Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško
  • »DjordjeRd« je autor ove teme

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

1

Srijeda, 04. Septembar 2002

Indijanapolis: Jugoslavija-Turska

Večeras će naš grad doživeti još jedan poraz i sramotu.
Videćemo srpska tri prsta i srpske zastave, ili tursku zastavu i prateće rekvizite. Prvima tu nije mesto jer se radi o utakmici nacionalnog tima (šta bi rek'o Vlado Šćepanović), a drugima jer se radi o utakmici nacionalnog tima (šta bi rek'o Vlado Šćepanović).
Umesto da zablistaju jugoslovenska zastava ili Mirsadov dres, na sceni će briljirati balkanski inat. Ostali će se tiho stideti u svojim kućama. Čini mi se da više nije u modi navijati za, već protiv...
Ja večeras (opet) ne idem na ulicu, a vi?
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Birdum-Bardum

Zlatna sredina

(10)

• »Birdum-Bardum« je muško
  • »Birdum-Bardum« je zabranjen

Datum registracije: 24.07.2002

• Poruku poslati

2

Selam alejkum dobri Boshnjaci. Interesantno je da se slichne stvari djeshavaju i u Bosni.
Kada su pitali zvanichnike Bosanskih Srba za koga biste navijali kada bi igrali Bosna i Jugoslavija, odgovorili su, neravno za Jugoslaviju. Isto to kada su pitali zvanichnike Bosanskih Hrvata, odgovorili su za Hrvatsku. Zamislite, a drzavljani i josh zvanichnici Bosne i Hercegovine. Dakle ovdje se radi o jednoj borbi izmedju vjeshtachkog i prirodnog. I ja bih kada bi me pitali, odgovorio da bih navijao za Bosnu iako zivim u Jugoslaviji. Ne radi se dakle o prije svega inatu nego prvo o nechemu drugom pa tek ooonda o inatu. A znate ono kada primjetite da nekog to nervira onda to pochnete radit iz inata. Dakle kada bi prestalo to da nervira drugu stranu onda bi i inata nestalo samo bi dakle ostala ova prva stvar koja je prirodna i navijao bi svako za koga hoche bez inata. Jedino ako nekoga volite nechete to raditi nego chete odmah prestati kad vidite da ga nervira. A ako vam neko nije bitan onda ga i ne primjechujete. Shta se djeshava kada se radi o nekom ko ti je dugo godina nanosio bol. JA PRVI LICHNO NIKADA U ZIVOTU NEBIH JUGOSLOVENSKU ZASTAVU NIKADA PONIO. Jer ja tu zastavu ne priznajem. A razlog za to je shto ta zastava nikad mene nije priznala. Dizat chu zastavu koja me priznaje. Pa ako me prizna ova zastava dizat chu i nju. Kada je Jugoslavija Boshnjake tjerala, Turska ih je primala. Dakle vecheras chu ako Bog da, bez inata, nego sasvim prirodno navijati za Tursku. Samo mi nemojte rechi da sport nije politika. To je samo jedna otrcana fraza. Eto toliko. Allahimanet

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

3

Citirano

Orginalno od Birdum-Bardum
Kada je Jugoslavija Boshnjake tjerala, Turska ih je primala.

Posto dobro poznajes istoriju setices se da je Turska Bosnjake primala kao Turke a ne kao Bosnjake i da su prvo morali promeniti prezimena u turska.

Ja cu navijati za koga hocu ali necu sigurno izaci da nerviram komsije i inatim se sa njima bez obzira na rezultat susreta.

Inatom se nista ne dobija. Inat je sejtanski posao.

Birdum-Bardum

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

4

Selam alejkum dobri Boshnjaci. To je tachno shto kazesh, ali u tom trenutku to je bila pomoch nama. A to shto je u Turskoj takodje jedna komunistichka vlada Kemala Mustafe Ataturka to je druga pricha. U Turskoj mnogi Turci takodje nemaju prava. Ali za nas je to bio spas. Ali pored ovog primanja izbjeglica, ima masa drugih zajednichkih stvari medju nama i Turcima. Prije svega naravno vjera. Samo nemoj molim te pochinjat prichat o Turcima danas kao muslimanima jer to je veoma velika i duga tema. Josh jedna stvar je u pitanju tu, velika je razlika izmedju onog koji te prima u svoju kuchu kao izbjeglicu i onog koji te istjeruje iz sopstvenog doma. Dakle ako ti dodjesh kod mene u kuchu onda chesh se ponashat po pravilima kuche. Ali kada neko dodje u tvoju kuchu i kaze morash odsad da se ponashash ovako i ovako u svojoj kuchi ako nechesh onda chesh morat je napustit. hehe Sopstvenu kuchu napustit smijeshno. Ali da nishta ovo nije razlog, dovoljno je to da nam je vjera ista. A kod muslimana je vjera na prvom mjestu. Eto tako. NAPRIJEEEED TURCIII. Allahimanet.

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

5

Četvrtak, 05. Septembar 2002

...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 05. Septembar 2002

Citirano

Orginalno od Birdum-Bardum
... A kod muslimana je vjera na prvom mjestu.

Kod muslimana ili boshnjaka ?

Mislim da stvarno sport ne bi trebalo da se mesa sa politikom, iako to nekima zvuci otrcano. Sve me ovo podseca na Sarajevo 1990. Na lokalnoj posti osvanuo grafit:
"Ovo je Srbija"
Sutradan je preko njega neko napisao:
"Ovo je Turska"
Sutradan je osvanuo kao:
"Budale, ovo je posta"
A narocito me nervira generalizacija ljudi. Neki Srbin je nekad uvredio nekog muslimana = > Zakljucak svi Srbi mrze muslimane i obratno.
Cinjenica je da su pre 40 godina tadasnje muslimane proterivali iz Srbije. Takodje je istina da ljudi koji su zasluzni za to su sad ili mrtvi ili imaju 70 i vise godina i definitivno ne igraju kosarku za jugoslaviju ili tursku. Tako da je potpuno nelogicno da istorijske nepravde i greske neko iskaljuje na sportskom terenu. Prava istina je da takvo navijanje nije za tursku (ili jugoslaviju) vec protiv komsije.
Svaki pravi pazarac zna takodje da je komsija najveca svetinja. Sve ostalo je samo trenutna dnevna politika.
Inace, ovakve teme definitivno nisu za forum sport.
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

• Poruku poslati

7

Petak, 06. Septembar 2002

Jugoslavija-SAD

Izgubi i Amerika :))

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

8

POZDRAV

Pa sad ovako u sportu treba da valda fer-play jel tako?
Mislim da cemo se svi sloziti da je tako.Sto se tice navijanja ko ce za koga navijati to je licna odluka ali uz to navijanje se ne treba ponasati i nefer i iritirati drugu stranu.

Naravno djordje u pravu si kad kaes nacionalni tim ali ciji nacionalni tim. U timu turske se nalaze bosnjaci: Hidajet Turkovic,Mirsad Jahovic, Hakan Koseoglu, Asim Pars znaci prav petorka skoro nasa djodje sta da kazem.
Svako navija za one koji su bmu blizi i koje smatra svojima.

P.S. Zamolio bih da ova diskusija ne prelazi u medjunacionalno prepucavanje. Ja nemam takvu nameru ovde govorimo o sportu.

Uz sve ovo cestitam jugoslavenskom nacionalnom timu potrvdili su da su stvarno jaki u kosarci i nisu slucajno u vrhu svetske kosarke.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

9

predvidjanja

Jest da je sad sve mnogo jasnije ali ajde da pokušamo da predvidimo redosled prve četvorke:
Recimo tipujem na:

1. Jugoslavija
2. Argentina
3. Nemačka
4. Novi Zeland
dugačak nick - dugačak ......... nos

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

10

Čestitke za reprezentaciju Jugoslavije

Uz veliki pozdrav za sve učesnuke na forumu, ja moram da na ovom mestu iskažem lične pohvale i čestitke reprezentaciji Jugoslavije na ovako velikom uspehu.
Što se tiče ove priče koja se provlači na forumu, da necitiram nikoga i nenavodim ničije izjave, ja lično mislim da svako ima pravo da preferira tim ili reprezentaciju koju želi, i mislim da je to lično pravo pojedinca isto i kao pravo glasa.
Hoću da kažem da nije mesto da se prepucavamo u vezi toga, ko za koga navioja i iz kojih razloga, ostavimo razloge neka budu lična stvar, i svako treba da poštuje tuđe razloge jer ima pravo da ih ima.
Ja bih ovom prilikom ovde dodao još to da sam prošle godine, kada sam bio u JNA, sada mislim da se zove VJ, nije ni bitno, pratio utakmicu Jugoslavija-Turska, u kasarni među svojim klasicima, mogu vam reći da mi nije nimalo bilo prijatno, ali ja sam to prevazišao, odgledao utakmicu i sutradan zaboravio na taj događaj.
Prema tome, ja mislim da se ponašanje i da kažem ispadi navijača mogu razumeti, jedna stvar koja stvarno može da pogodi čoveka, posebno ako se radi o reprezentaciji kako reče Juskos, gde je prva petorka iz ovih krajeva, pa i vi treba da ih razumete.
Onda tu treba dodati da se ljudi koji nemaju iste pristrasnosti kao ovi navijači, ne treba da iritiraju, neka poštuju njihove želje, neka gaje svoje i sve će biti u redu, malo više strpljenja treba da pokažu i jedni i drugi, i sve će biti kako treba, znači malo sportskog duha.
Ja sam podneo par uvreda na račun naših igrača, mislim naših jer su iz ovih krajeva, te zato nemogu igrače reprezentacije preferirati, jel, lično primera radi poznajem Mirsada, logično je da nemogu navijati za reprezentaciju, ne zato što je nevolim, daleko bilo, već zato što ove ljude poznajem, i što mi je drago da su postigli toliki uspeh da uđu u prvih pet jedne zemlje.
Toliko, mislim da će dobronamerni da me svate na pravi način.
Pozdrav

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

• Poruku poslati

11

Citirano

Orginalno od ndreadnought
1. Jugoslavija
2. Argentina
3. Nemačka
4. Novi Zeland

1. Jugoslavija
2. Nemačka
3. Argentina
4. Novi Zeland

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

12

Bez upliva emocija , mislim da je po onome što su dosad pokazali najrealniji redosled:
  • Argentina
  • Jugoslavija
  • Nemačka
  • Novi Zeland

ali navijaćemo za "plave" pa šta bude...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

13

Ponedjeljak, 09. Septembar 2002

Eh, kad mi noćas srce nije stalo...
I naravno, čestitke za ndreadnought i za njegov tip.

P.S. 37!

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

14

Svaka čast, partija je bila strava, naročito nekih poslednjih 10-15 min.
Ja mislim da je Divac odradio posao.

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

15

Sex, droga, Bodiroga

Sve, sve, ali Bodiroga...

P.S. 37!

Birdum-Bardum

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

16

Selam alejkum dobri Boshnjaci. Ja kad god sam gledao utakmice, vidio sam vishe srpskih (chetnichkih) obiljezja nego ikad. Jedan od igracha "Jugoslovenskog" tima je imao istetoviranog Drazu Mihajlovicha (zlochinac) na ruci. Mnogi od navijacha su nosili majice Karadzich, Mladich (zlochinci). Bodirogu pitaju u finalu on kaze ovo je pobjeda Srba. I nemogu vishe da nabrajam dalje, ali morash priznat Djordje, ako hochesh biti realan, da i onaj spiker kada kaze Jugoslavija samo to protokolarno radi i da bi najradije uzvikivao Srbija ali "neide". Dakle sve je u znaku Srba bilo. Eto toliko. Allahimanet bracho Boshnjaci i cao Srbi.

17

eeeee

Citirano

Orginalno od DjordjeRd
Eh, kad mi noćas srce nije stalo...
I naravno, čestitke za ndreadnought i za njegov tip.

Hvala, imao sam takav predosecaj.

A odavno se nije culo da publika peva himnu "Hej Sloveni" kao sinoć
dugačak nick - dugačak ......... nos

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

• Poruku poslati

18

Zna li neko šta se dešavalo na ulicama sinoć?
Ima li neko informacije iz prve ruke?

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

• Poruku poslati

19

A milo mi za Ameriku.
Tek šesti. :)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

20

Citirano

Zna li neko šta se dešavalo na ulicama sinoć?

Da ti je auto bio ispred lučne zgrade, znao bi i ti jutros šta je bilo sinoć...

a što se prognoze tiče... umalo da i ja pogodim ;) , sudija je oštetio Argentinu
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Social bookmarks