Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 55.

Srijeda, 01. Decembar 2010

Autor: DOM-ZDRAVLJA

Jedan obican razgovor!

Citirano Orginalno od Jasmin snimati tudj razgovor bez dopustenja je krivicno delo. prisluskivati tudj razgovor je jako ruzno delo. sadrzina nebitna. E, jbg!

Utorak, 30. Novembar 2010

Jedan obican razgovor!

Citirano Orginalno od Jasmin a ti belezis razgovore po kahvama i to zapisujes ili snimas? (izlizana kozna beleznica ,ooo) http://www.youtube.com/watch?v=Xfqr9j-fGYk Ne snimam. Ovo sam sasvim slucajno zapisao. Mislim, bilo mi je zanimljivo.

Utorak, 30. Novembar 2010

Jedan obican razgovor!

Prije četiri godine zapisao sam jedan razgovor u jednoj pazarskoj kafečajnici. Sasvim slučajno sam ga našao, zapisanom na dve stranice izlizane kožne beležnice. Imena su izmišljena, sve ostalo je autentično! Hajrija, donesi mi ta spisak sa kredenca, idem kod Murata u kahfu, on ti je iz uljice, zna sve ko je za koga. Bio je u SDA, kada se osnivala, vaterni suljovac je bio. On je naš! To da se zna. Sa bratom ne govori, tasta je iz kuće istero, fukara faljio Sulja, a ova pomahnito! Takvi nam trebaj...

Srijeda, 09. Juni 2010

Na izborima za bošnjački nacionalni savet glasat cu za...

Bošnjaci su na izborima za Nacionalni savet pokazali pre svega dostojanstvo, i to me prvo jako raduje, a onda i izborni rezultat. Kampanja za ove izbore bila je fer i poštena, bez obzira kako o tome pričaju ljudi iz Bošnjačkog preporoda i Bošnjačke liste. Preporod se jeste "preporodio" sa stvarnim brojem glasova koje SDP i SZS imaju, recimo u Novom Pazaru. Bošnjačka kulturna zajednica je pokazala svoju jačinu, mogu sada svi da pričaju šta hoće, te muftija bio ovakav, onakav, radikalan, ekstremis...

Srijeda, 17. Juni 2009

UNINP (zabranjeno prisustvovati na predavanjima u sorc)

Isti je slucaj i na "socijalnom" Ekonomskom fakultetu u Kragujevcu, u bermudama, sortsu, suknjici mozes da udjes u zgradu fakulteta, ali prisustvovati na predavanjima i vezbama, malo morgen...!!!!

Četvrtak, 04. Juni 2009

RTS : DaMoždaNe, Muslimani-između Sarajeva i Beograda sreda, 3.jun 22h

Da jedno je primetno muftija Zukorlic nije ulazio u raspravu sa Muahmedom Jusufspahicem...Sijakovic nije nista posebno rekao, u poslednje dvije godine, konstantno sam licno imao prepiske sa ministrima vera i u potpunosti se slazem sa muftijom da u jednom ministarstvu, kao sto je spomenuto nema predstavnika verskih zajednica, uzasno, dok recimo SPC dominira, zasto treba cutati kada je tako nesto u pitanju. Svi bisvi ministri vera bili su u bliskim odnosima sa SPC ili su imali zasnovan radni odnos...

Četvrtak, 04. Juni 2009

RTS : DaMoždaNe, Muslimani-između Sarajeva i Beograda sreda, 3.jun 22h

Nemam nekog posebnog komentara za sinocnu emisiju, sve je ono vec vidjeno. Mislim, da je prof Tanaskovic, jedini pricao realnu pricu, sivdelo se to ili ne i muftiji Zukorilicu i Jusufspahicu. Druga stvar je sama koncepcija emisija, Olivera Kovacevic vec postaje dosadana, iskreno, tema je bila jako ozbiljna, ali spomenuta je uvek jako neozbiljna. Treca stvar je anketa i ispitivanje javnog mnjenja, cista gluspot i cetvrta stvar je zacinjena sto rece sinoc neko "instrumentalizacijom dece"

Subota, 30. Maj 2009

Sandžačke priče

Dragi forumasi počeo sam da sređujem svoju arhivu i podeliću sa vama obične autentične životne priče iz Sandžaka, koje će nadam se vrlo brzo biti publikovane. Hasiba (odlomak) Imala sam 15 godina kad sam videla Azema. Moj jedan rođak je imao rođaka gore u Vučju Lokvu i kad bi išo u lov spavao bi kod Azema. Ada Boga mi tako je to nekad bilo, ona ti ispriča za nekoga, pohvali te kod roditelja i to je gotova priča. Ehheeee... kad se roditeljima svidi djevojka i onome što se ženi mora se svidet pa k...

Nedjelja, 24. Maj 2009

SVI SMO ALLAHOVI I SVI SE NJEMU VRACAMO

Zaista su mi krenule suze kada sam prochitao ovu vijest sada. Molim Uzvisenog Stvoritelja da hadzi Mehu podari najljepse mesto u dzenetu,a njegovoj porodici sabora. Proucimo fatihu jednom od najvecih bosnjackih vakifa. Selam

Subota, 23. Maj 2009

DA SI NOĆAS U SANDŽAKU

Da sam noćas u Sandžaku prvo što bih uradio najeo se majkine pite, pošto znam da je danas sprema :=):=) uželeh se i kuće,ograde,raskrnice,džamije, deda, ezana, hadžetanske idile...

Subota, 16. Maj 2009

Reis-ul-ulema, Dr.Mustafa Ceric, u posjeti Sandzaku

Poseta reisa Mustafe Cerića “uzburkala” podeljeni Sandžak Piše: Zoran Maksimović, dopisnik Srne iz Novog Pazara Novi Pazar, 15. maj (Srna) - Najavljena poseta bosanskog reis ul uleme Mustafe Cerića Sandžaku ponovo je u tom regionu zategla odnose pristalica dve islamske zajednice koje deluju u Srbiji, reisa Adema Zilkića i glavnog muftije Muamera Zukorlića, a kod građana izazvala strepnju od novih sukoba u džamijama i drugim verskim objektima, ocenjuju predstavnici civilnog sektora. U prilog ovoj...

Ponedjeljak, 01. Decembar 2008

Prezimena u Sandzaku

Citirano Orginalno od ALIJA-KLADNICA Bosniaco, Kakave podtake imas o prezimenima koje poticu iz KLADNICE? Selam

Petak, 28. Novembar 2008

Dijalog Kosovo-Srbija

Pozdrav svima Pretrazujuci net naisao sam na ovu vrlo zanimljivu vest koju prenosim u celini. Sta mislite o uspsotavljanju dijaloga Kosova-Srbije, da li je to uopste moguce? "Na inicijativu Programa za dijalog mladih, 18. novembra u Prištini je održan prvi zvanični susret između , predstavnika političkih podmladaka stranaka iz Srbije,studenata, predstavnika srpske i bošnjačke manjinske zajednica na Kosovu, sa neformalnom grupom mladih koja deluje u okviru Skupštine Kosova. Ovaj susret iniciran j...

Ponedjeljak, 24. Novembar 2008

Studentski kutak

Prepisivanjeeeeeee eh, kako je to "mocno" :: :.... ja imam koleginice koje su magistrirale prepisivanje, al' se samo cudim kako neko ko studira medicnu moze da prepisuje... Najzesce je na jednom od fakulteta u Novom Pazaru, kada je mog jednog prijatelja uhvatila asistentkinja da prepisuje i rekla mu je "prepisi ali nemoj za desetku dobio decko 7 " ::

Četvrtak, 02. Oktobar 2008

Koju knjigu trenutno čitate?

Trenutno citam knjigu Nedzada Ibrisimovica Vjecnik zanimljivo

Ponedjeljak, 28. Juli 2008

Vesti iz kraja

Udruzenje "TUTINSKA DIJASPORA" U Subotu je u Tutinu odrzana osnivacka skupstina udruzenja'TUTINSKA DIJASPORA' Za predsednika upravnog odbora je izabran Nazim Curic iz Frankfurta. Curic je istakao prijoritete TD, medju koima je statisticka obrada tutinaca i njihovo zblizavanje. Kako je istakao da samo u Zapadnoj Evropi najverovatnije boravi blizu 30 000 tutinaca sa razlicitim statusom od ilegalnog do onih koji imaju i drzavljanstva. Opstina ce biti jedan od osnivaca udruzenja, dok ce gos. Curic b...

Četvrtak, 19. Juni 2008

BABO ILI TATA

Ni babo ni tata vec po imenu

Četvrtak, 19. Juni 2008

Majko ili Mama

Ja koristim obe varijante Majko-nekako mi je bosnjacki, prijatnije, ljepse, kako god da okrenes. Mama- kada se nesto iznerviram )

Ponedjeljak, 16. Juni 2008

Studentski kutak

Citirano Orginalno od Zulfikar Citirano Orginalno od DOM-ZDRAVLJA Zamiliste ljudi, evo danas nisam polozio ispit, zato sto nisam znao samo jednu stvar koju je prof smataro vrlo vaznom a to je koliko u proseku padaju kise u podrucijima gde je kontinentalna klima koliko u mililitrima. I sta ce meni to, pa ja studiram ekonomiju ............... Otkad to na ekonomiji ima geografija?Koji si to ispit polagao?Vidi odgovori mi na ovo pitanje pa posle idi da ucis Kolega, Zulfikar taj predmet se zove Ekon...

Četvrtak, 12. Juni 2008

Studentski kutak

Cao forumasi ova teme je vrlo interesantna sta da vam kazem, zaista studirati na stranu je neko neopisivo zadovoljstvo. Citao sam neke vase postove vezane za opis pojendih situacija iz studentskog zivota i pronaso i sebe i sigurno vecinu mojih kolega. Danas vecina studenata se upusta u neke nedozvoljene radnje i tako ceo rok moze da izgubi nadaju nada se da ce nesto da prepise. Eh te puskice, kvitice, bubice i sta vec. Najgore od svega je kada cujem da neke kolege koji studiraju medicnu, farmaci...