Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 51.

Petak, 15. Februar 2008

Autor: $anj@qu€

Centar za objektivno informisanje Sandzaka-Otvorena diskusija

NAPOMENA: Ovo što slijedi je, za Sandžačke potrebe, plagijariziran i profesionalno obradjen tekst "IL' PROSIO IL' PUŠKU NOSIO" Autora: Nedžiba Smajlovića. Ako je vjerovati nekim sociološkim istraživanjima, ako bi sadašnji vizni režim bio ukinut samo nekoliko minuta, ovo ruglo, koje još samo nepopravljivi optimisti nazivaju Sanžak, ostalo bi bez stanovništva. Mnogi su se, u međuvremenu, uvjerili da insan, sanjareći, u najboljem slučaju može postati pjesnik. Neko je davno primijetio da «revolucija...

Petak, 15. Februar 2008

Kud plovi ovaj brod?

Najbolje bi bilo da recimo pricamo o trenutnom rukovodstvu In Memoriam ali izgleda da ih ipak i prihvatamo i svojatamo (jer su jos na foteljama) a samim time sto samo kukamo i nedamo ama nikome da samo predlozi ista pametno, pa makar bilo samo javjanje sa mindera. A nekmoli da, nesto konkretno, suti ned'o bog, pokrenemo. I istovremeno se jave strucnjaci za sta bi moralo biti, po njihovome, islamski te sta ne-islamski; kao da su na platnom spisku Saudijskog Ministarstva Moralnih Vrlina. O, Boze d...

Petak, 15. Februar 2008

Raj u Paklu

Mashallah ti bilo!

Četvrtak, 07. Februar 2008

Zanimljive internet stranice

Preporuke Islamskih intelectualaca za savremeno praktikovanje Islama: http://www.islamfortoday.com/index.html

Subota, 12. Januar 2008

Second Body - M. Pavic

Selam svima Skoro sam nabasao na stranicu gdje je nova knjiga ovog autora publicirana na web-u - http://www.khazars.com/en/second-body/. Trenutno je, u svojoj dzaba formi, available samo na engleskom. Ako ste zainteresirani mogu je proslijeiti via email u mikromehka rijec formatu.

Subota, 12. Januar 2008

Fotografije neobičnih detalja

Svaka cast i blago onima koji te potvrde (u)vide.

Utorak, 08. Januar 2008

Moja ambicija?

Da batalim borbu protiv sejtana i de se pocnem boriti protiv samog sebe...

Utorak, 08. Januar 2008

Intervju

Ja bih volio prikacit' nasheg predsjednika za jedan FBI Lie Detector, da sjedne okovan al-a Guantanamo Bay style na stocnoj pijaci, i dozvolit' narodu da stane u red, pa da ga svi pripitaju po jedno pitanje -promuhabete sa njime, oko u oko, javno, demokratski... Kamera Al-Jazeere/BBC/CNN-a/etc. snima, titlovi se direktno dodaju pitanjima i odgovorima... Mislim da bi se od honorara moglo poprilicno onog pronevjerenog vratiti u kofere Trezora Sandzackog... A onda AZ, RLJ, MZ itd. itd. Zatim konfis...

Utorak, 08. Januar 2008

Molim da mi se jave svi iz Michigana!

Mada nisam siguran, ali probaj ovo, to ti je njihan PTT imenik: http://www.whitepages.com/ * Prezime je obavezno za pretragu. Sretno PS Michigan i bas nije nesto

Četvrtak, 21. Septembar 2006

Kuca u sarajevu

~ $?

Srijeda, 05. Juli 2006

Trenutak kad ste se ono pravo nasmejali

Citirano Orginalno od HaNuMa_78 Upravo mi prijateljica prica vic... - Kako se zove ostatak od Srbije i Crne gore? - SCG! - Pa nije se nista izmijenilo! - Jeste! - Sad skracenica znaci, Srbi, Cigani i Goranci. A pital' je ti da ti rekne u koje spadamo mi pa da se i mi ovako slatko smijemo. (Ovo je bila jedna crna shala nemoj da se ljutish). A nadam se da ce vas ovi neki nasmijati jer je fakticki bukvalan prevod sa engleskog: Na web stranici Turisticke organizacije Australije pristizu svakakva pi...

Srijeda, 05. Juli 2006

Zavrsnica Svetskog Prvenstva

Sahi stize smak svijeta kad ljudi koji bi trebali bit balerine i sigurno igaju bolje od Barashnyikovog iliti bilo koje zhene u muskom tijelu o| Ako je do ovoga doshlo, 'besh igru i pravila i biznis. Fakat su u pravu vecina iz US, Sutralije i drugih zemalja gdje je lopta ljushtchasta. Hem 0:0 120 minuta, hem nije fer, hem nikad se nezna na koju je nogu tajsudija ustao i koga preferira u toku te tekme, hem se desi da bolji timi izgubi (svaka cast Portugal & France). Italijane, bo 4,000,001 i covje...

Utorak, 04. Juli 2006

Torrenti o Islamu / Religiji

Evo jedan zanimljiv pa bujrum: http://islamictorrents.net/browse.php Samo, pazite, Big Brother is watching!!! PS Sta bi sa forumom Religija?

Utorak, 04. Juli 2006

Zavrsnica Svetskog Prvenstva

Posto je ovdje kod mene trenutno puno diskusije u standardu sudija i odluka u toku prvenstva, sta mislote na ideju o tome da je dozvoljeno jedom olimpijskom skakacu sa kopackama da odluci igru 8-sekundi prije finalnog piska? Ljudi pocinju da lobiraju za uvodjenje video-referee (sudije) koji bi, ako je kao recimo u situaciji Australija-Italija tekme, jedna odluka ponistila fakat da je gubitnik bio bolji? Scenario je ovakav - u kriticnim situacijama: Kapiten protestira -> Sudija kosultira dvojicu ...

Utorak, 04. Juli 2006

Zelje, pozdravi i cestitke

Hanko i Ivane neka vam je sa hairom i sve najljepshe. Ibn Masud-e, jel' ovo tvoje pitanje za ozbiljno?

Utorak, 04. Juli 2006

Kupujte domace

Sellam/vozdra svima Evo i jedna dijasporska perspektiva - halalite ako je malo poduza. Vidim da vecinski isto hocemo ali ga zavijamo u fitilje razlicitih novinskih kuca - nesloga oko definicije sta podrazumijevamo pod nashe. Npr. Izraelcima je poslije 50-ak godina rasta, designiranja i oblikovanja nacije, i dan danas jedini cilj Zionizam = radi za ono sto je cjelokupno najbolje. Preduvjet ovome je vjera u Boga i samim time sebe samog da si najjachi. Oni barem realno i prakticno vjeruju u Boga po...

Ponedjeljak, 19. Juni 2006

Festival "STARI GRAD", Novi Pazar

Slazem se, ako je po jednom arshinu onda mora biti u svim oblastima zakona, i vlasti i kulture etc. Prihvatio bih i to sto rece Spain 'pozitivnu' diskriminaciju i jednacinu 21% = 1/2 pod usolovom da to drugi shvate, prihvate i reklamiraju kao pozitivnu stvar od strane nas a ne kao moranje i njihovu moralnu pobjedu i sl. Ako hecemo demokratiju, nebi trebalo da ima biranja u tome u cemu bi se ona mogla primjeniti a u cemu nebi nikako smjela. Al' ruku na srce trebali bi pregovarati o nachinima na k...

Ponedjeljak, 19. Juni 2006

Alexander Dumas "Ali Pasha" (English version)

Merhaba Admine, proslijedjeno je na webmaster@novipazar.org. Javi ako ima kakvih pitanja ili problema. $anj@qu€