Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 236.

Četvrtak, 05. Juni 2008

Autor: demoiselle

Kako se odvici od pushenja?

Ko pusi, umrece - ko ne pusi, jos pre ce

Utorak, 03. Juni 2008

DIPLOMSKA PREDSTAVA

Stvarno jeste ispala zbrka oko tih karata. Iskreno, nisam ni mislila da ih nece biti u prodaji, a najmanje da necu dobiti ako su se vec delile u vidu pozivnica i slicno. I par sati pre pocetka saznajem da ih nema, da su se razdelile i da nisu bile uopste u prodaji. Normalno, nisam mogla da podnesem a da to prodje bez mene, posebno zato sto su predstave raritet pravi u nasem gradu, zato sto su mi dragi glumci a i izbor predstave. I onda povukla par vezica i napravila par poziva, i uz malu pomoc p...

Četvrtak, 22. Novembar 2007

Preporucite knjigu...

Citirano Orginalno od siyah kalem Citirano Orginalno od Ibn Masud Problem je u tome sto su mnogi muslimani zeljni dokazati kako je hriscanstvo iskrivljeno da su spremni koristiti bilo kakve istorijske spise i 'evandjelja' bez ikakve kriticike analize tekstova, istorijske metode i tako to..... Nazalost, mnoge Islamske knjizare sirom Evrope i Amerike objavljuju ovakve literature...smatrajacu ih 'autenticnim spisima' 'evandjeljima' i tako to. Da to je nas veliki problem... nerazvijenost kriticke i...

Četvrtak, 22. Novembar 2007

Pesme sa narocitom zivotnom porukom

Dan je, kao, suncan, Ti si, kao, veseo, Prolazis, kao, ne vidis. I svima je, kao, lijepo, I svima je, kao, dobro, I svima je, kao, ludo, I ti si, kao, sretan. Zivi se, kao, u miru, Ptice su, kao, slobodne, Buducnost, kao, na dlanu, Savjest je, kao, cista. I suncu je, kao, jasno, O srce, kao, pjevaj. Svi, kao, brinu o svima, Svako je, kao, prijatelj, Svima je, kao, stalo do tebe, I do svijeta. I dan, kao, svice, I ti se, kao, smijesis, I nista te, kao, ne boli... (o)

Srijeda, 21. Novembar 2007

Preporucite knjigu...

"The Gospel of Barnabas" Kako se kaze, danasnje hriscanstvo je samo maska na licu Isusa(Ise a.s). Nekim cudom, ovo jevanjdjelje je prezivelo vekovnih iskrivljenja, redigovanja i interpolacija kojima obiluju ostala cetiri kanonska jevanjdjelja. Probajte

Subota, 17. Novembar 2007

Jutros je u sred ljeta snijeg pao, tezak i mokar... Placu zaprepascene basce... Biljezim to i sutim, jer svi kao zrna cuda, Vidim kroz okna ducanska zabrinuta prolaze lica i nijema... Kamo ce stici Boze, koji sve znas... Ne hulim...samocu sam ovu primio ko dar, ne kaznu, ko premoc, niposto uzas. Stici ce, znam, od jutra ljudi neki...morao je nocas neko umrijeti...Dusa je moja spremna Ko kalem i papir predamnom...sutnja i cam... Koga si nocas otrgnuo gradu? Cije li cemo ime spominjati jutrom uz ...

Ponedjeljak, 12. Novembar 2007

Šta vam u ovom trenutku najviše nedostaje?

jedan nezan zagrljaj i recito cutanje..................................................................................................................................

Ponedjeljak, 12. Novembar 2007

Izvinjavanje

"Samo je vetar sretan, vrti se ko baletan, u svojoj sivoj pelerini, Dok se sa sobom borim, da lakse izgovorim, tu cudnu, stranu rec 'izvini'...izvini..." Ali, trudim se da ne dovodim sebe u takvu situaciju da moram nekome da se izvinjavam...mada desi se, pogresi covek...al ja retko

Srijeda, 31. Oktobar 2007

Najdosadnija i najgluplja knjiga

@Ibnul Qajjim, verovao ili ne pocinju da mi se svidjaju ove nase diskusije Danas nemam vremena da odgovorim, a sledecih dana necu biti tu, idem u Sarajevo, pa kad se vratim tamo negde sledece nedelje, nastavljamo konstruktivne diskusije a mozemo da smislimo nove i teme[i probleme] vezane za odnos umetnost-umetnicko delo-umetnik-stvaran zivot-religija i sl. Selam V

Srijeda, 31. Oktobar 2007

Dragi prijatelju @Ibnul Qajjim, nisam znala da poznajes tako dobro moju podsvest. Ti mora da si neki fenomen. Svaka cast! Takodje, nisam znala da postoje "univerzalna pravila" za merenja vrednosti neke knjige. Moji profesori kao, svi zivi i mrtvi ljubiteljii i teoreticari knjizevnosti ce se jako obradovati kad cuju za to pravilo. Mada, mozda ce im biti zao sto su ceo svoj zivot[ mnogi oni vekovima i vekovima] tragali za bar jednim pravilom, a nisu uspeli da ga pronadju. Ti si pronasao univerzaln...

Utorak, 30. Oktobar 2007

@Ibnul Qajjim: " Realno procjenjivanje knjige jeste da li se ono sto se u njoj propagira slaze sa islamom ili ne slaze, zatim da li ljude podstice na hajr ili ne podstice, koliko ih podstice na hajr a koliko na sherr, da li se odredjeno gledanje na svijet koje se propagira u nekoj knjizi poklapa sa istinom, a istina se zna gdje je itd. Naveo sam puno mjerila, jer ima puno vrsta knjiga. I to procjenjivanje veze nema sa knjizevnom i estetskom procjenom knjige, ono je iznad toga (to je dokonluk). "...

Ponedjeljak, 29. Oktobar 2007

Citirano Orginalno od Ibnul_Qajjim Sve navedene knjige, i Stranac, i Cekajuci Godo-a, i ostale gluposti su, sa sustinske strane glupe. Jedno je kad ih gledamo realno i procjenjujemo realno, kakve su one, sustinski, a drugo je kad ih procjenjujemo sa aspekta knjizevne izrazajnosti odredjenog stanja ili shvatanja zivota. U prvom aspektu, one su nikakve i nacin na koji predstvljaju zivot daleko je od istinske sustine zivota i bitisanja na ovom svijetu. A sto se drugog aspekta tice, sigurno da su d...

Nedjelja, 28. Oktobar 2007

Kako biti siguran u neciju ljubav???

Nikako vala, a i sta ce ti to...Sigurnosti su dosadnosti...I sta, pomislis u neko doba :"Ok, sigurna sam u ovu ljubav...next!!!" (znam da, vrlo verovatno, ja bih o| ) Ne, ozbiljno, ljubav je tako neuhvatljiva, danas jeste, sutra nije...Posle nekog vremena, ljubav nije to sto vezhe, vec svakodnevnica, pravne veze tipa braka, veze reprodukcije(da ne kazem reproduktrivne veze ), tj deca, to sto skucite zajedno ili sta li vec... Ali, nije to tako sve crno i strasno, prvo budi sigurna(an) u necije p...

Nedjelja, 28. Oktobar 2007

Citirano Orginalno od Ibnul_Qajjim Cekajuci Godoa - Samjuel Beket Stranac - Alber Kami. Svasta! I ovo za Kafku i "Proces"!!!! Ne znam da li ste imali prilike da pogledate film "Proces"- odlican je, stvara mucninu i teskobu ali i katarzu( takav je postmodernizam). "Cekajuci Godoa"- Ne znam da li ste imali prilike da odgledate predstavu u Bgdu - mozda bi vam bilo jasnije. U svakom slucaju, odlicno delo o smislu zivota( i cekanja, cekanja...o zeljama, o Bogu) "Stranac"...sta reci...mmmm...divno!!!...

Četvrtak, 11. Oktobar 2007

CENTAR TVOJE PAZNJE Centar tvoje paznje drug ti je kad smo zajedno, Fali nam blagosti u rijecima i pokretu, Eto, to dijeli nas od nemira... A sto to briga tvoja zbog velikih nesreca ovog svijeta, Kraj, eto, nezagrljenog djeteta?? A sto ti tako naveliko na krhki um moj Kad dat nam je samo dio znanja Njegovoga?? Eto, plovimo maticom bola i kazne od Juce... I mi poznajemo vec imena stvari i s tim bi Trebalo biti nam lakse. U rani sabah jos blage vidnosti Zna Allah cutnju skrivenu roba svoga. Pa od...

Utorak, 02. Oktobar 2007

KOLIKO STE TAFRALI???

Tafra ti je - REKLAMA BATO!!! Ja to hich ne hajem da se falim, tafranishem, dalgam, teram prdu i ostale zanimacije...more bit bi i hajala, al nemam kaT...ali volim i ono- jedna slika govori hiljadu reci, sta ima ja da isticem ono sto je ocigledno

Utorak, 02. Oktobar 2007

Koja jela najviše volite imati na iftarskoj sofri?

Meni iftar nije iftar ako nisam sa porodicom ili meni dragim ljudima i prijateljima, pa sta god da ima na sofri( ja to mLogo ne mahanisem )

Ponedjeljak, 23. Juli 2007

LETOVANJE (Gde ćete na odmor?)

Turska, Sarimsakli...uh, jedva cekam

Ponedjeljak, 23. Juli 2007

Festival STARI GRAD 2007, Novi Pazar

E ljudi cekala sam zp, i cekala, i cekala celog zivota i isplatilo se...stvarno su bili neverovatni (o) (o) (o) !!! A ja i cvetic ucosale, podmladismo se...steta sto Fakat nije mogao da svira, volela sam i njih da cujem...Ali, mislim da oni planiraju svirku na centru i to veoma uskoro, za par dana, tako da, ljudi, jos nije gotovo, bice jos roka!!!

Ponedjeljak, 16. Juli 2007

Krvna grupa

A+ Inace sam od osamnaeste do pre dve godine redovno na svaka 4 meseca dobrovoljno davala krv, jednom i trombocite. Nazalost, danas sam malokrvna i ne mogu da nastavim sa tim.