Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-16 od 16.

Četvrtak, 19. Maj 2005

Autor: merjem

Da li ce doci do cijepanja Sandzaka

Da li ce doci do cijepanja Sandzaka i sta raditi da do toga ne doce posto je sigurno da ukoliko dodje eventualnog referenduma u Crnoj Gori o otcjepljenju od Srbije? O tome sigurno odlucuju Bosnjaci u Crnoj Gori posto su oni onaj jezicak na vagi prilikom glasanja na referendumu?

Nedjelja, 16. Januar 2005

ŠIITI ?

Citirano Orginalno od Shady Fingersbroken Kao što rekoh, veoma sam emocionalno vezan za činjenicu da su šiitski muslimani imali tešku prošlost i osjećam odredjenu privrženost zbog tragedije koja je zadesila [U]Alija (a.s.) [/U] a kasnije i njegove sinove, te na kraju i mnogo narednih generacija njegovih potomaka (Zejnul Abidin, Musa Kazim, itd) koji su bili oporba ondašnjem režimu, kao što bi to bili i mnogi od nas, koji danas živimo. I posebno me dira tragedija Kerbele! No sve je to nedovoljno...

Četvrtak, 13. Januar 2005

Sekte

E-B KOJEM PRAVCU USTVARI KAKAV SI TI TO SIJA RECIMI NESTO O TVOME PRAVCU, MISLIM NA KOJI PRAVAC JEL NEKI OD KOJIH JE IMANA NABROJALA?

Sekte

ZA INFORMACIJU IMANI E-B JE SIIJA!!! ON JE SE MNOGO UVRIJEDIO JER SI GA SAD NAZVALA DA JE SEKTAS

Sekte

Slazem se posto sam mislio da ces mozda navesti nesto drugo pod pojmom sekte! Halali

Krscansko Muslimanski Dijalog

] OD SHADYja Da... a pored čestih hapšenja, progona pa i ubijanja nekih kršćanja u vrijeme Muse Omara i Osame Bin Ladena, posebno je bilo "produktivno" i "korisno" ono teatralno granatiranje budinih spomenika, koji su se ubrajali u svjetsku civilizacijsku baštinu i tekovinu. Od tada, cijeli svijet "puno više cijeni" muslimane i "bolje" razumije njihova stradanja. Sve to, zahvaljujući tim sijačima "reda". Pošto smo mi veoma jaki, Rusi i Amerikanci su za nas sitni, pa je dobro što smo navukli i bi...

Srijeda, 12. Januar 2005

Pismo od Iblisa

Citirano Orginalno od Shady Davno se nisam više ismijao, nego ovom tekstu. Pa taj šejtan i nije tako loš...! A čini se i da je pomalo priglup! Allhu smiluj se nama koji u tebe vjerujemo onako kako treba i uvedi nas u dzenetske basce prozivi nas u drustvu poslanika i tvojih dobrih robova!!! Allahu zahvaljujemo ti se na blagodati vjere Islama I sacuvaj nas od prokletog sejtana i njegovih pomagaca i od ljudi i od dzina.

Srijeda, 12. Januar 2005

ŠIITI ?

Esselamu alejkum ! Zelim nesto vise o njima saznati... Da li njih smatrati muslimanima? Kakvo je njihovo ucenje? Zasto se mrze sije i sunije? Da li treba na njih vise obratiti paznju na pridobijanje ako su zalutali nego ostale? Da li ima istine u tome da sufije sa nasih prostira imaju neke povezanosti sa siizmom?

Srijeda, 12. Januar 2005

Sekte

Citirano Orginalno od iMan-a Ja mislim da sekte nastaju zbog različitog razumijevanja vjere! Mislim da pojavi raznih sekti doprinosi i uvođenje raznih novotarija u vjeru, pristrasnost vladarima te različito definisanje vjere, uopšte. A što se tiče sekti u islamu, dodala bih još to što neki pokušavaju da "učine islam savremenim" kao da to Allah dž. š. nije učinio objavom KUR'ANA čiji se propisi ne mijenaju do Sudnjeg Dana Koje su to po tebi sekte u Islamu? I moze li da se neki covjek koji je pri...

Srijeda, 12. Januar 2005

Krscansko Muslimanski Dijalog

Esselamu alejkum draga braco i sestre Dijalog izmedju muslimana i krscana je nesto sto ce i jedan i drugi tabor imati na umu prvenstveno da pridobiju jedni druge u svoj tabor. Zato njima njihova vjera nama nasa pa ako im srce zeli u spas bujrum dobrodosli su nam kao muslimani ali samo ako him Allah dz.s. obaspe svojom miloscu i spasi ih iz tmina u kojima lutaju. Zato o VJERNICI zahvaljujte Allahu dz.s. na blagodati vjere !!!

Srijeda, 15. Decembar 2004

ESSELAMU ALEJKUM

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekjatuhu!!! Da vam priznam da sam i ja do prije tri godine ljubio dlaku iz ljubavi prema Bozijem poslaniku ali i iz neznanja, da se ljubav prema Bozijem poslaniku ne iskazuje na taj nacin. On se voli iz srca iz duse, da sam bio te srece pa da je dragi Allah dz.s. dao da sam njegov ashab tako mi jedinog Allaha dz s nebi se odvajao od njega i bilo bi mi veliko zadovoljstvo da poljubim bilo sta njegovo inebi se odvajao od njega !!! Medjutim pri pomisli da je B...

Utorak, 14. Decembar 2004

ESSELAMU ALEJKUM

ESSELAMU ALEJKUM VE RAHMETULAHI VE BEREKJATUHU! Draga braco i sestre u Islamu! -Zelim da priupitam E-B-a, da li brate znas ko je Resad ef. Plojovic i dr. Sukri Ramic i gdje se ti brate nalazis u odnosu na njih u pogledu fikhskih i uopste islamskih znanosti? -Pomenuti alimi su odgovorili uzimajuci u obzir i stanje danasnjeg umeta na ovim nasim prostorima, pogotovo u Pljevljima gdje sam ja i objasnio sami cin obavljanja tog 'ibadeta'. Zamisli se kakvog su imana bili ashabi Bozijeg poslanika a.s. a...

Petak, 10. Decembar 2004

esselamu alejkum

Esselamu alejkum ve rahmetulahi ve berekjatuhu! -Kao prvo vezano za taj hadis: Boziji poslanik Muhammed a.s. nije nosio svilu, pa je i naredio svim muskarcima muslimanima da ne nose svilu! -Kao drugo: da me zadesi kakva bolest od Allaha dz.s. vise bih volio saburati nego na taj nacin se lijeciti. -Kao trece: nije lijepo igrati se sa osjecanjima vjernika i sa akidom njihovom.

Utorak, 07. Decembar 2004

Esselam alejkum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekjatuhu, draga braco i sestre u Islamu! -Zelim opet da vam skrenem paznju na uvazavanje medju bracom po vjeri kao sto to Allah dz. s. ocekuje od nas. Zahvaljujem vam se za svaku novu informaciju u vezi ove teme. -Sta mislite o nacinu kako se angazovati po pitanju toga da se ako ona nije tu da pomaze Islam vec je naprotiv stetna po akidu muslimana na koji nacin nju eliminisati odatle. Da li to treba uraditi postupno edukovanjem muslimana ako je to u mogucno...

Subota, 04. Decembar 2004

ZIJARET "DLAKI" BOZIJEG POSLANIKA MUHAMMEDA A.S.

ESSELAMUALEJKUM VE RAHMETULLAHI VE BEREKJATUHU DRAGA BRACO! MOLIM VAS DA SE NE KONFRONTIRATE U VEZI OVOGA I BILO CEGA STO JE VEZANO ZA ISLAM. Allah dz.s. nam je dao uzvisenu vjeru nam Islam i u Kur'anu kerimunam je rekao da ju je usavrsio kad jesto savrseno trebali tu kakva dopuna dati su svi principi naseg din Islama i nema potrbe ista tu dopunjati. Sjetimo se samo da Boziji poslanik Muhammed a.s. je strogo vodio racuna osvojim dlakama noktima isa svojim stvarima upravo zbog zloupotrebe. -DA JE...

Srijeda, 01. Decembar 2004

ZIJARET "DLAKI" BOZIJEG POSLANIKA MUHAMMEDA A.S.

Esselamualejkum braco i sestre u islamu! Zelim vase misljenje vezano za "zijaret dlaki Bozijeg poslanika Muhammeda a.s.". Naime svakog Ramazana, u 27-oj noci, se ona iznosi da bi se ljubila. A prije toga se ona brizljivo cuva u dzamiji. Tada se okupi i musko i zensko, zajedno. Ne rijetko i nepropisno obuceno. Velika vecina njih nikad, izuzev tad, ne dodje u dzamiju. Ima primjera da dolaze i srbi na 'zijaret'. I sve to odobrava nasa ulema, pod navodom da je to veliki dogadjaj. Jedne hudbe u toj d...