome je presadjeno lice. Posto se nasao donor, koji je opet igrom slucaja zena koja je izvrsila samoubistvo, ljekari su izvrsili transplantaciju lica: ...

Srijeda, 07. Decembar 2005

Strajk u Regionalnoj televiziji

Svako ko radi u instituciji kao sto je RTV, koja je u nadleznosti opstine treba da bude svjestan da rizikuje. Svaka promjena vlasti u opstini znaci promjenu strukture u takvoj jednoj instituciji. Prema tome svako zna da, ako si pljuvao po jednoj partiji juce ona danas moze biti tvoj patron. Isto tako je opste poznato da u takvoj jednoj sluzbi covjek nemoze da ostane neopredijeljen, mozda do neke mjere tehnicko osoblje moze da se maskira, ali novinarska ekipa mora da izrazi lojalnost. Nadam se da...

Srijeda, 07. Decembar 2005

Vesti iz sveta

U Americi je umro Frederick Ashworth, pilot koji je 9. Avgusta 1945 bacio atomsku bombu na japanski grad Nagasaki, koja je ubila oko 150 hiljada ljudi. Nesto kontam,.. kako je ovaj tip smirivao svoju savjest tokom svog zivota, ..a znas da si usmrtio 150 hiljada ljudi, svi civili.