Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 162.

Nedjelja, 12. Maj 2013

Autor: Salahoodin

Zukorlic pretukao Bekira Makica

Iz tog Hadisa se danas tačno može zaključiti ko je ko. Da sad ne preciziram, jasno je k'o dan.

Nedjelja, 12. Maj 2013

Restrikcije vode!

Za ovakve stvari odmah treba tražiti krivce i adekvatno kazniti. A najveća kazna političarima je oduzimanje fotelje. Na izborima im ne dati glas i gotovo.

Nedjelja, 12. Maj 2013

Vijesti iz zemlje

A u kojoj li je stranci ova Azra Jasavić? Žestoka!

Nedjelja, 12. Maj 2013

Razni

Bogataš Na zapadu je to čovjek koji je uspio da napravi uspješnu firmu. U Srbiji je to čovjek koji je uspio da uništi uspješnu firmu. Vukajlija.

Subota, 11. Maj 2013

Citirano od "Nihad" Do sad sam cuo izjave sva tri covjeka koja su bila direktno prisutna na licu mjesta za vrijeme navodnog sukoba. Sva tri covjeka svjedoce da Bekir nije niti tucen niti davljen. I to nisu bilo koji ljudi vec Samir Skrijelj, Resad ef. Plojovic i najveci autoritet u sandzackih Bosnjaka danas, glavni muftija Muamer ef. Zukorlic. I ja sad treba da vjerujem Bekiru Makicu? Koji sud na svijetu bi pored ovih svijedocenja dao pravo Bekiru? Aferim! Potpisujem!

Subota, 11. Maj 2013

@sans, čudi me da se ti tako inteligentan sam ne sjetiš odgovora sebi, tj. ne uviđaš gdje je greška u tvom načinu rezonovanja i nelogičnosti. Vjerujem da ti je dobro poznato da je u svakom pravosudnom sistemu pravilo da onaj koji optužbu iznese ne mora da je dokazuje, već onaj na koga se optužba odnosi. Dakle, ako taj tvoj Bekir Makić ne dokaže da nije kriv za optužbe za koje se tereti, onda je zaista i kriv. Nema potrebe da efendija Plojović iznosi dokaze za optužbe. Makić je kriv dok ne dokaže...

Četvrtak, 09. Maj 2013

Muftija Muamer ef. Zukorlić

Hvala ti na dobrodošlici. Samo ja znam koliki sam bol u grudima osjećao zbog izopštenja iz svog naroda. Osjećam jedno veliko olakšanje i sreću što sam opet svoj među svojima. Osjećam neizmjernu zahvalnost što me primate nazad. Znam, mnogo sam vam muke i bola nanio, ali ću se sada truditi da vam to sve nadomjestim i mnogo više dobra učinim. A ovi izdajnici što su protiv našeg Muftije Muamera ef. Zukorlića, neka znaju da su propali i da su izgubljeni bez njega. Nisu mu ni do koljena.

Četvrtak, 09. Maj 2013

Svi ovi likovi što su se odvojili od Muftije Muamera ef. Zukorlića su totalno nebitni i riječ je o običnim anonimusima. Oni nemaju legitimitet. Muftiju svi da napuste, da ostane sam, opet će on imati legitimitet, a ovi neće. Islamska zajednica je legitimna samo ako je na čelu iste Muftija Muamer ef. Zukorlić. Institucije na čijem čelu nije Muftija Muamer ef. Zukorlić ne mogu se nazvati islamskim.

Utorak, 19. Juni 2012

Suljo i Rasim nekad i sad

A sto se jezika tice, Sulejman ef. Ugljanin nije zasluzan za uvodjenje srpskog, vec za uvodjenje bosanskog jezika. Izgleda si slabo pratio desavanja posljednji 20-tak godina.

Utorak, 19. Juni 2012

'Neobični' hadisi

Citirano od "sloboda" Citirano od "Ibn Masud" Citirano od "Salahoodin" Muhammed, alejhisselam, u jednom hadisu kaže: "Bojim se za svoj Ummet od dobrih govornika (oratora)." Salahoodine, jel moze tacan citat ovog hadisa? U kojoj zbirci hadisa se nalazi ovaj hadis? Taj neverodostojni hadis bilježi jedino Birdum-Bardum sa suljovog sandzaknjuz foruma - vidi google @sloboda, ocjenjivati ispravnost Hadisa je jedna veoma opasna stvar. To se ne smije raditi bez valjanog znanja i bez podrobnih informaci...

Utorak, 19. Juni 2012

'Neobični' hadisi

Nađoh ovaj Hadis kojeg ovdje iznosi Zekerijah ef. Čajlaković: "Najviše se plašim za svoje sljedbenike svakog munafika - dvoličnjaka koji je dobar govornik." ("Kamil", Ibn Adijj) On ovdje navodi da ga prenosi Ibn 'Adi u svojem al-Kamilu. Ibn Masude, mislim da na osnovu ovih informacija možeš pronaći originalni tekst ovog Hadisa. Mada, moram priznati da se ne sjećam da je hodža od kojeg sam na hutbi ovaj Hadis čuo spominjao "svakog munafika", nego da ga je iznio u obliku, kakvom sam ga i ja zapamt...

Utorak, 19. Juni 2012

'Neobični' hadisi

Pravo da ti kažem, zaboravio sam i ime hodže. Čini mi se da je to bilo u Begovoj džamiji, ali nisam siguran. Ima od toga nekoliko godina. Evo jednog Hadisa u tom smislu, a ako nađem nešto još preciznije, odmah ću sa vama podijeliti: Citirano Dzabir r.a. prenosi da je Allahov Poslanik, alejhisselam, rekao: "Zaista su mi od vas najdraži i sjediće najbliže meni na Sudnjem danu oni koji su najljepše ćudi. A zaista su mi najmrži od vas i biće najudaljeniji od mene Sudnjeg dana: Nametljivi govornici i...

Utorak, 19. Juni 2012

Ne na to. To nije ni bilo ukidanje Mešihata Islamske zajednice Sandžaka, već na ono pravo, na kojem je zaista pokušano da se ukine. Odnosno, ukinuto je (na objediniteljskom saboru Muamera Zukorlića), pa je srećom obnovljen rad. A inače, za tvoju informaciju, ako nisi znao, Sulejman ef. Ugljanin je osnovao Mešihat Islamske zajednice Sandžaka.

Utorak, 19. Juni 2012

'Neobični' hadisi

Taj sam hadis čuo jednom prilikom od jednog hodže iz Sarajeva, ali ću se potruditi da nađem originalan tekst hadisa i ko ga prenosi, pa ću sa vama tu informaciju podijeliti.

Ponedjeljak, 18. Juni 2012

Citirano od "Salahoodin" Pokušaj ukidanja Mešihata Islamske zajednice Sandžaka bih volio da mi pojasniš, ako nije problem. @sloboda, nema te da mi odgovoriš na ovo pitanje. Baš me zanima tvoj odgovor.

Dobro i zlo

Pošto sam u temi o Muameru Zukorliću postavio pitanje o definisanju dobra i zla (haira i šerra), pa je rečeno da se time razvodnjava tema, otvaram ovu temu kao posebnu. Za početak diskusije bih naveo citat iz knjige "Sociologija" od profesora Mustafe Spahića: Citirano Naše ocjenjivanje bilo čijeg postupka, ponašanja, karaktera, djela, riječi i držanja nazivamo moralnim sudom ili ocjenom. Da bi se neki postupak, ponašanje, riječ, djela, držanje ili karakter ocijenio kao dobar ili loš, neophodno j...

Stvar je vrlo jednostavna, iznese neko fino definiciju dobra, haira u Islamu, i priča oko toga je završena. Ja sam lijepo naveo da je golubardžija taj koji je određivo šta je hair, a šta nije, pa sam zato postavio to pitanje i naveo primjer u kojem se to pogrešno shvata i tumači, barem po mojem shvatanju. Ako se ne smije i ne može voditi diskusija otvorena, i ako tebi Nihade ne odgovara to što ti ja ne podržavam Muamera Zukorlića, onda ti fino to kaži. A nemoj me optuživati za nešto što ne stoji...

@golubardžija, Bošnjački jezik ne postoji. Postoji bosanski. @Nihade, to je tvoj utisak i nadam se da nećeš svoj utisak nametnuti kao nešto što je apriori tako. Dakle, ne namećem ja ništa, a nadam se da ni ti nećeš nametati meni nešto. Imam osjećaj kao da mi prijetiš. Ja sam samo postavio pitanje šta znači hair, jer je @golubardžija tu riječ koristio u svojem pisanju, pa smatram da to treba definisati kako bismo znali šta to znači. A to kažem jer ne smatram da Muamer Zukorlić čini hair za Bošnja...

Ne znam odakle ti to da mi se oni sviđaju ili ne sviđaju, ali na pitanje ćeš dobiti odgovor kada budeš odgovorio na pitanje šta je to hair. Dakle, pronađi odgovor na pitanje šta je to hair i to će ti biti odgovor na pitanje da li je hair ovo što rade preko Rabite. Kao kad bi me pitao koliko je dugačko nešto, a ja ti kažem uzmi metar i izmjeri i eto ti odgovora. A ova priča je klasična priča. Nije nešto novo. To slušamo ovdje u Sandžaku svakodnevno. Samo ne znam za koga su zabrinuti, za Sandžak i...