Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 105.

Subota, 12. Mart 2005

Autor: Luciano

Fotografija

Citirano Orginalno od Administrator Razmisljam se da uvedem limit po korisniku za velicinu prostora na serveru za uploadovane datoteke. Neki nece moci, nakon uvodjenja limita, nista vise da uploaduju jer imaju vec po preko 10 MB Vec vidim kako ga je buraz Giovanni izvisio, ali strasno s ovom kvotom. Ono, kriza za prostor Admine, je li... Ili je opet IT u Svabiji krenuo krupnim stopama na dolje? Ja predlazem da ti svakom clanu mjesecno rebnes clanarinu, recimo 5 evrica pa da ovaj limit od 10MB p...

Ponedjeljak, 28. Februar 2005

Slike nasih ljudi iz celog sveta

Citirano Orginalno od hadalj Da nemase kakaf nas u tu rupu? Dje si ti vidio da "nasi" rade na gradjevini? Sve sam go inzinjer, novinar ili ginekolog. Da potkrijepim ovu tvrdnju gore, prvih 6 mjeseci sam i ja doprinosio izgradnji Kalgarija i bezbrojeno puta bio prozvan od raje u stilu "Svi smo mi inzinjeri na gradjevini, neko veci neko manji". Ovo za novinare, dosta je cesta pojava da nasi ljudi ovdje raznose novine ujutro i naravno da raznosac novina nije zvucan naziv kao novinar. Ginekolozi su...

Ulaz u Seattle, USA. 9 sati koje provedoh u ovom gradu su prosle u cakulanju s jaranima iz mog proslog zivota pa je ova slika jedna od rijetkih koje nacinih u ovom gradu koji je tek za pedalj iza Vankuvera po ljepoti. Iako planirah posjetu Microsoft-u (Redmond je predgradje Seatlle-a) i fabrici Boing, sa zaljenjem sam spoznao da su otvoreni samo od pon-pet...Mozda, ali neki drugi put...

Moja stara boljka su marine. Vankuver obiluje istim i da biste grad obisli obalom trebalo bi vam jedno dobrih 6 sati pjehe. Godisnja lezarina za neku jahticu je od 40000 CAD pa nadalje. Valjda ce se jednom skupiti para za barku (Hadalju moze li jedna u stilu - pola ja pola ti?)

I da razbijemo taj tabu oko surove kanadske zime (Moskva - Aljaska, folovi-golovi i korner zastavice) , datum je 25 februar a drvece je pocelo da behara. Obratiti paznju dakako i na prolaznike, na temperaturi od +14C cete vidjeti i one u majicama kratkih rukava kao i one u kaputima, salom opasane.

Ko voli knjige citat' tu mu je gradska biblioteka, vrlo moderno zdanje dodacu.

A ako ste se ikada zapitali kako poceti jedan od ovakvih nebodera, Luciano je kriomice otisao na gradjevinu i spoznao da najmanje 10 spratova morate ici u dubinu da bi izbjegli katastrofe usljed zemljotresa i ostalih cuda. Koliko je ova rupa duboka skuzit' cete kad opazite jednog od radnika koji nosi bijeli sljem.

Da biste priustili pogled na more ili zivot u jednom od ovih oblakodera morate imati vrlo dubok dzep jer najjeftiniji stanovi (cca 40 kvadrata) se krecu u rasponu od minimum 300 000 evra (oko 500 000 CAD) pa do apartmana na vrhu zgrada koji dostizu sume i od nekoliko milijuna evra. Ova cifra ne predstavlja neki problem za ljude pristigle iz Hong Konga kojima ove cijene u usporedbi sa Hong Kong-om se cine smijesnim. Dodacu da je oko 60% populacije ovog grada azijatskog podrijetla, predominantno k...

3 milijunski grad smjesten na obalama Pacifika je ustvari unija gradova Richmond, Burnaby, Surrey, Vancouver, North Vancouver a ja cu se zadrzati na gradskom jezgru tj centru. Jutro svanjava, a pogled puca na oblakodere.

Petak, 25. Februar 2005

Jah, u setnji gradom vidjeh ove majice i bijahu mi simpaticne. Cijena sitnica, kojih 25 CAD.

Petak, 25. Februar 2005

Engleski Harriers-i u junackoj bici protiv Messerschmitt-a na nebu nad Londonom 1940.

Petak, 25. Februar 2005

U ovom gradu se nalazi i muzej minijature a istorija kao uciteljica zivota me je uvijek privlacila pa je to bio i povod posjete istom. Narednih par slika ce docarati ovu jako zahtjevnu disciplinu u modeliranju. Svabe u okruzenju.

Petak, 25. Februar 2005

Kuzim da je tip koji je gradio zgrade parlamenata imao para ko blesav a uvijek jedan isti fol primjenjivao. Na slici parlament British Columbia, zaista impresivna gradjevina. A mogu tek misliti raje sto radi unutra kakav pogled iz kancelarije puca...

Petak, 25. Februar 2005

Giovanni je iskoristio priliku da uskoci u neki maleni remorker, i provoza se u reziji kapetana australijskog podrijetla, koji nije propustao priliku da preko mikrofona naglasi da imaju goste iz Kalgarija s naglaskom koji ne lici na kalgarijski, tako da se grad obisao i "s vode", pa otuda ova slicica.

Petak, 25. Februar 2005

Posto se i dek no 7 osvojio, prilika za uzivanje je bila jos veca. Temperatura tropska 12C (u plusu, naravno) i vjetar uz lice. Galebovi koji prate trajekt su imali ekstra povod za uzitak jer su neocekivano dobili marendu. Bijah zapanjen kako u savresnom redu cekaju da prethodnik uzme svoj zalogaj hljeba da bi oni dosli na red sto me je namah asociralo da mi imamo itekako sta nauciti od ovih zivotinja. Moj galebe...

Petak, 25. Februar 2005

Kao redovan "prelaznik" relacije Kamenari-Lepetane bijah uplasen da cu "izvisiti" i sacekati drugi trajekt, no trajekti BC Ferries su ogromni, sa svim pratecim sadrzajima i iako bijah pri kraju reda uspio sam se ukrcati na isti. Evo kako to izgleda iznutra.

Petak, 25. Februar 2005

Bijah na mnogim koncertima u Kalgariju i cini mi se da Corbina pjesma o gastarbajterima u Svabiji bi mogla da docara atmosferu s istih. Znaci pjevac na improvizovanoj bini a u publici stolovi, hapa, cevapi, cackalice i sl. Zadnje slike koje pamtim, Sarajevo '78 cini mi se, stadion Kosevo, Cola u srebrnom odijelu i Lokice. Svaka se pjesma znala napamet a Giovanni-ju je "Glavo Luda" bila kao himna. I bas htjedoh da proverim da li se sta u profesionalizmu ove ljudine promijenilo nakon 20 i kusur go...

Utorak, 15. Februar 2005

Tko voli pacalinke (palacinke) 'vake, 'nake. take - najbolje su mu kod Luvra (sala). Ja sam neakve cokoladne smazao ovdje i dobre su bile. Skroz.

Utorak, 15. Februar 2005

Kazu da Monmartr ima najvise umjetnika na svijetu po kvadratnom km. Ja cak upoznah i nekog - nase gore list. NJjhovo mjesto okupljanja...

Utorak, 15. Februar 2005

Meni se cini da je Pariski smek (onaj za koji znam iz filmova) zadrzao samo jos Monmatr i latin quarter. Retoran Le Consulat.