Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 191.

Petak, 30. Septembar 2011

Autor: Optimus

BOJKOT POPISA 2011.

Što se popisas tiče, mislim da je odazivanje na popis mnogo bolja opcija nego bojkot. U svakom slučaju ovo je moje mišljenje a evo i razloga u prilog mojoj tvrdnji. 1. Popis stanovništva je jedan od uslova EU za zemlje koje pretenduju da se kandiduju za članstvo i ako se ne varam ovaj popis se u potpunosti finansira sredstvima EU (ako nije 100% onda jeste dobar deo). Tako da pored države Srbije i EU hoće da zna kakva je situacija. Pored Zavoda za statistiku Srbije direktno je uključen i EUROSTAT...

Petak, 12. August 2011

Potreban jednosoban/dvosoban stan

Bracnom paru potreban stan u NP, jednosoban ili dvosoban sa centralnim (parnim grejanjem). Lokacija nije mnogo bitna. Ako neko ima neku informaciju zamolio bih da mi posalje privatnom porukom na forumu.

Srijeda, 01. Decembar 2010

Zanimljivosti iz sveta nauke...

Citirano Orginalno od Phikret Jasko, čitah ovo juče. Interesantno , samo ne mogu da se otmem utisku da se non stop insistira na pronalaženju uslova života koji su slični uslovima na Zemlji. .....) Morebit da planiraju da kolonizuju tamo neke planete posto cemo za jedno nekoliko decenija da prenaselimo ovu planetu...pa daj da vidimo polako da se iseljavamo...

Srijeda, 01. Decembar 2010

Jedan obican razgovor!

Citirano Orginalno od Jasmin snimati tudj razgovor bez dopustenja je krivicno delo. prisluskivati tudj razgovor je jako ruzno delo. sadrzina nebitna. Ne vidim sto bi bilo krivicno delo da neko cuje (zapise ili snimi) razgovor koji je obavljen na javnom mestu i nije preduzeta nikakva mera da se ocuva tajnost komunikacije. Da je neko hteo da taj razgovor bude tajne prirode verovatno bi se potrudio da tako i ostane. Ako bi neko u tom slucaju pokusao da cuje (snimi ili zapise) onda je to vec proble...

Srijeda, 26. Maj 2010

Na izborima za bošnjački nacionalni savet glasat cu za...

Citirano Orginalno od ed Čitam komentare na ovoj temi već drugi ili treći put i pokušavam da se mnogo ne miješam u diskusiju ali nešto ipak moram da prokomentarišem. @ed Poštovanje za komentar. Svaka čast!

Nedjelja, 02. Maj 2010

Na izborima za bošnjački nacionalni savet glasat cu za...

Koliko god da u ovoj temi nije poželjno komentarisanje, mislim da je prava stvar da se ipak čujemo i po ovom pitanju. Uvek sam mrzeo nacionalizam, ne samo zato što je to najčešće bio srpski zaštitni znak, već zato što tu pojavu mrzim iz principa. Pogotovo mi je bilo odvratno kad nacionalizam napreduje u šovinizam pa onda u fašizam. Ono što je specifično je da su, od 90-ih pa na ovamo, sandžački Bošnjaci uvek bili vođeni idejama nacionalizma, što je po meni u početku bilo opravdano i neprekidno i...

Utorak, 16. Mart 2010

Chuck Norris

Chuck Norris se kandidovao za Muftiju.... i Muftija ga podržao!

Ponedjeljak, 15. Mart 2010

Chuck Norris

Chuck Norris je preveo Predatora u Islam.........

Utorak, 09. Mart 2010

TRAŽIM STAN

Citirano Orginalno od Altuna Samo ako hoJ za 130! Ja vise necu)) E, opremam kupatilo, strpi se jos malo))) I to strogi centar! I ja da se pridruzim trazenju stana........ista ponuda kao i MATRIX..... :-)....tj isti zahtev..... pa ako neko ima kakvu ponudu moze ovde ili na pm!

Četvrtak, 18. Februar 2010

Medicina u Novom Pazaru ? Uzas....

Citirano http://www.novosti.rs/code/navigate.php?…cinska%20oprema Direktoru skup poklon M. NIĆIFOROVIĆ, 17.02.2010 20:17:16 Ruždija Agušević PREDSEDNIK Fondacije “Hadži-Nadžija Karabegović Agušević”, magistar Ruždija Agušević, obavestio je u sredu građane Novog Pazara da ovdašnji zdravstveni centar ne želi da primi poklon ove fondacije vredan od 100.000 do 150.000 evra, koji bi, kako je naglasio na konferenciji za novinare, mnogo značio žiteljima Tutina, Sjenice, Raške i drugih okolnih gradova....

Subota, 02. Januar 2010

Resiti sledece zadatke!

Citirano Orginalno od nevidljivi upozorenje!!! prvo se meri cetiri i cetiri nastavice se...(kad se setim ) mozda olaksava resavanje ako se pretpostavi da su ovih osam iz prvog merenja iste i treba od ostale cetiri sa dva merenja naci tu jednu koja zeza cijelu situaciju Pa za pocetak prvo obeleži loptice........ pa ih podeliš na tri dela 1.2.3.4. , 5.6.7.8. i 9.10.11.12 I kreneš da meriš...... Ja sa se izlomio da dodjem do rešenja .....i krenuo u dobrom pravcu..... ali nisam uspeo da dovršim sam...

Subota, 19. Decembar 2009

Zbogom politickim sudijama u Novom Pazaru

Citirano Orginalno od Eritrocit Citirano Orginalno od Ahmed Eritrocit nije za muslimana da ovako govori o drugom muslimanu kao ti o Zejnepi Kavrajic. ......Moj komentar nema dodirne tacke sa bilo kojom verom, vec se iskljucivo tice stvari u pravosudju, ali i zivota jednog sudije...... Ovakvo izražavanje je u najmanju ruku neukusno a da ne govorim o nekom drugom aspektu. A moliću te da mi objasniš kakve veze ima to što neko nema decu i što živi sam sa izborima na pravosudne funkcije? Ne vidim ka...

Subota, 19. Decembar 2009

Zbogom politickim sudijama u Novom Pazaru

Citirano Orginalno od Dr Pazarac Dosta povrsno razmisljate, ............................................................................................................... Daj da budemo normalni! Dr.Pazarac.... u normalnoj državi bi ovo što si ti naveo bilo prihvatljivo i u potpunosti se slažem da bi kriterijumi kao oni koje si ti naveo trebali da budu osnovni za izbor nosilaca pravosudnih funkcija. E sad jedno veliko ALI .... Ako se uzme obzir skorija istorija funkcionisanja sudstva u Sandžaku...

Utorak, 15. Decembar 2009

Univerzitetska Televizija

Pre neki dan pogledah vesti sa televizije Universa i mogu da kažem da je ono onako poprilično osveženje što se lokalnih televizija tiče. Studio je opremljen dosta dobro ali me sve nešto podseća na b92... :-). U svakom slučaju je dobro odrađeno. Voditelj mi se svideo maksimalno.... ima sve što jedan voditelj vesti treba da ima... i da ga nije sramota da radi na nekoj većoj televiziji. A i vremenom će se tu steći i iskustvo pa se nadam još boljem prezentiranju. Da ne bih sad pojedinačno ređao stva...

Petak, 27. Novembar 2009

interesantno....

Buduci patrijarh srpski izgovara "Bismilahi rahmani rahim...." http://www.youtube.com/watch?v=Z21NdQLVG5w

Četvrtak, 19. Novembar 2009

Bosnjacka tv ne postuje dan zalosti u Srbiji.

Citirano Orginalno od buco ...... da li bi državna vlada proglasila 4 dana žalosti u slučaju smrti poglavara drugih vjerskih zajednica ili crkava u Srbiji? Pa logično je da ne bi. Može da se proglasi lokalno, u onim opštinama gde većinsko stanovništvo pripada konfesiji na čijem je čelu bio preminuli poglavar. Ako se uzme u obzir procenat pravoslavnih vernika u Srbiji onda nije za čuđenje ni dan žalosti a ni njegovo trajanje. A što se BTV tiče.... ja sam prestao da se iznenađujem kad sam svojim ...

Subota, 06. Juni 2009

Moguć uvoz polovnjaka bez EURO3 norme???

I ja sam se pitao jel moguce da se registruje stranac posto nikako po internetu da nadjem neki dokumenat o tome....i juce sretoh druga koji je odvezao do carinske ispostave u Nishu 2 automobila ......... i rece mi da je jedan od njih Golf2 za koji je ukupno platio 500 eu dazbina....... Isto tako mi je rekao da "ako zatreba" ima tamo ljudi koji sredjuju papire za registraciju.....tj rade nekakva ovlascenja ili kako vec steluju papire......

Subota, 06. Juni 2009

Forum i portal mojestudije.info

....problema oko load-a ima...... ne znam u cemu je problem..... probaj da vidis sa provajderom u cemu je problem.... ja licno mogu da pristupim sajtu (imam wireless internet) ali sa telekomovog adsl nisam mogao sa 2 kompjutera........ Ideja je super i samo napred ....... pretekao si me zamalo..... :-) u svakom slucaju ako ti kakva pomoc treba bujrum.....

Petak, 05. Juni 2009

Intelektualna Mlada Elita

Citirano Orginalno od Ibn Masud Je li Dr Pazarac, kakve kvalifikacije trebam imati da bi bio clan vase intelektualne elite? Magistar, Doktor? Ili sta vec? (Haj sto hajete da se puhate po Pazaru s nekim imenima i titulama o| ) Biće dovoljno da završiš medicinu ili stomatologiju.......i smeši ti se sjajna politicka karijera ...... a pride dobijaš i titulu: dr. Dr. Dr ili dr u zavisnosti kako je raspoložen onaj koji radi titlove..... .... titula magistra ili mastera je prevaziđena....... E baš me ...

Ponedjeljak, 25. Maj 2009

Intelektualna Mlada Elita

Vrlo ambiciozan projekat :-) ..... ja pozurio sa se uclanim :-) ..... vrlo neskromno sa moje strane....