Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 114.

Srijeda, 12. Januar 2011

Autor: šejla

SANDZAČKIM PEROM NAPISANO

TRAGOM OMERA GALIJATA Autor : Sehija Kobić Dok je Turska imperija držala Dalmaciju,veliki broj muslimana je živio u Dubrovniku,Risnu,Novom...Mnogi od njih su bili graničari na ladjama,trgovci i zanatlije,po ptrebama Carstva.Polovinom 17.vijeka,Turska gubi vlast nad Dalmacijom pred Mletcima,pa se velike mase,muslimanskog življa preseljavaju u unutrašnjost kontinenta. Ali neki Turski ratnici su zarobljeni,pa kao kažnjenici vezani na galijama , da veslaju ,ko veslat može,neki su brzo umirali od ta...

Subota, 09. Januar 2010

MOLITVA ZA SREBRENICU

Stopi me s amberom cvijeta s mirisom pogače vruće Ostavi da vehnem s listom u zlatnu poznu jesen, Prospi me Bože čajrom vrh naše stare kuće K’o polen cvijeta divljeg vihorom Tvojim raznesen. Odmotaj oči moje kad džemra puhne s juga A onda sprži me, ubi svog roba ponizna, griješna Ja smrt ću svoju ljubit’ i mrtav bit’ ću ti sluga Samo još jednom da vidim kad’ cvjeta ranka trešnja. Uli svih potoka kapi u oči čemerne moje Pusti me da dušom vrisnem da vječno sa njima plačem Uvalom djetinjstva dragog...

Četvrtak, 15. Oktobar 2009

Koju knjigu trenutno čitate?

Ovih dana čitam novu knjigu jevrejskog historičara Schlomo Sand "( profesora na univerzitetu u Tel- Avivu) -"Kako je izmišljen jevrejski narod " -Jako interesantna knjiga potkrijepljena historiskim , arheološkim i drugim dokumentima . U vezi stim razmišljam i to - kako bi ova knjiga trebala biti obavezna lektira svim muslimanima svijeta , a i drugima , dakako .

Petak, 18. Septembar 2009

Kome je to smetao Mirsad Djerlek

Kako smo mi proklet narod Jarrabi . Umjesto da se u ovim mubarek danima okrenemo Allahu dž.š i ibadetu mi raspravljamo ko je lopov a ko nije . No ovaj fenomen nije samo pazarske prirode nego je to postala praksa kod mnogih muslimana , i zato nama nema napredka a ni Islamu . Opšte je poznato da su se razjedinjavanjem umeta iznutra i borbama za vlast gubile teritorije na kojima je nekada Islam dostizao najvece dostignuce i procvat . Savjetujem svakom vjerniku da se samo drži svog ahlaka , i neka s...

Subota, 12. Septembar 2009

9/11 - ZAVERA ILI NE?

RUŠENJE WORLD TRADE CENTRA JE PLAN BILDERBREG GRUPE Autor: Elifa Kriještorac Objavljeno: 07. September 2009. 07:09:13 Mislili smo da je slučaj 11. septembar razjašnjen i da se o tom najvećem terorističkom i kriminalnom slučaju u povijesti više nema šta reći. Međutim u javnost su dospjela dokumenta pa čak i svjedoci koji su spremni svjedočiti da nije bilo sve tako, te da je lice ovog zločinačkog poduhvata sasvim drugačije od onog kakvim su ga Pentagon i CIA predstavili. Hannes Willhem je na počet...

Subota, 12. Septembar 2009

sine

Ako osjetiš nemir a ne znaš reći Ne boj se smiren mi budi To samo uzvišen duh utočište traži U odaje duše nešto da ti rodi I molim te , ne bježi među ljude Spas je samoća iako boli Ti znaš Kao opečen prst plamenu kad vratiš Da vatra mesu vatru izvuče Pa ako suviše boli Ti pusti suzu , ali glas nemoj Nedaj mu zube Tišina svoj govor ima i poji Samo sluh svoj dobro napregni Tad ćućeš , Kako srčana kora puca I krv poteče, ko bistra voda Sa bore kamena u žedno grlo Tek tada zbori Tek tad si zrno Kroz...

Petak, 21. August 2009

Ima jedan Bošnjak

I sve dok je to ovako kako je autor opisao mi muslimani će mo drugima služiti kao meta za ubijanje meta za pljačku i protjerivanje , i nikada se nećemo podići sa koljena . Ramazan mubarek olsum , draga braćo i sestre muslimani .

Srijeda, 12. August 2009

PISMO VOLJENOJ .....

Autor : Šejla Jesi li budna harfo moje duše , dok ponizno kao ništavni sluga govor samoće osluškujem i dušom tišom od duše leptira , eh kada bi samo znao kome , noćas pričam o nama . Ja nemam oči , tebe sam gledao srcem , jer ono bolje vidi . Prevarit ništa me nije moglo , jer ova ljubav vid je moj očinji . dal' makar sehru naslutiš to , kada se i tvoje misli prospu na bijelom đerđefu dana . Slušaj me vilo moja , zar moram pjesnik biti što lahko pero u zihir umoči , pa da govor srca tankijem har...

Ponedjeljak, 10. August 2009

RANDEVU NA SAUDIJSKI NACIN

Dobro bi bilo da saudiski rinčevi razmišljaju o ovom zakonu kada odlaze na provode u Evropske i druge zemlje gdje sastanak između ne oženjenih -oženjenih muškaraca i udatih pa i ne udatih žena nije zabranjen . Upravo tu bi mogli dokazati koliko su ispravni u Islamu . No stvarnost je drugačija .Na žalost .

Četvrtak, 23. Juli 2009

Šta vam u ovom trenutku najviše nedostaje?

Ne dostaje mi insan kome bih mogla ispričati sve ono što mi je leglo na dušu , a da mi ne kaže , ma pusti to gledaj sebe , niko ti neće reći hvala .... Niko ne brine ni o tebi !- Ima li glupljeg savjeta od ovoga ...ili treba razmisliti o njemu . Ne znam , znam samo da mi fali neko ko umije da sluša .Makar tri minuta .

Četvrtak, 23. Juli 2009

KO SE JAVI NA OVU TEMU, DOBIJA DESETKE!

Evo ja dajem jednu desetku Emir-Ra našem forumašu čoji postovi mi se najviše dopadaju . Zaslužio je .

Četvrtak, 23. Juli 2009

ŠTETNE NAVIKE

Da meni je draža lopata mog pastira , nego poniženje od tuđina . O demokratiji valjda ja najbolje znam jer živim skoro 30 godina vani . Sve mi je poznato i sve što govorim to je iz iskustva . To jest , nema drugog raja od Islama a ni spasa da se ostane čovjekom izvan njega . Sve drugo je prividno -lažno i štetno po ljude i prirodu . Danas se oni što slijede Sotonu poznaju po svojim djelima . to jest po svojim žrtvama u Iraku , Iranu , Palestini , Bosni , Dafuru , i svugdje gdje ima muslimana . K...

Srijeda, 22. Juli 2009

ŠTETNE NAVIKE

Odgovoriću ti samo na jednu rečenicu koju si spomenuo . Svijet ide putem islama .... Da upravo tako svijet ide putem Islama i svaki čovjek kojem u je mir u srcu i ljubav prema božijim stvorenjima on nema kud , već konvertira i postane musliman . U njemačkoj je prošle godine 16 hiljada Nijemaca prešlo na Islam . Bez prisile ! A to nekoga boli jako , pa se pobrunuo denucirati te neove konvertite ili nove muslimane poturajući im terorističke namjere i slično . Ovo vrijeme je slično onome kada je Sa...

Srijeda, 22. Juli 2009

ŠTETNE NAVIKE

Koliko su muslimani prosvećeni o tome najbolje govori ovo sadašnje stanje , dok ih kršćanski barbari napadaju sa svih strana dok pale i ruše njihove biblioteke i pljačkaju njihova nacionalna i državna blaga , dotle Evropski muslimani traže način mirnog rješenja započetih ratova . Ako se pogleda period od šesnaestog vijeka pa na ovamo , muslimani nikada nisu napali neku kršćansku zemlju , nisu pravili masovne zločine nisu otvarali koncentracione logore . Da sada ne bih globalizovala , uzeću primj...

Utorak, 21. Juli 2009

ŠTETNE NAVIKE

Mandelbroth ova diskusija u koju si se ti ne pozvan umiješao nije razlog da poturaš phising i viruse , jer sam prilikom otvaranja linka kojeg si postavio bila bombardovana smećem kojeg si uz to prikačio ili ga je neko drugi prikačio . I još jednom za tebe i Mischa : Nema drugog Boga osim Allaha dž.š a Muhamed je zadnji Poslanik . Bog je jedan bio ostao i traje , samo što su se Poslanici mijenjali . Nakon Muhameda sws . neće doći ni jedan drugi Poslanik .

Utorak, 21. Juli 2009

ŠTETNE NAVIKE

Dečko , ako iko ima problem ti ga imaš . Zapetljao si se u nebulozu iz koje ne umiješ da izađeš .To je zbog toga jer nisi zreo . Moja prepiska s tobom je završena . Popi terapiju blago meni legni i sanjaj nešto lijepo .Kao na primjer to da bi svakako za tvoje dobro trebao uzeti Islam da se očistiš loše savjesti . He he he , čuj vjernik griješi jer je zaveden od Boga , a ovamo citira -mormone ili jehove , neznam . Isa r.a je rekao : Prvo potraži dobro u čovjeku , a nikako potraži licemjerstvo da ...

Utorak, 21. Juli 2009

ŠTETNE NAVIKE

Misha nisam sigurna , ali mi se čini da si ti ovdje citirao nešto iz Jehovinog svetog pisma .Mislim da se zove "tvrđava " ne znam tačno ali očito se radi o sektaškom redu . Ne zamjeram ja tebi na tome , ti imaš pravo pripadati bilo kojoj vjeri po tvom izboru , ali ne primjećuješ li da te ovakvo učenje dovodi u konflikt sa samim sobom , forsirajući te da tražiš licemjerstvo u sebi i drugima ,i ubeđujući te da ga posjeduješ i ako ti misliš obratno , gdje na kraju asocijacije ti trebaš priznati da ...

Nedjelja, 19. Juli 2009

ŠTETNE NAVIKE

Ali je pitanje iz kojih motiva. Namera da ostavis duvan je sama po sebi razumna i dobra, a na kojim motivima je ona utemeljena jeste veliko pitanje s obzirom da smatras da je Alahu ugodnija tvoja zrtva, nego iskrenost pokajanja za samu zelju, koja je po tebi manje vazna nego sam cin konzumiranja duvana. Vidi Mischa rekla sam koji je motiv ; da mi je srce oslabilo zbog pušenja .Iz tog motiva sam ostavila cigarete pokajala se što sam uopšte pušila i sada ne pušim . Još jednom nemožeš ti hemikaliju...

Nedjelja, 19. Juli 2009

In memoriam...

Enade , Tvoja smrt nije samo fizički nestanak jednog čovjeka , već je tvoja smrt gubitak za sve misleće ljude na ovim prostorima , a njih je takođe malo . Zbog toga je praznina koju ostavljaš iza sebe višestruki gubitak nekoliko života koji su svojim nestankom osiromašili naše vrijeme . Jer kako sam mogla pročitati iz tvojih predivnih djela u tvome biću je stanovao jedan pisac , jedan slikar , jedan pjesnik i jedan filozof .Četiri života , četiri vrijednosti i četiri Božija dara u jednom . Druga...

Subota, 18. Juli 2009

ŠTETNE NAVIKE

Čovječe šta ti misliš odakle je potekla moja želja da ne pušim . Iz čizama nije siguno . He he he he , nego naravno iz srca iz razuma koji mi govori da mi je srce oslabilo zbog pušenja . To se zove motiv . Tačka . Pušenje je droga ili hemikalija kojom smo se mi pušači svjesno ili ne svjesno trovali . Dakle hemikalija nema nikakvih dodirnih tačaka sa moralom jer je to vještačka tvorevina bez koje mi možemo ako hoćemo . Dokaz tome su milioni ljudi koji su prestali da puše . Tačno je da u početku o...