Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-18 od 18.

Četvrtak, 17. Maj 2007

Autor: Conception

Novopazarski fudbal

Potpisujem Tashketov post sa objasnjenjem zasto "novopazarski fudbal nikada nije imao znacajnu ulogu u srpskom fudbalu" (malo "s", kao i uvijek u pridjevima koji oznacavaju pripadnost i sl.). Posto vidim da volis gramatiku i pravopis, evo necega i za tebe. Uzimam samo jedan dio u kome navodis ispravku na racun pravopisa. Za ostalo nemam vremena, a ni volje. Citirano Orginalno od LEO BG Drugo imena drzava se pisu velikim pocetnim slovom bez obzira da li ti volis tu drzavu ili ne pa ti zato predla...

Ponedjeljak, 15. Januar 2007

Pitanja nevezana za Forum

Ima li neko od Forumasa informacija o ljubavnoj poeziji Milana Rakica, na pretrazivacu nema puno konkretnih informacija, sve se uglavnom svodi na biografiju i tekstove pjesama...?

Četvrtak, 23. Novembar 2006

Kurban bajram: prvi dan - 30. decembar 2006. g./10. Zul-hidzdze 1427. h.g.

Subota, 04. Novembar 2006

Vehabije opet prave nerede!!

Nije moje da sudim, ali moram da se zapitam koliko ustvari islamskog ima u takvim postupcima?! I povrh svega to nije jedina losa stvar koja se (u) Pazaru desila u posljednja 2 dana. Pomalo se i brinem za svoj grad... Sramota...Vjernik posrce na vjernika... Unistice nas novotarije onih koji se najvise protiv novotarija bore...

Petak, 03. Novembar 2006

Kako da prebacim pjesmu iz .mp3 formata u .wav format? Koji mi program treba (ili mozda ima neki laksi i jednostavniji nacin)? PC mi prepoznaje samo nekoliko stvari u .wav formatu.

Srijeda, 11. Oktobar 2006

Ramazan 2006

Historijski momenat? Krenuti na bolje? Ono sto sam mogao uociti da je u istoj dzamiji postalo malo bucnije nego prethodnih godina, i to iz istog razloga zbog koga zikra vise nema... No nejse... Altuna je u pravu, malo je nezgodno kad sam sufuras, narocito kad sam iftaris, ali sve se to da nadomjestiti. Vecina onih koji ne zive sa svojim porodicama i u svojim gradovima se u toku Ramazana vrati, tako da ja za Ramazan nisam tu samo kad imam neku vaznu obavezu. I jos nesto... Nema Ramazana i atmosfe...

Četvrtak, 17. August 2006

Misao dana

"Najsretniji ljudi nisu oni koji imaju ono što je najbolje, već oni koji najbolje iskoriste ono što imaju."

Ponedjeljak, 19. Juni 2006

GRUPA F, Brazil, Hrvatska, Australija, Japan

Da vidimo jos sta ce biti sa Australijom... Srna promasi penal, mislim da bi im bilo lakse da daju jos koji gol da tu nije bilo kiksa, ali... sta je tu je. Hiljadu sansi, nijedna se ne iskoristi. No, nadam se da ce biti bolje...

Subota, 17. Juni 2006

Festival "STARI GRAD", Novi Pazar

Naucili su me nedavno sta je visok nivo aspiracije i koliko moze da steti, ali i da koristi. Dobro je kad covjek postavi sebi visok cilj, ali - sta onda? Koliko ce nas ciniti sretnima neke manje stvari poslije toga? Mislim da su momci nasli sredinu koje se drze, te smatram da ne treba odmah dovoditi ljude iz samog vrha; poslije ce biti tesko zainteresovati publiku. Bice Dine, ako Bog da, bilo gdje, ali bih i sam volio da to bude na Festivalu. I ovo sto se dogadja na ovogodisnjem festivalu je pri...

Subota, 17. Juni 2006

Ginisova knjiga rekorda

Najvislja zena na svijetu Sandy Allen, Indianapolis, Indiana, USA U 10-oj godini je bila visoka 1.905 m, da bi u 16-oj bila 2.16 m. Jula 14. 1999. godine postigla je svjetski rekord od 2.31 m, kao najvišlja žena na svijetu. Bolesno: Najvise pojedenih bubasvaba Ken Edwards iz Londona uspio je 5. marta 2001. da pojede 36 bubašvaba u jednoj minuti, i time postavio svjetski rekord.

Subota, 17. Juni 2006

... Novom Sadu

Pileci restoran kod Spensa. To je jedno izvanredno!

Subota, 17. Juni 2006

SP '06 Favoriti

Nemam vremena da pratim sve utakmice, ali, sto se favorita tice, dvoumim se izmedju Brazila i Argentine. Naravno, Italija je uvijek tu negde... Cesi me prijatno iznenadjuju. Mnogi ne vole Engleze, primjecujem. Igra im nije toliko dobra koliko je lijepa. Nekako igraju pravo gospodski... Jedno vrijeme sam se "odmarao" uz utakmice engleske lige.

Subota, 17. Juni 2006

"Zemlja i Sjena", Denis Skarep

Sestra mi je jos prije neki dan proslijedila link, i bas sam bio prijatno iznenadjen. Drago mi je sto ima neseg naroda po svijetu koji se trudi da nas predstavi na zanimljiv nacin. Plus sto je cijeli materijal kvalitetno odradjen. Bravo, Denis! (o) (o) (o)

Subota, 17. Juni 2006

Slikarstvo

Primjetio sam da se na nasim prostorima na puno mjesta mogu naci kopije nekih slika koje se prodaju po smijesnim cijenama. To je u jednu ruku dobro, jer onda svi imaju priliku da imaju neki takav detalj, ali se zanemaruje kvalitet istih, te se onda svi zgranu kad im se ponudi slika nekog afirmisanog umjetnika, jer "istu takvu mogu naci za 10 evra u onoj prodavnici". Zao mi malo prave umjetnike, ali... ko zna zasto je to dobro...

Subota, 17. Juni 2006

GRUPA C, Argentina, Holandija, SiCG, O. Slonovace

Odlicno su prosli i sa 6:0... "Najpravedniji narod na svijetu" se ne buni onda kad nad njihovim protivnikom bude ucinjena nepravda, ali zato ce sigurno imati hiljadu razloga kojima ce opravdati sebe. "Sudija se urotio protiv njih", "losi vremenski uslovi" itd. su otrcane f(raze, floskule i klisei)ore; mozda sad ismisle nesto novo. Don't cry for them, Argentina...

Nedjelja, 11. Juni 2006

STING

Hoce li biti nekog organizovanog prevoza i u koliko sati pocinje koncert?

Nedjelja, 11. Juni 2006

Sevdalinka

Sta god nocas da zapevam vuci ce na sevdalinku usnuo sam cobanicu uplakanu u sljiviku grom udari, planu seno rasturi se stado njeno zaplete se dim na uvojku rece da se zove Bosna cudno ime za devojku Nekom Drina tece desno nekom Drina lijevo tece ma sve da tece u dubinu na dve pole svet da sece znam tajni gaz, moje lane most se pruzi gde ja stanem sve da vuku me konji vrani nema meni jedne strane dok si ti na drugoj strani Osta ovaj stari kompas u grudima a po polju nikli zabrani crne senke sto ...

Nedjelja, 11. Juni 2006

Festival "STARI GRAD", Novi Pazar

Izbor gostiju na proslom festivalu je bio odlican, ali ovo je prevazislo moja ocekivanja. Nadam se da ce biti sve napredniji iz godine u godinu. Moracu se potruditi da budem u Pazaru u to vrijeme, narocito 23. Ljudi, dobili ste visok zadatak, drzimo vam palceve da se dokazete u najboljem svjetlu!