Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 374.

Četvrtak, 14. August 2003

Autor: maleccka

Trenutno...

kod mene na poslu je zaista guzva nepodnosljiva. Na mene ne utiče to što je danas hladnije valjda zbog klime.. A 'kolege' ne da jutros nisu došli na posao, nego su se izgubili u nepoznatom pravcu.. Nemam više vremenaa

KAD ODEŠ- Srđan Marjanović

Svaki put kada odeš ja pomalo umrem svaki put kad te nema ja moram da razumem samo ja sam bez tebe kao ptica bez krila samo ja nikad neću moći kao ti.. Svaki put kad odeš sve mi je bez smisla svaki put a niko drugi nije kao ti samo nada samo žudnja samo vera da sve vidi Bog to me drži to mi neda još sam uvek tvoj. Samo kad bi znala kakva sam budala već odavno ti bi bila tu ova ljuta rana boli svakog dana otkad nismo skupa više mi. Svaki put kad mi kažeš da nisi za mene svaki put kad me tešiš da ...

DUET

E ovako..Ova tema je zamišljena kao prostor za tekstove dueta, muzički žanr nije bitan. Pa eto. Ja ću da počnem sa Nevernim Bebama i pjesmom Dvoje , koju rado volim čuti, a ide ovako: DVOJE Pozovi me da me nema u svakom času samo mirno šutim govori nešto kako znaš jer volim svet u kom je život kad ga gubim. Nek ti je sreća ma gde po_stojiš lju_ba_vi moja što te ne volim. I možda nekad koga znam da naučim da sve u meni , sve je prazno i tako mi je svaki dan odlutam u snove gde to nije važno. Nek ...

14. avgust

1248. - Otpočela je izgradnja katedrale u Kelnu. 1784. - Grigorij Šelikov, ruski trgovac krznom, osnovao je prvu rusku naseobinu (Three Saints Bay) na Aljasci. 1867. - Knez Srbije Mihailo Obrenović je s Grcima zaključio ugovor o savezu u okviru nastojanja da se balkanski hrišćani zajednički oslobode porobljivačkog islamskog Otomanskog carstva. 1893. - U Francuskoj je izdata prva vozačka dozvola. 1910. - Počeo je 6. međunarodni kongres esperantista. 1920. - U Beogradu je potpisan ugovor o stvaran...

Misao dana

Pitanja na koja je najteže dati odgovor jesu ona čiji je odgovor očigledan. Džordž Bernard Šo, engleski književnik (1856-1950)

Srijeda, 13. August 2003

Valentino

Noćima ja proklinjem telefon što me ne budi danima ja mrzim zvono što ne zvoni sanjam te na vratima koferi u rukama graciozan hod ulaziš sa riječima: 'Volim te još kao prije mislim na nas kao prije voli te još kao prije mislim na nas.' Gadne riječi si po prvi put govorila iscjepala slike,poklone i moja pisma i prije si umjela da nestaneš na dva tri dana vraćala si se s kajanjem na usnama 'Volim te još kao prije mislim na nas kao prije voli te još kao prije mislim na nas.' telefon je pozvonio rod...

Srijeda, 13. August 2003

Misao dana

Ako činjenice ne odgovaraju teoriji, promjenite činjenice! Albert Ajnštajn, njemački fizičar (1879-1955)

Srijeda, 13. August 2003

13.avgust

1521. - Poslije tri mjeseca opsade, španske snage predvođene Kortezom ušle su u glavni grad države Asteka - Tenochtitlan. 1899. - U Londonu je rođen reditelj Alfred Hičkok. Jedan je od majstora filmske montaže i ambijenta, naročito poznat po režiji filmova kriminalne sadržine. Iako nikad nije dobio Oskara za režiju, godine 1980, engleska kraljica Elizabeta proglasila ga je vitezom, a nekoliko mjeseci potom preminuo je, ostavivši iza sebe preko 60 filmova. Najznačajnija djela: 'Čovek koji je mnog...

Utorak, 12. August 2003

a desktop

a evo jedne za desktop

Utorak, 12. August 2003

nije bas desktop

Bas mi se dopala sliak ovog miša, nekako je pravo ženski

Utorak, 12. August 2003

srce

Talasi lađe lome, šta srce zna o tome? Srce je ludi husar, pijan i mlad. Drži se Simke...Vjerovatno trebaš mirovati, a za ostalo..Pa gdje su doktori na forumu danas?

Utorak, 12. August 2003

jos o legendi

Evo nastavak price, a u temi koja je naizgled zaboravljena: Na jednom dalekom usamljenom ostrvu usred okeana ziveli lepo i u slozi Ljubav, Bogatstvo, Tuga, Sujeta i Znanje. Ziveli su mirno na njemu daleko od svih svetskih briga i dogadjanja. Ali nakon mnogo vekova primetili su da njihovo ostrvo polako, pa sve brze i izvesnije nestaje. Shvatili su da ostrvo ubrzano tone. Uznemireni, oni spakuju svoje stvari i krenu polako da napustaju svoje lepo, carobno, ali tonuce ostrvo, koje im je vekovima pr...

Utorak, 12. August 2003

Fata, Mujo, Huso...

Kaže doktor Muji: - Mujo, loše vijesti, živjećete još samo godinu dana... - A od čega, dobri moj doktore, od čega?

Utorak, 12. August 2003

Kosmičko vjenčanje

Rus Jurij Malečenko ipak se, nakon nekoliko hoće-neće odgađanja službenog odobrenja, vjenčao s Ekaterinom Dmitritv, vezavši leptir-kravatu preko svog kombinezona; kumovao mu je Amerikanac Ed Lu, jedino ljudsko biće na stotine kilometara uokolo. Sretna mlada stajala je u bijeloj vjenčanici pored kartonske makete svog dragog u prirodnoj veličini, pred teksaškim sucem Billom Yeomanom, a pravi mladoženja je svoje 'da' izgovorio preko satelitske veze, za čije korištenje je u zadnji čas ipak dobio doz...

Utorak, 12. August 2003

Studentski kutak

Pokušavah da se sjetim kako spremiti 5 ispita za 15 dana, pa mi nešto baš ne ide. Ako podrazumijevamo da se rezultat ispita racuna po formuli=(učenje)*(sreća)/(loša volja profesora) možda bi se moglo doći do nekih zaključaka Napomena: ovo je skraćena empirijska formula sticana godinama Puno sreće PAUK_

Utorak, 12. August 2003

K-19

PODMORNICA K-19 Fate has found its hero. Žanr: Drama Trajanje: 138 min Glavne uloge: Harrison Ford, Liam Neeson. Rezija: Kathryn Bigelow Prva nuklearna ruska podmornica u Sjevernom Atlantiku 1961.godine zbog kvara na nuklearnom reaktoru pokušava da dobije na vremenu i spriječi katastrofu... Ako ste gledali film 'Podmornica U-571' nećete imati puno novih detalja. Oba filma imaju sličan sadržaj, ženskih likova nema. Simulacija igara na ovu temu kao da je rađena po ovim sadržajima.

Utorak, 12. August 2003

Haiku poezija

Milsim da bi malo trebalo pojasnit šta je ovaj vid poezije. Klasični japanski haiku sadrži sedamnaest 'slogova'( u navodnicima, jer to sto Japanci broje nisu baš slogovi) i to kao 5, 7, 5. Na Zapadu se takva pjesma piše kao trostih, iako je klasični japanski haiku trodjelni monostih, ipak je na početku imao 19 slogova (5+9+5). Mada od pisanja 5-7-5 ne treba mnogo odstupati. Druga bitna karakteristika japanskog haiku je da sadrži riječ koja bilo neposredno ili posredno određuje godišnje doba. Sad...

Utorak, 12. August 2003

Dogodilo se na današnji dan...

1851. - Isaac Singer dobio je patent za svoj pronalazak - pisaću mašinu. 1877. - Tomas Edison izumio je edisonfon - spravu za snimanje zvukova. 1914. - Počela je Cerska bitka u Prvom svjetskom ratu u kojoj je srpska vojska do nogu potukla austrougarsku vojsku i odnijela prvu savjezničku pobjedu u ratu. Od 200.000 austrougarskih vojnika koji su pokušali da okupiraju Srbiju, u njoj nije ostao nijedan, izuzev 4.500 zarobljenika. 1944. - Američki mikrobiolog Selman Vaksman otkrio je streptomicin, li...

Utorak, 12. August 2003

Misao dana

Starost je jedan vid samoće. Horhe Luis Borhes, argentinski pisac (1899-1984)

Ponedjeljak, 11. August 2003

Latinske poslovice

Amicos res secundae parant, adversae probant . Prijatelje sreća stvara, a nesreća provjerava. P.S. Nadam se da je prijevod u redu, ko zna znaće. Slabo divanim latinski