Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 67.

Petak, 14. Novembar 2008

Autor: remos

Putopisi clanova foruma

Selam Phikrete, ako zelis posetit qatar za smestaj ne trebas da se brines. You are welcome - svakaT. A ovo je moja omiljena

Petak, 14. Novembar 2008

Najave kulturnih deshavanja

15.11.2008 u Frankfurtu am Main odrzava se po treci put SADAKA. Ove godine 15.Novembra da bi bilo dovoljno vremena da se namenjena pomoci blagovremeno dodeli za vreme bajrama za decu palestine. Ne zaboravite da su nasa braca tamo u veoma teskoj situaciji. Gaza je vise od godinu dana u blokadi od strane izraela. Narodu palestine preti humanitarna katastrofa. Dakle ako imate vremena ne zaboravite da 15 Novembar rezervisete za humanitarnu akciju SADAKA.

Petak, 14. Novembar 2008

UNDP - PRO program

Ja mislim da je to pogresan nacin razvijanja. I iranskom presedniku je ponudjena navodna pomoc UN a on je odbivsi tu ponudu - dao izvanredan odgovor. Svacije pomoc je jednaka situaciji studenta koji prepisuje. Dakle ne valja !!! Jer onaj koji prepisuje naravno moze samo toliko prepisati koliko je onaj od koga prepisuje vec napisao i koliko mu on odobrava. Dalje ahmedinnedzad navodi kao potvrdu za svoj stav, u islamu kao ispravno prihvacenu, izreku da je ruka koja daje bolja od one koje uzima.

Petak, 14. Novembar 2008

Putopisi clanova foruma

Za razliku od nekih sto salju slike vestackih jezera nemacke i drugih inih evropski drzava, ovo slike je iz rublike "POSTUJ SVOJE"

Srijeda, 12. Novembar 2008

Putopisi clanova foruma

Kome Allah nafaku da tome ljudi ne mogu nista !

Nedjelja, 09. Novembar 2008

Putopisi clanova foruma

Da konacno dodjemo i do teme automobili. Kao prvo, Arapi ih puno vole .... Dobio sam utisak da su ludi za dobrim autom. A prepostavljam da znate da je u arapskim zemljama voda skuplja od benzin... verujem da mozete zamisliti koliko se automobili upotrebljavaju i za kakve sve gluposti ... Mnogi bracni parevi pre svadbe se provazaju gradom ovakim autom - pogledaj sliku dole.

Četvrtak, 06. Novembar 2008

Putopisi clanova foruma

Al-JAZEERA- arapska televizija po kvalitetu jednaka zbiru CNN+BBC=AL-JAZEERA

Vesti iz kraja

A gde mogu da se nabave sveuobuhvatne informacije o LIPI?

Prezimena u Sandzaku

Citirano Orginalno od Rasim .... ako je ikako moguce da mi pruzite gore navedene informacije! Ili bar da me uputite na literaturu dje bih to mogao naci. Knjige o tome su veoma ne pouzdane, moras biti toga svestan. A najbolji primer za to je da u knjizi Dr. Ejupa Musovica mozete procitati cak celu stranu o mojoj familiji, a da nama po pravilu tolika vaznost ne pripada. Dakle sta god da procitas u bilo kojoj litaraturu vezano za ovu temu uzmi to sa velikom rezervom.

Četvrtak, 30. Oktobar 2008

Vratimo se sportu...

u nekom od predhodnih postova sam napomenuo cinjenicu da Qatar zeli da profilira sebe kao sporska nacija broj jedan u golfskom zalivu. Jedan od doprinosa ka tom cilju je svakako odrzavanje teniski turnira. I ove godine Doha kao glavni grad Qatar ce biti domacin. Ove godine teniski turnir pocinje 4. Novembra. A na njemu ce ucestvovati puno poznatih teniserki. Pored ostali i ....

Četvrtak, 30. Oktobar 2008

Arapski jezik

Citirano Orginalno od Istrazivac Selam ... ti vec poceo da pricas i to sa arapkinjama. We alakum selam we rahmetullahi we berekatuhu :-) i hvala ti puno na prevodu. Sta znaci rec "Hazna" ??? Arapski jezik je po meni najlepsi jezik na svetu, a dodatno arapski postaje jos lepsi kad ga govore arapkinje... Kakav imaju naglasak, to je ne verovatno...

Srijeda, 29. Oktobar 2008

Arapski jezik

Kada ti se arapkinja izvinjava kako se na arapskom odgovora, u smislu nema problema, nema veze...

Ponedjeljak, 27. Oktobar 2008

Ljubomora, Opsesija? Bolest?

Citirano Orginalno od Sandzacki_sin Esselamu alejkum Ljubomora se ne može gledati čisto razumom. Slažem se da razmišljanje čisto razumom dovodi do zaključka da taj partner ili partnerka u stvar i nisu vrijedni naše ljubavi, ali ipak i poslije takvog zaključka ostaje osjećaj povrijeđenosti. Po meni to je zato što je ljubomora mješavina ljubavi prema sebi i ljubavi prema drugome, vjerovatno više ovo prvo. I zato ne mislim da je ona negativna, naravno u nekim granicama, jer osoba koja ne drži do s...

Jeli ispravno prenostiti lose vesti?

Citirano Orginalno od MATRIX @remos, Šta sad, u Pazaru je sve super?! Pa nije super, ali ma koliko god bio los taj koji je uhapsen najmanje sto treba da nam bude dovoljno je to sto je nas, a ovi sto ga hapse su NEnasi:-) , a zar to nije dovoljno ? Ustvari zar nije dobro samo to sto je uhapsen, zar je potrebno da sami o sebi sirimo lose vesti ! Ne zaboravi da kad se prestavljas posle imena i prezimena budes pitan iz kojeg si grada ! A ako ljudi cuju samo lose o pazaru, sta znaci to za imidz grad...

Jeli ispravno prenostiti lose vesti?

U poslednje vreme primetno je da ima puno losih vesti iz Pazara. Svako malo MUP otkriva neki kriminal i time stvara negativnu sliku o NP-u. Meni se ponekad cini, da ovde neki likuju nad necijom nesrecom. Postavlja se zato pitanje dali je ispravno prenosti takve vesti ? Kakvo ponasanje nam islam o bruci brata i sestre preporucuje ? Treba li zastiti ili zaotkriti. Na kraju krajeva kakvu sliku prenosilac negativnih vesti ostavlja na vas ? Dali se menja vase misljenje o Pazaru ? Ili drugacije pitano...

Nedjelja, 26. Oktobar 2008

Kako pomoci sestrama i braci

....u Novom Pazaru da ako zele dodju u inostranstvo. Zemlja u kojoj sam trenutno pokusava da se profilira sa uspesima u sportu, dakle ako znate nekog ko ima sporske rezultate koje govore njemu/njoj u prilog ja mislim da ima odlicnu sansu da se integrira u qatarsko drustvo. Svi koji zele da idu u nemackoj, preporucujem da se prijave kao studenti. Jer ce tako najlakse dobiti vizu. Sa dobijenom vizom otvaras sebi sve mogucnosti u toj zemlji. Druga mogucnost da se ostene i dobiju papiri za nemacku s...

Četvrtak, 25. Septembar 2008

I ovo je Qatar

Evo kontraksta za predhodnu sliku, pustinaj gde vladaju temparature preko 45°C... Pustinja....u akasamski i sabahski vakat se puno ne razlikuju....

Fk Novi Pazar

Citirano Orginalno od @ef nasi navijaci upalili 4-5 baklji na pocetak drugog poluvremena. Evo je slika: http://img169.imageshack.us/my.php?image=24092008114wq7.jpg Ovo na isprica isto @ef : Tek sto sam stigao na stadionu kad naidje i nekoliko Pazaraca te sedosmo zajedno na tribinu. A kako objasnjavas svoju fotografiju na kojoj se lepo vidi da je izmedju tebe i pazarskih navijaca postoji ogromna ograda a onda i kordon policajaca ???? Lepo se vidi da se ti uposte nisi mesao sa pazarcima, vec si u...

Zelje, pozdravi i cestitke

Diksi od sveg srca ti zelim srecan rodjendan. InsAllah da nam se vratis u NP kao dobar strucnjak i radis tamo 100 godina

Subota, 20. Septembar 2008

Fk Novi Pazar

Citirano Orginalno od Maximus01 ... za sad niko, poslao sam mail ovima, al danas mi nisu odgovorili, pitao sam moze li samo dresovi bez sorceva, nista sad cekamo odgovor, kad odgovore videcemo sta i kako Kad se jave nemoj zaboraviti da nam kazes. Hvala unapred.