Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 46.

Nedjelja, 13. Maj 2012

Autor: humanrights

Suljo i Rasim nekad i sad

Kaze mi prijatelj zvali ga u Tutin na dan izbora i nudili mu pare da glasa za Sulja. Trazili da slika telefonom kako je glaso na listic prije nego sto dobije pare. Jel to istina da su kupovali parama glasove? Da kupis sve suljove glasove u Tutin je dovoljno 400 000 evra ako po glasu daju 50evra. To moze jedan ko ima malo vise para sam platiti. Suljo je prije izbora vec podijelio oko milion evra gotove sve njegovim pristalicama. Sulejman Ugljanin članovima svoje stranke podelio 97 miliona http://...

Nedjelja, 13. Maj 2012

Gdje su nestali srpski glasaci radikala i SPS'a, na zadnjim izborima 2008 su imali 6 odbornika u Pazar sad imaju 2. Nije valjda da su glasali Rasima? Sulja i Muftiju nisu sigurno. http://www.dijaspora.org/index.php?optio…ackim-opstinama Jel istina da su SDP i SDA kupovali glasove na izborima? Prica narod da se cijena krecala od 20 do 100 evra! To je razlika izmedju muftijinih i ovih drugih glasaca. Muftija glasace nemora da placa, evo ja nemam nikakve koristi ni od Muftije ni od Sulja nit Rasima...

Nedjelja, 13. Maj 2012

Sale nisi valjda ocekivao da kazu: "Trazili su nam reket u Novom Pazaru zato smo otvorili fabriku u Leskovcu" Ako je prednost Leskovca sto je blizu aerodrom sto ne ulozise tih 10 miliona za aerodrom u Sjenicu nego u Kraljevo? Turci vole vise Srbe nego nas? Necu da krivim Turke to je posao nasih politicara da dovedu investitore! Suljo nam je prije nekoliko godina obecao 5000 radnih mjesta u Leskovu, gdje su? Nije valjda to izmislio? Sulejman Ugljanin, ministar bez portfelja: Bogati Turci gradiće ...

Nedjelja, 13. Maj 2012

Jel istina da su Turci prvo htjeli u Novi Pazar da otvore fabriku od 1500 radnih mjesta ali ovi trazili reket od 100 000? A da su u Leskovac Turci dzabe dobili imanje? Tako da su u Leskovac napravili fabriku. http://www.youtube.com/watch?v=Mf-e_8qu5f0

Subota, 12. Maj 2012

Hajde da se vratimo na temu i cinjenice: - Ako je tacno da je brat Rasima Ljajica Kero bio jedan od glavnih dilera droge u Srbiji i da je to policija znala (vidi dole policiski izvestaj objavljen u NIN), zasto onda policija Kera nije sprecila i uhapsila? - Jel zato sto mu je brat ministar i sto je radio sa nekim iz vlade zajedno? LjAJIĆ ESAD zv. “Kero”, bavi se krijumčarenjem opojne droge iz Turske ka zemljama zapadne Evrope, zbog nedozvoljene trgovine opojnim drogama osuđivan je 1991. godine u ...

Subota, 12. Maj 2012

- U Sandzaku sve manje Bosnjaka (1990: oko 109 000 Bosnjaka izaslo na izbore dok 2012 samo jos oko 60 000) - Nijedna znacajna fabrika nije otvorena u zadnjih 20 godina tako da omladina mora i dalje da trazi posao po zapadu. - Stopa nezaposljenosti u Sandzaku medju najvisim u Srbiji i Evropi, i da nije dijaspore mnogi nebi imali sta da jedu. Novi Beograd 12,73 Novi Pazar 47,63 Sjenica 42,75 Tutin 45,45 http://www.siepa.gov.rs/files/pdf/UE_Rates_sr.pdf U 4 godine plate gotovo duplo manje dok sve g...

Subota, 12. Maj 2012

Sale zato sto je to temelj svih problema. Ta Islamska zajednica pod kontrolom nebi postojala da nije bilo Ugljanina: Zar nisu svi imami IZS Zilkica pristace SDA Ugljanina? Sulejman Ugljanin "Mesihat vise ne postoji" - Kad bude Dodik Tadicev prijatelj osnovao Pravoslavnu crkvu Bosne sa sjedistem u Sarajevu onda mozemo da pricamo o IZS sa sjedistem u Beogradu. - 2007 kad je to sprovedeno Ugljanin bio je u Koaliciji sa nacionalistem Kostunicom. Zar nije cudo da je iste godine otvoren i drzavni univ...

Subota, 12. Maj 2012

Ako je njih pomirila Turska sale sto ne ujedinise Islamsku zajednicu? Zato sto Beogradu to ne odgovara a ujedinjeni Suljo i Rasim protiv Islamske zajednice odgovaraju. Iskamske zajednice kome je centar Sarajevo i koji nije pod kontrolom ne odgovara. Podijeli pa vladaj. Procitaj ustav Zilkiceve Islamske zajednice centar je u Beogradu i govori se srpskim jezikom. Ako to nije dovoljan dokaz pitaj kako izgleda znak IZ koja je pod kontrolom: VIdi dole: centar je Beograd i IZ Zilkica i njeni vjernici ...

Petak, 11. Maj 2012

>> Pomirili se Ljajić i Ugljanin >> Predsednički kandidat Demokratske stranke (DS) Boris Tadić pomirio je večeras sandžačke lidere Rasima Ljajića i Sulejmana Ugljanina. Nije njih pomirio Tadic nego strah od Muftije Zukorlica! Slabo pamcenje imaju clanovi SDA i SDP kad dozvoljavaju da ih suljo i rasim ovako vucu za nos.

Petak, 11. Maj 2012

- Zbog ove dvojice mnogi su se svadjali cak ni braca nisu pricala, znam puno slucajeva! A sad govore nisu se nikad svadjali? Jeli oni misle da smo mi glupi? Izgleda da su mnogi glupi jer opet glasaju za njih. Cak je Rasim isao sa radikalima u koaliciju 2008 posle zadnjih izbora a nije htio sa Suljom Ali na kraju se uspostavilo da je bila vazna samo fotelja i a da njih narod ne interesuje. Posto je muftija sve vise bivao popularniji, strah njih ujedini i eto cuda sad koaliciji SDA/SDP u Novom Paz...

Petak, 11. Maj 2012

Muftija Muamer ef. Zukorlić

Normalno da vas boli sto je Ceric dao podrsku Zukorlicu. ed jesil ti uopste za SDA? Jos nisam procitao da si se izjasnio, kazi ne srami se Softic (SDA) i Lagumdzija (SDP) se boju da se ne otvori BDZ i u Bosni (kao i u Crnoj Gori Kosovu Makedoniji), sto ce se vjerovatno desiti, tako da ima da izgube mnogo glasaca kao i u Sandzaku. Tako da razumem njihovu nervozu. Oni ne razume da i ako Muamer Zukorlic nije Muftija i da nema nijednu politicku funkciju da on ipak ima najvisi utjecaj kod Bosnjaka. Z...

Petak, 11. Maj 2012

IZS i Rasim Ljajić: Muamer Zukorlić nema podršku Bošnjaka u Sandžaku?

Četvrtak, 10. Maj 2012

Usprkos tome sa kim god sam razgovarao, a razgovarao sam sa mnogo svijeta u svom desetodnevnom boravku, niko mi nije reko da će glasati ni za Rasima ni za Sulju. Bio sam potpuno zbunjen kad su počeli pristizati rezultati izbora i odmah sam shvatio da se radi o NEVIĐENOJ KRAĐI! Među mnogima koji su to shvatili odmah bio je jedan starac, koji prosto logički zaključuje da je muftija po tim "rezultatima" dobio daleko manje glasova nego što naroda hrani u javnim kuhinjama! - Ja bih vala sve pozatvar'...

Četvrtak, 10. Maj 2012

Dobro znaci sve je istina, hvala. Citirano od "ed" Izbori su sprovedeni posteno i u skladu sa zakonom. Je li ovo kraj price? - Da u skladu sa zakonom a sto ja nisam mogao onda da glasam posto me nije bilo na listi kao i mnoge druge. Jel to u skladu sa zakonom? - U skladu sa zakonom je i da na regionalnoj ga stalno napadaju a nedaju mu prostor koji mu po zakonu pripada. Jel to u skladu sa zakonom? Izgleda da jeste posto je Muftija u pitanju. - U skladu sa zakonom je da su glasali nekoliko puta a ...

Četvrtak, 10. Maj 2012

- Ok, a jel tacno da je SDA sad dobila oko 26 000 glasova a muftija 55 000? Da je Suljo izasao na izbore dobio bi znaci oko 26 000 (kao sto ovaj gore rece niko drugi nece za njega da glasa) a Muftija duplo vise na prvom glasanju i izborne kampanje 3 nedelje u kojima je od svih kandidata najvise napadat! - Suljo sa 109 000 glasova podrske pao na 26 000, jel to tacno? - Jel tacno da je na svakim izborima padao njegov broj glasova? - Jel tacno da nijedna znacajna fabrika nije otvorena u tih 20 godi...

Četvrtak, 10. Maj 2012

Rezultat Zukorlica je bolji nego rezultat Ugljanina 1990. Zasto? Evo zasto: - Tad je postojala samo jedna bosnjacka partija SDA, sad imaju 12 stranki u srpskom dijelu Sandzaka - Tad su mogli da glasaju i Bosnjaci Crne Gore, sada ne (prepolovi glasacko tijelo) Ugljanin i Ljajic bi trebali da budu srecni sto postoji Muftija Zukorlic. Zasto? Evo zasto: - Da nema Muftije Zukorlica 100% Ugljanin bi bio sledeca meta napada kao i ranije - Da nema Ugljanina 100% bi Rasim Ljajic bio sledeca meta napada -...

Srijeda, 09. Maj 2012

Za koga cete glasati na predstojecim izborima?

Citirano od "sanjin-020" Mozemo se baviti ciframa i matematikom do besvijesti, ali cunjenica je da je BDZ totalno porazena u svim gradovima Sandzaka i cinjenica je da je SDA kao pojedinacna partija osvojila najvise glasova u Sandzaku Mozda je osvojila to sto kazes al zato sto vecina naroda nezna za ovo (gledaj video dole), nemaju internet i samo gledaju Regionalnu i TV Tutin. (vidis i sam da je vecina sto ima internet za Muftiju i BDZ - gledaj komentare na sandzaklive, sandzakpress - Emir morao...

Srijeda, 09. Maj 2012

- Muftija je dobio oko 55000 glasova od čega je 32500 u Sandžaku. - Više od pola SDA glasača je glasalo za Muftiju predsjednika. - SDA je najmanje napadata u medijima, Muftija najvise.U Tutinu Suljo ima Tutin TV - Gledam Regionalnu i nemogu da vjerujem, reklamiraju Radikalnu stranku i sve druge ali BDZ ne. Na vijesti samo kako je Rasim ovo uradio ili ono i opet po neki napad na Muftiju, napada na SDA nema. Provociraju i psuju sa opstine a na RTV vijesti kako su muftijini htjeli da udju u opstin...

Utorak, 08. Maj 2012

Analiza izbora u Sandžaku 2012 "Ključna prepreka u normalizaciji odnosa između mene i Ugljanina jeste jedinstvo islamske zajednice koje je uzrokovano sa njihove strane i onog trenutka kada otklone štetu koju su napravili može doći do razgovora", dodao je Zukorlić. On je naveo da je Ugljanin za njega jedan od legitimnih političara među Bošnjacima i da će poštovati legitimitet koji su mu dali građani. Zukorlić je, komentarišući izjavu predsednika Socijaldemokratske partije Srbije Rasima Ljajića da...

Utorak, 08. Maj 2012

Muftija Zukorlic je dokazao da ipak raspolaze s najvecim autoritetom u Sandzaku, jer na predsjednickim izborima je pobjedio u svim Sandzackim opcinama, gdje su Bosnjaci vecina.Kako vecina glasaca Sdp stranke je glasala za Borisa Tadica i njegova poluprazna obecanja. Vise od 50% biraca Sda je ipak glasala za Zukorlica na ovim izborima.Na kraju.Totalni krah Zukorlic i njegov poraz nije ostvaren.Cilj je ostvaren, jer Zukorlic je i dalje najaci politicar u Sandzaku.Predsjednicki rezultati izbora u S...