Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 174.

Nedjelja, 16. Novembar 2003

Autor: onajKojiTrazi

HAJDEMO N SLOBODNE FORUME!

Esselamu alejkum! Narode, ovaj forum je toliko neslobodan da te glava zaboli. Najgore je to, da naki moderator brani da se o vjeri kao previse diskutuje jer je vjera "upletena u sve diskusije" i pore zivota. Ako moderator imalo poznaje vjeru islam, shvatice da je nasa vjera takva i da bez vjere nije zivota a ni smrti. Zato vas koji zelite diskutovati do mile volje pozivam na ****** da se rahat i u miru ispricamo bez ovoga "moderatora" sa motkacom koji se petlja u sve sto ga se tice i ne tice. Se...

Subota, 15. Novembar 2003

Odlazim...

Zavrsavam svoje javljanje na ovom forumu jer kako rece u privatnoj poruci administrator ili moderator, previse imam tih vjerskih tekstova koji se ponavljaju i tako to. U svakom slucaju ostajte mi zdravo i veselo i drzite se.

Petak, 14. Novembar 2003

Misao dana

Ako hoceš da se obogatiš idi medu siromahe.?! Ako ja odem, tko ce ostati; a ako ja ostanem, tko ce otici? Ako jedna želja nije zadovoljena to je dovoljan razlog da duša tuguje. Ako kažeš neku tajnu svom prijatelju, vodi racuna da i on ima svog prijatelja. Ako me i ne voliš, nije važno, ja i onako mogu voljeti za dvoje. Ako ne znaš udarati, ne pokazuj zube. Ako neka žena kupuje košulju, onda je zaljubljena. Ako nekoga mrzi mnogo ljudi, to mora da je dobar covjek. Ako netko voli jedan cvijet koji ...

Petak, 14. Novembar 2003

RAMAZAN-POST-ZDRAVLJE

Postite, bicete zdravi!

Petak, 14. Novembar 2003

Zavisnost od droga

Zato treba puno govoriti i raditi da omladina nikada ne proba to zlo. Odgovornost je na vlastima, skoli, medijima i vjerskim zajednicama.

Petak, 14. Novembar 2003

Dzuma (sa zadnje dzume hutba )

ČUVAJ SVOJ JEZIK Muhammed Eš-Šerif (Skandinavija.com) Ibn Abbas prenosi: Na dan Nehra (u hadžu dan bajrama) Resul savs se obratio ljudima: O ljudi, koji je danas dan? Kažu: Sveti. Pa je Poslanik savs zašutio. Zatim ih je upitao: Koji je ovo mjesec? Kažu: Sveti. Pa je ponovo zašutio. Pa ih je upitao: Kakva je ovo zemlja? Kažu: Sveta. Poslanik savs je ostao šuteći pa je onda objavio ljudima: Zaista su vaša krv i vaši imetci i vaša čast sveti jedan drugome kao što je svet ovaj dan u ovom svetom mje...

Petak, 14. Novembar 2003

Spavanje u kom je bereket

Prenosi Semure bin Džundub r.a. da je Poslanik s.a.v.s. često govorio ashabima: "Jeli neko od vas nešto sanjao?" Pa bi mu pričao svoje snove, onaj ko bi to želio. Jednoga jutra, on reče: "Noćas su mi došla dvojica posjetilaca, koja su me probudila i rekla: kreni! Pa sam pošao sa njima. Doveli su me do čovjeka koji je ležao, dok je drugi stajao pored njega držeći veliki kamen kojeg je bacio na njegovu glavu te je svu razmrskao. Kamen se otkotrlja a ovaj ga prati, ponove uze i drži ga dok se onome...

Petak, 14. Novembar 2003

Uoci 27. Noci

NAJVREDNIJA NOC- LEJLETU-L- KADR INNA ENZELNAHU FI LEJLETIL KADR. VE MA EDRAKE MA LEJLETUL KADR. LEJLETUL KADRI HAJRUN MIN ELFI ŠEHR. TENEZZELUL MELAIKETU VERRUHU FIHA BI IZNI RABBIHIM MIN KULLI EMR. SELAMUN HIJE HATTA MATLEIL FEDŽR. " Mi smo ga poceli objavljivati u noci kadr. A sta ti mislis sta je noc Kadr? Noc kadr je bolja od hiljadu mjeseci. Meleki i Dzibril, s dozvolom gospodara svoga, spustaju se u njoj zbog odluke svake. Sigurnost je u njoj sve dok zora ne svane." (El- Kadr,1-5) Draga b...

Petak, 14. Novembar 2003

Mirza Gulam Ahmed

Ahmedije su korovkoji se pojavio u doba stagnacije islamske vlasti i propadanja islamske drzave i potpadanja pod krstasku dominaciju za zapada. Znamo kako je skoncao ovaj lazni prorok.

Petak, 14. Novembar 2003

Uzmite pouku iz Knjige Casne

BISMILLAHIRRAHMANIRRAHIM "U ime Allaha, Svemilosnog, Milostivog!" "Citaj, u ime Gospodara tvoga Koji stvara",/1/ "stvara covjeka od ugruska" /2/ "Citaj, plemenit je Gospodar tvoj", /3/ "Koji poucava peru", /4/ "Koji covjeka poucava onome sto ne zna." / Alek 1-5/ Draga braco cijenjeni dzemaate ! U jednoj od proslih hutbi smo govorili o Poslaniku a.s. kao nasem uzoru , kojeg nam Allah dz.s. u Kur`anu daje kao uzora, i da se na njega ugledamo u svakom pogledu.Danas bih medjutim htio nesto reci o pr...

Petak, 14. Novembar 2003

Islamska umjetnost na Balkanu!

OKaNa, dobar tekst si postavila, aferim!

Petak, 14. Novembar 2003

Tijelo bez duse... dusa bez tijela

Zbilja izvrstan tekst, neka te Allah s.v.t.a., nagradi za nj'.

Petak, 14. Novembar 2003

Ilahije / Poezija

Dobar poso ti počimaj bismilom, Bog će tebi kolaj dati istinom. Na pameti strah božiji sve drži, Džehenemska vatra da te ne przi. 5 Od azaba vazda strahuj i plači, Alah, Alah ti na srcu sve uči. Kud god hodiš ti spominji sve Boga, Nema nikad ništa Ijepše od toga. Vazda čini ti jezikom hamd Bogu, 10 Dušmani ti ništ učinit ne mogu. Ti havalu Bogu čini svakoga, Nema derviš boljeg dosta od njega. Bog je jedan, nema drugog, dobro čuj, Muhamed je hak pejgamber, ti vj'eruj. 15 On je poslan í insanu i d...

Petak, 14. Novembar 2003

NAZHALOST NEMA NISHTA DZABE - www.sanapress.com samo za pretplachene

Moj Gyerzelez, i ja bih volio vidjeti vlasnika stanice i zelen lica njegovog, kada vidi da ga niko ne posjecuje. Ljudi koji imaju lijepe i zanimljive sajtove i koji muku muce da privuku ljude a sve je dzabe, tesko dobijaju vjerne citatelje a oni bi porez. Mozda i ima ljudi koji crkavaju od znatizelje i plate da vide duplo nista. Selam!

Petak, 14. Novembar 2003

Religija i filozofija

Muhammed , mir neka je na njega, rekao: Tefekkeru fi halkillahi vela tefekkeru fillahi. Razmisljajte o Allahovim stvorenjima a ne razmisljajte o Allahu.

Petak, 14. Novembar 2003

Ilahije / Poezija

Na svijetu ti nikoga ne muči, Svoje srce ti najprvo poturči. 45 Cuvaj svoga, nemoj tugje grabiti, Nemoj poslje na svom srcu jaditi. Ni za čiji hatur nikad ne laži, Šio god rečeš sebi prvo dokaži. Batiluka ti se progji, dervišu, 50 Zar ne znadeš da se grjesi sve pišu. Ne moj mutit ni pronosit riječi, Jer u crnu zemlju valja nam leći. Bjež od grjeha i zlih Ijudi tí u kraj, Pa da stečeš onog svjeta Ijepi raj. 55 Ti ne gledaj na džahile šta rade, Vrag im dobro za se činit ne dade. Onim svjetom ne br...

Petak, 14. Novembar 2003

Sloveni!

Ime: BOSNJAK -------------------------------------------------------------------------------- Ime Bosnjak je staro ime, turski oblik imena Bosnjanin, koje od davnina oznacava covjeka iz Bosne. A Bosna se prostirala od Like na sjevero-zapadu pa sve do Sare na jugo-istoku. Citav taj prostor u doba Tvrtka i Kulina bana i u vrijeme Turaka naseljavali su Bosnjaci i Albanci, a u malom procentu Srbi. Bosnjaci, Albanci i Crnogorci su potomci starih Ilira - najstariji narod na Balkanu. Naime, od Austro-u...

Petak, 14. Novembar 2003

Koliko Traje Lubav Preko Interneta

Jedni su sklopili brakove zahvaljujuci konekciji a nekima su brakovi propali opet zahvaljujuci dragoj konekciji. Sta ces i to je zivot.

Petak, 14. Novembar 2003

POGANLUK

Izgleda nigdje nejma poganluka, sve nam je potaman, niko da proba ovu "pitu".

Petak, 14. Novembar 2003

NOSTALGIJA

Citirano Orginalno od pink Ova me tema sad pravo "pogodi" Sta bih dala sa sam u ovom trenutku kod svoje kuce , da polako sa majkom spremam iftar, pripremam sto, da pored toga sto je hladno ostavljam prozor u kuhinji otvoren kako bih cula ezan... Umesto toga ja sam okruzena razumnim ljudima koji su ipak nerazumni, svi tipkaju po tastaturi, neki jedu, neki piju, ... a ja eto, iako medju njima , opet nekako sama, postim, cekam iftar... Nisi sama, ima Allah s.v.t.a., ima tvoja mati u dusi a kad se ...