Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 36.

Petak, 28. Decembar 2007

Autor: analiza

Pokusaj puča u Islamskoj zajednici

i ja sam cuo za to da je na kesama pisalo srecan bozic!

Petak, 30. Septembar 2005

Soliter u srcu grada

Mislim da opomena koju sam zaradio (vredjanje gradjana Novog Pazara bez dokaza) nije na mestu! A Evo iz zbog cega: (cinjenice, nabrojene hronoloski,vidljive samo onima koji OCI I UM drze OTVORENIM, onima koji su pazljivo pratili temu i SOTINAMA onih koji svakodnevno prolaze ulicom AVNOJ-a) 1. Pocetak gradnje (10 mesec 2004.godine) 2. Zivot radnika na tom objektu bio ugrozen kidanjem napojnog podzemnog kabla.(nisu dobili saglasnost od distibucije za izvodjenje radova) 3. Zabrana gradnje od strane...

Petak, 30. Septembar 2005

Soliter u srcu grada

Sve shto sam video i napisao, spreman sam da ponovim na sudu, bilo opsthtinskom, sherijatskom, okruznom ili vrhovnom.....

Četvrtak, 29. Septembar 2005

Soliter u srcu grada

Ed-e sto se tice zemljista pojma nemam ko je stvarni, ko sadasnji, a ko nekadasnji vlasnik! U Srbiji je trenutno na snazi Zakon o prijavljivanju i evidentiranju oduzete imovine! Po tom zakonu svako moze da prijavi zemljishte koje mu je oduzeto posle 1945., naravno uz odgovarajuci dokument, i u razmatranju ce biti prijave koje se podnesu do 30.06.2006.godine. Tada ce na snagu stupiti novi zakon kojim ce se vratiti oduzeto zemljishte stvarnim vlasnicima! Uz prijavu podnosi se i kopija akta o oduzi...

Srijeda, 28. Septembar 2005

Soliter u srcu grada

E pa ova tema ponovo postaje aktuelna! Posle par meseci predaha, to jest postovanja zabrane gradnje, nekako stidljivo nastavljena je izgradnja, i to posle 15h (jer radno vreme gradske gradjevinske inspekcije je do 15h), zatim bilo je tu nekih privodjenja radnika koji nisu postovali zabranu rada od strane organa reda, potom je dugo vremena dovlacen materijal, no od trenutka kada su poceli da se svakodnevno okupljaju visoki funkcioneri Liste za Sandzak dr.Sulejmana Ugljanina i nadziru radove, izgr...

Petak, 11. Mart 2005

Lokalne TV stanice

Pa ljudi(ovo ljudi vazi samo za neke) stvarno ste izgibili kompas! Tema je Lokalne TV stanice!! Niti i jednom recju ovaj nije pomenuo TV stanicu tako da ovom kometaru nije mesto ovde, pa cak i smece je isuvise dobro za njega! Samo me interesuje sta rade moderatori, super moderatori, administratori, i sl. ovog foruma. Kako dopustaju ovakve komentare koji nemaju veze s vezom a kamoli sa temom! Ovo je stvarno strasno! Upravo dok si ti ovo pisao, ja sam brisao ono što ti i sam kažeš da nema mesta ni...

Srijeda, 09. Mart 2005

Lokalne TV stanice

Citirano Sandokan: Neshto MI vishe niko ne komentarishe rad NOVE SLOBODNE RTV NOVI PAZAR!!!! A rade ......do bOOla!!...... Pa nije bash da niko ne komentarishe rad NOVE SLOBODNE RTV NOVI PAZAR: NULA ZA RTV NOVI PAZAR- Predsednik opštine Novi Pazar Sulejman Ugljanin ocenio je da je “došlo do poremećaja” u funkcionisanju grada, dok je rad opštinske televizije ocenio “nulom”. On je na konferenciji za novinare rekao da naročito nije zadovoljan radom opštinske televizije, dodajući da je “podneo tužb...

Utorak, 22. Februar 2005

Schumacher očekuje tešku sezonu

Michael Schumacher kaže kako očekuje mnogo težu sezonu od prošlogodišnjeg ležernog puta do naslova prvaka. Ferrarijeva zvijezda, pobjednik čak 13 prošlosezonskih utrka, rekao je za britanski Sunday Times: »Uvjeren sam da će ovo biti mnogo teža godina. Prvo, prošle godine nismo očekivali da ćemo biti toliko jači od konkurenata. Konkurenti sigurno neće dozvoliti istu pogrešku. Istovremeno, mi smo se poprilično namučili da budemo tu gdje jesmo, i nadamo se tu i ostati. Vjerujem da to možemo. Ferrar...

Subota, 19. Februar 2005

POLICIJA I VLAST

Citirano orginalno od smeker: Mislim da ovoj temi dolazi kraj. mmm POLICIJA I VLAST.... Ja mislim da njeno vreme tek dolazi! FRAPANTNA KORUPCIJA NOVI PAZAR - Predsednik Stranke za Sandzak Fevzija Murić je rekao danas da je bivše opštinsko rukovodstvo počinilo niz korupcijskih radnji. “Tek se otkrivaju pronevere i malverzacije,a odmah smo našli mnoštvo dokumenata zbog kojih će mnogi odgovarati”, rekao je Murić na konferenciji za novinare. On je rekao da u 2002. i 2003.godini opština Zavodu za ur...

Srijeda, 16. Februar 2005

Kablovska televizija u Novom Pazaru

Upravo sam saznao nove pojedinosti u vezi kablovske televizije! Razgovarao sam sa jednim od ljudi koji su zaposleni u SBB, i dao mi je neke informacije iz prve ruke! Ugradnja kablovske televizije kosta 7000 dinara za stanare zgrada, za domacinstva ugradnja ce poceti kasnije uz nesto visu cenu (oko 8000 dinara). Moguce je i placanje u 6 mesecnih rata, no u tom slucaju cena raste na 8400 dinara! U prvoj fazi planirano je prenos nekih 50 kanala! Mesecna pretplata je 295 dinara! Interet ce poceti ne...

Petak, 11. Februar 2005

Formula 1

Ma ova anketa ti je prilicno nezanimljiva! M. Schumacher ima realno 80% sanse da 6 put zaredom osvoji titulu, svi ostali 20%! Da bar glasi koga bi voleli da vidimo kao prvaka formule 1 u redu, a ovako kad pitas sta mislimo ko ce osvojiti, normalno je da svi oni koji uoste misle (tj. prate formulu 1) odgovore Schumacher strasni, jer je covek stvarno odskace od konkurencije svojim bolidom, fizickom spremom, iskustvom i dr… Od kada pratim formulu 1 (a to je prilicno davno, pocetkom devedesetih sam...

Utorak, 08. Februar 2005

Lokalne TV stanice

Citirano Orginalno od Tutinac Ocigledno da preferiras medije koji se bave religijom. Ali mislim da je za dobar medij vaznije koliko su informacije koje on plasira objektivne... ! I ako se na osnovu prenete povelje to ocigledno da zakljuciti, ja ipak ne preferiram medije koji se bave iskljucivo religijom! Mislim da se o religiji da mnogo vishe saznati i nauciti u skolama, iz knjiga kojih havala Alahu ima u izobilju, u razgovoru sa ucenim ljudima, u dzamijama, od imama , i drugih, nego sto bi o r...

Utorak, 08. Februar 2005

BOSNJACKO JEDINSTVO-NACIONALNI INTERES

Citirano Intervju Sulejmana Ugljanina listu danas Novim Zakonom o lokalnoj samoupravi jasno su definisane nadležnosti predsjednika opštine, kao nosioca izvršne vlasti, i skupštine opštine kao predstavničkog tijela Upravo tako predsjednik opshtine mora kao “nosioc izvrsne vlasti” da izvrsava odluke opstine-kao predstavnickog tijela biraca. Tu je stvar 100% jasna! Citao sam zakon o lokalnoj samoupravi i siguran sam (jer sam ga procitao i razumeo) da je skupstina opstine postupala po zakonu a da j...

Utorak, 08. Februar 2005

Sto se tice opshtine kako sam nezvanicno saznao u pripremi je (ili je vec potpisan) ugovor sa SBB ili nekom cetvrtom firmom, po kome bi ta firma drzala monopol kablovske televizije narednih 7 godina! No od "nashe" ili "njihove" lokalne samouprave realno je ocekivati potpisivanje neke ovakve gluposti ili gore! Ali u svemu ovome znacajunu ulogu igra i Elektroras jer bez njihove dozvole za koriscenje stubova cela prica, i svi opstinski ugovori padaju u vodu! Posto je opstrukcija svih mogucih poslo...

Utorak, 08. Februar 2005

Kao sto je vecini poznato kablovska televizija samo sto nije zazivela i u nasem gradu! Laser je vec (provereno) povezao nekoliko domacinstava, RADIO AS se uveliko reklamira a imao sam priliku i da vidim njihov projekat i prilicno sam impresioniran njime, a kako nezvanicno saznajem Lokalna samouprava (bivsa ili sadasnja?!, uglavnom stara garnitura) je potpisala ugovor sa nekom trecom fimom! ED “Eletroras” bi trebalo da uskoro raspishe tender za korishcenje njihovih stubova radi umrezavanja domaci...

Utorak, 08. Februar 2005

Lokalne TV stanice

Islamska povelja o masovnim medijima U skladu sa našom verom u Alaha i Alahovog poslanika i u sprovođenje islamskog zakona (šerijata) i sa potpunom svešću o neposrednim opasnostima koje pritiskaju muslimansku Umu i sprečavaju njeno ponovno versko buđenje, i uvažavajući značajnu ulogu raznovrsnih vidova masovnih medija i njihove časne ciljeve, integritet profesije i njene tradicije, svesni ciljeva i težnji Ume, mi, radnici u islamskim medijima koji smo se sada sastali ovde na Prvoj međunarodnoj ...

Ponedjeljak, 17. Januar 2005

Bosanski jezik u školama

Beograd -- Odbor za prosvetu Skupštine Srbije traži poništenje odluke ministra prosvete o uvođenju bosanskog jezika kao izbornog predmeta. Odbor je, takodje, konstatovao, za sta su glasali vecinom radikali i socijalisti, da je ministar Vuksanovic "prekoracio ovlascenja" i, protivno zakljuccima odbora i stavu strucne javnosti, krajem decembra prosle godine odobrio uvodjenje nastave bosanskog jezika sa elementima nacionalne kulture u opstinama Novi Pazar, Tutin i Sjenica. Za takav zakljucak glasal...

Srijeda, 05. Januar 2005

Lokalne TV stanice

Eto ja sam cuo, i trebalo bi da je ta informacija tacna! Bivsa "prijesednica" JUL-a sada je visoki funkcioner Liste za Sandzak i odgovorni urednik informativnog programa RTV!

Srijeda, 29. Decembar 2004

Soliter u srcu grada

orginalno od PublicEnemy Citirano Kad se ja sto zivim u strogom centru grada, ne bunim zbog tog solitera ne vidim razlog sto bi ste vi .Neko iz swedske il' neki djidjo ne znam odakle ce da se buni sto se pravi soliter blizu mene .Ispade svi se vi vise brinete za Pazar sto ste ne znam gdje nego ja sto sam rodjen tu u centru...Kad vas cuje covjek rek'o bi il' ovi vole Pazar ili niko,al' zalosno je sto to sve ostaje na rijecima.Istresete patriotska osjecanja prema Pazaru ovdje na forumu i sto digne...

Utorak, 28. Decembar 2004

Soliter u srcu grada

Citirano orginalno od SANDOKANvdje chir da proradi!!Centar grada,nego???!!!GDJE CHESH SOLITER,NEGO U CENTRU?!Pa gdje chesh Halu nego na rekreacionom centru!! Gdje se nalaze sve Hale u Beogradu???? Kako da prave OPSHTINARI BOLNICU,SHKOLU NA PRIVATNOM POSJEDU!! Kad bi TI bio navijach i sportista zhelja bi ti bila da TI je sve nadohvat ruke,kao shto che INSHALLAH biti!! Citajuci tvoj komentar lako je zakljuciti da nikada nisi bio ni blizu Beograda a posto si vec postavio pitanje “ Gdje se nalaze s...