Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 106.

Četvrtak, 09. Decembar 2010

Autor: Maputo

Selo Raskovice

Ja sam pokusao preko Google mapa, ali nisam uspeo... Koja to ima druga navigacija ?

Selo Raskovice

Hvala ti puno !

Selo Raskovice

Da li bi mi neko mogao objasniti kako da iz Sjenice stignem do sela Raskovice ? Unapred zahvalan.

Četvrtak, 02. Septembar 2010

Pitanje: Da li je dozvoljeno baviti se filozofijom i kako islam gleda

Odgovor: Prije svega trebamo znati šta je to filozofija. Prema znanstvenim definicijama filozofija je nauka o općim zakonima razvitka prirode, ljudskog društva i mišljenja – naučni pogled na svijet. Osnovna pitanja filozofije su istraživanje principa, zakona i kategorija stvarnosti, mišljenja i spoznaja, kao i samog čovjeka uopće. Filozofija je nastala u staroj Grčkoj i vremenom se prenosila i u druge dijelove svijeta i meðu druge narode i kulture. Kako je filozofija došla meðu muslima...

Subota, 22. Novembar 2008

Adem Ljajic

I ja se pridruzujem cestitkama! Neka mu je s hairom!

Subota, 15. Novembar 2008

Kako izgleda vas desktop?

Citirano Orginalno od @ef A zbog cega torente skidas iz windowsa? Vidim da koristis Network Manager. Ja sam instalirao Wicd, dobar je. Ima vise opcija nego Network Manager. Pa ne skidam uvek iz windowsa. Ovaj sam bio zapoceo u windowsu, jer mi je windows trebao zbog neceg drugog... A posto je prilicno veliki torent bio u pitanju, mucno mi je bilo da ga prebacujem na linux, tj. ponovo ucitavam jer mu treba vremena dok ga procita... A reci mi, za koji grad ti je ova vremenska prognoza? Ja sam jed...

Lepo, lepo! Koju temu za ikonice koristis? Ja sam doduse malo drugacije podesio AWN, evo i slikaaa... Usput, meni je Gnome i 2.22.3 . Samo sto ja koristim Hardy Heron verziju Ubuntu-a. http://img262.imageshack.us/my.php?image=desktopcubeei6.png http://img404.imageshack.us/my.php?image=desktopdj7.png

Citirano Orginalno od @ef Vala Maputo mozda mi neces verovat, ali bas sam danas trazio to sto si mi upravo predlozio samo sto nisam znao kako se zove Mislio sam da cu ga naci medj onim deskletima i screenletima i nasao sam nesto slicno, ali ovo sto mi ti rece je upravo ono sto sam trazio Hvala ti. Sad cu da ga instaliram ako Bog da inshala Hehe... Hajde onda udesi to, pa okaci da vidimo kako izgleda . @rime Da ne znas slucajno koliko je zahtevan taj transformation pack i ometa li rad nekih apli...

Petak, 14. Novembar 2008

Seminarski rad - pomoc

Hvala puno na linku, posto ovaj rad nije u komercijalne svrhe, nadam se na nece biti copyright problema . Vec sam nasao jednu knjigu, nadam se da ce biti od koristi.

Petak, 14. Novembar 2008

Citirano Orginalno od Phikret Evo mog desktop-a ponovo. Ovog puta na laptopu, ali kao i obično malo nesređen. Wallpaper sam ja napravio za svoju dušu. XP desktop ti je isti kao moj, izuzev wallpaper-a, naravno. Je l' Winborg u pitanju? Dobra je to stvar... Sto se tice linux-a, tu sam oprobao tonu distribucija. Imao sam openSUSE 11.0 sa KDE4, fenomenalno izgleda, ali posle Ubuntu-a, nekako mi je delovao kruto. Delom i zbog toga sto preferiram Gnome, a najvise zbog nacina instaliranja programa i ...

Petak, 14. Novembar 2008

Seminarski rad - pomoc

Nazalost, malo toga mogu iskoristiti sa ovih linkova. Uglavnom su ponude i uputstva za ugradnju u pitanju. Nista od onoga sto meni treba . Hvala u svakom slucaju !

Četvrtak, 13. Novembar 2008

Seminarski rad - pomoc

Radim jedan seminarski, i potrebno je da izmedju ostalog pisem o vrstama alarmnih sistema, senzora i uopste tehnickim sistemima bezbednosti. Pokusao sam na internetu, ali bez puno uspeha. Ako neko ima nesto na ovu temu ili bi mogao da me uputi gde da trazim, bio bih veoma zahvalan!

Vrlo estetski si ga udesio. Koji display manager koristis? Nesto mi ne lici na Gnome, a opet slika je premala da bih bio siguran. Vidim da nije ni KDE4...

Citirano Orginalno od @ef Za pocetak cu vas pustit samo da gvirnete u moj desktop Je l' se to neko malo igrao Compiz-om?

Subota, 01. Novembar 2008

TUTINSKO PISMO

Evo jos jedne teme na forumu koja obiluje dijalektom karakteristicnim za nas region . http://forum.novipazar.org/thread.php?th…20ziva%20istina Meni je bilo veoma interesantno za citati, jer su mahom (tragi)komicne situacije opisane ...

Srijeda, 22. Oktobar 2008

Emulgatori - halal i haram

Slucajno sinoc naidjoh na nesto sto ce vecini forumasa verovatno biti interesantno. Dugo nisam bio nacisto sta su, ustvari, emulgatori. Znao sam da imaju nekakve veze sa svinjetinom, tj. mislio sam da je oni neutralisu u hrani . Evo sta sam saznao... Izvor: Bosnjakinja.net Citirano DODACI PREHRAMBENIM PROIZVODIMA (Prijepis istraživanja Klinike za Pedijatrijsku onkologiju - Dusseldorf) 1. Dodaci koji nisu štetni: E100, 101, 103, 104,105, 111, 121, 130, 132, 140, 151, 152, 160, 161, 162, 170, 174,...

Petak, 03. Oktobar 2008

Prvi gej festival u Sarajevu

Citirano Orginalno od šatkar Đe nađe da sam ja napiso da je međusobno trpanje muškaraca (a i žena, da njih ne zaboravimo) civilizovano? Ja sam samo imao u vidu sve sto si pisao na ovu temu, pa u skladu sa tim i izvukao zakljucak. Ako sam pogresio izvini. Ali je vrlo delovalo da si stao u odbranu homoseksualaca, pa cak i u jednom postu ono sto oni rade uporedio sa naucnim radom. Izjednacujuci Djordana Bruna i homoseksualce, i hriscanstvo i islam...

Petak, 03. Oktobar 2008

Prvi gej festival u Sarajevu

E pa batice, ako je tebi civilizovano drustvo gde se muskarci trpaju medju sobom, onda smo i mi stvarno zabrazdili, te itekako ne znamo o cemu mi ovde pricamo. A verujem da je Altuna to vise hipoteticki mislila, pa i da je bukvalno, cak je i preblago u odnosu na ono sto ih stvarno ceka, pa ti verovao u to ili ne. Nasa lijepa vjera ima jasan stav o tome, pa me zato najvise i cudi reagovanje pojedinih clanova, gde pokusavaju kako-tako osuditi reakciju onih koji su se ustvari nista vise nego branil...

Srijeda, 01. Oktobar 2008

Koju knjigu trenutno čitate?

"Ko je zgazio gospodju mjesec" od naseg Asmira Kujevica!!! I sve vreme bih voleo da znam da li je glavni lik romana stvarno postojao... Inace radnja se odvija delom u Novom Pazaru, a delom u Sarajevu... Veoma mi je drago sto je jos jednom potvrdjeno da Novi Pazar poseduje neverovatne talente u svakoj oblasti drustvenog delovanja. Nas Asmir je sigurno u rangu velikih svetskih pisaca! Knjigu toplo preporucujem svima koji je nisu procitali, a posebno pazarcima. Opisano je puno komicnih situacija, k...