Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 59.

Srijeda, 01. Decembar 2010

Autor: ALIJA-KLADNICA

Jedan obican razgovor!

Citirano Orginalno od Jasmin snimati tudj razgovor bez dopustenja je krivicno delo. prisluskivati tudj razgovor je jako ruzno delo. sadrzina nebitna. Ok. Slazem se da je i krivicno i ruzno djelo. Medjutim ovdje je sadrzina jako bitna. Ovo je cist primjer podijeljenih Bosnjaka, slican razgovor sam hiljadju puta imao prilike da slusam u komsiluku, kod rodjaka, djelimicno u porodici....Tako se pricalo, ono nekad davno, kada su ministri bili u svadji, pa je ovaj terao u misiju rupu, ovaj drugi sela...

Srijeda, 04. Mart 2009

Memorijalni centar "Hadžet" u Novom Pazaru

Citirano Orginalno od Bosnjaaak Postovani Alija jedino bih te zamolio ako je moguce da mi das adresu tvog amidje jer za mene nece biti daleko iako sam u bijelom svijetu,mnogo bi me unteresovala prica tvog amidje Selam Selam alejkum nece mi biti tesko da vam dam adresu svog amidze, ali prvo moram traziti njegovu dozvolu. Da bih zacuvao pricu o tom vremenu, ja sam 2005. godine, tonski snimio razgovor sa njim, posto je bas obimno, krajem decembra sam poceo sa prekucavanjem,ali vam mogu reci da sam...

Srijeda, 04. Mart 2009

Memorijalni centar "Hadžet" u Novom Pazaru

Postovani, dopadljiva je ideja da se izgradi memorijalni centar "Hadzet" u znak sjecanja na sve pobijene Bosnjake/kinje od strane komunista. Nacionalni savet bosnjacke nacionalne manjine je ima vec dvije godine pokrenuo ovo pitanje, i to odmah nakon usvajanja famoznog zakona o rehabiltaciji. Nacionalni savet je pokrenuo jedno istrazivanje, sa ciljem da se prikupe sve moguce informacije o ubistivma koja su se desila u Hadzetskim jamama. Ono sto zelim reci, jeste da se Nacioani savet po ovom pitan...

Ponedjeljak, 05. Januar 2009

Koju knjigu trenutno čitate?

Zadatak Mir - Karl Bilt Sjecanje - Alija Izetbegovic

Ponedjeljak, 01. Decembar 2008

Prezimena u Sandzaku

Naravno, Do 1960 god. Kajtazovic, od 1960 do 1994 Kajtazi Od 1994 staro novo prezime Kajtazovic. Nikada vise Kajtazi. Kusturice su daljne brastvo Kajtazovica.

Subota, 29. Novembar 2008

Prezimena u Sandzaku

60% mladih novopazaraca ne zna ime dedi (Ako im je deda umro pre rodjenja) Postovani Bosnjaku Ne bi se javljao ali sam prozvan (kroz poreklo Bosnjaka Sandzaka) Jednom prilikom pitasam lice koje ste pomenuli rahmetli Musovica u vezi pisanja o poreklu nekih porodica, doslovno je rekao da se stidi u vezi neistina prema nekim porodicama.Da li znate za neku porodicu da je porelom iz Severne Albanije (valjda mislis na Prokletije, Sar planinu..a da nije napravila ubistvo i da nisu katolici? Da li za to...

Srijeda, 30. April 2008

Srbija potpisala SSP sa EU

Postovani forumasi ovo je svakako istorijski trenutak za Srbiju. Prije 18 godina Ante Markovic je potpisao isti ovaj SSP, ali nazalost znamo sta se desilo. Ovaj Sporazum predstavlja pravni osnov Republike Srbije i Evropske unije i omogucava postupne pripreme za ostvarenje punopravnog clanstva u Evropsku uniju. Ovo je priznanje privilegovanih odnosa sa Evropskom unijom, i donosi nama gradjanima Srbije, Sandzaka, konkretne beneficije.Ono sto ce se u vrlo kratkom roku desiti potpisivanjem ovog Spor...

Srijeda, 10. Oktobar 2007

Pokusaj puča u Islamskoj zajednici

Selam Diskusija o puču u Islamskoj zajednici bas se rasplamsala. Ima dosta logičnih stvari u postu Jonuza i Sandžačkog sina. Sinić u hotelu Tadždž (čuvenoj kafani u kojoj su donete odlulujuće odluke) sa istim stolom su seli bili svi ti značajni ljudi, važni i po mnogo čemu prepznatljivi. Ono što se moglo očekivati jeste da će sutra u centru grada biti svečanost povodom “inaguracije” novog reis ul uleme Adema Zilkića jevaljeno je iz kabineta muftije Hasiba Suljevića u saopštenju koji je ručno isp...

Ponedjeljak, 17. Septembar 2007

Koju knjigu trenutno čitate?

Trenutno citam Kur'an Vreme vlasti 2 - Dobica Cosic Prosle nedelje sam procitao fenomenalnu knjigu Ko je zgazio gospodju mjesec autora Asmira Kujovica Pozdrav

Nedjelja, 24. Decembar 2006

U koje drzave i gradove ste posetili ?

Zanimljiva tema. Sto se tice zemlja posetio sam Bugarsku, Rumuniju, Madjarsku, Svajcarsku, Sloveniju, Hrvatsku, Italiju, BiH, Makedoniju, Grcku, Turska - kompletno, SR Nemacku, a u planu za 2007. insala Portugalija i Velika Britanija. Grad koji me je najvise fascinirao, odnosno gradovi i mesta su: seher Sarajevo, Efes, Pula, Titovi Brioni, Istanbul.

Ponedjeljak, 04. Decembar 2006

Pitanje

Postovani Ja se stvarno izvinjavam, s obzirom da nisam bast tako redovan u pisanju, ali pratim desavanja na forumu. Samo me interesira zasto je politika i religija zatvorena za diskusiju. Odskocio sam od teme. Oprostite Srdacno

Utorak, 21. Novembar 2006

Manifestacija "SANDZAKU MISLI LETE"

Postovani prijatelji Zelim da vam cestitam kongres sandzacke dijaspore koji je ovog meseca odrzan u Nemackoj. Steta sto pored tako vrsnih intelektualaca iz Sandzaka, ni jedan zena nije ucestvovala na primer predsednica Sandzackog odbora za zastitu ljudskih prava i sloboda gospodja Semiha Kacar ili legitimni predstavnici Bosnjaka odnsono Bosnjackog nacionalnog vijeca u Srbiji.

Petak, 20. Oktobar 2006

Sjeverin - 14.godine posle

Sjeverin – 14. godina posle Kad naiđu mutna vremena, onda šljam ispliva na površinu..." Ovu SU reči bivšeg poslanika SPO Zorana Ćirkovića, U nedelju se navršava 14. godišnjica od otmice Muslimana u Sjeverinu. Ovo je prvi masovni ratni zločin nad gradjanima SRJ, koji su počinili pripadnici takozvane paravojne formacije pod komandom Milana Lukica iz Visegrada. Otmica Bošnjaka u Sjevernu je mogla biti sprecena, ali niko izgleda nije mario za to. Danas se pitamo ko je odgovoran za Sjeverin. Izgleda ...

Utorak, 17. Oktobar 2006

Novi ustav R.Srbije

Danas kada pogledamo opšta politička zbivanja kod nas u srcu Sandžaka u Novom Pazaru sa pravom se zapitamo šta to rade Bošnjaci. U proteklih mesec dana mnoge maske su pale, poslednji je hteo da bude prvi. Na ovom raskrscu Balkana, u atmosferi opšteg političkog haosa stvoren je prostor za razvoj kriminala. Da Bošnjaci su posvađani, a tome su doprineli isti oni koji u ovom mesecu, petoga dana, vođeni revolucionarnom duhu krenuli u rušenju crveno-crne koalicije. Pitamo se da li je Bošnjacima potreb...

Utorak, 17. Oktobar 2006

Okupljanje forumasa 2006

Ja sam sam uvek ZA ZA ZA ZA ZA samo sto cu 28. reci NE NE NE NE NE NE NE

Ponedjeljak, 16. Oktobar 2006

Muftija sprecio rusenje

Mi danas imamo nezapamceno stanje, opsti haos u drustvu cemu smo sigurno mi delimicno krivi ali i oni koje se iza plasta demokratije i prevelike ljubavi prema nama ovo i zakuvali. Po kom je urenku Mesihat islamske zajednice ovako aktivno ukljucen u politicko zbivanje ne znam. Svakako svugde ima "bolesnih ambicija.

Subota, 14. Oktobar 2006

Mediji u Sandzaku

Citirano Novi Pazar je i centar sandzackih stampanih medija i u njemu trenutno izlaze magazin "Has", dvonedeljnik "Parlament", knjizevni casopis "Mak", "Glas islama", glasilo Islamske zajednice i nedeljnik "Sandzacke novine". Ove novine suocene su sa problemima nedostatka kadrova, malim tirazom i, sem "Damadovih" izdanja, zavisnosti od politickih stranaka. Sandzacke novine vaze za glasilo SDA Sulejmana Ugljanina, dok Parlament svoju naklonost stranci Rasima Ljajica, saveznog ministra za naciona...

Subota, 20. August 2005

Zavisnost od droga

Iduce nedelje ce se u Novom Pazaru otvoriti centar za rehabilitaciju narkomana.Centar se nalazi u staroj lucnoj zgradi (na spratu iznad postojece kafecajnice). za mene je bilo interesatno ko finansira, koliko sam uspeo, da saznam a jesam-finansijer je Opstina, centar ce voditi bivsi predsednik izborne komisije N.pazara. Od ponedeljka i druga strana nastavlja kampanju "Svi protiv droge"akciju vodi odbor koji je formirala skupstina opstina N. Pazar. Prosle nedelje sam posetio jedan centar na Ilid...

Nedjelja, 03. Juli 2005

Ideje koje su osvojile svijet i licnosti 20 vijeka

Mozda malo interesantna tema ali eto po vama koje su to ideje "osvojile svet" i koje licnosti su udraili pecat 20 vijeku