Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 63.

Utorak, 20. Mart 2007

Autor: nparis

Selam

Hodza efendi nek ti je hajrli rodjendan! Pa nisi toliko star kolko sam mislio

Utorak, 13. Februar 2007

Lokalne radio stanice

Citirano Orginalno od Altuna Bice alBazari Stvar je u tome sto je list pripremljen i samo ceka svojih pet minuta,ali je Muftija malo stopirao njegov izlazak zbog usmjerenosti svih snaga na otvaranje televizije. Dakle,list je spreman,trebao je izaci ranije ali je odluceno da ipak pocne sa novom studijskom godinom. I jos da dopunim: Spain, sto se televizije tice, radi se punom parom.Radovi u zgradi se privode kraju,oprema je tu vec dvije godine,nadamo se i donaciji Iranske televizije koja posjedu...

Srijeda, 31. Januar 2007

YouTube

Nova serija koja je izasla u Kanadi : "Little mosque on the prairie". (o) http://www.youtube.com/watch?v=_I4YrgGHCXE

Utorak, 23. Januar 2007

Koju knjigu trenutno čitate?

Trenutno citam Roman o Gazi Husrev-begu, Hazim Akmadzic. Knjiga je podijelena na 99 poglavlja, koja su Allahova ljepa imena, sto je vrlo interesantno. Toplo je preporucujem!

Srijeda, 17. Januar 2007

Foto-montaža

Bravo Ed, jos koju ovakvu pa cemo te proglasit za najboljeg foto mehanicara (o)

Nedjelja, 14. Januar 2007

Zelje, pozdravi i cestitke

Spain nek ti je hajrli rodjendan!

Petak, 29. Decembar 2006

Bajram šerif Mubarek Olsun svim muslimanima, vrijednim forumašima i posebno mojim ovogodišnjim hadzijama ! Nek vam Allah da svako dobro na ovom i onom svijetu.

Petak, 14. Juli 2006

Citirano Orginalno od pink Spaniji cestitam zenidbu! Jel ovo cestitas nasem Spainu??? Ako jeste Masallah nek mu je sa hajrom (o)

Ponedjeljak, 10. Juli 2006

Zavrsnica Svetskog Prvenstva

Francuski Predsjednik Chirac se zahvalio reprezentaciji a posebno Zidanu za koga je rekao da je osoba sa najboljim ljuskim vrlina. I da je za cijelu svoju karijeru na najbolji nacin sluzio reprezentaciju i imidz Francuske u svijetu. Mogu da kazem da je cijela Francuska podrzala Zidana i sta god da je uradio niko mu nebi zamjerio. Jer svi znaju kakav je ustvari Zidane, i za njegovo skromno ponasanje i lijep karakter je vise putao bijo proglasen za licnost Francuske.

Nedjelja, 21. Maj 2006

Vesti iz sveta

Masallah da znas efendija da nije mogao biti bolji rodjendanski poklon, niti je ikada bijo bolji ! Svaka cast Horu Ibn Arebi sto nam je donio Nur u Parizu .

Subota, 20. Maj 2006

Selam

Hvala svima na lijepim cestitkama, i havala efendiji ali me nesto mnogo hvali strah me da ne odem naoci. @Tashke nedo Allah da ja zamjenim efendiju u Parizu, samo da znas kako je bit efendija u Paris

Srijeda, 29. Mart 2006

Bošnjačka književnost

Ja bih preporučio djelo od Ismeta Hadziahmetovica : "Iza Perde" (posebno Spain-u ako je nisi vec procitao).

Utorak, 14. Mart 2006

Ilahije / Poezija

ZAŠTO SUZA U MOM OKU Zašto suza u mom oko pitaš brate moj, Poslušaj me pa ispitaj i ti život svoj, Poslušaj me pa ispitaj i ti život svoj, Je smol brate baš onakvi ko što treba bit, Allah nam je viši sudac džaba nam je krit, Allah nam je viši sudac džaba nam je krit, Sljedimo li Kur’an ćasni u životu svom, Il je samo na jeziku i mome i tvom, Il je samo na jeziku i mome i tvom, Je smol ljudi je smol braca sa ljudima svim, Il nas ružne misli vode putevima zlim, Il nas ružne misli vode putevima zli...

Ponedjeljak, 06. Mart 2006

Peh je...

Sta ces spain, baš je peh kad se jedan moderator sam banuje, poslje neg je banovao nekoliko vrijednih forumasa da bi ostavio iza sebe lijep spomen njegovog moderiranja.

Srijeda, 01. Mart 2006

Zelim hajrli rođendan Fingers-u i SaNdZak-u, nek vam Allah dz.s. da sve najljepse... *I insaAllah da nam Sandzak ostane cjelovit

Srijeda, 01. Mart 2006

1 mart-Dan nezavisnosti BiH

Svim Bosnjacima od srca cestitam prvi mart Dan nezavisnosti.

Subota, 25. Februar 2006

HADIS DANA

UKBET IBN EL-HARIS je rekao: "Klanjao sam za Allahovim Poslanikom, s.a.v.s. Ikindiju u Medini pa predade selam, a zatim žurno ustade, pa između svijeta ode u sobu jedne od njegovih žena. Ljudi su se prepali zbog njegove žurbe. Pošto on izade, primijeti da su se ljudi začudili njegovoj žurbi i reče: 'Sjetio sam se da imam nešto zlata kod kuće, pa nisam želio da budem okupiran njime, pa sam požurio da naredim njegovu diobu."' U drugom rivajetu ovaj hadis citira se ovako: "Ostavio sam u kući nešto ...

Subota, 11. Februar 2006

U kojem delu Novog Pazara stanujete?

Ja sam kod josanice na magistralu gdje pise BITO KOMERC velikim slovima na zidu. Eh tu, ja sam mu komsija.

Nedjelja, 15. Januar 2006

Zelim hajrli rodjendan Spainu i njegovim vrsnjacima

Srijeda, 11. Januar 2006

BAJRAMSKA CESTITKA

Bajram Serif Mubarek Olsun i od mene svim forumasima!