Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 100.

Utorak, 17. Novembar 2009

Autor: scout

DA SI NOĆAS U SANDŽAKU

Da sam nocas u voljenom Sandzaku, gospodjicu Aidu bih pitao da mi malo razjasni sta je mislila reci ovom izjavom: „Kada je zemlja u koju su ljudi nekada verovali prestala da postoji, morala je biti zamenjena nečim drugim, Bog se morao vratiti”, objašnjava Aida Ćorović, sociološkinja iz Novog Pazara, većinskog muslimanskog grada u regionu Sandžaka u Srbiji. citat preuzet sa: http://www.e-novine.com/region/region-te…li-pretnja.html

Petak, 30. Oktobar 2009

Vijesti iz zemlje

http://www.e-novine.com/stav/31570-B92-V…te-Karadia.html

Srijeda, 28. Oktobar 2009

Posjeta turskog predsjednika Abdulaha Gula

Svasta ti nesto rece, samo nista nam ne rece.

Srijeda, 28. Oktobar 2009

Posjeta turskog predsjednika Abdulaha Gula

Pre nekoliko stotina godina Turci, Otomani, donesose sapun na nas prostor, naucise nas da se okupamo. Jos da su nam doneli neku hemikaliju da jezik ocistimo, ja bih im bio veoma zahvalan... Kada su Turci marili za Bosnjake? pa covece jesi li ti dobar u glavu, kada postavljas ovo pitanje? Pa koja je to zemlja primila bas te iste Bosnjake posle Prvog i Drugog svetskog rata? Koliko danas Bosnjaka zivi u Turskoj i kakva prava imaju? Koliko je Turska pomogla u vreme bosanskog rata? Ne, ja stvarno ne ...

Utorak, 06. Oktobar 2009

Uticaj Dervisa na ocuvanje Islama na Balkanu.

Deo teksta koji govori u sirenju i ocuvanju Islama na Balkanu, pre i posle Osmanlija. Derviši "Najraniji evidentirani tragovi o dolasku derviša u Bosnu datiraju od 13 st.. Meðutim, posve je moguæe da je i ranije u sklopu najranijih izvidnica bilo putujuæih derviša. Sufijski redovi su se raširili u Bosni i na Balkanu zbog svojih širokih humanistièkih i liberalnih religijskih stavova koji su dozvoljavali novim konvertitima da praktikuju svoje stare obièaje i rituale. Tarik...

Utorak, 06. Oktobar 2009

Dolazak Islama na Balkan ukljucujuci Bosnu i Sandzak

Èas iz historije DOLAZAK ISLAMA NA BALKAN I U BOSNU Objavljeno: 07. August 2007. 00:08:00 Bošnjaèki historièar mr. Džavid Haveriæ Piše: Mr. Dzavid HAVERIÆ Dolazak Islama na Balkan i u Bosnu i Hercegovinu sa mirovnim tokovima islamizacije od 8 do 15 st. predstavlja ‘skoro zaboravljeno’ razdoblje bosanskohercegovaèke, odnosno bošnjaèke islamske kulturne historije, koja se do današnjeg perioda uglavnom fragmentarno observirala, tim prije jer su veæina dosadaš...

Četvrtak, 01. Oktobar 2009

Vesti iz kraja

http://www.blic.rs/srbija.php?id=113109 Clanak iz Blica o ucestaim kradjama u NP.

Srijeda, 23. Septembar 2009

Srpski terorizam nad Bosnjacima Sandzaka

"Zločin i zločinci se ne smiju zaboraviti PRAVDA ZA VIŠEGRAD I KOLAPS ALIBIJA MITRA VASILJEVIĆA Autor: Daniel Toljaga Objavljeno: 17. September 2009. 11:09:3 Nedavna presuda Međunarodnog suda pravde za Bivšu Jugoslaviju (MKSJ) u Hagu protiv Milana i Sredoja Lukića odbacuje kredibilitet alibija pomoću kojeg je Mitar Vasiljević izbjegao odgovornost za saučešće u paljenju bošnjačkih žena, djece i staraca 14 Juna 1992 u Pionirskoj ulici, odnosno 27. juna iste godine u naselju Bikavac u Višegradu. Po...

Utorak, 08. Septembar 2009

Bosna - Turska

Ja navijam za Tursku, mada ko god pobedio necu biti tuzan, obe reprezentaciju se drage. jah...

Utorak, 01. Septembar 2009

Muamer Hukic, najveca nada nemackog boksa

Svaka cast Muameru, kada sam video grb, osecao sam se ponosno. Hvala mu na ovom osecaju.

Petak, 28. August 2009

SKUP SOLIDARNOSTI SA PALESTINSKIM NARODOM U BEOGRADU

Nije mi samo jedno jasno, kako mozete da ovakvu temu i tudju nevolju okreneta na ogovaranja sasvim treceg lica? Kako dragi Allah gleda na one sto ogovaraju?

Srijeda, 26. August 2009

Zanimljivi blogovi, artikli...

http://www.politika.rs/rubrike/Moj-zivot…migrant.sr.html Prica vecitog emigranta o pravima radnika u Kanadi.

Utorak, 25. August 2009

Zanimljivi blogovi, artikli...

http://blog.b92.net/text/11770/Ljudska%2…0%28I%20deo%29/ Prvi deo clanka iz "Borbe" koji govori o svatanju i krsenju ljudskih prava u Srbiji , ukljucujuci Sandzak.

Četvrtak, 20. August 2009

Raspisan konkurs za knizevnu nagradu , na temu "Sandzak"

Ovaj forum posecuju clanovi koji su obdareni u pisanju. Vodjen zeljom da cu biti u prilici da citam radove nasih clanova na temu naseg rodnog kraja, nateralo me je da prenesem konkurs samoinicijativno! Raspalite... "Web magazin Bošnjaci.Net raspisuje Peti internacionalni natječaj za Književnu nagradu “Srebrenica”, na temu: “SANDŽAK” Autor: Bosnjaci.Net Objavljeno: 09. May 2009. 11:05:44 Kliknite OVDJE; ispunite formular i unesete priču Natječaj je otvoren do 01. oktobra 2009. godine. Rezultati n...

Četvrtak, 20. August 2009

Vesti iz kraja

"Privredi Novog Pazara preti kolaps Autor: Enes Halilović | 19.08.2009. - 05:00 Novi Pazar - Privreda Novog Pazara, koji je devedesetih godina bio privredno čudo, danas je u velikim dugovima i besparici. Više od 20.000 ljudi je bez posla, a mnogo zaposlenih mesecima ne prima plate. Očekuju se nova masovna otpuštanja u privatnim i privatizovanim preduzećima. Proizvođači teksasa, obuće i nameštaja koji su bili okosnica razvoja privrede i neprikosnoveni na Balkanu poklekli su u trci za sve većom ko...

Petak, 07. August 2009

Internacionalni univerzitet u Novom Pazaru

Hvala na tekstu.... Nego, ima li neko da je se zaposlio sa diplomom Internacionalnog univerziteta u neku od drzavnih institucija?

Četvrtak, 06. August 2009

Internacionalni univerzitet u Novom Pazaru

"ZUKORLIĆEV "INTERNACIONALNI" UNIVERZITET IZDAJE LAŽNE DIPLOME UPIS brucoša na isturena odjeljenja univerziteta i fakulteta zakonom je zabranjeno! Studenti koji se upisuju, to čine na sopstvenu odgovornost. Diplome koje se stiču od 2006. godine nisu validne i mogu biti poništene, kaže prof. dr Radivoje Mitrović, državni sekretar u Ministarstvu prosvete. On ističe da će prosvetna inspekcija preduzeti sve neophodne mere kako bi se odredbe Zakona o visokom obrazovanju striktno poštovale. Otvaranje ...

Ponedjeljak, 03. August 2009

Sta se desava ako Coca-Colu popijete upravo sada?

Da izvines rime, kada popijem coca colu, obavezno podrignem, sto nije kulturno. HE he he