Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 21.

Srijeda, 14. Januar 2004

Autor: no-name

username

na internetu covek moze biti sta hoce,mozda je internet za puno ljudi neki izlaz is realnog sveta i ulazak u svet koji je pun phantasije à la Harry Potter. za mene je Internet jedna daljna sluzba kao i ostale Medije tako da mi ime netreba =NO-NAME

Srijeda, 14. Januar 2004

izlazak

mislim da je lepo kad covek sam moze da odluci dokle ce izlaziti. ceo svet otvara 24/7h sam kod nas se vraca po starom. za ljude u poseti ili za one koji nerade mislim da je fino ako se moze izac i ne samo gledat na sat jel 23.00 ili 00.00. moje misljenje je da gazda kafica sam odredi dokle ce njegon kafic raditi. nekako mi ovaj novokonponovani nacin zivota u Pazaru cudan: svako bi voleo imati slobode a kad nekog pitas , jok neka zatvore u deset;grehota je ici kasno o| grehota je coveku ako nest...

Srijeda, 14. Januar 2004

kako ugoditi

haj da im se ugodi nego hajd ih razumi. ponekad sto si bolji one gore, drugi put sto si gori one bolje. mislim da musko treba imat svoje i biti iskren prema zeni a bogami i ona prema muskarcu. kako cu ja znat sta njoj treba kad nece da kaze; tako je i obrnuto. napisacu vam kad joj ugodim i ona meni o|

Srijeda, 14. Januar 2004

pazar i droge

ako mi je nesto zao da takav kraj(moj kraj)toliko je upropascen tim kriminalitetom. misli ovde u zapadu je normalno da je droga svakodnevna problematika i da se nemoze maknuti sa dnevnog reda. ja mislim da je problem u SiCG a i u hrvatskoj veliki da je uticaj Zapada tako vazan postao. na jednu stranu svaka cura sto ostane posle 23.00 u carsiji je "nikaka i neznam sta" a na drugoj strani se do 23.00 u pazaru pocela okretati droga kao u zirichu,berlinu,itd. sta sam primetio je jos da se o tome uop...

Utorak, 13. Januar 2004

Rodjenje, zivot, smrt

nekako mi je vazno cuti vase misljenje o ovoj temi jer sam zadnjih nekoliko meseca samo o tome razmisljao i nikako da nadjem odgovora. ajte vi

Utorak, 13. Januar 2004

zena

ja razlikujem tri vrste zena: 1: majka 2: zene sto su okolo tebe globalno(od tetke do prodavacice) 3: moja zena. to je najlepse stvorenje na svetu i jes da zivim po muslimanskom putu ali ja svojoj zeni dajem pravo kao sto ga ja imam; a dali ce ona to iskoristit ili nece to nije na meni da odlucim. ima zena su obrazovane pametne ali se jos uvek ponasaju po obicaju(sto i valja) ima hih i drugija vazno je jedno:Zena te ponekad i naljuti,iznervira da poludis a bogami je ponekad i najbolje sto ti se ...

Utorak, 13. Januar 2004

kako biti siguran u neciju ljubav

ima pravo kiki kad kaze: nemoj se ni zamarati tim pitanjem jer te vuce u nesigurnost. voli budi voljena i po Allahovim putem. iskren covek na kraj nestrada nego sam lazovi i prevaranti(dali u ljubavi ili u zivotu).

Utorak, 13. Januar 2004

ljubomora

slazem se da kod muskog roda ljubomora je presentnija nego kod zena ali mislim da su zene emocijalnije u vezi nego muskarci. ja ljubomoru osecam, kao noodgovornost prema partneru, i to je radikalnija greska. ako covek u svojoj vezi nije siguran onda je i ljubomoran; kad je sigurnost tu onda nema ni ljubomore. kako se ponasat kad ti cura pozdravi njezinog druga? po meni neka ga pozdravi dok njezina paznja prema njemu nije veca nego prema meni je svejedno a ako je to obrnuto onda sam sa pogresnom ...

Utorak, 13. Januar 2004

prva ljubav

kad te neko: (o) xx( to je zaljubljenost, kad imas da se oslonis, da ustanes pored nekoga i pustis da spava i gledas je satima, kad imate teme za pricu dan i noc, kad su planovi identicni ,kad ljubomora nema mesta , kad je ljepota u ocima a ne po odeci,kad je volis kao siromah ili bogatas isto. to je za mene prva/Prava ljubav ; sve ostalo su aventure zivota

Utorak, 13. Januar 2004

moze

ne ljutim se brzo i ne za gluposti, zato mi zivci vazni naljutit me moze nazismus, intolerancija, ne postovanje vere(bez obzira cija i koja), kasnjenje (to je pitanje postovanja),lazi, i ljubomora.

Utorak, 13. Januar 2004

rec dana

Bill Gates vam nikad nece poslati ni Dinara; zato prestanite uvek slati E-Mails

Utorak, 13. Januar 2004

bussines

neverujem da ce SiCG za sledecih 5godina ekonomski nesto positivno steci. mislim da kod nas theorija sto se na faxovima uci mnogo jaka i dobra ali praxa je kratkovremena . znaci da bi svi znali kako ali prakticno nebi uspeli. 1. vlada Srbije (2004) to je seljacko drustvo tako da nemam uopste ocekivanje ekonomske jacine do sledecih izbora. 2. kultura je takva da mi negledamo neki konstantni nacin praviti pare nego samo na brzo. 3. nema pokreta zajednickog preko opstina ili slicno da bi se neka gl...

Utorak, 13. Januar 2004

petina nacije?

ja mislim da je i vise nego petina.slazem se sa Babbah kad kaze da smo ranije na visoko ziveli ali nije bas narod nego drzava, politicari,direktori,sluzbenici drzave su krali gde su stigli. na ovaj nacin politike nikad nemozemo uci u Evropu jer nismo navikli taj tempo zivota kao u zapadu. dali za posao, za stednju ili za penzije sto su kod nas kao u asiji(i to u siromasnim delovima). zato je pitanje zivota dole za svakoga tesko zato sto je drzava naucila posle 80e godine da krade gde i sta stign...

Utorak, 13. Januar 2004

ljubav

da mi je znati sta je ljubav valjda bi sad bio uzenjen imao decu i bio sretan covek. mislim da mi muskarci u ranim godinama primetimo sta je ljubav kad prodje pa posle razmislimo i hocemo nazad(a nazad se bogami ponekad nemoze). ja ljubav netrazim ako Allah hoce i pokaze mi put praticu ga i trudicu se , a sam covek da trazi nikad pravu ljubav naci nece. neko mi je jedan dan rekao o tome:"JA ZNAM DA NISTA NEZNAM" i nekako je i pravo imao. da mi je znati skim i kako cu ziveti u 10godina mislim da ...

Utorak, 13. Januar 2004

ODVOJITI SE OD RODITELJA ILI NE?

svaki dan prolazim pored starackog doma ovde kod mene gde zivim i toliko mi je te ljude zao; i mozda je to jedan od razloga sto se sa njima nikad nebi mogao familiarno povezati. roditelji nas gnjaje, gledaju, sve bi nam na svetu dali da mogu i nekako me boli kad te stvari vidim. kako nekoga nije sramota u kuci od 500000franaka ziveti a onaj sto mu je omogucijo sedi u 6quadrata sobi i neka ga sestra sluzi(svaka cast zanimanju, da nije sestara jos gore bi im bilo),to je grehota i sramota u mojim o...

Utorak, 13. Januar 2004

roditelji i zene

pravo da vam kazem tek sam pre nekoliko nedelja to prvi put cuo kod mojih roditelja. u 27godina prvi put i valjda je to zbog situacije u kojoj se ja nalazim(ne sam ja ali sad za mene pricam). na jednu stranu se roditelji boje kad si u inostranstvu da se nezaljubis u nekoga sto nema nista sa tvojom kulturom ili verom. u tome se snjima slazem da je lakse sa zenom naseg kraja nego tudjog(puno stvari odüpadaju i puno konflikta se preventivno mogu iskljuciti), ali kad covek nema svoje pored sebe nemo...

Utorak, 13. Januar 2004

ljubav na daljini

kao prvo imam jedno pitanje: STA JE LJUBAV??? ljubav mora da se dozivi ali ja mislim da 50% ljudi na svetu ni neznaju sta je ljubav i ni osetili nisu; zbog cega ja to mislim , zato sto se medije toliko u zivotu pocele mesati da coveku kao neko pise definicije ljubavi ali on sam to u srcu ni ne oseca. mozda vi mislite drugce ali hocu da vam dam jedan mali primer iz vremena dok smo mi deckici se setali i cure samo u glavi imali: imao si curu i sve bilo fino do tog momenta kad ti je ona rekla ti me...

Utorak, 13. Januar 2004

samoca

samoca je deo samostalnosti jer covek mora i sam biti da bi uopste mogao da razmisli i da se opredeli za svoj zivot.kiki ima pravo Usamljenost je pathologija koja nedaj Boze tesko i prodje. ja volim biti sam da razmislim da shvatim neke stvari sto se u zivotu dogadjaju ali ja nikad nebi voleo reci ja sam usamljen kad na primer sa curom prekines ili slicno.nedaj boze da sve sto je drago ode i da se nikad nevrati onda dolazi Usamljenost i onda ni zivot nije za zivet(oprosti me boze), to je moje mi...

Utorak, 13. Januar 2004

izbori

moje misljenje je da su svi pogresili osim radikalne stranke(nije da ih volim ali objektivno). svaka stranka se za svaku godinu menja ;dal bio program , dali bili interessi,ekonomiju i tako i tako niko ne pominje. nasi se po pazaru sami dele u dve tri stranke umesto da se jedna jaka stranka Bosnjaka javi iz sandjaka da makar koji mandat imamo. radikalci imaju svoj put odkad postoje i sto se kaze ovde kod naseljak samo jede sta zna i sta je godinama jeo= tako i izbori,nikaki. misli da netreba pun...

Utorak, 13. Januar 2004

islam

tema je dobra i za diskusiju treba biti mesta i za to. ja mislim da sta Israel radi to je komplex sto je od proslosti:Hitler; taj Komplex nije ljudski jer se oni na to sto je prije 60godina bilo jos uvek pravdaju i misle da mogu sve da rade:kao Hitler. sto se tice USA to nista nisu bolji nego Israel; i kako ce biti= zemlja ili bolje receno kontinent koji je izgradjen ubistvima,lopovluku,koji su izgradili zatvorenici i kriminalci koji su isterani iz Evrope nemoze nikad biti pravedna prema svima; ...