Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 72.

Ponedjeljak, 07. Oktobar 2002

Autor: ndreadnought

Pikado!

Ako se utvrdi da je isplativ, ima dobre sanse da se pojave profesionalci. A ako se igra u opkladu (ili u novac) imace dobre sanse i da se preznoje...

PARANORMALNE POJAVE

Citirano Orginalno od Tulumba4All Problem sa "paranormalnim" je sto je tesko dokazati i ima MNOOOOOGO prevaranata. Za sve skeptike bih preporucio knjigu najveceg skeptika i borca protiv prevaranatu kod nas Voje Antonica "Da li postoje stvari koje ne postoje". Cenim coveka ali smatram, do takvog sam zakljucka dosao kroz diskusiju s njim, da je previse tvrd i zadrt po pitanju paranormalnog. Pogledajte sami na sajtu

PARANORMALNE POJAVE

Citirano Orginalno od PAUK_ Ako moze opsirnije o ovome...bar par primera ako se secas ? Nije mi sad dostupna literatura pa cu onako da probam iz glave. Jedan primer je kad mu je pacijentkinja pricala san u kojem se pojavljuje skarabej i u tom trenutku mu je u prozor pocela da udara, pokusavajuci da udje, ogromna buba koja je licila na skarabeja. Pogledacu malo po knjigama da se podsetim jos nekih njegovih primera. Inace termin je sinhronicitet. Jung ga je koristio i da bi objasnio Ji-Djing, Ast...

Subota, 05. Oktobar 2002

Pikado!

I te kakav sport. Gledao sam preko satelita kako igraju i odusevio se. Kad bi po Pazaru onako igrali...

Subota, 05. Oktobar 2002

PARANORMALNE POJAVE

Citirano Orginalno od PAUK_ Jung tvrdi da su sve paranormalne pojave plodovi ljudske podsvesti. Ne zaboravi sinhronicitet, termin koji je Jung uveo za pojave koje se desavaju istovremeno ili povezano mada ne postoji nikakva uzrocno-posledicna veza. Pojave tipa san-dogadjaj, stane sat-umro neko poznat i sl.

Subota, 05. Oktobar 2002

slike i linkovi

Na koji nacin se ubacuju(upload-uju) fotografije? Npr. hteo bih da okacim neke fotografije recimo hrane, kako da to ucinim? Kako se prave oni hiper linkovi ispod obicne reci? 10x in advance

Srijeda, 02. Oktobar 2002

STRIP

Ne znam kako je Denis proizasao iz časopisa Zdravo kad Zdravo nije bilo strip magazim već omladinski časopis. Njega je nasledio po koncepciji ITD. Zanimljivo je da je Politikin Zabavnik možda jedini list koji neprekidno održava strip i to i one od jednog kaiša, i table i epizode u nastavcima. I uglavnom su solidni stripovi recimo Hogar, Paja Patak, Hermanov Džeremaja, Rin Tin Tin, Fantom itd...Jedino što je štampa bedna.

Srijeda, 02. Oktobar 2002

A Panter Panta

Dobar je i Pink Panter ali nema citata. Meni je omiljena ona scena sa gladnim mišem i Panter Pantom kojem se spava.

Ponedjeljak, 30. Septembar 2002

O Pazarcima

Sastale se tri stare drugarice posle dužeg vremena, da se povere jedna drugoj (i trećoj kakvi su im novi muževi. Kaže prva: Ja sam se udala za Nemca. Odmah prvog dana sam mu rekla "dragi, da znaš da ja ništa po kući neću da radim, moraćeš sam da se snalaziš!". On se prvog dana mrštio, ništa nije dirao; drugog dana su se nagomilali sudovi, ja sam sam žmurila, pravila se luda; veš trećeg dana, kad je počela prašina da se nazire po nameštaju nije više mogao da izdrži i počeo je sve da sređuje. I, t...

Razni

Gluvonemi Mujo ukrao pare od mafijaša, i naravno poslali mu gorile da ga "ubede" u šta već treba... sa njima pošao i Haso koji zna jezik znakova. Dođu oni kod Muje, uhvate ga i pokazuje mu Haso: - "Govori gdje su su pare" - "Neću" - Kaže da neće da kaže. Na to ga gorile isprepucaju, i stavi mu jedan od njih pištolj na čelo: - Pitaj ga gdje su pare! - "Gdje su pare" - "Zakopao sam ih u dvorištu, ispod duda" - Kaže da neće da kaže, i da si ti jedno go*no od čovjeka koje nema mu*da da povuče okidač...

Razni

Stao Mujo podno džamije i viče: Hodžaaaa, ooooo, hodžaaaaa... Hodža odozgore gleda i kaže : Kooojeee, neee viiiidiiim... : Jaaaa saaaam, Muuuujooooo.... : Aaaaa štoooo tiiiii treeebaaaaa.... : Maaaa doooodiiii hooooodzaaaaa brzoooo, hiiiitnooooo jeeeee.... Dode hodža sav zadihan niz minaret. : Što je to, bolan Mujo, tako hitno? : Daj mi, bolan hodža, pedeset maraka na zajam. : Ajde ti, bolan Mujo gore samnom na minaret. A kada su se zadihani popeli na minaret, kaze hodža : NEMAM.

O plavusama

Došla plavuša kod drugarice Dragane i žali joj se: " Joj, bolesna sam a nemam knjižicu da idem kod lekara" Da njoj Dragana knjižicu i kaže da kad prozovu Draganu da ona ustane i udje kod doktora... I uzme ona, prozovu je i pita nju doktor: " A šta je vama, Dragana ?" A plavuša će: " To mi je najbolja drugarica".

10 RAZLOGA ZASTO BITI

10. Možeš da navijaš za Tursku, Bosnu, Hrvatsku, Sloveniju, Jugoslaviju kao za domaći tim.

PREDSEDNIČKI IZBORI U NP

Nezvanicni rezultati izbora u Novom Pazaru: Labus preko 24 000 glasova Šešelj 4 000 i nešto glasova Koštunica 2 000 i nešto glasova Svi ostali simboličan broj glasova recimo Bata 30-tak glasova. Rezultati su potpuno nezvanični. Rekao bih da u drugom krugu Labus nema šanse jer će Šešeljevi glasovi verovatno ići Koštunici. Mislim naravno na ukupne rezultate. Referendum za samodoprinos je svuda prošao osim u II Mesnoj zajednici (Postenje, Šestovo i dr.)

Sirenje lazi o Novom Pazaru putem interneta

Ovakvi sajtovi su razlog više da Otvoreni forum bude pravo lice našeg grada. I da bude još bolji.

Utorak, 24. Septembar 2002

Vicevi bez veze

P: Koji je osmi padež? O: Prezervativ. Dobija se na pitanje: koga, s čim.

Utorak, 24. Septembar 2002

F. NIETZCHE - Kritika Morala

Citirano Orginalno od Tulumba4All Kad smo vec kod autoriteta, dobru razradu teme je dao Erich Fromm u "Bekstvu od slobode", na primeru nacizma u Nemackoj .... A interesantni su i ogledi opisani u knjizi "Poslušnost autoritetu" Stenlija Milgrama...

Srijeda, 18. Septembar 2002

Vicevi bez veze

Ulazi konj u kafanu. Vidi ga konobar i kaže: -Buraz, čemu ta izdužena faca

Vicevi bez veze

Kaže sarma šnicli: "Blago tebi... tebe stalno tucaju" - "Pa, šta da ti radim kad si smotana"

STRIP

Citirano Orginalno od Giovanni Tigavista Izvinjavam se, pogresno se odrazih (izrazih)...Mislio sam vise figurativno ndreadnought... Zivio E moj Tigavista ja kad ne vidim smajli sve mislim ozbiljno . Nego kakvo je stanje sa stripom tamo po Kanadi. Šta ima da se kupi, imaju li kanađani nekog karakterističnog strip autora?