Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 642.

Srijeda, 07. Januar 2009

Autor: Jastreb

BOJKOT IZRAELU!

U petak sa dzume namaza u organizaciji Udruzenja uleme islamske zajednice protesno okupljanje u znak podrske Gazi! Zaboravimo razlike kao sto su i muslimani u Gazi zaboravili i stanimo bar ovaj dan u jedan saff! BUJRUM!

Srijeda, 07. Januar 2009

BOJKOT IZRAELU!

EVROKUP: Turci napali izraelske košarkaše Utorak, 6. januar 2009. 22:30 Navijači turskog Turk Telekoma nisu u utorak uveče dozvolili da se odigra košarkaška utakmica sa izraelskim Bnei Hašaronom u znak protesta zbog napada Izraela na Gazu. Košarkaši gostujućeg tima morali da su da sa terena pobegnu u svlačionice još pre početka utakmice. Oko 1.500 policajaca nije uspelo da isprazni dvoranu Ataturk, pa je utakmica odložena. Još nije saopšteno da li će i kada utakmica biti odigrana. EVROKUP: Turci...

Ponedjeljak, 05. Januar 2009

BOJKOT IZRAELU!

Ovako ce zavrsiti insaallah

Petak, 02. Januar 2009

Slavljenje Nove Godine

Eh, a mi pazarci ko nikad do sad smo "slavilji" novu godinu, i nasi opstinari, masala im bilo i pored toliko dugova i problema svecano docekali Novu godinu. Tako mi Allaha, sramota je ovo sto se cini. Niko od njih nije muslimanima cestitao muslimansku novu godinu, a za ovu prava festa.

Srijeda, 24. Septembar 2008

Prvi gej festival u Sarajevu

Sta se ovo desava, Kijamet je blizu. Oni pricaju da se bore za svoja prava. A kad smo to mi, normalno seksualno orijentisani ljudi, izasli na ulice da promovisemo tu svoju osobinu. Pa oni sami sebe tretiraju gradjanima drugog reda. Ako je to sto je, neka se pokrije po glavi i nek bjezi tamo dje ga niko ne vidi. A prava reakcija bi bila ono sto pazarci zovu "usra..m motkom" pa da ne znaju dje im je glava.

Srijeda, 10. Septembar 2008

Burhan Saban

Najbolji odgovor na ovakvu pojavu dao je dr. hfz Safvet Halilovic u svojoj knjizi o Hivzu. mrzi me da sada prekucavam to, pa pogledajte koga interesuje...

Ponedjeljak, 09. Juni 2008

AJVATOVICA

Dragi brate, mislim da si pretjerao sa ovim simbolizmom, ako cemo traziti taj simbolizam onda ce nam svaki kamen biti svet i svaka rijeka biti sveta. Puno je znacajnijih mjesta u islamu i sa vecom simbolikom od Ajvatovice (poput Bedra, Uhuda, Hudejbije, i sl.) ali njihovo posjecivanje nije vjerski obred, a i oni koji ih posjete, posjecuju ih iskljucivo zbog Poslanikove dzamije.

Nedjelja, 08. Juni 2008

AJVATOVICA

Sto se tice pitanja da li je ajvatovica nacionalno ili vjersko, onda bi tu, prije svega, trebalo pogledati i historijske cinjenice. Nemali je broj istrazivaca koji tvrde da se porijeklo ajvatovice veze za period prije islama, za period bogumilstva. Takva teorija u potpunosti iskljucuje mogucnost vjerskog karaktera ajvatovice, ali ne iskljucuje nacionalni karakter. Takodjer, smatrati da se dova nesto bolje prima na Ajvatovici nego na nekom drugom mjestu, da je to mubarek mjesto, da je to Bogu ugo...

Subota, 07. Juni 2008

AJVATOVICA

Kakve sada veze ima brak medju srodnicima sa ajvatovicom nije mi jasno? Brak medju srodnicima je definisan kur'anom i sunnetom. Kur'anom je dozvoljen, a sunnetom je naglaseno da treba ici sto dalje. islam je univerzalan i za sva vremena te je ostavio prostora i za teske situacije. Kada je ajvatovica u pitanju imamo veoma lijepo iznesen stav dr. Zuhdije Adilovica i Ajvatovica moze biti jedino nacionalni skup, a nikako vjerski, jer Poslanik decidno kaze: "Jahalice (tj. prevozna sredstva) se pokrec...

Subota, 07. Juni 2008

AJVATOVICA

Zulfikar, halali, ali mogao si procitati moj prethodni post.

Subota, 07. Juni 2008

AJVATOVICA

Najbolji odgovor sta misliti o Ajvatovici dao je jedan od najvecih bosnjackih alima proslog vijeka rahmetli sehid Mehmed Handzic. U njegovim sabranim djelima, u III knjizi na 361. str. on kaze: Opaza se i to da je neki neuki muslimanski svijet postavio u vezi s nečijim kaburom na odredjenom mjestu u odredjeno vrijeme razne svetkovine. Tako je naprimjer neuki dio naseg bosanskohercegovackog muslimanskog svijeta postavio u vezi s nekim Ajvaz-dedom svetkovinu, koju nazivaju Ajvatvovica. To se tolik...

Petak, 16. Maj 2008

Knjige Amra Halida

Iz stampe je prije nekoliko dana izasla knjiga Cestitim mladicima i djevojkama, jedna od najbolje ocijenjenih Amrovih knjiga. Inace, on kroz primjer Jusufa, a.s., pojasnjava probleme i izazove omladine. evo linka pa pročitajte nekoliko stranica http://www.kelimeh.com/images/stories/pdf/jusuf_net.pdf

Petak, 16. Maj 2008

Lokalni izbori - Novi Pazar

Kada je u pitanju taj put, stvarno ne znam ko laze: bajro omeragic ili semsudin kucevic. bajro prica da ide preko duge poljane, a semko da ide preko tutina. pa bi bilo posteno da se dogovore kako ce pricati. a evo i najnovije izjave potparola DSS "Mladenović je rekao da bi koalicija Demokratske stranke Srbije i Nove Srbije, Srpska radikalna stranka, koalicija Socijalističke partije Srbije, PUPS i JS, sa Bošnjačkom listom u republičkom parlamentu imala stabilnu većinu od 130 poslanika." b92

Nedjelja, 11. Maj 2008

Lokalni izbori - Novi Pazar

Neka nam je mubarek olsun i da ovi novi uzmu ibreta i pouke od ovih prosli...

Nedjelja, 11. Maj 2008

Hitno mi treba ime jednog pevaca

potrazi je na sajtu http://www.bosnaprkosnaodsna.mine.nu u sekciji sevdalinki

Ponedjeljak, 05. Maj 2008

OSKRNAVLJENO MUSLIMANSKO GROBLJE

ِAdministratoru, ovo ti se ne "pika", mi ne treba da vjerujemo svojim ocima, nego regionalnoj televiziji. oni veceras javise da su ovi iz islamske zajednice (bivse, doduse) porusili nisane, a da ce ih oni u narednim danima napravit. tako da tvoj snimak "pada u vodu".

Srijeda, 09. April 2008

Pokusaj puča u Islamskoj zajednici

Slazem se sa tobom. Nijedan NORMALAN bosnjak to ne bi prihvatio, ali je suljo ipak prihvatio. u onolikim salvama pohvale nismo niijednom culi da je rekao da jedan clan tog ustava ne valja.

Utorak, 08. April 2008

Ako tvrdis da je neistina otidi u regionalnu pa ih zamoli neka ti daju snimke predustavne kampanje koju je suljo sa veljom i pajtasima vodio po sandzaku, pa onih famoznih 60% glasaca, daj ne pretjeruj i ti dobro znas da se vise suljo zalagao za taj ustav nego i sami radikali. a jusufspahicka zajednica ga ovjerila svojim prisustvom u narodnoj skupstini na dan proglasenja.

Utorak, 08. April 2008

Nema sta da ti se gadi, to je clan ustava za koji su se suljo i jusufspahicka zajednica zdusno zalagali. trazili ste gledajte.

Subota, 05. April 2008

Večeras oko 20h u naselju Trnava u blizini Novog Pazara ispred džamije se desio incident koji je izazvao Adem Ziljkić s grupom istomišljenika koji su neprestano u njegovoj pratnji. U grupi napadača nalazio se i Hasib Suljović. Prema saznanjima Medžlisa Islamske zajednice Novi Pazar, ispred džamije je napadnuta grupa džematlija koja je očekivala poziv za jaciju namaz. U grupi je bio i odbornik Ugljaninove Liste za Sandžak Ramiz Idrizović. On je tom prilikom fizički nasrnuo na džematliju Karišik I...