Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 81.

Petak, 09. Novembar 2007

Autor: press

KADA BUDE OBRNUTO

Dok god novinari trče za političarima, a ne političari za novinarima, neće biti demokratije. Dok god ne shvatimo svi da su političari samo za sebe i svoju korist, a ne za narod biće nam tako kako nam je.

Petak, 09. Novembar 2007

Hvala ti !

Hvala ti. Baš si se svojski potrudila. Vrijedna si (o)

Petak, 09. Novembar 2007

OTIŠAO VELIKAN OSTALA VELIKA DJELA

Nakon što smo ostali bez našeg velikog književnika i dobrog čovjeka Ismeta Rebronje, ostali smo i bez našeg velikana bošnjačke književnosti, Huseina Bašića, kojega su do njegovog odlaska na ahiret smatrali najvećim živim bošnjačkim književnikom. Zadnji put smo se sreli 2003. godine na Univerzitetu u Novom Pazaru. Taj trenutak sam uspio da zabilježim. U Bosni je posebno poznata njegova zbirka poezije "Kad su gorjele Božije kuće'', ali i romani ''Tuđe gnijezdo'' i '' Crnoturci''. Dobitnik je mnogo...

Subota, 16. Decembar 2006

IMENA

Cesto dajemo neobcna imena, pa bih volio da mi kazete sto znace imena, DELIJA i MIRHAD , te cije je ime BENJAMIN???

Petak, 15. Decembar 2006

ALTUNA, NISI SKONTALA

Hehehehe, ja sam ti upravo dao podrsku i to sto sam rekao da nas "samaras" je poruka da smo svi uspavani i da treba da se probudimo , a ni ti "samari" ocito ne pomazu. Zivim pokraj rijeke Une, jedne od najljepsih i najcistijih rijeka na svijetu znam sto je lijepa rijeka. Posmatrao sam kako ljudi usred bijela dana bacaju pune vrece smeca niz Josanicu, a da niko ne reagira. Mnogo je ljudi sa strane posjetilo Sandzak, zahvaljujuci meni, ali sam se radi smeca mnogo puta zacrvenio. Zato ti cestitam s...

Srijeda, 13. Decembar 2006

Samara nas Altuna

Volim Altuna kad nam tako jos kroz stihve kazes kako cuvamo Josanicu. Svaka ti cast. Kamo srece kad bi i ostali na bilo koji nacin reagirali. Ono je nasa nova kuga i velika sramota. Moja puna podrska.

Utorak, 12. Decembar 2006

Svima selam i pozdrav

Odlicna vam je ideja. Svima selam, pozdrav sretno vam ma gdje bili. Ovaj put, na zalost,bez mene, ali bice, bice... (o) (o) (o)

Ponedjeljak, 11. Decembar 2006

Mogli ste bolje

Mogli ste bolje da nas informisete o svemu, a ne samo povrsno. Vidim da cak ni plakat nije obuhvatio sve ucesnke. Eto da ja dodam jednu zanmljivu informaciju. Bisera Suljic-Boskailo je magistrirala, a mozda do sada i doktorirala njemacki jezik braneci djela Tomasa Mana. Napisala je, izmedju ostalog, dva odlicna romana: "Goli Otok" i "La perla". Po Biserinom romanu "La perla" Njemci su snimli ljubavni film. Inace, cuo sam da su o rahmetli Ismetu Rebronji govorili oni koji su ga za zivota "cejreci...

DARUJEM

U zadnje vrijeme volim da fotkam i pisem. ne znam dopada li vam se nesto ovako?

MOGU PREPORUCITI

Mogu preporuciti da pogedate moju stranicu, tamo ima proze, jer mi je ovdje predugo pisati, www.vucelj.cjb.net

SVI SMO PLAKALI U PREPUNOJ SALI

Nakon zavrsetka rata u Bosni, izdao sam zbirku poezije "Kovacnica" . Promociji su prisustvali moji prijatelji, poznanici, ljubitelji pisane rijeci iz Buzima, Cazina, Bihaca, Bosanske Krupe, Sarajeva, Kladuse, Zagreba... I kada sam poceo ctati pjesmu "SOTONE" , zadrhtao mi je glas, a onda sve jace do naricanja. Podigao sam glavu da uzmem zraka i dam sebi oduska, ali sam vidio da svi placu. Nije bilo osobe koja nije plakala. Ocito su tada bile svjeze rane rata i danas se to ne bi dogodilo, ali cu ...

Utorak, 07. Novembar 2006

NADAM SE DA HOCU

Potrudicu se da vas po povratku sa promocije informisem o svemu i tekstom i fotografijom.

Utorak, 07. Novembar 2006

POZIV NA PROMOCIJU

U srijedu, 08. 11. 2006. godine u 17 sti u SDA na Bjelavama (Sarajevo) je prmocija Antologije savremene proze bosnjaka iz Sandzaka "Gospodari balansiranja". Ovo je ipoziv vama svma da dodjete na promociju, te pozovete rodbinu i prijatelje. Ovo je najveci sandzacki kulturni dogadjaj u Sarajevu. Ko dodje neka mi se javi, ja sam jedan od promotora, bice mi drago sresti se sa svojim zemljakinjama i zemljacima. Bujrum jos jednom, i nek urednik ove strnice ovo podastre i za naslovnicu kao vijest i poz...

Nedjelja, 08. Oktobar 2006

ALFREDU NOBELU

Da nije tvog eksploziva bio bi mir bez poziva i tvoje nagrade. n.vucelj

Nedjelja, 08. Oktobar 2006

NE MOZE COVJEK SAM

Cesto smo skloni samo da kritikujemo, ne znamo pod kojim uvjetima covjek radi i pomaze li mu iko? Eto, da vidimo ko je od nas na bilo koji nacin pomogao da se stranica "Sanoptikuma" bolje i bogatije razvija? Licno mislim da je jedna od najacih stranica iz kulture uopce na internetu. Niko do sada nije tako dobro i temeljno predstvio sandzacke pisce i umjetnike. Uostalom, pogledajte ko je sve linkovao tu stranicu i ko je sve u svijetu koristi. Ako vam kazem da urednik ove stranice sam radi i sam f...

Utorak, 22. August 2006

PUSKA

CIKNU, PUCE, MAJKE NE SPAVAJU. N.V.

Srijeda, 26. Juli 2006

Aldin Jahic

Aldin Jahic je najuspjesniji sportista Sandzackih igara u Gorazdu, jer je osvojio 4 zlatne, 1 srebrenu i 1 bronznu medalju, pa je , nadam se, fotografija dovostruko jaca.

Srijeda, 26. Juli 2006

STO CE NAM KNJIZARA???

Pitam se sto ce nam knjizara, kad biznismeni vole nepismen narod da radi od jutra do sutra bez osiguranja i socijale za nekih 200 eura mjesceno, kad za jedno nevjestino kolo od 5 minuta muzike daju po nekoliko hiljada maraka, a ne daju 5 eura za knjigu, kad popiju za jedno vece cijelu "biblioteku" i da vam ne nabrjam dalje. Tesko stanje, moram priznati, ali me ohrbruju ovakvi koji su ipak rijetke lasta o| vice, ali jos uvijek lete. o|

Srijeda, 26. Juli 2006

PRGAVI PAZARCI

Bio sam ucesnik Sandzackih igara u Gorazdu i moje misljenje je , da su se Pazarci ponasali van sportskih kodeksa. Ne treba govoriti imena, ali rukometasi nisu bili na nivou fer pleja ni blizu, a stonoteniseri su cak trazili da im se donese sto iz Pazara i kasnili su u finalu nekoliko sati i govorilo se o njihovoj diskvlifikaciji, ali im se progledalo kroz prste. Da se radilo o nekom drugom, Pazarci bi trazili diskvalifikaciju i da ne nabrajam dalje. Jedan od sportista rekao je jednom od orgnizat...

Ponedjeljak, 17. Juli 2006

???

Lakše je bilo pronaci Ameriku, nego li dobru zenu)