Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 260.

Utorak, 23. Oktobar 2007

Autor: E-B

Pokusaj puča u Islamskoj zajednici

Citirano Orginalno od Kako_bilo Citirano Orginalno od ed Dok nije došao Muamer ef. Zukorlić u Islamskoj zajednici alfa i omega je bio Hajro ef. Tutic za kojeg se ispostavilo da je daleko pametniji i mudriji od ove dvojice. Da Allah sačuva većih iskušenja. u Islamskoj zajednici alfa i omega je bio Hajro ef. Tutic a kako mi se cini on je i ostao dozivotni predsednik sabora jer niko ne sme da ga pomeri Dali niko ne smije, ili (od onih koji smiju-mogu) niko nece da ga pomjeri

Ponedjeljak, 22. Oktobar 2007

Citirano Orginalno od Kako_bilo ne znam kako bi trebalo glasanje da se održi -samo imami džamija -gradovi -vernici -.... Mislim da nebi trebalo da glasaju samo imami dzamija ili gradovi, jer to nebi odrazavalo pravo sliku volje naroda, a i vazda bi dalo sansu kriticarima da stavljaju pod znakom pitanja to koga su pojedini imami u tom izboru slijedili. Stoga mislim bi svi koji se osjecaju muslimanima trebali da imaju pravo da tim putem biraju duhovnog vodju u ovoj nam trenutnoj drzavi.

Nedjelja, 21. Oktobar 2007

Citirano Orginalno od sans Citirano Orginalno od ed A sad da pitam i ja tebe nesto. Onog dana kad je kordon policije razdvajao dvije skupine Bosnjaka, na kojoj strani si bio? Na zapadu. Zapadno od mesta događanja nalazi se moja kuća. Bio sam kući jer bi mi bilo glupo da budem na bilo kojoj strani sve dok ima potrebe da kordoni policije budu između strana. Nista onda, znaci ti nisi pokiso, i nemas sevaba za to. Steta

Subota, 20. Oktobar 2007

Citirano Orginalno od Sandzacki_sin Znaš E-B nije Milošević samo Makiću davao pare za rješavanje muslimanskog pitanja. Od njega su pare dobijali i Škorpionu u Srebrenici npr, Arkanovi pacovi i ko zna koje sve još formacije. Zaista čovjek posvećen muslimanima, Makić se obratio na pravu adresu i uz prave preporuke. Nije Milosevic davao pare samo Makicu, u pravu si, ali od svih njih samo ih je Makic upotrebio za opravku dzamija i pomoc muslimanskim studentima. Dali si siguran da bivsa Islamska zaj...

Subota, 20. Oktobar 2007

Citirano Orginalno od Sandzacki_sin A šta će Jakša, on mislio to je RTS pa će poseć sve gluposti koje napriča i napravit ga pametnim. Ali dobro, sve je to bilo po zakonu, veli Jakša, ko što je onaj Makić sve Miloševićeve pare potrošio na islam. Vladika Filaret bi bio ponosan na njihov doprinos islamu. Neznam zasto admin dozvoljava da grupa iz tandema Ljajic/Zukorlic cijelo vrijeme nesankcionisano blati predstavnike islamske zajednice ove nam sadasnje zemlje.

Petak, 19. Oktobar 2007

Najdosadnija i najgluplja knjiga

Citirano Orginalno od siyah kalem [Meni su,licno,najdosadniji bili Klintonovi memoari. U knjizi "Moj zivot" Klinton je opisao svoj zivot do najsitnijih detalja.Da poludis! o| Ma jes Monika dosadna

Srijeda, 17. Oktobar 2007

Citirano Orginalno od Jastreb Ako cemo govoriti o tiranima, onda, ne smijemo zaboraviti ni tzv ajatollaha hamneija, kojim, cini mi se E/B bese odusevljen, zatim nazim kipranin i drugi tirani i zlotvori koje grupica ljudi koji napadaju muftiju zdusno promovise. Dali je tiranin ajatollah Hamneji, saudijski muftija, bosanski reis ili neko drugi je na tom narodu gdje te osobe zive da odluci. Ukoliko ih taj narod smatra tiranima nek ih onda oni maknu. Takodje nemoze ni neko drugi za nas ovdje odluci...

Citirano Orginalno od Jahja Ako muftija nije uradio kufr onda ne postoji nikakva osnova po kojoj je on mogao biti smenjen na ovaj nacin. Ja stvarno ne shvatam zasto bi muftija, ili sutra neko drugi morao pociniti dijelo kufra, da bi ga mogli smijeniti. Otkad je to dijelo kufra uslov za mijenjanje tirana i diktatora Citirano Orginalno od Jahja Ne mogu da verujem da neko veruje da ove nove, nisu postavili KOstunica, Suljo i kompanija. Smeta im uspesna Islamska zajednica pa hoce da je uniste. Mozd...

Citirano Orginalno od muhasibi Junuse,problem je sto bi ti voleo da je nas muftija idealan i savrsen,nazalost takvih nema. Jes post upucen Junusu, ali da se i ja malo umijesam Mislim da nije vazno sta neko od nas voli ili nevoli kod muftije, tj bez obizra koliko ga neko od nas volio, vazno je da on treba obavljati svoj posao ispravno, a da bi bio prihvacen od naroda. Prihvacenost kod naroda nam kazuje koliko narod smatra da on obavlja posao ispravno Citirano Orginalno od muhasibi Junuse,sve dok...

Ponedjeljak, 15. Oktobar 2007

Citirano Orginalno od SmokyP Nisam ni za Zukorlica ni za Zilkica, al ipak mislim da nije dobro za nas narod da nam vjerskog vodju vlasi kontrolisu. Zamislite zarati se sutra, i Srbi naredu hodzi koji je pod njihovom kontrolom da sedimo mirno da se ne mrdamo, hoceteli sedet mirno? Koliko god nam vjerskog vodju vlasi kontrolisali, on se bira od nas muslimana svakih nekoliko godina. Ako mi izaberemo nekog za nas loseg sami smo krivi., al i tada, za nekoliko godina imacemo popravni, pa izaberimo bo...

Citirano Orginalno od Sandzacki_sin Da upravo to, zato i pitam što bi sve te grupe muslimana morale da budu potčinjene srbskim muslimanima, kako ih ti nazva. Pa zajednička tradicija svih nas je Turska tradicija, a ona živi u Sarajevu a ne u Beogradu. A tradicija albanaca je vezana za Kosovo i kao takva je sastavni dio Islamske zajednice u Srbiji. Zašto bi mi sad postali korpus srpskih muslimana? Zar ti zaista smatras da smo mi potcinjeni Srpskim muslimanima. Zar te je neko ubijedio da si ti vec...

Citirano Orginalno od SmokyP MUSTAFA MAKIĆ: NISAM ŠPIJUN KOS SJENICA - Efendija Mustafa Makić, predsednik odbora Medžlisa u Sjenici i član Vrhovnog sabora Islamske zajednice Srbije, u izjavi agenciji Sina odbacio je optužbe muftije Muamera Zukorlića da je „dugogodišnji saradnik KOS“. - Jadan je muftija koji sebe i svoju fotelju brani klevetajući druge. Priče da sam saradnik KOS uvreda su za mene, za moju porodicu, moju širu familiju, za moje vernike. Bivši muftija neće da prihvati činjenicu da ...

Citirano Orginalno od Root Jos malo i gotov je Slobodan Ugljanin. Ovo me podsjeti na one sto nazivaju Radovan Ljajic onog srpskog pregovaraca za ratne zlocince sa Hagom, al sta ces im, ima nas svakakvih

Srijeda, 10. Oktobar 2007

Za podrsku Cericu trebamo pozvati sve Bosnjake, a ne sve muslimane, jer albanski, turski, romski, srpski, crnogorski i inji muslimani nemaju bas nesto puno sa reisom za BiH Moja greska, crnogorski muslimani (ili muslimani juznog Sandzaka) imaju svojeg CG reisa, ali posto je taj reis Sandzaklija, to opet ne znaci da mi iz sjevernog Sandzaka trebamo njega prihvatiti kao naseg Sandzackog reisa, a jer nas od nase brace Sandzaklija i medjudrzavnom granicom odvojise. A i sta i da radimo sa muslimanima...

Utorak, 09. Oktobar 2007

Vesti iz kraja

Nikako ne valjaju ove svadje i podvajanja. Nadam se da ce reis Zilkic znati mudro da postrupi u ovim teskim iskusenjima za nas narod

Petak, 28. Septembar 2007

Prijedlog - Promjena naziva grada u "Pazar"

Junus-efendija Rijetko (mozda i nema) neki clan ovog foruma da mu je porodica duze od stotinjak-sto pedeset godina od tih pazaraca (namjerno ne kazem NovoPazaraca) A naziv grada "Novi Pazar" je daleko stariji od toga. Zbog toga mislim da tvoja konstatacija i podjela tabora na neke StarePazarce i neke NovePazarce ne stoji. Ako bih ja i pravio neku podjelu tabora, ja bih to radije definisao kao tradicionalisti i prakticari * - Tradicionalisti (oni koji su za prefix Novi) ne dozvoljavaju da im se p...

Ponedjeljak, 24. Septembar 2007

Razni

Mozda istina, a mozda i vic, koji sam cuo od jednog prijatelja iz Svajcarske Jedan Arapski shejk se zbog srcanih problema trebao operisati u poznatoj Svajcarskoj bolnici. Kada se tamo u bolnici ustanovilo da je njegova krvna grupa uz takav rh faktor vrlo rijetka i da ju je vrlo tesko naci tu u gradu, bolnica raspisa oglas u cijeloj Svajcarskoj za davaocem koji bi imao slicnu krv. Jedan jevrej koji je imao identicnu krvnu grupu se na kraju poslije duge potrage nasao da je voljan da mu da svoju kr...

Subota, 15. Septembar 2007

Vesti iz kraja

Citirano Orginalno od Jahja Ako Bog da kad se zavrsi ona u Delimedje , bice dzamija sa najvisim minaretima na Balkanu. Prica se 76 ,78. Jos nije konacno. A kome li prave ovu dzamiju, pa nije valjda da u Delimedju ima toliko klanjaca? Zar im nije dovoljna ona "stara" dzamija, nedaleko od ove (onamo kod vode)? Zar se nije moglo za te tolike pare napraviti 5-6 manjih dzamija u drugim selima u kojima jos nema ni jedna dzamija?