Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 243.

Subota, 21. August 2010

Autor: °thats_me°

Muamer Hukic, najveca nada nemackog boksa

i od mene iskrene cestitke. a to za ramazan je (o) pobednik u svakom smislu... masha'allah

Nedjelja, 06. Decembar 2009

iskrene cestitke i od mene. Znamo da je Muamer vernik, hvala Allahu.. tako da iako nije iznanedjenje, ipak prelijepoo je videti koliko se uzdaje u Allaha i moli Ga pre bitke (o) pesma zvuci arapski, mozda je to razlog zbog cega je izabrao nju. da je skroz arapska, mozda bi bilo malo previse za njegove fans. Ovo je verovatno bio neki srednji kompromis. ma selama

Nedjelja, 30. August 2009

cestitke uz najlepse zelje. Citirano Orginalno od pink Nakon proglasenja pobednika on padajuci na kolena koliko cuh, rece : Allahu Ekber cool, bas mi je drago!! nisam videla kako je reagovao, jer smo mi svi tekbirali i skakali a to za aplaus je samo slag na tortu (o) u svakom pogledu pobednik. da mu je Allah uvek na pomoci. svima koji delimo ovu zajednicku radost - mahsuz selam.

Petak, 14. August 2009

Putopisi clanova foruma

da bi se sa temom moglo nastaviti...

Četvrtak, 13. August 2009

RANDEVU NA SAUDIJSKI NACIN

Citirano Orginalno od NatasaNP Znaci, jedno veliko foliranje. Ako je on sa 14 godina imao seksualna iskustva i zakazivao "ljubavne sastanke" sa Saudijkama,gdje je to zakonom zabranjeno,postavlja se pitanje koliko su one imale godina. Ili su bile priblizno njegovih sto onda znaci da te Saudijke stupaju u seksualne odnose (naravno krisom) mnogo ranije cak i od nekih zapadnih zemalja ili su one bile u nekim zrelijim i normalnijim godinama za seksualne aktivnosti,ali to onda predstavlja jednu vrstu...

Četvrtak, 13. August 2009

Koju knjigu trenutno čitate?

mandelbrot, u predproslom postu si spretno promenio tok teme i nisi ni objasnio zasto si ponudio onu "definiciju" teorije, ali ovaj zadnji post ti je slab pokusaj. vrlo slab. Sve sto sam o evoluciji procitala nudilo je samo resenje "kako", a ne "zasto". Mozda nisam dovoljno dugo trazila, pa hajde onda ti, koji o tome toliko znas, objasni mi svrhu ako kazes da nije nastalo bez nje? ako ne odgovoris na ovo jednostavno pitanje, onda samo pokazujes da odgovor ne postoji. a nismo deca pa da se povlac...

Srijeda, 12. August 2009

jedan od nacina kako dokazati ili oboriti teoriju je igrati se malo sa negacijom. Hajde mi onda reci ako nije slucajno nastalo, objasni mi u par recenica cilj. da se ne lazemo, nisam godinama izucavala teoriju evolucije.. ali ono sto sam mi nije bilo dovoljno. nije mi ponudjena svrha svega. Ako ti ides u prodavnicu da kupis nesto, i vidis neku spravu...valjda zelis znati cemu sluzi, i ne verujem da ti je dovoljno samo objasnjenje kako je najverovatnije napravljeno. Ako nista, treba da je svrha d...

Srijeda, 12. August 2009

mandelbrot, da sam ja sa neke tako subjektivne stranice kopirala definiciju teorije, verovatno me kao sagovornika ne bi postovao. "evolution is not just a theory", je prva stranica koja dodje kada se ukuca tvoja neutralna definicija..not just a theory, ali se tako zove jer se neko sali.. ?! iz definicije zraci takav emotivan inat da me bas cudi da si pomislio da ce ovde proci kao objektivna. svesna sam da postoji razlika kada se govori o teoriji u opstem ili naucmom smislu. zato nisam ni citiral...

Srijeda, 12. August 2009

Citirano Orginalno od Mandelbrot Citirano Orginalno od °thats_me° Napises neku tvrdnju kako je nesto ''nelogicno'', kolutas ocima a ne dajes objasnjenje. Citirano Teorija evolucije jeste samo misljenje, samo teorija. Citirano Orginalno od Mandelbrot ...teoriju evolucije bez nudjenja i... nisam znala da ima potrebe da dokazem nesto sto i sam tvrdis. A teorija je misljenje zasnovano na logici koje objasnjava nap. uzrok necega. sta se kaze z ateoriju: Im modernen Sinn eine durch Denken gewonnene E...

Srijeda, 12. August 2009

Citirano kako mozes meni da kazes da se ''naoruzam'' i odbranim svoj stav kad vi to nikad ne uradite. Harun Jahja u skoro svakoj svojoj knjizi kritikuje sekularizam i teoriju evolucije bez nudjenja ikakvih argumenata i dokaza za svoje tvrdnje. zdravo, a ko smo to "mi"?? ja nisam Harun Jahja, niti mu sestra, niti bilo kakva rodjaka. Ne poznajem mu argumente, ali teoriju evolucije ne kritikuje samo on. To ne rade samo muslimani. Citirano Nauka nije stvar misljenja. Ne mozes ti samo da kazes ''Teo...

Utorak, 11. August 2009

Citirano Ne želim da izigravam advokata Mandelbrotu, ali čini mi se da je on ovde osporio tog Haruna Jahju a ne islamsko učenje a to ne bi trebalo da je isto, jelde? tacno je. to dvoje naravno nije isto. ali ako pazljivo procitas moj komentar... Citirano ja do sada nisam nijednu konstruktivnu kritiku od Mandelbrota procitala. Nijedan primer "greske" u islamskom ucenju kojeg je mogao odbraniti. Sve ovo su samo poznate floskule. steta. kao sto vidis, nisam se ogranicila na jednu temu ili jedan ko...

Utorak, 11. August 2009

ja do sada nisam nijednu konstruktivnu kritiku od Mandelbrota procitala. Nijedan primer "greske" u islamskom ucenju kojeg je mogao odbraniti. Sve ovo su samo poznate floskule. steta. Mandelbrot, ako vec "izazivas" i zelis da se dueliras onda se predhodno naoruzaj! 'napadni' kako treba, odbrani svoj stav kad zatreba.. a nemoj ovako..pricas - a nista ne kazes. daj nesto konkretno. pozdraFljam

Četvrtak, 30. Juli 2009

Povjest Armije RBiH

Citirano Orginalno od Mandelbrot Citirano Orginalno od Dr.Albieri U potpunosti se slazem sa silver04.Mada bih dodao da bi bez NATO krstarecih raketa i letecih tanjira koji su dejstvovali po vojsci i narodu Republike Srpske,tesko ARBIH ista postigao u celom ratu. Pa naravno, kad su Srbi imali celu JNA i niz krvolocnih paravojnih formacija iza svojih ledja, dok muslimani nisu imali ni V od vojske. Ne znam sto gledas na to kao da se radilo o nekoj fer borbi. da mi je neko prije nekoliko dana prica...

Utorak, 21. Juli 2009

Muzika: Haram ili "haram"?

Citirano Orginalno od rootXTX Koliko su stvari jasne da jednostavno jasnije ne mozhe bit'. Ali ljudi su tu kako bi izbegli i zaobishli u shirokom luku i rekli, pa mozhda jeste a mozhda i nije... samo kako bi ohalalili neshto shto je zabranjeno, a to je jedno od najgorih djela u Vjeri!!! sta bese ono opasnije.. ohalaliti haram ili oharamiti halal?!

Utorak, 21. Juli 2009

ŠTETNE NAVIKE

ja ti vec rekoh da Saudija arabija nije islamska koliko i njeno ime. Mnoge islamske zemlje to nisu. U Tunisu je zabranjeno zenama da studiraju sa maramom na glavi. Ako cemo zakljucivati po sistemima u tim zemljama na islam..onda bi to znacilo da je u islamu zabranjeno zene da studiraju sa maramama. Sto, naravno, nije tacno..kao sto vidis u muslimanskim zemljama ces naci dosta stvari koje se kose sa islamom.. u mnogima ces naci diktatore, nesposobnike etc.. sto totalno kolidira sa islamskim princ...

Utorak, 21. Juli 2009

ŠTETNE NAVIKE

Citirano Postoji razlika thats_me izmedju gradjanskog zakona koji se konstantno menja i evoluira tokom vremena i religioznoh zakona i principa. Gradjanski zakon nastaje konsenzusom, i zasnovan je na postovanju principa individualne slobode. pa po gradjanskim nekim zakonima crnci su bili ljudi drugog reda.To sto se menja nije nista pozitivno...samo znaci da je nepredvidivo sta nas sutra ceka. Citirano Dok sa druge strane religiozni zakoni su konstantni i zabranjeno je menjati ih, jer su oni navo...

Utorak, 21. Juli 2009

ŠTETNE NAVIKE

Citirano Orginalno od Mandelbrot Ja nigde nisam napisao da ''Bog ne postoji'' i nemoj da me optuzujes za to. Jedinu raspravu koju smo ja i ti vodili bila je u vezi evolucije koliko se ja secam. I ne znam zbog cega mislis da evolucija na bilo koji nacin negira postojanje Boga. Da li Bog postoji ili ne je za mene nebitno. Bog koji je okarakterisan kao beskonacan i savrsen je izvan potencijala nas, ogranicenih i nesavrsenih bica. Ja imam problem sa religijom, ne sa Bogom. Religijom koja pokusava d...

Utorak, 21. Juli 2009

ŠTETNE NAVIKE

Citirano Takodje, pozivaš se vrlo gordo na sebe samu molim?? gde to? Citirano Pravilno bi bilo da ponizno pred Bogom misliš i zatim napišeš: "Ja mogu voljom da sputam izražavanje zelje, ali ne i da se odreknem same želje. Greh je jači od mene, ali Bog je jači od greha, uzdam se u Njega i On će me osloboditi od želje!" ako malo logicno razmislis, docices do zakljucka da ja bas to i radim. ovo moje sto si citirao: Citirano Mi necemo biti kaznjeni za nase misli..jer ne uticemo na njih. Vec za dela...

Utorak, 21. Juli 2009

ŠTETNE NAVIKE

Citirano Nije cudo sto religiozni ljudi vise grese od otvorenih ateista, sto otkrivaju mnoga savremena psiholoska istrazivanja. dokaz? daj mi jedno ozbiljno istrazivanje..ukoliko to ne uradis, dokazao si da nisi ozbiljan sugovornik i da se u tvoje reci ne moze imati poverenja..

Ponedjeljak, 20. Juli 2009

Muzika: Haram ili "haram"?

jos nesto interesantno vezano za muziku. http://www.islamonline.net/servlet/Satel…d=1119503544202