Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 22.

Petak, 13. Juli 2007

Autor: 777

Internacionalni univerzitet u Novom Pazaru

.US (americki) domain, harfovi ispod toga, to mora da bude muftija, nema ko drugi...

Srijeda, 11. Juli 2007

Zdravlje i zubi

Ubedljivo najozbiljnija i najkorisnija tema na forumu!!! Juskos aferim!!! Zaista me odusevljava nacin na koji konstatno covjek lijepo pruza profesionalne a jednostavne ogovore svima koji imaju pitanja. Ovakvo nesto se retko gdje moze nac, nit se moze platit takva dobrota. Aferim jos jednom.

Ponedjeljak, 09. Juli 2007

Islamska psihologija

Mnogo muslimana, pa i ucenih, je zaslijepljeno 'dostignucima' zapada te ih prisvajaju elemenat po elemenat govoreci da tu ima necega sto se poklapa sa Islamom. Nazalost, to ne ide tako. Islamska se nauka uci i izucava iz korena, a ne sa vrha stabla skidajuci list po list kako se koji autoru svidi i za koji kaze da je zelen uzme a koji je satruhnuo odbaci. Ko sto je Islam jedna celina tako su i te nauke zapadne celina za sebe i imaju poruku koju nose kao takve. Najbitnije od svega jeste sto u nji...

Ponedjeljak, 09. Juli 2007

Islamska psihologija

Najveci problem je u tome sto se ovde islamizira neislamski termin, tj cisto sa prljavim te se pravi nespojiv spoj. Psihologija je cedu zapadnih mislioce, i nema veze sa islamskim nacinom izucavanja zbilje i biti covjeka. Pokusaj da se psihologiji pripise islamska kontoacija je slicna svim drugim pokusajima price kako zapadnjaci na muslimane lice. Ustvari, da budem precizniji, to je slicno prici kako svinjetina moze da se jede na islamski nacin. Psihogija, sama po sebi, kakva jeste, je veliko bo...

Srijeda, 04. Juli 2007

Mentaliteti

Normalnog ljudskog bica, kao i svakog ostaloga. Na to sam mislio. A za tebe sam mislio da kazem ako si cicija ti ne znaci da je takav citav jedan narod. Dovidjenja.

Srijeda, 04. Juli 2007

Mentaliteti

Tvoja prica nije zasnovana na mentalitetima vec na tvojim percepcijama istih, ili pak tvojim licnim ubedjenjima i navikama. Iako se za ovaj slucaj bivseg i bivse moze reci da nas mentalitet na to tako gleda, nadasve sa meni poznatim izuzetcima (normalnih ljudskih bica medju kojima opstaje komunikacija), za onaj sa baksisom se to ne moze nikako reci. To je ocigledno samo odlika tvoja i svakog drugog pojedinca koji baksis ne ostavlja, ali ne moze se podvesti pod mentalitet jer je to cisto jedna in...

Nedjelja, 01. Juli 2007

Kako skidati muziku sa interneta?

Pa sad, technically speaking, ona nije nista pogresila niti ikakvo ilegalno pitanje postavila. Muziku mozes skidat legalno sa neta, platis pa klatis. Pored toga, ima dosta promotivnih numera koje su legalno dostupne za besplatan download na sajtovima poput www.download.com, ili pak nekih label records (izdavackih kuca) kao www.epitonic.com gde se mogu uzeti po par pesama od svakog izvodjaca bez ikakvog placanja. Sasvim legalno. Nije potrebno vazda zanovijetat jer ispadne se u glup ponekad!!!

Subota, 30. Juni 2007

Islamska psihologija

Pa mogao si nekog jaceg od Mustafe Mahmuda nac jer covek je dovoljan samo onima koji nisu sigurni u veru, tj deluje kao misionar koji ne smiruje dusu vec razresava decije dileme, one koje se ne ticu duse vec cisto mozga i racionalizma vrednog izucavanja na jednom srednjoskolskom nivou... Ako ces o dusi, de nesto malo dublje. Lijepa je tema, samo sto bi najprije trebao definisat sta oznacava taj pojam psihologije u savremenom svijetu i kakve su razlike tog pojma od onog o kojem ti pises, te da li...

Petak, 29. Juni 2007

Festival STARI GRAD 2007, Novi Pazar

Ova ti bi dobra: prihvatamo kritiku ali ako nam se svidja tj ako nam se svidja nacin kritikovanja. Pa brate, kad te budu kritikovali na nacin koji ce ti odgovarati to opet nece bit kritika vec tupkanje po ramenu o kojem ti ja pricah. Sve dok se ne oslobite sebe i svih komplexa vezanih za svoje ucesce u tome nemate mrdnut nidje. Ne postoji losa kritika, postoji samo neargumentovana kritika, ali to vama ne daje opet nikakvo pravo da se na nju negativno osvrcete. Odgovor tj reakcija na kritiku je s...

Petak, 29. Juni 2007

Skolovanje u inostranstvu

To ti spada pod performing arts...

Četvrtak, 28. Juni 2007

Bilo bi lijepo kad bi razlikovali profesore od predavaca. Valjda vama koji studirate/predajete to je vrlo lako jasno. U svakom slucaju, to uopce ne cini sredinu internacionalnom u tom smislu da pripadnike iste bogati za internacionalna iskustva. Odlika internacionalnih institucija jeste ta da svojim pripadnicima pruza zaista svestrano iskustvo iskustvenog upoznavanja razlicitih nacija i kultura kroz neposredne susrete i intenzivne kontakte sa pripadnicima istih. Na taj nacin svi postaju internac...

Četvrtak, 28. Juni 2007

Svaka cast na reklamiranju, i treba, nek se zna, tj nek se cuje. Al zasto da se cuje nesto sto ne oslikava niti predstavlja taj univerzitet ni po cemu? U kom to smislu da bude neko internacionalan ako tu studira? Jes, sad moze se naci sto nekih prica, al zar nije bolje naci, tj izvuci, neku crtu univerziteta koja jeste njegova realna snaga i ono sto karakterise njegove studente a ne samo fraza koja za neke dobro zvuci a uopste nije realna niti relevantna. To je samo primer pukog marketinga i amb...

Četvrtak, 28. Juni 2007

Festival STARI GRAD 2007, Novi Pazar

Smesno i porazavujece je da ovde neko iz organizacije iznosi tj hvali se ili pak zali da je grupa mala i da obavljaju posao za desetoro. Eto, to je dokaz neprofesionalnosti. Znam ekipu i znam da su svi jedni drugima prijatelji. To je opet neprofesionalizam. Svi tapkaju jedni druge, tu nema kritike, tu nema mesta za razlike. A jos manje ima mesta za ljude sa strane. To nikako ne valja. Umesto da se raspise konkurs i da se uposle najbolji i popune sve pozicije, dal za pare dal za havu, to je druga...

Četvrtak, 28. Juni 2007

Streljanje Bosnjaka na Hadzetu od 1944 28. novembra

Divno pismo seljakaa iz dijaspore koji ni gramatiku ne poznaju a hvataju se pera, a jedino cega se iz naseg rodnog kraja secaju jeste "bratstvo i jedinstvo". Smesna i porazavajuca je cinjenica koliko je ta nasa dijaspora, mahom seljaci, zatrovana tom idejom 'bratstva i jedinstva'. I jos se usudjuju i pisma da salju. Bruka!!!

Ponedjeljak, 25. Juni 2007

Zivotna greska ili nesto drugo?

Cim vidis da ljudi pretenduju na materijalizam ili racionalizam kao kontraargumente ljubavi moras prestat sa raspravom jer raspravljas sa ljudima koji ljubav ne poznaju niti prepoznaju. Oni pricaju o necemu o cemu su culi ili naculi i sto su pogresno totalno razumeli. Na kraju krajeva ne shvataju da se iz ljubavi najbolje spoznaje, tj da se iz spoznaje najveca ljubav javlja. Al nejse, dovu Allahu cinim da jednom iskreno zavole, tad ce im iz zivota nestat sve nevolje. Kad god se sa njima prica on...

To o cemu ti pricas altuna definitivno nije ljubav. U pravu si. Pogotovu nije ljubav/brak u ime Allaha. To je malogradjanska realnost, nista drugo. Meni nije nikad bio jasan brak ljudi koji zive na taj nacin, al nejse, vidim ima takvih kojima je to normala. Ljubav je lek za sve. Nazalost, nije dostupan svima, i nema ga po apotekama.

Cesto se ovde spominje da zena mora bit samostalna da ne bi ovisila o doticnom 'skotu'. Ja samo pitam zasto bi se uopste udavala za skota? Ako skota bira onda je sama kriva. Onda tu ljubavi nema, vec samo interesa, il cega vec. Moje misljenje je da za srecu treba samo ljubav. Ljubav u ime Allaha bi jos najdivnija i najuzvisenija bila. Oni koji to ne znaju da osete ili skontaju cesto pricaju o ovim materijalnim stvarima ispred svega jer misle da ce im to srediti zivot i ljubav osigurati. Nazalost...

Petak, 01. Juni 2007

Nekretnine u CG

To dal ti imas sta od toga il ne nebitno je totalno, tj ne mijenja stvar. Ono, ocigledno je da zarad necega propagiras tu ideju, al neovisno od toga, ti si ovdje najmanje bitan. Isto je i ta tvoja filozofija "nemam ja nista od toga" mizerna. Pa sta ako i imas? Imas pravo na to, to je sasvim legitimna stvar. Pa makar ti dobit bilo zadovoljstvo, to se nas ne tice. Ja napisah ono sebet mojeg naroda, a ti jadjo svoju svijaj i ne mijesaj se u ocjene tamo dje ti mjesto nije.

Petak, 01. Juni 2007

Nekretnine u CG

Kakvog covek ima interesa ili pak nema uopste nije bitno. Jasno ko dan je da je posao nekretninama vrlo unosna stvar. Pogotovu za one sto imaju pare. Kad pustite jednu nekretninu u opticaj (iznajmljivanje) onda mozete da se usmerite na drugu, jer se nekretnine same isplacuju i na kraju ostaju ko ciste pare. Tacno je da u crnoj gori cene skacu i pitanje je procenta godisnjeg povratka. Nije tacna dinina pretpostavka da je potraznja mala. To je samo njena pretpostavka, a cinjenice govore drugacije....

Četvrtak, 31. Maj 2007

Formula 1 / '07

Evo, FIA zvanicno pobija tasketove nepristrasne insinuacije, i potvrdjuje sasvim normalno misljenje koje svako ko se iole sportom bavio ima. Samo jos da naglasim da je bruka i sramota da se djapaju oko necega sto ne postoji oni koji su cutali kada je ta stvar postojala a cinio je jedino njihov miljenik, covjek bez duse, bruka sporta.. Spominje se u zadnjem pasusu novinskog izvoda: Svetska automobilska federacija (FIA) oslobodila je danas tim Formule jedan Meklaren optužbi da je svom drugom vozač...