Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 53.

Nedjelja, 07. Septembar 2008

Autor: Ertan

Fk Novi Pazar

Izgubili smo rezultatom 1-0.

Ponedjeljak, 09. Juni 2008

Putopisi clanova foruma

Uskoro opis iz El Goune...

Subota, 23. Juni 2007

Okupljanje forumasa 2007

Ima li zainteresovanih? Obraticu se sa predlogom sa nikc-a @ef

Četvrtak, 21. Juni 2007

Karta za Rolling Stones

Pise @ef: Uzeo sam kartu za koncert Rolling Stones-a u Beogradu za 14.jul. Medjutim iskrsle su mi neke obaveze, pa necu moci da idem na koncert. Ko je zainteresovan moze da uzme moju kartu po ceni od 2750 dinara (koliko sam je i ja platio), a uz nju ce dobiti i fiskalni racun koji sam sacuvao. Ko je zainteresovan neka se javi na PP @ef-u: http://forum.novipazar.org/pms.php?actio…id=781&boardid=

Ponedjeljak, 28. Maj 2007

Marfijev zakon

"Ako ikako moze poci naopako, poci ce!" I legendarna recenica sa kojom se sve krenulo: "Ako ovaj momak moze ista da pokvari, pokvarice!"

Utorak, 08. April 2003

Ne vladine organizacije sirom sveta zahtevaju ukid anje vanrednog stan

Beograd, 7 april. Izvor Beta: Ne vladine organizacije sirom sveta danas su ostro osudile vanredno stanje u Srbiji i zahtevale njegovo hitno ukidanje. Na zajednickoj konferenciji za novinare u sedistu SRS u Beogradu ne vladine organizacije CRW ("Criminal Rights Watch") sa sedistem u Zenevi, "Coza Nostra" (Sicilija) i "Jakuze" (Tokijo) su uputile ostro notiranu protestnu notu vladi Srbije u kojoj se izmedju ostalog trazi da se prekine sa hajkom na kriminalce i ubice, kao i hitno pustanje iz pritvo...

Subota, 21. Decembar 2002

Ko je najveci neprijatelj Islama ?

He he Taccs pa o tome i ja tebi pricam. Da muslimani trebaju da se vrate islamu onakvom kakav on zaista jeste. Ali ne bih to nazvao "islamskom renesansom", jer je renesansa u hriscanstvu bila nesto novo, cega pre nije bilo - bavljenjem naukom, ekonomijom, socijalnim problemima itd. dok smo mi sve to imali vec pre u islamu.

Petak, 20. Decembar 2002

Ja znam da je tesko stvoriti jedinstvo. A tesko je zato sto smo mi takvi kakvi jesmo. Niko nama nije kriv. Da smo mi jednisnteveni Pakistanu ne bi trebala SAD. I Pakistanu bi uvek trabalo da bude preca neka muslimanska zemlja nego SAD.

Petak, 20. Decembar 2002

Sekte

Cuo sam jednu pricu na TV-u. Desilo se u Beogradu jednoj imucnoj beogradskoj porodici. Njima je skoro umrla cerka, a imali su jos i malog sina, koji je isao u osnovnu skolu. On je isao na internet. Jednom mu se javio na chat neko i poceo sa njim da prica. U pocetku su se malo upoznali, a onda ga je taj neko upitao: "Da li verujes u Boga?". Decak je odgovorio sa verujem, a onda ga je taj zapitao: "Pa ako verujes, zasto je Bog dozvolio da tvoje sestra umre?". A decak nije predhodno uopste spominj...

Petak, 20. Decembar 2002

Ja mislim da se to desilo muslimanima zato sto su se odvojili od islama i zato je i dosla bozija kazna. Kada kazem udaljili od islama mislio sam prevashodno na jedisntvo, tj. nejedinstvo muslimana. A zamisli su vecina muslimana pravi muslimani. Onda bi morali biti i jedinstveni, a to nam vera nalaze. Mislis li ti da je jedinstveno 1.3 milijardi dusa da bi neko mogao nesto da uradi. E moj burazere, kako smo dozvolili da nas 1.2 milijardi zeza samo 20 miliona jevreja? Jevreja ima malo, ali oni su...

Četvrtak, 19. Decembar 2002

Sekte

Hobbes ti stvarno ne shvatas o cemu ja pricam. Taccas nije imao problema da shvati o cemu ja govorim, jer je ocigledno na sta sam mislio kada sam kazao Sekte, a to sto ti imas problema sa razumevanjem nije moj problem.

Taccs iznenadjujes me kako pricas. Pa zar neznas da su i muslimani ljudi i da samim tim nismo savrseni i da gresimo. Ako je neko musliman to ne znaci da je imun na grehove i poroke. Navodis mi pojednicane primere i kazes muslimani ne zive po islamu. Pa zar ti mislis da ce se nekada desiti da svako ko kaze da je musliman ziveti po islamu? Pa to nikada nece biti. Kazes o bogatim i siromasnim u islamskim zemljama. Meni to nije nista cudno. I muslimani su skloni korupciji kao i svako drugi. Vecina ...

Sekte

Hobbes nemoj me uciti necemu sto znam. Znam zasta se termin sekta upotrebljava. Kazes da je sekta manja verska stranka ili manje udruženje kojese odvojilo od neke vece vladajuce verske stranke;jeres. E hajde mi sada reci je li se pravoslavlje odvojilo od katolicanstva ili katolicanstvo od pravoslavlja. Kada bi procitao par knjiga ili nekih clanaka video bi da sam u pravu kada kazem da su hriscanske sekte katolicanstvo i pravoslavlje, a islamske suniti i siiti.

Sta mislite? Je li bitna ljepota kod partnera/ke?

Mora se naci ravnoteza izmedju spoljasnje i unutrasnje lepote. I to svako sam treba da nadje u njegovom partneru, a ne na osnovu tudje price, jer nesto sto je lepo i dobro za jednog, ne mora da biti lepo i dobro za drugoga.

Taccs dosta ljudi prelazi na islam u SAD i Evropi. Evo ti primer da je preko 2 miliona samo crnaca primilo islam to dovoljno govori. Zar neznas da je islam prva religija po brzini sirenja? A kada sam kazao zna se sta je islam nisam mislio na njegovu interpretaciju u raznim vremenskim periodima i u odredjenom vremenu. Jer ne moze se ziveti isto sada i pre 100 godina. I u tom pogledu islam je vleksibilan. A ono na sta sam ja mislio i sam si dao dobar primer kada si rekao za ono "nevjernici" kako ...

Sekte

Hobbes da prvo otklonimo neke nedoumice. Naziv sekta se ispravno koristi za sekte koje su nastale u nekim religijama, a koje su priznate. Npr. sekte u hriscanstvu su katolicanstvo, pravoslavnje, protestanizam, u islamu siiti, suniti. Medjutim obicno kada se kaze sekte misli se na grupe ljudi koji nemaju veze sa religijom i u tom kontekstu sam ja pomenuo rec sekte. Mislio sam na one destruktivne, a ne one koje su priznate od odredjenih verskih zajednica. Nisam to posebno naglasavao, ali sam misl...

Taccs slozio bih se sa tobom da je u toku velika kampanja protiv islama, posebno medijska. Posebno posle 11. septembra, ali pogledajmo sta se desilo posle te kampanje: Posle 11. septebra u SAD su svi primerci Kur'an-a bukvalno planuli. A zvanican podatak je da je broj ljudi koji prelaze na islam ucetvorostrucio posle 11. septebra u SAD, a slicna tendenicja se oslikava i u Evropi. Dakle, sto se vise islam pritiska i napada, to sve veci broj ljudi prelazi na islam i islam jaca. Mozda postoje ti p...

sv.Nikola

I ja bih cestitao krsnu slavu Sv. Nikola Srpskoj pravoslavoj crkvi kao i svim pravoslavcima koji je slave .