Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-2 od 2.

Utorak, 20. Mart 2007

Autor: Abdul-Medzid

Filozofija Religije

Selam... Ja se i dan danas smijem ovakvim hadisima koji se pripisuju nasem poslaniku (s). Bas bih volio da procitam potvrdu nauke o tome da teba daviti muhu uranjajuci je u casu sa mlijekom, a da bi se ispiranjem oba njena krila na taj nacin anulirale stetni sastojci koja je svojim slijetanjem u njega prouzrokovala. Evo, tebi na paznju: "... 1 – U naučnim izvorima se navodi da je njemački profesor Breifeld s Univerziteta Halle u Njemačkoj 1871. godine ustanovio da je kućna mušica bila pogođena z...

Ponedjeljak, 15. Januar 2007

Autor: Abdul-Medzid

Asimilacija, izolacija, integracija ...

Asimilacija, izolacija, integracija ... Na jednom lokalnom "kongresu" CDU-a u mom komsiluku - kako mi prenije jedan poznanik - gdje je bilo prisutno i onih iz samog vrha ove vodece njemacke stranke, jedan od govornika je govorio bas o ovom problemu. Izmedju ostalog spomenuo je i te primjere njemackog uvoza "mozgova" i radne snage. Kao pozitivan primjer naveo je projekat uvoza - cini mi se - Ceha koji se desio valjda nakon prvog svjetskog rata. Oni su se uspjesno integrirali tako da danas mnogi o...