Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-7 od 7.

Subota, 24. Februar 2007

Autor: hogwarts

Malo gramatike ne skodi

Na osnovu primera koje si uzela, vidim da si se konsutovala sa 'Recnikom jezickih nedoumica'.

Petak, 23. Februar 2007

Malo gramatike ne skodi

U govoru često primećujem grešku pri upotrebi petog padeža(VOKATIVA). Naime,imenice sa završetkom na prednjonepčani suglasnik (ć,đ,č,dž,š,ž,lj,nj,j) dobijaju u vokativu nastavak -u: Matiću,kovaču,kicošu,lupežu,konju, zmaju itd.) Otuda i Milošu,Radošu itd., bolje nego Miloše,Radoše. Za imenice na -r javlja se i nastavak -e i nastavak -u: care,profesore,gospodaru,frizeru,pastire i pastiru,pisare i pisaru itd. Vokativ jednak nominativu dopušten je (ne i obavezan) u sledećim slučajevima: (1) za imen...

Srijeda, 02. August 2006

Pismo...

Moji roditelji su NAJ,NAJ roditelji na svetu...Sve najbolje o njima...Sad ti,Dzenise

Utorak, 01. August 2006

Harry Potter

Da,da...Rowllingova definitivno mora da napravi BOOM,JER,cemu toliko cekanje.... Bice zanimljivo...

Utorak, 01. August 2006

Harry Potter

Moguce je da nije Regulus,ali ko je??Nema neki razlog da se pisu memoari,zato i ne pisem duge odgovore,iako sam,kao sto ti kazes,fanatik te knjige...

Utorak, 01. August 2006

Harry Potter

Sad je vec bolje...Sto se tice smrti Dumbledora,tu se i ja slazem... Nemoguce je...A za R.A.B., ja tvrdim da je Regulus Black...a,cak mislim da Severus Snape U STVARI NIJE ON...NeGO NEKO POPIO POLYJUICE POTION..Ali,videcemo kad izadje sedmi deo knjige o Hariju Poteru...

Utorak, 01. August 2006

Harry Potter

Tema ''Harry Potter'' vise podseca na clanak iz novina nego na temu koju treba ocenjivati i davati odgovore.Posmatrano kao "clanak", moglo bi malo da se uredi...Mada je dosta dobro,a gledano kao tema,ima puno nedostataka koje treba sto pre dodati...Malo se trazi misljenje uclanjenih. Ocena 3