Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško
  • »PaZaRaC« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

1

Utorak, 18. Januar 2005

Instalacija od Widows Xp-a Professional ? Serial Key ?

Pozdrav...

imam jedan mali problemcic za koji jos nisam mogo da pronadjem resenje, mozda mi neko od vas moze pomoc.

Imamo novi projekat u firmi gde moram da na 50 kompjutera instaliram windows xp profesional, eh sad, kompjuteri su kupljeni kod hp-a/compaq-a i uz kompjuter je i dosla jedna licencija za windows xp professional, posto ta licencija nije cista windows xp cd vec recovery cd od hp-a na kojoj se nalaze djuture nekakvih sitnica i programa koji mi ne trebaju a koji pri instalaciji windowsa automatski budu instalirani .. odlucio sam da instalaciju izvrsim sa cistim windows xp cdom i da posle jednostavno promenim cd key i aktiviram kod microsofta sa onim cd-kljucem koji je doso uz kupovnu kompjutera ...

Eh sad, postoji li ikakva mogucnost da nakon instalacije izmenim cd kljuc, ima li ikakav key changer koji ne skodi posle koriscenja instalaciji OS-a, doziveo sam u nekim slucajevima kad bi neko koristio ovakav key changer da ne moze vise da radi windows updates i jos po neke gluposti...

Nadam se da sam se jasno izrazio ..

Zahvaljujem se za svaki koristan savet :)

Danke ;)

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

2

Utorak, 18. Januar 2005

Evo jedan key changer. Kada ti pokrene cmd ides na space dok se ne pojavi prozor za aktivaciju. Onda ides na drugu opciju pa na change key.
Radi provjereno! ;)

Evo ti <a href='http://windows.crack-cd.com/Windows_XP_SP1_Service_Pack.html'>link</a> nece mi upload.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško
  • »PaZaRaC« je autor ove teme

• Poruku poslati

3

Utorak, 18. Januar 2005

Hvala ti ...

Probat cu ga sutra kad budem na poso ...

Mada sam vec 5 - 6 razlicitih Key Generatora isprobao i nijedan nije funkcioniso ..

Zaboravio sam da napomenem da je Key koji ja posedujem i koju hocu da ubacim ko novi Key od jedne OEM XP verzije :)

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

• Poruku poslati

4

Utorak, 18. Januar 2005

Evo ti jedan KeyChanger, koji je inace standard na trzistu. Medjutim nisam siguran da ces posle instalacije sa OEM ili Corporate verzijom moci da ukucas key sa licence od Recovery CD-a. Probaj, pa javi.

Medjutim, to sto ti hoces da postignes se zapravo radi sa Sysprep alatkom koja se distribuira na Windows XP CD-u.

Dakle instaliras lepo jedan sistem sa tim Recovery CD-om koji si dobio uz racunar. Onda izvrsis sva podesavanja koja sistem treba da ima i pri tome odklonis sve dodatne programe koji ti nisu potrebni a automatski su instalirani sa pomenutog CD-a. Naravno mozes i da instaliras sav dodatni software koji treba da se nadje na svakom od tih 50 racunara.

E onda lepo uradis Sysprep i nakon toga napravis Image na CD-u uz pomoc na primer Symantec Ghost programa (ili bilo kojeg drugog imaging software-a).
Posle kopiranja dobijenog image-a na drugi racunar, prilikom prvog starta sistema bit ces pitan da uneses licence key kao i da uneses standardna podesavanja koja se javljaju i prilikom normalne instalacije windows-a.

Uputstvo kako da napravis Sysprep mozes procitati ovde:
http://www.heisig-it.de/sysprep.htm
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Social bookmarks