Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• »HaNuMa_78« je autor ove teme

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 19. Januar 2004

Individualna kolekcija

Postoje li stvari koje vas neizmerno cine srecnim sto ih imate? Na primer, postanske markice, antikviteti i sl.

Ja licno skupljam olovke svake vrste i svake boje. To je nesto sto najprije primete moji gosti jer je kolicina olovaka koje imam neobicna i na prvi pogled bez ikakve koristi. Takodje cuvam sve postanske karte jer volim uspomene.

Da cujem vas :)
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

2

Ja sakupljam slicice i to po mogucnosti one na kojima je cvece :)
Pored toga sakupljam sve vrste snalica za kosu( valjda mi ostala navika od detinjstva) mada ih nikada ne koristim.

I sakupljam dobre knjige ;)

Hanuma da ti posaljem kako pismo ili razglednicu? :O
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

3

Manager

Ja skupljam pare, taj mi hobi nekako najzanimljiviji :))
Ma salim se...
Skupljam hemiske i vizit kartice.
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

4

Utorak, 20. Januar 2004

E super ti ova tema.
Ovako bas indirektno mozemo otkriti sta neko voli ;)

Ja volim bizuteriju svake vrste,svojevremeno sam imala pozamasnu kolekciju nausnica,sad sam malo otanjila.

Mnogo volim svece,mirisne,ukrasne...
Eto,volim i knjige al` je to na danasnje vreme skup hobi. :(
Pazi koju igru igras.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

5

Utorak, 20. Januar 2004

Ja bi voleo da skupljam zene, ali nazalost je u danasnje vreme to preskup hoby :D:D:D salim se zimi :)

Ko dijete sam obavezno skupljo slicice sa fudbalskih svetskih prvenstva, tako i slicice iz cunga lunga zvaki, u danasnje vreme nesto nemam bas veliku volju da skupljam, jedno vrmee sam poceo da skupljam modele od motorcadi, al i ta volja me prodje...:(

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

6

Utorak, 20. Januar 2004

Ja volim da skupljam knjige, onda pisma koja dobijem, pisem redovno dnevnik (po nekoliko meseci uzemem i citam), bizuteriju...

P.S-Cunga lunga zvake, bravo za ovo! :D
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

7

Utorak, 24. Februar 2004

moj hobi je sakupljanje knjiga. u mojoj sobi ima bar oko 200 knjiga prvenstveno vjerske tematike, mada imam i nekolicinu romana. knjiga je za mene nesto najljepse sto mozes dobiti na poklon ali i dati drugome.
mada, dok sam bila mala, u osnovnoj skoli, hobi mi je bio sakupljanje slika Lepe Brene. imala sam sve njene slike sa koncerata, sa kalendara, ploca...i zapisivala sma njene pjesme. mada, to me je vec davno proslo. sada su mi knjige meta.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

8

Srijeda, 25. Februar 2004

Selam alejkum Bosnjakinje i Bosnjaci.

Altuna ja takodjer poput tebe, sakupljam knjige, prije svega Islamske tematike, a imam i ponesto romana. :) Imam i ponesto casopisa, prije svega Islamskih, a pa onda kompjuterskih. Kada sam bio mladji, osnovna skola, volio sam da sakupljam postere Michaela Jacksona, a onda dolazi srednja gdje se stvari mijenjaju. ;) Bio sam sentimentalna dusa, i danas nemogu da Emocije ukrotim. :)

I umalo zaboravih, dok je bila ona "komunisticka" stara SFRJ, skupljao sam postere Splitskog Hajduka i Hajdukovih fudbalera, bio sam i tada Torcidas. :)
Sjecam se Gudelj, Simovic, Braca Vujovic, itd.

Ali poslije toga prestaje me zanimati fudbal.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

9

Babo ima jednu dobru kolekciju knjiga... preko 50 % ih je sa islamskom tematikom, ali ima i dosta knjiga koje nisu te tematike vec se ubrajaju u romane (knjizevna dela) svjestki poznatih pisaca. Tu kolekcijju nameravam da ojacam.. pogotovu strucnim knjigama raznoraznih polja. Zasada kolekcija cini (zajdeno sa ono malo knjiga sto pripada meni) jos malo pa hiljadu knjiga :)... a bice vise ako Bog da (ja ovde brojao i lektire iz osnovne kad sam brojao koliko knjiga ima u kuci.. knjiga je knjiga :) ).

Babo je skupljao i olovke.. hemijske.. one skuplje.. kolekcionarske. Ima jednu fasciklu punu takvih himiskih olovki i pera iz koje ne moze nista da se dira. Nisam tipicni kolekcionar pa ne znam da li cu biti u stanju da nastavim tu kolekciju, ali bih voleo da je, za babov merak, obogatim nekim vrednim vrednim primerkom..

Inace nisam skupljao nikad nista tipa postera, salveta, i rekvizita koji nemaju nikakvu svrhu. Broj audio kaseta, (ranije i video kaseta), i kompakt diskova koje posedujem je stvarno velik, ali to ne ubrajam u kolekciju... to su stvari koje se kupuju radi upotrebe.. kojw imaju svrhu.. Tu spadaju i knjige jer nisu kolekcija koja skuplja prasinu u vitrini vec nesto sto se koristi. Filmove vise ni nemam.. razdelio presnimao.. neki ne znam ni gde su :D, a nisu mi ni bitni, ali svaki muzicki CD je i dalje tu.. i broj raste.. Kasete polako izlaze iz upotrebe... njih slusam jedino jos samo u kolima... i to samo zato sto nemam CD player u kolima :D.. Kasetama proslo vreme..
mogu ja da se potpisem i bolje...

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

10

Selam alejkum Bosnjakinje i Bosnjaci.

Sad se sjetih dsa sam skupljo i romane, pogotovu sam hajo one Alan Ford, najjaci romani na svijetu su bilji. I sad ih ima, ali nisu nekako kao oni raniji. Pa su imali ono trobroji. Pa razni drugi romani. Pa sam imo od jednu paru roman. Pa od dinar. Ihaa.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Social bookmarks