Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 176.

Četvrtak, 10. Maj 2012

Autor: SAJO SUPERMEN

Muftija Muamer ef. Zukorlić

Što su se skupila braća da udaraju po muftiji. Muftija Muamer ef. Zukorlić je jedini bošnjački lider na ovim prostorima koji je bio i ostao vjeran svojoj vjeri i naciji. Rasim Ljajić i Sulejman Ugljanin su xxxxxx i po najviše xxxxxx. Suljo je to dokazivao na svim prošlim izborima dok je Rasim zakovo sa krađom na ovim poslednjim. Čak je i Sulja pretekao. Aferim, nosit će nam grijehe na Sudnjem danu. I fala. Ed burko, vrišti, pišti, galami, kukaj - za džabe ti je. Muftija ostaje na čelo Islamske z...

Srijeda, 21. Februar 2007

Optuzeni univerzitetski profesori

Bilo je nazalost mita na fakultetima uvijek i bice. Ja se kao pristinski student sjecam one poznate poskočice prof. Saita Kačapora dok je predavao na prištinskom univerzitetu, "Jesam li ti 200 maraka puta rekao da mi ne dolaziš nespreman na ispit". Treba u potpunosti iskorijeniti mito i korupciju na univerzitetima.

Subota, 20. Januar 2007

Novi Pazar - grad

Gradu Novom Pazaru će ostajati više novca, tj. manje će ići u Beograd što otvara preduslove za brži razvoj. Grad se sastoji iz najmanje dvije opštine koje neće biti pravljene po etničkom principu. Najverovatnije će sadašnju opštinu Novi Pazar činiti dvije opštine podjeljene prirodnim tokom rijeke Raške ili pak gradska i seoska opština. Najvađnije u svemu ovom je to što će puno manje novca ići u Beograd.

Četvrtak, 04. Januar 2007

Utisak godine

Za mene su dva utiska najjaca Pozitivan: Dobijanje državnog Univerziteta u Novom Pazaru i Školske uprave za Sandžak i Negativan: Koalicija SDP i SZS sa srpskim radikalima u Novom Pazaru i Sjenici

Utorak, 14. Novembar 2006

Pitanja nevezana za Forum

IMANA Kao ptica na mom dlanu skakućeš priznaću ti zašto volim proleće podeliću i ovu noc sa zvezdama obasjacu te nebom kad budeš zaspala...... BG Grupa PILOTI

Četvrtak, 19. Oktobar 2006

Ramazan 2006

Ovih dana sam duboko razočaran u svoj grad Novi Pazar , imam osjećaj kao da nije ramazan sve do trenutka dok ne zamirišu pitice. Naime veoma je primjetno da se ovaj ramazan veoma slabo posti i da je sve više onih koji barem iz poštovanja prema drugima ne kriju svoje cigare , kahve itd. itd. Šta se to dešava ima li neko bilo kakvu predstavu o ovom veoma opasnom problemu..

Četvrtak, 19. Oktobar 2006

Novi ustav R.Srbije

BEOGRAD/NOVI PAZAR - Predsedništvo Sandžačke demokratske partije (SDP) ocenilo je danas da bi građani Sandžaka, umesto bojkotom referenduma, glasanjem na parlamentarnim izborima koji slede trebalo da "kazne" one stranke iz Sandžaka koje su ih do sad predstavljale u parlamentu. U saopštenju sa sednice Predsedništva SDP-a eksplicitno se ne iznosi stav kako bi građani trebalo da glasaju na referendumu. Navodi se da je donošenje novog Ustava Srbije od velike važnosti za dalji proces evropskih integr...

Srijeda, 18. Oktobar 2006

Novi ustav R.Srbije

Citirano Džudžević: Ustav rezultat kompromisa političkih partija Predsjednik Izvršnog odbora Bošnjačkog nacionalnog vijeća i poslanik Koalicije Lista za Sandžak u Skupštini Srbije Esad Džudžević pozitivno je večeras ocjenio rješenja novog Ustava i dodao da najviši pravni akt predstavlja rezultat kompromisa političkih činilaca u Srbiji. "Osim toga, Ustav sadrži elemente političke i ekonomske decentralizacije i rješava pitanje imovine lokalne samouprave koja njome raspolaže", rekao je Džudžević u...

Utorak, 10. Oktobar 2006

Muftija sprecio rusenje

Citirano \\\"Sve nase nacionalne instititucije pripadaju jednoj te istoj porodici. Tih 19 institucija su poput devetnaestorice brace od istog oca i iste majke a Islamska zajednica kao sestra jedihnica za koju su svi jednako emotivno vezani i sa posebnom paznjom brinu o njoj i njenom dostojanstvu. Ona svojim ponasanjem moze da dovede u pitanje obraza citave porodice. U tom slucaju braci ostaju dvije mogucnosti ili da joj ukazu na njeno nedolicno ponasanje i da traze da se ona popravi ili da se j...

Srijeda, 04. Oktobar 2006

Muftija sprecio rusenje

ROOT Citirano Muftija jeste uradio dobro djelo, i imace, inshAllah, veliku nagradu. Onaj ko uradi koliko trun dobra vidjeće ga ali i onaj koji uradi koliko trun zla vidjeće ga.

Muftija sprecio rusenje

Citirano Pročitana ramazanska poslanica beogradskog muftije Ponedeljak 25.09.2006, 12:18 Beogradski imam Muhamed Jusufspahić pročitao je danas poslanicu povodom meseca Ramazana u kojoj je pozvao Muslimane na slogu i dobronamernost prema svim ljudima. U poslanici, koja je pročitana u ime beogradskog muftije Hamdije Jusufspahića, beogradski imam je podsetio vernike da je bog naložio da mesec Ramazana bude mesec "pomirenja, bogobojaznosti, posta i zahvalnosti". On je taj praznik čestitao svim vern...

Muftija sprecio rusenje

Altuna Citirano Muftija mora braniti onu kucu za koju je odgovoran.To je njegova kuca i kuca svih nas. Ono nije muftijina kuca. Muftijina taze kupljena kuca je pod hamam a dva stana su mu u komleksu jedinstvo

Utorak, 03. Oktobar 2006

Muftija sprecio rusenje

Citirano Muslimani svoj posao i obaveze tokom ovog meseca (ramazana) usklađuju prema postačkoj obavezi. Mesec dana postač se od jutra do večeri mora uzdržavati od svakog pića, jela, duvana, strasti, a mora izbegavati svađe, ružne reči, psovke, laganje i sve što dobrom verniku ne priliči. Evo nekih od odlika postaca, ono sto sam ja juce na TV-u vidio i cuo a izreceno je od strane muamera zukorlica, nekako mi se ne uklapa u gornji pasus. Ali sta ces on je muftija i njemu je apsolutno sve dozvolje...

Petak, 14. Juli 2006

Koja je trenutno najpopularnija lichnost u Sandzaku?

Naravno da je dr. Sulejman Ugljanin najpopularnija ličnost u sandžačkih Bošnjaka. A vidim da će to biti i ostati još dugo dugo....

Petak, 24. Februar 2006

OSNOVANA BOSNJACKA STRANKA U CG

Svecanost povodom objedinjavanja Bosnjackih stranaka u CG u jednu stranku pod nazivom "BOSNJACKA STRANKA" -BS- odrzace se u restoranu AD "Dekor" u Rozajama sa pocetkom u 12h u nedjelju 26.02.2006.godine. Inicijator ovoga je onaj koga mnogi ovdje napadaju da je zaboravio na nacionalne interese, naime dr. Sulejman Ugljanin. Ovo im je jos jedan samar. Uspio je da ujedini sve Bosnjacke stranke u CG. Sretan im rad.

Subota, 10. Decembar 2005

POLJULJANA SRAMNA KOALICIJA

Citirano Fakultet je zasluga muftije Zukorlica i Zorana Djindjica. Obilaznicu takodje finansira republicko ministarstvo za kapitalne investicije. Carina je takodje otvorena od strane republicke vlasti tako da ne znam kakve veze ima SDA sa tim. Ono sa cim SDA ima veze jesu opstina, stanje puteva, komunalne sluzbe, cistoca grada i stanje u javni preduzecima. Grad nam je prljav da prljaviji ne moze bit, ulice u stanju raspada jer je SDA opljackao Zavod za Urbanizam pa RO za puteve nece da krpi paz...

Subota, 10. Decembar 2005

Strajk u Regionalnoj televiziji

Citirano Ovi iz Opstine bi mogli beskonacno Koji iz opstine??? Pa da ovi iz RTV'a traže reportažna kola, izlaz na satelit, plate za 300 radnika da li bi i u tom slucaju bio kriv predsjednik opštine. Ma dajte ne budite smijesni. U normalnom svijetu je za neuspjeh firme odgovoran menadžment i direktor na čelu te firme. I u slučaju nepovoljnih kretanja oni su ti koji odlaze a dolaze novi. Prema tome ne budite smijesni. Kazu da je iskljucena struja u Radiju zato sto predsjednik opštine nije dao par...

Petak, 09. Decembar 2005

neke Seseljeve izjave

Intervju BH listu BH dani Citirano SESELJ: Pa Bosnjaci smo, ali biti Bosnjak je regionalna odrednica. Sto se tice muslimanske nacije, ja je kao sociolog i kao naucnik osporavam. Sta su Muslimani? To su Srbi ciji su preci prije vise vijekova, neki prije 50 godina, sa pravoslavne vjere presli na muslimansku. Zadrzali su i srpski jezik i mnogo srpskih obicaja i mnogi od njih srpsku nacionalnu svijest. To su istorijske cinjenice. Intervju AVAZ Citirano 04. Feb. 2003. Predsjednik Srpske radikalne str...

Ponedjeljak, 05. Decembar 2005

POLJULJANA SRAMNA KOALICIJA

Koalicija SDP-SRS-SZS danas nije mogla da na sjednici lokalnog parlamenta sastavi kvorum od 24 odbornika koliko je potrebno za funkcionisanje parlamenta. Naime 7 odbornika je otkazalo poslusnost, predsjedniku lokalnog parlamenta Azemu Hajdarevicu a osuo se poslanicki klub SDP i SZS. Ovo je definitivni slom retrogradnih snaga u Sandzaku koje su danas dozivjele totalni kolaps. Interesujeme sta ce veceras regionalna navesti kao razlog za neodrzavanje sjednice. Svaka cast odbornicima SDP-a i SZS-a k...