Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-14 od 14.

Petak, 09. Juli 2004

Autor: Abdul_Samad

HADIS DANA

Hadisi o takvaluku 1. Najplemenitiji čovjek je onaj koji je najbogobojazniji. (Hadis sahih, prenose ga Buharija i Muslim) 2. Boj se Allaha gdje god budeš; nakon učinjenog lošeg djela učini dobro koje će ga izbrisati i ljubazno i lijepo postupaj s ljudima! (Hadis hasen, prenose ga Tirmizi i Ebu Davud) 3. Bojte se Allaha u pogledu onih koji su u vašem posjedu! (Hadis sahih, prenosi ga Buharija) 4. Bojte se Allaha pri postupku sa ovim domaćim životinjama. Jašite ih (ako su) zdrave i jedite ih (ako ...

Utorak, 06. Juli 2004

Mjesec i Zvijezda

evo ja sam kontaktirao jednoh daiju pa evo odgovora: Assalaamu alaykum wa rahmatullaahi wa barakatuh The moon and star representing Islam have no official basis in Shari'ah. However, many aspects of Islam, the commencing of the Islamic year and the commencing of every month, is dependant on the sighting and setting of the moon. There are also some Islamic occasions that have taken place during specific days of the lunar month, for example, 10 of Muharram, 15 Sha'baan, 27 Rajab, etc. These incide...

Utorak, 06. Juli 2004

HADIS DANA

Citirano Orginalno od ed Link koji direktno vodi do pomenutog hadisa. Ostaje da se vidi da li hadis sahi (istinit) ili nije. selam alejkum dosao sam do informacija da je taj hadis daif (slab). stovise da je cak izmisljen u bosni. A Allah opet zna najbolje selam

Subota, 03. Juli 2004

HADIS DANA

SELAM ALEJKUM BRATE CHECHENAC SMIJE LI SE ZNATI ODAKLE POTICE TA 'SEJTANOVA ISPOVIJEST', JER JA TO PRVI PUT CUJEM? SELAM ---------------------------------------------------------- Prenosi Se’id ibn Musejjib r.a. od Abdurrahmana ibn Semure r.a. koji kaže: “Sjedili smo jednog dana u Medini, kada dođe Allahov Poslanik s.a.v.s. te nam reče: “Sinoć sam usnio čudan san: vidio sam čovjeka od moga ummeta kako mu je došao melek smrti da mu uzme dušu, pa dođe njegovo dobročinstvo prema roditeljima te udal...

Petak, 18. Juni 2004

Krscansko Muslimanski Dijalog

Selam alejkum Neznam dali je ova tema vec bila ali ja je nemogu naci. Ako jeste halalite. naime postoji knjiga koja se zove Krscansko Islamski dijalog. Sam naziv knjige kaze o cemu se radi i ja mislim da je knjiga cista desetka i da je korisno je procitati. Jedan brat je upravo postira dio po dio na slijedecem forumu a ako mu se obratite na privatno moze vam poslati sve odjednom na email adresu. http://www.lijecenje-kuranom.com/forum/viewtopic.php?t=363

Petak, 18. Juni 2004

Islamski pravci i sekte

Selam Alejkum Resulillah SAW je rekao da se nas umet dijeli u 73 sekte. Neznase jeli vec taj broj dokucen ali prije smaka svijeta toliko ce sekti da bude medju nama.

Petak, 18. Juni 2004

Mjesec i Zvijezda

Esselamu alejkum we rahmetulahi we berekatuhu Postovana braco i cijenjene sestre. Dali neko zna kako je nastao nas Islamski znak polumjesec i zvijezda. Imamo ga na turskoj i na Pakistanskoj zastavi i na munarama ali neznam tko i zasto ga je izmislio. Sumnjam da je taj znak postojao u vrijeme Poslanika SAW ali opet nisam siguran pa ako neko zna molim nek mi objasni u detalje i navede dokaz. Selam

Četvrtak, 03. Juni 2004

Ilahije / Poezija

selamun alejkum Mnogo lijepih Ilahija za slusati i downloadati mozete naci na Sljedecimo stranicama: www.kewser.net www.bosnaislamskadrzava.com www.umsa.org Ilahije na Arapskom: www.aswatalislam.net

Četvrtak, 03. Juni 2004

Dajte naucne dokaze cija je religija prava

Selamun alejkum Vrlo je vazno sto se Islam poredi sa naukom i mnogo ljudi je prislo na Islam zbog tih Kuranskih Mudziza. Mnogi ljudi su ojacali svoj iman uz pomocu toga. A sto se tice hriscanskih knjiga i njihovih dokaza, pa sta tu ima lose? I biblija je od Allaha i u njioj ima mnogo istine, nije svaka rijec izmijenita u bibliji. P.S Slazem se da netreba pretjeravati s time, kao naprimjer ono sa brojem 19 ili slicno, ali je ispravno porediti umjereno.

Četvrtak, 03. Juni 2004

Homoseksualizam

Ja neznam swissboy kako mozes reci da ne mijesamo religiju u sve. Allah je ovaj svijet stvorio pa i nas i MORAMO slusati Njegova odredjena, a homoseksualizam je nesto sto je On zabranio. Mozemo mi sada reci to je OK ali sta ce biti kad umremo, ko ce nas spasiti? Zato tebi bi najbolje bilo da pokusas da se izlijecis od toga. Ja tebe ne krivim sto si gay ali bi te krivio ako bi te vidio da to radis. Mikov_Sin: Pivo je zabranjeno ali nije ni blizu ovoga. Alkohol je donekle bio dozvoljen prije Muham...

Srijeda, 02. Juni 2004

Audio - Kur'an, predavanja ...

selamun alejkum na ovoj stranici imate oko 250 ucaca www.aswatalislam.net

Srijeda, 02. Juni 2004

Islam i feminizam

selamun alejkum Lijepo si ti to brate napisao dzazakAllah hajren, ali nemojmo zaboraviti da u mnogim Islamskim drzavama zene nemaju pravo koje su harzetli Fatima i Hatidza i ostale majke prvih vjernika imale. Na zalost svjedocimo da u mnogim zemljama zena se tretira kao kuce, a ona je ljudsko bice i Allahovo stvorenje kao i mi. To sto smo mi (muskarci) jedan stepen veci od zena, nam ne daje pravo da ih drzimo kao svoje robove.

Srijeda, 02. Juni 2004

Dajte naucne dokaze cija je religija prava

selamun alejkum ko nezna za ovu lijepu stranicu, moze je iskoristiti za besplatne downloade knjiga ili movies, koji su posveceni Islamu. Tu ima knjiga/video "miracles of Quran" a ima i na nasem jeziku. WWW.HARUNYAHYA.COM

Srijeda, 02. Juni 2004

Homoseksualizam

Muhamed SAW je rekao: ako vidite 2 homoseksualca da to rade ubijete ih obadva, osim ako je neko od njih primoran na to. Allah je sravnao sa zemljom Ad i Semud zbog toga sto su bili homoseksualci To nije bolest to je djelo sejtana