Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 88.

Četvrtak, 13. Oktobar 2011

Autor: buco

Pokusaj puča u Islamskoj zajednici

Citirano Orginalno od golubardzija Ambasador Turske u Beogradu Suha Umar je osoba koja je itekako bila upletena oko osnivanja paravjerske institucije, tako da ne mozemo kazat da je Turska bila po strani kad se osnivao tzv Rijaset. Citat: Ne znam da li su i koliko su Turci finansirali pomenute projekte ali koliko se sjecam, bilo je namjera da osnivaju skole i koledze od cega se odustalo. Ako su mi informacije tacne, bas na muftijino insistiranje . Na poziv mog dobrog prijatelja iz Istanbula ciji...

Utorak, 30. August 2011

Bajram Šerif Mubarek Olsun

Citirano Orginalno od golubardzija Svim posetiocima foruma Bajram Mubarek Olsun. Allahrazola, i od mene BAJRAM ŠERIF MUBAREK OLSUN!

Nedjelja, 17. Juli 2011

Muamer Hukic, najveca nada nemackog boksa

Citirano Orginalno od Administrator Sve cestitke sandzackom sampionu sveta. Najbolje predstavljanje Bošnjaka i Sandžaka u svijetu. Aferim!

Subota, 30. April 2011

In memoriam Dzengis Redzepagic

Neka mu je vječni rahmet!

Subota, 26. Februar 2011

Aida Ćorović / URBAN-IN

Citirano Orginalno od silver04 Nisam rekao da bolje poznajem prilike u N.Pazaru.Samo mogu da kažem da sam sreo par mladih obrazovanih ljudi u gradu koji podržavaju ono što ona radi.Za jedan dan. A što se tiče obavještajnih službi,CIA-e,Mosada,KGB-a,Vatikana...mislim da se upada u teorije zavjere najsmješnijeg tipa. Već viđeno 90-tih u režiji JUL-a. Ovaj što to tvrdi...glavu bih dao da se iza ovog nicka krije glavom i bradom...Goran Matić (za neupućene, JUL-ov ministar za informisanje koji je iz...

Petak, 25. Februar 2011

Aida Ćorović / URBAN-IN

Citirano Orginalno od silver04 Aida je jedna hrabra i urbana žena kakvih je,na žalost kod nas danas malo. Nisam iz Novog Pazara,ali boraveći često tamo,uvjerio sam se da ima veliku podršku među,pogotovo među mlađom gradskom populacijom. Svaka čast Aida i samo naprijed! Koja glupst. Nije tačno, nju podržava samo beogradski režim i obavještajne službe tog režima. To je plaćenik preko kojeg se žele obračunati sa Bošnjacima. Nisi iz N.Pazara a bolje poznaješ prilike od pazaraca, de ne benavi.

Subota, 19. Februar 2011

Etnička slika Bosne i Hercegovine DANAS

Bošnjo i demografija, dva svijeta suprotna. Ko je još čuo da se demografska karta pravi na osnovu biračkih spiskova, koja glupost, nešto neviđeno. Ko i malo logiči razmišlja, zna da je to nemoguće, odnosno to su trikovi glupaka (nemojte mi zamjerit, ali oni samo to razumiju).

Petak, 18. Februar 2011

Aida Ćorović / URBAN-IN

Aida ćorović, obična obavještajna marginalka. Obavještajne službe i srpska politička elita nije ništa naučila iz bliske prošlosti, nastavljaju eliminisati sve one koji imaju svoj glas, koji vide i čuju, nameću Sejde i Morine. Pa to je oprobavi recept za svođenje Srbije na "Beogradski pašaluk". Samo naprijet Borise, stići ćeš daleko do Avale, ali sa sobom povedi i Aidu Ćorović.

Petak, 18. Februar 2011

Mirza Šoljanin pobjednik serijala "Zvjezda možeš biti Ti"

Citirano Orginalno od Phikret Citirano Orginalno od buco Mirza Šoljanin je pobjednik Mirza Šoljanin iz Sjenice je pobjednik trećeg ciklusa muzičkog takmičenja "Zvijezda možeš biti ti" koju organizuje sarajevska TV Hayat. Mirza je pored putovanja na Majorku, automobila marke "Škoda Fabia", 1000 KM , kao nagradu dobio i 5 godina stalnog angažmana sa TV Hayatom. Čestitke Mirzi, nego samo da pitam, da li je ovo greška ili je stvarno dobio 1000KM? Da nije možda 10000KM? Nelogično mi ovako, dobio aut...

Petak, 18. Februar 2011

Mirza Šoljanin pobjednik serijala "Zvjezda možeš biti Ti"

Mirza Šoljanin je pobjednik Mirza Šoljanin iz Sjenice je pobjednik trećeg ciklusa muzičkog takmičenja "Zvijezda možeš biti ti" koju organizuje sarajevska TV Hayat. Mirza je pored putovanja na Majorku, automobila marke "Škoda Fabia", 1000 KM, kao nagradu dobio i 5 godina stalnog angažmana sa TV Hayatom. "Zahvalan sam svim svojim navijačima ma gdje oni bili u svijetu, i zahvalan sam dragom Bogu na ovoj pobjedi" - ukratko je prokomentarisao Mirza koji nije mogao da vjeruje da je na kraju on ipak bi...

Nedjelja, 06. Februar 2011

Bin Bir Gece

Citirano Orginalno od BOŠNJO Citirano Orginalno od sanjin-020 1001 noc, turska seria koja je osvojila Srbiju. najgleanija serija, po pisanju srpskih medija, svih vremena u Srbiji. Gledanija je i od KASANDRE i od POZORISTA U KUCI. Serija je, gledana mojim laickim okom, zaista uradjena profesionalno. Sa veliki smislom za filmskom estetikom i realnoscu. Ne lici ni malo na nijednu spansku seriju. Jedina stvar koja mi smeta, ali je ona i ozbiljna, jeste sto se u seriji ne prikazuje realna Turska. Na...

Četvrtak, 06. Januar 2011

Prezimena u Sandzaku

@Troll Svaka ti čast za ovako lijepo pisanje, pročitao sam svaki tvoj tekst i veoma mi se sviđa. Da je sreće da u svakom plemenu imamo ovakve Porodične zapise. Nažalost, danas većina Sandžačkih loza se može pratiti do 100-150 godina, ranije ništa.

Srijeda, 24. Novembar 2010

Meki Torabi

Meki Torabi je klasični prevarant, koristi nevolju ljudi, njihovu bolest, njihovu nepismenost, siromaštvo i "marku po marku" pljačka. Po nekim procjenama, samo u Sarajevu za 30 dana okrenulo se oko 5 miliona maraka keša. Od toga kolača, Mekiju i njegovom kompanjonu je inkasirano najmanje polovica a ostatak je otišao za "ljekovitu vodicu" kao i za "čišćenje zetre". Islamska zajednica u BiH se ogradila od postupaka ovog lažova, dok nažalost ga je primio kolega po lopovluku premijer Vlade F BiH Mus...

Petak, 19. Novembar 2010

Vesti iz kraja

Tribina o autonomiji Sandžaka Zukorlić u Sarajevu: "Istrajat ćemo u ideji o autonomiji" Udruženje građana porijeklom iz Sandžaka u Federaciji Bosne i Hercegovine aktueliziralo je večeras u Sarajevu ideju o autonomiji Sandžaka tribinom na kojoj je najmarkantniji u tom smislu bio istup muftije sandžačkog Muamera ef. Zukorlića predstavljenog kao posebni gost. Muamer Zukorlić Muamer Zukorlić Zukorlić, kao i predsjednik Odbora za obnovu sandžačke autonomije Džemail Suljević, rekli su da je Sandžak is...

Petak, 19. Novembar 2010

Autonomija Sandzaka

Upravo se oko 20.00 sati večeras završila Tribina povodom Dana Sandžaka u Domu Armije BiH u Sarajevu, na kojoj su učešće uzeli: Ramiz Dreković, predsjednik Udruženja građana porijeklom iz Sandžaka, predsjednik Odbora za pomoć Sandžaku Avdo Hebib, predsjednik Odbora za obnavljanje Narodnog vijeća Sandžaka Džemail Suljević i glavni muftija IZ u Srbiji Muamer-ef. Zukorlić. Velika sala Doma Armije je bila pretijesna da primi sve učesnike Tribine. Skup je bio veličanstven, podrška Sandžaklija autonom...

Utorak, 16. Novembar 2010

Bajram Šerif Mubarek Olsun

Allahraziola i od mene Bajram Šerif Mubarek Olsun!

Nedjelja, 07. Novembar 2010

Autonomija Sandzaka

Čovjek koji pogriješi pa se pokaje odaje svoju veličinu. Postavlja se pitanje da li je to Suljo uvidio svoje greške ili se to približavaju izbori. Lahko ga je testirati u iskrenosti, treba mu postaviti pitanje Islamske zajednice i njegov odnos do srpskog reisa Zilkića koji je njegovo čedo. Ukoliko bi tu priznao svoju grešku kojom je zajedno sa Koštunicom u birtiji inagurisao nekog fantomskog reisa, otvorio bi vrata povjerenja, u suprotnom radi se o veoma opasnom čovjeku po Bošnjake i Sandžak, op...

Četvrtak, 28. Oktobar 2010

Pokusaj puča u Islamskoj zajednici

Narod zna i ako Bog da znaće prepoznati istinu i krenuti pravim putem. Svojom elokvencijom, radom i hrabrošću efendija Zukorlić će ostati upisan zlatnim slovima u historiji Bošnjaka.

Ponedjeljak, 09. August 2010

Zasto pisem ekavski/ijekavski...?

Citirano Orginalno od Nurko kod nas u juznom dijelu Sandzaka (opstina Berane) na teritoriji Crne Gore knjige su na ijekavici. U skoli si obavezan govoriti ijekavicu a cim se vratis u svojoj "sredini" "teras" po svome, na primer mi kazemo "deca, pevam, verujem, pena, dole itd itd al "dijete, lijepo, bijelo, cvijece" itd mozda nisam objektivan al brate nema pravilnijeg govora od Sandzackog!! da je slucajno neki Jugoslovenski lingvista za vrijeme Tita naletio u neko Sandzacko selo nebi nikad bilo ...