Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 59.

Ponedjeljak, 12. Februar 2007

Autor: Berta

Zdravlje i zubi

Juskos puno hvala. Ove su mi informacije dragocjene

Utorak, 30. Januar 2007

Zdravlje i zubi

Juskos hvala. Sto se tice osiguranja ono i onako ne pokriva nista jer je moj problem izazvan odsustvom kutnjaka sto se desilo puno prije nego sto sam napravila osiguranje, tako da sam sve troskove morala pokriti sama. Sada kada se vidi svjetlo na kraju tunela ostalo mi je samo jos da se odlucim za krune i tvoje mi je obajsnjene ovdje dragocjeno. Nisam sigurna da li razumijem zasto se moj zubar protivi zlatnim podlogama na porcelanskim navlakama, posebno zato sto se radi o prednjim zubima. Morat ...

Ponedjeljak, 29. Januar 2007

Zdravlje i zubi

Juskos, bravo, tema je na mjestu a i tvoj angazman i motiviranost da ljude upoznas sa ovom problematikom su za svaku pohvalu. Ja sam osobno imala puno problema sa zubima zahvaljujuci tome sto su mi kao djetetu u 9 godini izvadili kutnjake pa sam dobila "deep bite". Zbog dubokog ugriza sam izgubila prednja dva zuba (jer je sav pritisak bio na prednjim zubima pa je doslo do mobilnosti prva dva zuba) a da bi uopce mogli popraviti situaciju morali su mi ugraditi inplante na mjestu kutnjaka. Pravi pr...

Nedjelja, 26. Novembar 2006

Sta vas nervira na forumu?

Poslje duzeg vremena udjoh na ovaj forum, kad ono sve ...braco bosnjaci, bosnjaci, imali bosnjaka, sta cemo sa onim koji nisu bosnjaci...imali ovdje i za njih mjesta

Četvrtak, 24. Juli 2003

Da li Islam ponizava zenu ili to cini zapad?

a da zaboravila sam, imam jedno pitanje, moze li mi neko dati objasnjenje rijeci hudba. Iz ono malo arapskog koji znam ja sam mislila da je hudba 'primirje"ustvari jeste to je primirje, obustava vatre, ali ocito ima i jos neko religijsko znacenje i znaima me koje. Hvala unaprijed.

Petak, 18. Juli 2003

Poneki jezici zahtevaju snazniji mozak!

Vrlo interesantno starlight. Mene licno jezici jako zanimaju. Zanimljivo je i to da maternji jezik oblikuje strukturu usne duplje, zuba itd. Dakle nacin na koji koristimo jezik ili u nekim drugim jezicima grlo. Pogledaj kod slovena kako je istaknutija brada i visoke jagodice. Zanimljivo je sta je sa ljudima koji su dvojezicni ili trojezicni. Recimo moja djeca govore oba jezika kao maternji, ali je zanimljivo da nemaju slovenskih karakteristika, poput visokih jagodica ili isturenije brade.

Petak, 18. Juli 2003

hajka na Bananaman

Ne razumijem zasto se digla tolika hajka na bananaman i zasto grupica vas po svaku cijenu nastoji diskvalificirati njegov post. Seksualni odnosi i himenoplastika je LOGICKI produzetak prethodne teme kojom su mnogi osudili djevojke koje 'obamanjuju" nazivajuci gubitak himena gubitkom obraza. kako bi smo se malo stavili u proporcije i u ovaj 21 vijek, i s obzirom da jos uvijek ne zivimo u nekoj dzamahiriji sa srijednjovijekovnim zakonima, smatram ispravnim i jednim pravim odgovorom anketu koju je ...

Četvrtak, 17. Juli 2003

Seksualni odnosi i himenoplastika

Fingersbroken, nesto mi se cesto javljas na ovu temu iako svaki put istices da je tema besmislena. Po meni je to NELOGICNO.

Srijeda, 16. Juli 2003

An old t-short

Danas nam je u posjeti bila mladja muzevljeva sestra. Dosla je u plavoj do pupka majci na kojoj pise "I AM A VIRGIN" a ispod toga manjim slovima "this is a very old t-short". (Za one koji ne znaju engleski : "Ja sam djevica" a ispod toga manjim slovima "ovo je vrlo stara majca). Ja sam se od srca nasmijala imajuci na umu raspravu sa ovog foruma. Iskreno govoreci rijec je o dvije razlicite zivotne koncepcije. U jednu ruku ja joj zavidim zato sto je rodjena i sto zivi u ovoj otvorenoj zivotnoj kon...

Ponedjeljak, 14. Juli 2003

Ah zaboravih Ed i to da se iz tvojih postova vidi da znas i ko ce ici u Dzenet a ko u Dzehenem.

Pitanje Edu

Ed, mozes li mi molim te pojasniti zasto se ti tako cesto stavljas u poziciju nadleznog autoriteta za pitanja islama. Govoris kao da is u najmanju ruku u direktnoj korespondenciji sa Allah, te kao da jedino ti imas prave odgovore na pitanje sta je ispravno a sta je lose tumacenje islama, sta je po Kuranu i Sunnetu a sta je vec samo muslimanska praksa, sta je Allah htio da kaze itd. itd.

500 € za zakrpljen himen!

Pitanje tebi Fingersbroken, ako se djevojka odluci na "krpljenje himena", sto je po tebi gubljenje obraza, sta ti mislis zasto li ona to cini? Zato sto uziva u plasticnoj operaciji, ili mozda zato sto joj je ceif da obmanjuje buduceg muza, ili mozda ima 500 Euro za bacanje, ili joj se mozda cini da nema izbora. A ako joj se cini da nema izbora, sta stoji iza toga, zasto se toj jadnici cini da nema izbora. I jos nesto gdje je tu dasa koji ju je lisio himena, snosi li mozda on neku vrstu odgovorno...

Nedjelja, 13. Juli 2003

Krsenje ljudskih prava u Sandzaku

Licno sam jako zainteresovana da u cjelosti procitam ovu gradju o stanju ljudskih prava i sloboda u Sandzaku. Apsolutno se slazem da iako Sandzak nije bio na direktnom ratnom udaru, gruba rusenja ljudskih prava i sloboda u uslovima psihoze moguceg rata, nanijeli su velike stete posebno muslimsnkom zivlju Sandzaka. Javi mi molim te kako mogu doci do ovih materijala.

Nedjelja, 13. Juli 2003

Obraz i himen

Babha, velis ovde niko nikog ne ruzi. Ja ti savjetujem da se vratis na pocetak ove diskusije pa da ponovo procitas neke od postova od kojih se meni dize kosa na glavi, poput uvazenog Eda koji u odgovoru Dadu veli citiram : "Dado, ako ode himen vala ode i obraz. One krpljenjem himena pokusavaju da zakrpe i obraz. Pred buducim muzevima to im izgleda i uspjeva. Sta ce biti kada se na Sudnjem danu racuni budu polagali ostaje da se vidi". Za tren mi se ucinilo da sam na srednjovjekovnom sudjenju gdje...

Nedjelja, 13. Juli 2003

500 € za zakrpljen himen!

JA SAM LICNO ZGRANUTA DIJELOM VASIH POSTOVA. PO NEKIM OD VAS DJEVOJKU KOJA JE IMALA SEKSUALNI ODNOS PRIJE BRAKA TREBA STAVITI NA STUB SRAMA. MENI JE OVA TEMA DOBRO POZNATA, ZATO STO SAM GODINAMA ZIVJELA NA BLISKOM ISTOKU A TAMO "REGENERISANI HIMEN" VEC DUGI NIZ GODINA SIROKO PRIHVACENA PRAKSA. CAK JE I CIJENA PRIBLIZNA (OD 500 DO 1000 us$) . JA VIDIM NEKOLIKO PROBLEMA OVDJE: 1. VRIJEDNOST ZENE SE MJERI NJENIM HIMENOM. DAKLE ONA MOZE BITI ZLA, GLUPA I RUZNA ALI AKO IMA HIMEN TO JE UREDU. UKOLIKO ...

Petak, 11. Juli 2003

cetiri zene ili cetiri muza

Citirano Orginalno od ed Nije prvi puta da neko prica o islamu bez ikakvih argumenata. Ako musliman pise onako kako Berta pise onda su u pitanju debeli kompleksi a ako pise nemusliman onda se bojim da iza svega stoje zle namjere. - ukoliko te zanima moje muslimansko porijeklo imam ga, i ne mislim da gajim komplekse vezane za moje porijeklo. Sto se ticevanja islama, tesko da mi bilo ko moze prigovoriti da ga ne poznam i to iznutra s obzirom da sam 14 godina (off and on) bila vezana za Bliski ist...

Petak, 27. Juni 2003

I ako je Sans prenio ovu raspravu u logicke zablude ja nalazim za shodno da kopiju objavim i u da li Islam ponizava zenu, jer se sve to i te kako tice ponizene zene <http://forum.novipazar.de/images/star.gif> <http://forum.novipazar.de/images/star.gif> <http://forum.novipazar.de/images/star.gif> Clan od: Januar 2003 Prebivaliste: Modi`in Nivo: 15 [?] Poeni iskustva: 7043 Sledeci nivo: 7465 [27%] <http://forum.novipazar.de/images/bar/bxb.gif> Prilozi: 42 [Berta je online] Pitanje za Sansa [Napisi...

Petak, 27. Juni 2003

Bahai

Posto tema Bahai nema veze sa ponizavanjem zene, nasla sam za shodno da pokrenem novu temu. Dakle cujemo se na drugoj liniji o svemu vezanom za Bahaje.

Petak, 27. Juni 2003

Ko su Bahai i u sta vjeruju

Bahai Vjera Bahaizam smatra sebe objavom koju je bog uputio citavom covijecanstvu. Razvila se u 19 vijeku od ucenja dva perzijska religiozna vizionara. Prvi je bio Mirza Ali Muhamed (1820-50) koji je dobio ime Bab, sto na perisijskom znaci vrata. Bab drzi da je on posljednji u dugom nizu duhovnih vodja. Privukao je relativno malo sljedbenika, koji su uprkos tome bili dovoljno jaki da organizuju oruzane ustanke protiv vlade. Pogubile su ga persijske vlasti pod optuzbom sukrivice zbog navodnog pok...

Petak, 27. Juni 2003

Pitanje za Sansa

Evo opet imam priliku da se sluzim kompjuterom ali sam jos uvijek tanka s vremenom pa ti Sans za pocetak postavljam samo jedno pitanje ako je vec rijec o logickim zabludama Velis: "Takođe logička zabluda i to složena iz više njih na jednom mestu...Zanemaruje se činjenica da uz to što muškarac ima pravo da ima četiri žene, muškarac ima i obavezu da prema sve četiri (u najboljem slučaju) ima isti i to korektan stav, kao i da ih može i mora materijalno opskrbiti i biti spreman da ih izdržava dok se...