Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 44.

Srijeda, 16. Decembar 2009

Autor: hesen

NOVE PROSTORIJE ZSD U FRANKFURTU

Neka je sa srećom Imam neka pitanja za Vas. 1.Kakve usluge mogu dobiti naši ljudi u prostorijama ZSD u Frankfurtu. 2.S obzirom da će u narednih nekoliko meseci u posetu svojoj rodbini doći nekoliko hiljada građana Sandžaka, da li centar stoji na raspolaganju za one koji žele upoznati znamenitnosti Frankfurta? Svakako Vam želim uspeh i dobro je što je u odboru u Frankfurtu dosta vrednih ljudi. Hesen

Četvrtak, 26. Novembar 2009

Vesti iz kraja

RaSuljo nisu omogućili da Novi Pazar dobije Centar za saradnju sa dijasporom niti jedan Sandžački grad, a dobili su gradovi u Srbiji(njih trideset)kao što su: Despotovac Trgoviste Arile ADA Kucevo Paracin Kladevo S.Palanka Sečanj Golupcu............

Petak, 21. August 2009

Prezimena u Sandzaku

Postobani Sedat Prezime Lubura potice sa prostora Imotskog. Mehmet Lubura je u jednom sukobu sa Mlecanima kod Zadra zaplenio Top, koji je i donijet u Mostaru ,gde je dugo upotrebljavan u odbrani Mostara. Nakon pada Bosanske Dalmacije, Bosanske Boke, (Boke Kotorske) kraja sedamnaestog vijeka,doslo je do pomeranja stanovnistva prema istoku sve do danasnjeg Sandzaka i dalje. Omer Pasa Latas je naredio da se taj top isece i i zlije tako kaze istorija. U narodnim pesmama se mnoge Lubure pominju u bor...

Utorak, 02. Juni 2009

RECIKLAZA PLASTIKE

Pričao sam sa vlastima, oni su dali prioritet rešavaju problema javnog toaleta. Kažu, grad sa 120 000 stanovnika nema javni WC, očekuje se da će taj poduhvat biti završen do Nove godine. Što se tiče PRO recite šta je korisno uradio u Novom Pazaru,Tutinu Sjenici...sredstava koja je EU i Švajcerska vlada dala za Sandžak kako oni zovu Jugozapadna Srbija. UNDP je samo implementator ne donator kako mu tepolje ovi i oni iz opštine. Od silnih 12 miliona Evra 11 miliona je vec potrošeno, svi projekti PR...

Utorak, 02. Juni 2009

RECIKLAZA PLASTIKE

U Novom Pazaru se jedino pakuje karton Pre 3 godine sam nabavio presu za foliju i plasticne flase od firme Brzan-Plast.Posle dva meseca poso je zaustavljen iz nekoliko razloga: Tadasnja lokalna vlast(Mislim i sadasnja) nije dala saglasnost da se postave kontejneri za skupljanje plastičnih flaša po gradu. Nije se dala saglasnost pristupa deponiji na Golo brdo gde su ogromne rezerve plastike i folije. Istraživanje ko je je sprovedeno,dnevno se u Novom Pazaru "Izbaci"izmedju 15 000 i 20 000 plastič...

Nedjelja, 31. Maj 2009

Preregistracija automobila - veliki blam za Novi Pazar

DOSTA SA VAŠOM PLJAČKOM-JEDNOM SMO PLATILI CARINU SEDAMDESET POSTO(70%) AUTA SA CRNOGORSKIM TABLICAMA U SRBIJI JE U GRANIČNIM OPŠTINAMA OD NOVOG PAZARA DO PRIJEPOLJA. SVI POVRATNICI PREKO 2 GODINE BORAVKA U INOSTRANSTVU SU IMALI PRAVO NA UVOZ ROBE BEZ CARINE, OPREMU, MAŠINA, AUTA SVE ONO ŠTO ĆE IM KORISTITI ZA NJIHOVO ZAPOŠLJAVANJE. ZAŠTO NISTE DALI INSTRUKCIJE KONZULARNIM ODELJENJIMA U ZEMLJAMA ZAPADNE EVROPE KAKO BI POVRATNICI ISKORISTILI TU MOGUĆNOST? U SANDŽAKU 75% AUTA SA CRNOGORSKIM TABLIC...

Četvrtak, 10. April 2008

Vijesti iz dijaspore

FORMIRANA ZAJEDNICA SANDZACKE DIJASPORE ZA DONJU SAKSONIJU da li je ovo jos jedan atak na jedinstvo islamske zajednice Bosnjaka u Nemackoj. Poznato mi je sta e dogodilo sa islamskom zajednicom Bosnjaka u Frankfurtu. Po meni postaktut je sukob iz Novog Pazara izmenju Bosnjaka iz Sandzaka i Bosnjaka iz Bosne.povod toga je i tada bio formiranje sandzackog dzemata. Danas je ovakva situacija u Frankfurtu; Albanci su iskoristili taj sukob (i ako su u objekat ulozili samo 5% sredstava) i preuzeli su ru...

Subota, 22. Mart 2008

Pozdrav iz Stambola!

Vucja Lokva Dzihangir, nadam se da se necu udaljiti od teme. Pokusacu da pomognem jednom mladom coveku (Dzihangir)da pronadje svoje rodjake i sazna nesto vise o porijeklu svojih roditelja. Ja cu nesto vise reci o Hatidzi(devojacko) Sacirovic tvojoj bijaci.Njen otac se zvao Omer i poginuo je u sukobu sa cetnicima 1941 godine u izbickoj rijeci.Omerov otac je i otac moga deda Saban poginuo je 1916 godine na Galiciji u istocnoj Ukraini.Omerov otac se zvao Sacir rodjen je 1800 godine umro 1987 godine...

Utorak, 18. Mart 2008

Pozdrav iz Stambola!

Sultane ja nisam istoricar,ja samo poznajem porodicno(po majci) stablo, to je i tema.Neko je okupirao slavensku zemlju-Hrvatsku da li su to bili Madari ili Austrijanci ili zajedno ja to neznam.Znam da je veliki broj Hrvata izbeglih U Bosni od torture od "nekoga' doseljen u ove krajeve i selo Hrvatska je po njima dobilo ime. Kralj Tvrtko ponosni je bio vladar svih Slovena i vecine slavenskih zemalja pa i Raske. Treba svatiti da se nista neje dogadjalo 1461 godine samo sto je rekonstruisan Novi Pa...

Utorak, 18. Mart 2008

Pozdrav iz Stambola!

Vucja Lokva Postovani Cihangir najverovatnije da smo nefe-blizni rodjaci.Svakako pripadas brojnoj i postenoj porodici Vuculokvana. Bosniaco Neznam otkud ti znas da je poreklo Vuculokvana iz severne Albanije, i to Albanci katolici.Zaboravio si da navedes da su i napravili krv pa pobegli. Na severu danasnje Albanije su uvjek ziveli muslimani bili Albanci; Bosnjaci ili Goranci.Zasto onda ne govore albanski jezik.Verovatno ces reci da su zaboravili, a zasto nisu zaboravili Albanici sela preko puta V...

Nedjelja, 16. Mart 2008

Pozdrav iz Stambola!

Vucja Lokva Obzirom da je majka Cihangira iz ovog sela selamim ga jer je i moja majka iz sela Mohva kako se zvalo Vučja Lokva do 1946 godine. Selo Vučja Lokva je udaljeno od Novog Pazara 23 km i od Leposavica 18 km.Nalazi se na levom kraku carigradskog druma i pod imenom Mohvo i kao zaseok sela Hrvatska cesto se pominje u istoriji.Austrougari su prvi ozbiljni poraz doživeli upravo u Vucjoj Lokvi krajem sedamnestog veka.Vučja lokva je bogata šumama, vodama, pašnjacima i posebno rudnim bogastvom.I...

Subota, 10. Novembar 2007

Vesti iz kraja

POSAO ZA STO POVRATNIKA Za one koi dobro govore Nemacki jezik, posle testa znanja jezika odlazi se na jednomesecnu obuku u poslovni centar Usce Beograd gde se nalazi sediste za Srbiju ove nemacke firme koja se bavi trgovinom akcijama i u opste trgovinom u Nemackoj. Svi troskovi testiranja i obuke su pokriveni. Posle jednomesecne obuke u firmi "Tvrdi Kamen' kako se prevedeno na nas jezik zove, najuspesniji ce poceti da rade u Novom Pazaru. Za neki dan pocinje opremanje prostora od 500 m2. Probni ...

Subota, 25. August 2007

Fiksna telefonija

Znali neko zasto novi telefonski broj u Novom Pazaru,Tutinu i Sjenici kosta 250 Evra, u Smederevskoj Palanci, Valjevu, Arandjelovcu,Ivanjici samo 4000 Dinara-50 Evra. Zvanicna cena Telekoma (vidi na Web stranici Telekoma Srbije) za novi telefonski broj je 5 000 Dinara. Da li neko poznaje Muamera Redzovica da ga pita zast je toliko odstupanje u ceni.

Utorak, 21. August 2007

NVO aktivisti na forumu?

hesen NVO RE-AKCIJA Promocija, dijelenje linfleta i anketiranje gradjana pocece u Septembru. Trenutne aktivnosti se obavljaju u bolnici, privatnim ordinacijama, razgovor sa pacijentima. Nasi aktivisti "Spijuniraju" kako se pacijentima uzima novac, salju se u privatne ordinacije,svoje ili kolege. Kako se u toku radnog vremena "trci" u privatnu ordinaciju i vraca ju se. Posebno prate kako rukovodstvo bolnice radi privatno i to neprijavljeni. Sve ce to uskoro biti prexentovano na TV. II OSNOVNI CI...

Subota, 18. August 2007

Seksualno zlostavljanje na poslu i u obrazovnim institucijama

Ova verska zajednica je izrazila spremnost da pruži punu podršku deci i roditeljima i pozvala ih da se, ukoliko imaju slična neprijatna iskustva, obrate Verško-prosvetnoj službi Mešihata u Novom Pazaru, ili na telefon 020 ------------------------------------------------------------ Da li je ovime Mesihat presao preko afere koja se dogodila drugom polovinom devedesetih sa polaznicima zenske medrese u Novom Pazaru, koju Mup vodi pod sifrom "Zensko Mahnitilo" Ocekujem da kontak telefon dostavi i bi...

Četvrtak, 16. August 2007

Centar za objektivno informisanje Sandzaka-Otvorena diskusija

Objektivno, nadam se da je ovo vazna vest za Vas Evropska unija je preko svoje kancalarije u Novom Pazaru "naredila" je Pazarskim liderima da predju na dijalog-suceljavanja. Niko nije trazio pomirenje medju njima, to je jos jedan njihov trik. Dijalog ce se voditi na lokalnim medijima, novinari ce proci kracu obuku.Nije mi poznato da COIS ima nesto sa ovim. Prvi na dujel izlaze Narodni poslanici Mujo Mukovic i Bajram Omeragic. Gradjani ce nedelju dana pre emisije biti upoznati sa temom. Pitanja s...

Petak, 06. Juli 2007

Ulaganja iz dijaspore i ekonomske veze sa Sandžakom

Postovani Ed, zaista nisam mislio na ZSD udruzenie(verein)nego uopste na dijasporu. Ona ima predstavnike koji saradjuju sa NVO Sandzaka, formirano je vise grupa. Jedna od tih je i grupa za ekonomska pitanja, koja se bavi istrazivanjem za interese dijaspore, kako ulagati u opstinu: koja je politicki vec duze vreme nestabilna vec 15 godina nema urbanisticki plan nema strateski plan razvoja

Petak, 06. Juli 2007

Ulaganja iz dijaspore i ekonomske veze sa Sandžakom

Na osnovu istrazivanja koje je sprovela ZSD i 40 NVO Sandzaka,od 20 postavljenih pitanja jedno od njih je bilo: KOGA BI ZELELI ZA BUDUCEG GRADONACALNIKA NOVOG PAZARA Od 1000 upitanih 30% je izjavilo da ih nezanima, zatim 40% da bude nestranacki kandidat i da ne bude medicinske profesije, !0 % za Djerleka, 8% Ugljanin, 6 Saric, 4 Ljaic... Ja se licno zalazem da to bude kandidat dijaspore. Obzirom da ce na sledecim lokalnim izborima gradonacalnika birati parlament, za kandidata dijaspore ce biti p...

Utorak, 03. Juli 2007

Sta nedostaje Novom Pazaru?

Novom Pazaru nedostaje uspjesan gradonacalnik, detaljni urbanisticki plan i strateski plan razvoja. Poslednji uspjesni predsjednik bio je Momcilo Dzambasanovic- Pazarac. Samo bih napomenuo sta je uradjeno za vreme njegovog mandata, Izgradjena su nova urbana naselja: Magistrala, Rasadnik(poklonio svoje imanje) Poila... Izgradjeni prvi sportski tereni/Rekreacioni centar,bazen i dr. Uredjena su korita reka Raske i Josanice Industrisku zona. Obezbedjena je socijalna sigurnost gradjana Pokrenut je ku...

Subota, 30. Juni 2007

Korijeni Bošnjaka

U cuvenom razgovoru Husaina Gradascevica sa bosanskim beglerbegom kojeg je sultan Mahmut 2 imenovao da ugusi nacionalni pokret Bosnjaka, kada mu je beglerbeg rekao: "Nema više Bosne, a nece biti ni Bošnjaka, Huseine... Gineš za državu koja nikad nije postojala niti ce." Husein Kapetan Gradašèeviæ mu je odgovorio sljedecim rijecima: "Ima Bosne, beglerbeže i Bošnjaka u njoj! Bili su prije vas i ako Bog da, biti ce i poslije vas!"