Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-4 od 4.

Utorak, 27. August 2002

Autor: Kaska

Jezik i izrazavanje u Sandzaku

Primetili smo mnoge nepravilnosti u izrazavanju.Sada nisu u pitanju turcizmi, vec masa pogresno izgovorenih reci, JELJ, HIM, NEMO, NJIHNI, HOJLJI, ... Sta mislite zasto se tako govori? Ovde ih je tesko ispisati zbog akcentovanja. Svi znamo koje su to reci u upotrebi pa sta mislite kako ih odkloniti?

Utorak, 27. August 2002

ja

Mozda svi vi niste nikad bili silovani niti u sl. situaciji.Kao ni ja. Branim misljenje da odeca nije u pitanju niti navodni izazovi , problem je u trenutku poedinca. Ovo vazi i za musko i za zensko.

Utorak, 27. August 2002

ja

Ne znam zasto je pozdrav vazan.LJUDI SU TO IZMILILI SAMO DA BI SE VI TU PREPIRALI. Ako hoces da pricas sa nekim pricaj. Pozdravi i odzdravi su ljudske fraze koje se koriste tj. izgovaraju radi reda.One odavno nemaju svoje pravo znacenje.Razmislite malo , udjite malo dublje u smisao tih reci i njihovih znacenja , pa cete videti da se one izgovaraju reda radi. Ljudi slobodno pricajte bez pozdrava i odzdrava.

Utorak, 27. August 2002

Roditelji

Nisam roditelj ali imam dovoljno skolske dece oko sebe, pa mogu da pricam kao jedan od roditelja. Znam mnoge probleme porodica u ovom gradu ali i srecne trenutke istih, kojih je manje.Sve u svemu dobri roditelji moraju da imaju svoj mir pa mir partnera, a to onda zajedno da prenesu na decu.Danas je to tesko postici. Roditelji vaspitavaju dete onako kako oni misle da je najbolje, sto nije uvek pravilo da je to najbolje resenje. Kad bi se manje pametovalo i dokazivalo,kad se deca nebi mnogo sputav...