Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 249.

Četvrtak, 11. Mart 2010

Autor: siyah kalem

Izdavacka ustanova "El-Kelimeh"

HELP! Evo vec duze vrijeme bezuspesno tragam za knjigom "Ali i Nino" od Kurban Saida,ako neko zna gde bih mogao da kupim tu knjigu neka mi se javi putem privatne poruke.

Subota, 04. Oktobar 2008

Koju knjigu trenutno čitate?

Trenutno citam "Seni zaboravljenih predaka" od Karl Segan i En Drajan...hmmm ocekivao sam nesto interesantnije medjutim knjiga je pretrpana nepotrebnom detaljizacijom koja usporava citanje i otezava razumljivost... Inace radi se o naucnom stivu koje predstavlja svojevrsnu retrospektivu fenomena zivota na Zemlji uz jednostrano prihvatanje Darvinove teorije evolucije i uz veoma izrazen ateisticki akcenat... U sustini Sranje. xx( Ne preporucujem!!!

Utorak, 23. Septembar 2008

Kako se odvici od pushenja?

Ja sam se otarasio tog belaja ima vec nekoliko godina. Bio sam strastveni pusac tako da veoma dobro razumijem pusace...Poenta prilikom ostavljanja duhana je u tome da jedno zadovoljstvo zamijenite nekim drugim.Ja sam mesecima prije konacne odluke razradjivao strategije kako i na koji nacin da ostavim cigarete dok konacno nisam dosao do jednog(za mene) arhimedovskog zakljucka a to je da zadovoljstvo pusenja zamijenim zadovoljstvom bavljenja sportom.Posto su te dvije aktivnosti u obrnutoj srazmeri...

Ponedjeljak, 22. Septembar 2008

Fudbaleri koji su primili ISLAM

Citirano Orginalno od ed Citirano Orginalno od MATRIX Čuo sam da je Kaka prihvatio islam. Ovaj ima prvo da promijeni ime pa poslije da udje u islam heheheeee ...ma svi su oni "kake" dok ne prihvate Islam!!!

Petak, 09. Maj 2008

Džemail SULJEVIĆ – Evropski pokret Sandžaka

Džemail SULJEVIĆ – Evropski pokret Sandžaka Situacija u Sandžaku je permanentno aktuelna, više od sto godina, bilo u nemirnim ili mirnodopskim okolnostima. Postavljeni ciljevi u prvoj polovini 19. vijeka, od strane velikosrpske hegemonije, u odnosu na Sandžak i plan nestanka bošnjačkog naroda, ne mijenjaju se. Mijenjaju se samo metode i oblici. Nekada se to čini brutalno, a nekada zamaskirano. Eklatantan primjer brutalnosti je nastojanje da se razbije Islamska zajednica u Sandžaku i Srbiji. Situ...

Subota, 22. Mart 2008

Crnjaci

Evo jedan bas crn koji je nastao kao posledica ove nase svakodnevnice...Kaze: Zove majka sina na mobilni pa ga pita: -Halo sine,a dje si to oci moje??? -Vala majko evo me u kafanu,sedim i pijam sa drustvom! -E pa dobro sine,sal' kad nisi u dzamiju da ne brizim. xx( xx( xx(

Subota, 15. Mart 2008

Aktuelnosti iz Bosne

Sandžaklija sam, tim se dičim! U vrijeme pojave hrvatskog nacionalizma osamdesetih godina po Zagrebu je kružila sljedeća doskočica: na pitanje šta je to šovinizam, mali Štef odgovara - To je kad mrziš Srbina više nego što je to normalno! A ovih dana sam na pijaci Markale čuo pravu "balijsku" parafrazu ovog liskaluka. U šupljoj priči o svačemu i ničemu jedna sarajevska piljarka kaže jednoj sarajevskoj gospođi: - Ja ti vala mrzim više Sandžaklije nego četnike! I ostade jadnica živa! Najgore je, na...

Četvrtak, 13. Mart 2008

Pokušaj prevazilaženja problema u IZ

Drago mi je da ima i ovakvih inicijativa mada sam licno veoma skeptican po pitanju pronalazenja adekvatnog kompromisa...Jedina tacka oko koje ne moze niti smije biti kompromisa je pitanje JEDINSTVENE IZ Sandzaka kao najvise verske institucije Bosnjaka(i uopste muslimana) u Srbiji.

Četvrtak, 21. Februar 2008

Pokusaj puča u Islamskoj zajednici

@ef,zelim da ti izrazim moje duboko postovanje za ovaj post.Mislim da si uspesno objasnio "stanje duha" svih nas koji ne podrzavaju NIKOG ali su cvrsto rijesili da brane integritet i samostalnost institucije IZ Sandzaka. SELAM

Utorak, 19. Februar 2008

Murat ef Zornic. PONOS SJENICE,da mu Allah Uzviseni podari snage,zdravlja,sabura i imana u borbi protiv munafika.

Nedjelja, 17. Februar 2008

Zelje, pozdravi i cestitke

Citirano Orginalno od SoSS Gradjanima Kosova cestitam novodobijenu nezavisnost (o) (o) (o) Najsrdacnije se pridruzujem cestitkama. (o) (o) (o)

Srijeda, 13. Februar 2008

Zdravlje i zubi

Juskos hvala na informaciji brate...nego ne rece mi dali je postavljanje implanata bolna operacija i zahteva li totalno uspavljivanje pacijenta??? Eh koji sam ti ja heroj ... Selam nasima u Kony-i.

Srijeda, 13. Februar 2008

Zdravlje i zubi

Citirano Orginalno od pink Imam ja jedno pitanje Implantati? Kako se rade, koliko dugo mogu da izdrze i koliko kosta to sve? A mene pored ovoga interesuje i dali se u NPazaru rade implanti i koliko je njihovo postavljanje bolno???

Subota, 09. Februar 2008

Znacenje imena

Siyah Kalem- Crno Pero

Četvrtak, 07. Februar 2008

Britanija dopustila poligamiju muslimanskim državljanima

Citirano Orginalno od SmokyP Alija Izetbegovic prije nego sto je preselio dao zadnji intervju. Gospodine Izetbegovic, vi ste se zenili 4 puta u zivotu, dali bi ste se zenili odjednom sa 4 zene kako vam to serijat dozvoljava? Izetbegovic: Sta ce mi ta dzehenem na zemlji Jes da je tad bio ostaro oslabio al covek je imao iskustva Da mu Allah podari dzenet. Halali brate ali mislim da si nesto permutovao u ovom postu...naime rahmetli Alija se nikada nije zenio 4 puta a navedeni intervju je izasao u ...

Ponedjeljak, 14. Januar 2008

Vesti iz kraja

NARODNI POKRET SANDžAK NAJAVIO PODRŠKU PREDSJEDNIČKOM KANDIDATU ČEDOMIRU JOVANOVIĆU Borac za sandžačku autonomiju Predsjednik Narodnog pokreta Sandžak Džemail Suljević je najavio da će ova stranka na Glavnom odboru vjerovatno donijeti odluku o podršci predsjedničkom kandidatu Koalicije Liberalno-demokratska partija Čedomiru Jovanoviću. Podsjetio je da Narodni pokret Sandžak na parlamentarnim izborima podržao Jovanovićevu koaliciju. Objašnjavajući razloge za podršku Jovanoviću, Suljević je istaka...

Petak, 11. Januar 2008

Koju knjigu trenutno čitate?

Zapisi iz mrtvog doma-Dostojevski. Svaki put kad citam ovog genija shvatim koliko je malo pisaca ostalo posle njega.

Četvrtak, 10. Januar 2008

Postovana braco i sestre cast mi je i veliko zadovoljstvo da vas obavestim da je,manifestacija koja je povodom nove Hidzretske godine,odrzana u Sjenici protekla u izuzetnoj atmosferi i uz prisustvo velikog broja gradjana. Pokusaj ABDICEVACA da putem medija unesu pometnji i izazovu nedoumicu kod gradjana Sjenice nije uspeo.Odziv je bio fenomenalan pa je na taj nacin moj grad jasno dao do znanja koju i kakvu IZ zeli... ZIVELA IZ SANDzAKA SLOBODNA I NEZAVISNA !!! PS: Izdajnicima porucujemo: Sakri l...